Praktická kostka s prodlužovačkou: Xiaomi Cube Converter Pro

Když potřebujete k jedné elektrické zásuvce připojit více spotřebičů, máte několik možností. V českých domácnostech vládnou především prodlužovačky a rozbočovací zásuvky. Xiaomi následuje konkurenci a nabízí rozbočovač v podobě kostky, označovaný jako Cube Converter Pro.

Xiaomi Cube Converter Pro
Xiaomi Cube Converter Pro

Hned v úvodu musíme podotknout, že praktické provedení v podobě kostky není úplně originálním nápadem. Na českém trhu už lze nějakou dobu pořídit podobné produkty, prodávané pod značkou PowerCube. Existují v několika verzích a barevných provedeních – můžete je připojit přímo do zástrčky, využít jako prodlužovací kabel a cestovatelé určitě ocení variantu se čtyřmi vyměnitelnými koncovkami.

Rozbočovač značky PowerCube
Rozbočovač značky PowerCube

Xiaomi Cube Converter Pro

Xiaomi Cube Converter Pro má tvar krychle o rozměrech 57,5 × 57,5 × 57,5 milimetrů, která se 1,5 metrů dlouhým přívodním kabelem zapojuje do elektrické zástrčky. Váží 293 gramů a je určena pro provoz v interiérech – konkrétně do prostor s teplotami v rozmezí od -10 do 40 °C.

Krychle o rozměrech 57,5 × 57,5 × 57,5 milimetrů
Krychle o rozměrech 57,5 × 57,5 × 57,5 milimetrů

Patrně největší nevýhodou tohoto produktu je podpora pouze čínského typu zástrčky. V našich končinách by bylo nutné provozovat ho s adaptéry, což by bylo nevzhledné, nepraktické a narušilo by to hlavní výhodu, spočívající v relativní kompaktnosti.

Xiaomi Cube Converter Pro
Xiaomi Cube Converter Pro

Zatímco zadní stranou se adaptér zasouvá do zástrčky, na čtyřech ze šesti stran jsou nejrůznější zástrčky a konektory, pouze spodní strana je nevyužitá. K horní a oběma bočním stranám lze připojit spotřebiče s klasickou (čínskou) zástrčkou, přičemž jejich maximální odběr je 2500 wattů (napětí až 250 voltů a proud maximálně 10 ampérů).

Konektory a zástrčky ze čtyř stran
Konektory a zástrčky ze čtyř stran

Pro příznivce nejrůznějších gadgetů bude zajímavá přední strana, na které jsou celkem tři USB porty – jeden typu C a dva typu A. Všechny mají podporu rychlého nabíjení a hlavní výhodou je skutečnost, že k doplňování energie není nutný nabíjecí adaptér – stačí jen zasunout příslušný kabel. Jednotlivé porty mají následující parametry:

  • Port USB-C podporuje maximální nabíjecí výkon až 33 wattů. Zvládá režimy 5 V @ 3 A (15 W), 9 V @ 3 A (27 W), 11 V @ 3 A (33 W) a 12 V @ 2,5 A (30 W).
  • Oranžový port USB-A podporuje maximální nabíjecí výkon až 33 wattů. Zvládá režimy 5 V @ 3 A (15 W), 9 V @ 3 A (27 W), 11 V @ 3 A (33 W) a 12 V @ 2,5 A (30 W).
  • Bílý port USB-A podporuje maximální nabíjecí výkon až 22,5 wattů. Zvládá režimy 5 V @ 3 A (15 W), 9 V @ 2,5 A (22,5 W), 10 V @ 2,25 A (22,5 W) a 12 V @ 1,87 A (22,4 W).
Dva porty USB-A a jeden port USB-C
Dva porty USB-A a jeden port USB-C

Rozbočovač v podobě kostky

Xiaomi Cube Converter Pro je kompatibilní s řadou zařízení a dokáže inteligentně nastavit správný výstupní proud. Pokud jde o rychlost nabíjení, tak údajně dokáže plně nabít telefon Xiaomi Mi 12S Ultra za 65 minut a během 100 minut zcela nabije iPhone 14.

Dokáže plně nabít telefon Xiaomi Mi 12S Ultra za 65 minut
Dokáže plně nabít telefon Xiaomi Mi 12S Ultra za 65 minut

Rozbočovač je vybaven několika funkcemi, zajišťujícími bezpečnost nabíjených zařízení. Jako vnitřní vodivý materiál používá velice kvalitní slitinu mědi. Vnější plášť je vyroben z nehořlavého materiálu, jež by měl odolat teplotě až 750 °C a je vybaven několika vrstvami ochrany proti vniknutí cizích předmětů.

Konstrukce Cube Converter Pro
Konstrukce Cube Converter Pro

Rozbočovač Xiaomi Cube Converter Pro se prodává pouze v Číně a je velmi nepravděpodobné, že by se v této podobě dostal i na zahraniční trhy. Na crowdfundingovém server YouPin stojí jeden kus 99 čínských jüanů, což je v přepočtu přibližně 330 českých korun.

Prodlužovačka s kostkou
Prodlužovačka s kostkou

Zaujal vás rozbočovač v podobě kostky Xiaomi Cube Converter Pro?

Xiaomi 11 Lite 5G NE

Zdroje: xiaomiyoupin.com, gizmochina.com.

Xiaomi Mijia Robot 2: nový robotický vysavač se sacím výkonem 2800 Pa
Xiaomi Mijia Robot 2: nový robotický vysavač se sacím výkonem 2800 Pa

Čínský gigant má ve svém portfoliu celou řadu robotických vysavačů. Tento týden do ní přidal další novinku v podobě zařízení Číst dál...

Samsung uvede společně s Galaxy S23 také řadu Galaxy Book 3
Samsung Galaxy Book 3 - náhled

Očekávaná řada Samsung Galaxy S23 bude oznámena 1. února během akce Samsung Unpacked 2023. Zdá se však, že se nebude Číst dál...

5 nejočekávanějších telefonů Xiaomi, které přinese rok 2017

Xiaomi Mi 6 není jediným zajímavým telefonem čínského výrobce pro tento rok. V rukávu má pro sezónu 2017 ještě několik Číst dál...

Sledujte nás na Telegramu

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

4 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
zdeněk
zdeněk
2 měsíců před

Zdraví,

tohle nevypadá špatně.

Dívám se a (https://www.aliexpress.com/i/4000308366279.html) mají to za cca 500 CZK, což i jde.

Příjemný den

zdeněk
zdeněk
Odpovědět  Karel Kilián
2 měsíců před

Dobrý den,

PowerCube je absolutně v pohodě.

4
0
Napište nám svůj komentář!x