Premiéra Xiaomi Mi Mix 3 se odehraje 25. října. Bude to „našlapaný“ mobil

Ano, víme, že jsme před dvěma týdny avizovali, že Xiaomi Mi Mix 3 bude představen 15. října, nicméně už tehdy jsme vyjádřili pochybnosti o podkladech, z nichž tato informace vycházela. Navzdory očekávání se fanoušci nedočkali oznámení Xiaomi Mi Mix 3 ani Mi Note 4, které podle zvěstí měly debutovat současně.

Včera však čínský gigant na sociální síti Weibo zveřejnil pozvánku, která (na rozdíl od té předchozí) nevzbuzuje pochybnosti. Kromě jasného nápisu Mi Mix 3 je na ní vidět i obrys telefonu s výsuvnou zadní částí. Oficiálním termínem, kdy bude v Pekingu představena podzimní verze vlajkové lodě, je čtvrtek 25. října.

Premiéra Xiaomi Mi Mix 3 se odehraje 25. října
Premiéra Xiaomi Mi Mix 3 se odehraje 25. října

Co znamená 5G a 10G?

Během úterý také začaly unikat další informace o údajných technických parametrech, které však doporučujeme brát s rezervou. Poměrně velký rozruch vyvolal obrázek, publikovaný tiskovým mluvčím společnosti, na kterém jsou dva zápisníky. Jeden má na deskách napsáno 5G, druhý 10G. Média spekulují o tom, co by tyto kombinace písmen a čísel mohly znamenat.

Co znamená 5G a 10G?
Co znamená 5G a 10G?

Jako poměrně pravděpodobná se jeví podpora mobilních sítí páté generace (5G). Modelová řada Mi Mix slouží jako výkladní skříň nových technologií a míří na zákazníky, kteří ocení, když jejich telefon umí něco navíc.

Velkou otázkou je, zda 10G naznačuje velikost operační paměti – tedy 10 GB. Pokud by se toto potvrdilo, pak předpokládáme, že by se jednalo jen o nejvyšší verzi a v nabídce budou určitě i „umírněnější“ a levnější varianty s osmi, respektive šesti gigabajty.

Pokud by se tyto odhady potvrdily, je otázkou, jakým by vlastně byly přínosem. Mobilní sítě páté generace ještě ve většině zemí nejsou k dispozici, byť samozřejmě oceňujeme snahu být připraven. Také 10 GB RAM si dovolíme označit za trochu zbytečný nadstandard – například Pixel 3 XL i iPhone XS si v pohodě vystačí se 4 GB.

Další parametry Xiaomi Mi Mix 3

Z dalších očekávaných parametrů můžeme zmínit osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 845 či 6″ (většina zdrojů mluví o 6,4″) obrazovku Super AMOLED s rozlišením 2960 x 1440 obrazových bodů. Díky avantgardnímu výsuvnému mechanismu nabídne novinka téměř 100% poměr obrazovky k tělu.

Copak to ten pán drží v ruce?
Copak to ten pán drží v ruce?

Z hlediska interního úložiště počítáme s variantami 64/128/256 GB. Telefon se bude moci pochlubit bezdrátovým nabíjením podle standardu Qi a také podporou rychlého nabíjení pomocí technologie Quick Charge 4.0+.

Těšíte se na premiéru Xiaomi Mi Mix 3?

Zdroje: portaltele.com.ua, china-review.com.ua, portaltele.com.ua, portaltele.com.ua, akket.com, gizchina.com, gizchina.com, xiaomitoday.com, gizmochina.com, china-review.com.ua.

Poco X3 Pro
Xiaomi Mi Mix 2S a Mi 8 dostanou schopnost fotit jako nový Mi Mix 3

Xiaomi Mi Mix 2S a Xiaomi Mi 8 získají stejné schopnosti fotoaparátu, jako nedávno představený Xiaomi Mi Mix 3. Xiaomi Číst dál...

Xiaomi brojí na MWC 2019. Co v Barceloně ukáže?

Od 25. do 28. února proběhne ve španělské Barceloně nejvýznamnější akce v segmentu mobilních technologií - veletrh MWC 2019. Svůj Číst dál...

Xiaomi Mi Mix 3 oficiálně představen! Co nabízí podzimní vlajková loď?

Ve čtvrtek 25. října byla v čínském Pekingu oficiálně představena dlouho očekávaná podzimní vlajková loď Xiaomi Mi Mix 3. Novinka Číst dál...

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x