Představení telefonů Xiaomi 13 a 13 Pro se odkládá na neurčito!

Na zítra, tedy čtvrtek 1. prosince, mělo Xiaomi připravené představení svých nových telefonů Xiaomi 13 a Xiaomi 13 Pro. Podmiňovací způsob nepoužíváme náhodou – den před očekávaným termínem totiž čínský výrobce oznámil, že akce bude odložena.

Firma neuvedla důvody ani termín, kdy by se měla prezentace vlajkových lodí pro příští rok odehrát. Lze předpokládat, že důvodem je buď úmrtí bývalého prezidenta Čínské lidové republiky Ťiang Ce-mina, oznámené v ranních hodinách, nebo situace v Číně, kde probíhají masové protesty proti koronavirovým opatřením.

Představení Xiaomi 13 a 13 Pro se odkládá

V příspěvku publikovaném oficiálním účtem Xiaomi na sociální síti Weibo výrobce uvedl: „Je nám líto, že musíme oznámit, že uvedení nové řady Mi 13 bude odloženo. Jakmile bude potvrzeno nové datum představení, budeme vás informovat. Děkujeme vám za pochopení a podporu.“

Představení telefonů Xiaomi 13 a 13 Pro, které mělo proběhnout ve čtvrtek 1. prosince, se odkládá na neurčito.
Představení telefonů Xiaomi 13 a 13 Pro, které mělo proběhnout ve čtvrtek 1. prosince, se odkládá na neurčito.

V tuto chvíli neexistuje ani náznak termínu, na který bude akce přeložena. Je docela dobře možné, že bude nějakou chvíli trvat, než vedení firmy přehodnotí, kdy bude nejlepší nové telefony představit. Předpokládáme ale, že by se premiéra měla odehrát ještě před koncem tohoto roku.

Ve hře je možná varianta, že Xiaomi novinky představí pouze virtuálně nebo dokonce vůbec (prostě je vystaví na svém webu). Proti těmto možnostem však hraje skutečnost, že čínský výrobce ve svém příspěvku píše o odkladu, nikoli o zrušení akce, a zmiňuje „nové datum“.

Máme se na co těšit!

Nejedná se o první odklad naplánované premiéry v tomto roce. V srpnu odložila Motorola uvedení modelů Razr 2022 a X30 Pro na čínský trh kvůli rostoucímu politickému napětí mezi Spojenými státy a Čínou. Akce byla původně naplánována na 2. srpna, v tento den však byla odložena, a nakonec se uskutečnila 11. srpna.

Očekává se, že řada Xiaomi 13 bude jedním z prvních telefonů s novým špičkovým procesorem Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2. Mělo se ale jednat pouze o uvedení na čínský trh s tím, že globální premiéra se odehraje později – v případě Xiaomi 12 byla prodleva mezi čínským a globálním představením zhruba dva a půl měsíce.

Kromě premiéry telefonů Xiaomi 13 a Xiaomi 13 Pro měla být v rámci akce oficiálně představena také nová verze grafické nadstavby MIUI 14. K dalším oznámeným novinkám měly patřit chytré hodinky Xiaomi Watch S2 a bezdrátová sluchátka Xiaomi Buds 4.

Situaci budeme pochopitelně důkladně sledovat a jakmile budou známy nějaké bližší informace, budeme vás o nich neprodleně informovat na našem blogu. Takže netruchlete a zůstaňte naladěni!

Mrzí vás, že neproběhne představení telefonů Xiaomi 13 a 13 Pro?

Xiaomi Mi Watch S1 Active

Zdroje: androidpolice.com, notebookcheck.net.

Testujeme Xiaomi Mi 9 SE! Jaký je náš první pohled na novinku?

Od poloviny minulého týdne testujeme novinku v našem e-shopu: telefon Xiaomi Mi 9 SE. Na recenzi s kompletním hodnocením budete Číst dál...

Trojice herních telefonů Black Shark 5 láká na 144MHz AMOLED
Trojice herních telefonů Black Shark 5 láká na 144MHz AMOLED

Značka Black Shark, spadající do impéria Xiaomi, představila minulý týden tři novinky. Jedná se o herní telefony Black Shark 5, Číst dál...

3 (ne)známé produkty Xiaomi: zámek, holicí strojek a strojek na vlasy

Máme tu pátek a s ním tradiční seriál 3 (ne)známé produkty Xiaomi. Tentokrát se společně podíváme na chytrý zámek, holicí Číst dál...

Xiaomi 11 Lite 5G NE

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x