Přehled novinek v MIUI 9 a seznam telefonů, které ji dostanou

Včera byla společně s telefonem Xiaomi Mi 5X na tiskové konferenci v Pekingu představena také nová verze ROMky MIUI 9. Přinášíme vám kompletní přehled novinek v MIUI 9 a souhrn všeho podstatného, co by vás v této souvislosti mohlo zajímat.

MIUI 9 je postavena na Androidu 7.0 Nougat a od roku 2010 se jedná již o její desátou iteraci. Společnost Xiaomi tak jako jeden z posledních výrobců přináší zatím ještě aktuální verzi tohoto operačního systému. Nutno podotknout, že mnohé novinky, které přinesla sedmá generace Androidu, již MIUI obsahovala. Úplně prvním mobilem, který bude mít MIUI 9 hned po rozbalení z krabičky, bude Mi 5X, který se začne v Číně prodávat v úterý.

Přehled zásadních novinek v MIUI 9
Přehled zásadních novinek v MIUI 9

Přehled novinek v MIUI 9

Výčet novinek v MIUI 9 se dá shrnout do pěti hlavních bodů:

Chytrý asistent: funkce chytrého asistenta v MIUI 9 umožní uživatelům najít v telefonu téměř cokoli: naplánované události, poznámky, fotky a mnoho dalšího. V tomto případě se jedná o obdobu Asistenta Google nebo Apple Siri.

Chytrý asistent
Chytrý asistent

Inteligentní vyhledávání obrázků: nástroj pro vyhledávání obrázků umožní uživatelům najít obrázky podle osob, umístění, vzhledu, události a dalších parametrů. Funkce umí vyhledat obrázky pomocí klíčových slov, což je hodně podobné tomu, co již můžete znát ze služby Fotky Google.

Inteligentní vyhledávání obrázků
Inteligentní vyhledávání obrázků

Chytré spouštění aplikací umožní uživatelům rychle spustit aplikaci s ohledem na stávající obsah obrazovky. Užitečné by to mělo být zejména v komunikačních aplikacích.

Chytré spouštění aplikací
Chytré spouštění aplikací

Režim rozdělené obrazovky je jednoznačně jednou z nejočekávanějších funkcí MIUI 9. Dovoluje současný běh dvou aplikaci vedle sebe nebo nad sebou na jedné obrazovce. Funkce má být dostupná i na telefonech s malou obrazovkou, jako jsou například Xiaomi Redmi 4 či Redmi 3S.

Režim rozdělené obrazovky
Režim rozdělené obrazovky

Optimalizace systému a dynamické přidělování zdrojů: samozřejmě jedním z benefitů nové verze je lepší optimalizace v zájmu plynulejšího běhu. Funkce dynamického přidělování zdrojů zajišťuje, aby celé prostředí bylo plynulejší, rychlejší a svižnější. Během tohoto procesu systém dává přednost oblíbeným aplikacím a tím zlepšuje jejich výkon. Těšit se můžeme na lepší hmatovou odezvu, inteligentní zrychlení procesoru a vylepšené plánování vláken.

Optimalizace systému a dynamické přidělování zdrojů
Optimalizace systému a dynamické přidělování zdrojů

MIUI 9 tedy nepřináší výrazné změny vizuálního rozhraní, ale zaměřuje se na nové funkce, zlepšení celkové stability systému a jeho rychlosti.

Kdy a kdo dostane novou verzi MIUI?

Před zahájením OTA aktualizací na stabilní verzi Xiaomi nejprve uvolní MIUI 9 China Developer ROM dle následujícího plánu:

Poco X3 Pro
  • 11. srpna 2017 – MIUI 9 China Developer ROM bude vydána pro Mi 6, Mi 5X a Redmi Note 4X s čipem Qualcomm.
  • 25. srpna 2017 – MIUI 9 China Developer ROM bude vydána pro Mi MIX, Mi Note 2, Mi 5, Mi 5s, Mi 5s Plus, Mi 5c, Mi Max 2, Mi Max 32G, Mi Max 64G/128G, Mi 4S, Mi 4c, Mi Note Pro a Redmi 4X.
  • Koncem září 2017 bude postupně publikována MIUI 9 China ROM pro všechna ostatní zařízení Xiaomi/Redmi (vyjma Mi 1/1S a Mi 2A).

Další informace – zejména o dostupnosti globální verze ROMky – by měly přijít do konce září.

Působivé výsledky MIUI
Působivé výsledky MIUI

Na závěr se společnost Xiaomi pochlubila tím, kolik uživatelů na svých zařízeních aktuálně provozuje MIUI. Jsou to docela působivá čísla: MIUI je k dispozici v 55 jazycích, 142 zemích a má 2,8 miliardy aktivních uživatelů.

Co říkáte na výčet novinek v MIUI 9? Naplnil vaše očekávání?

Zdroje: xiaomininja.com, gizchina.com, xiaomiadvices.com, xiaomininja.com, xiaominews.su, xiaomiphone.com, gizmochina.com.

Kdo je nejrychlejší: Xiaomi Mi 6, Samsung Galaxy S8, či Huawei P10?

Kdo je nejrychlejší: Xiaomi Mi 6 s MIUI 9, Samsung Galaxy S8, či Huawei P10? Na tuto otázku se pokusil Číst dál...

Podívejte, jak se měnily ikony MIUI v posledních sedmi letech

Jak se v průběhu let měnil vzhled a grafika MIUI? To ukazují ikony klíčových systémových aplikací po sobě jdoucích generací. Číst dál...

10 novinek MIUI 9, které určitě budete chtít vyzkoušet

26. července představila společnost Xiaomi novou verzi své ROM. V tomto článku vám stručně představíme 10 novinek MIUI 9, které Číst dál...

Poco X3 Pro
Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Mirek
Mirek
3 let před

Tak devítka naprosto nic podstatného z uživatelského pohledu nepřinesla. Zmizela většina přepínačů, změna barvy LED je opět nefunkční a nabídka widgetů je tristní. Po tom megahumbuku je to velké zklamání.

1
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x