Problém s notifikační LED u Xiaomi Mi A1 vyřešil srpnový update

Od červencové aktualizace museli majitelé telefonů Xiaomi Mi A1 snášet nepříjemnou chybu: notifikační LED místo blikání zůstávala trvale svítit (viz aktualita Xiaomi Mi A1 má po aktualizaci další problém – tentokrát s notifikační LED).

LED se prostě v okamžiku notifikace rozsvítila a už nezhasla. Ke zhasnutí docházelo až poté, co uživatel vymazal všechna oznámení, nebo při probuzení obrazovky. Stejně chybně byl notifikován také stav baterie pod 15 % – i v tomto případě LED kontinuálně svítila, dokud uživatel telefon nenabil.

Podle neověřených informací se však nejednalo ani tak o chybu, ale spíše o vlastnost této verze. S podobným problémem se totiž potýkali také majitelé telefonů Google Pixel. Ti ale měli v systémovém nastavení možnost zapnout blikání LED, zatímco na Xiaomi Mi A1 tato volba chyběla.

Již v červenci jsme avizovali, že se „takřka jednoznačně se jedná o systémovou chybu, kterou může vyřešit pouze další aktualizace.“ K nápravě překvapivě nedošlo v nejkratším možném čase, ale až v rámci pravidelné aktualizace, která se začala šířit v úterý 21. srpna.

Srpnový update problém s notifikační LED vyřešil

Aktualizační balíček je velký necelých 500 MB (přesně 474,4 MB) a podle dostupných informací primárně přináší srpnové bezpečnostní záplaty od společnosti Google. Kromě toho řeší chyby a problémy s výkonem a zvyšuje bezpečnost. Číslo sestavení se po updatu posouvá na OPM1.171019.026.V9.6.5.0.ODHMIFE.

Srpnový update vyřešil problém s notifikační LED
Srpnový update vyřešil problém s notifikační LED

Jiří Macich ml. na sociální sítí Twitter potvrdil, že po provedení aktualizace dochází k vyřešení potíží s notifikační LED. „Srpnový update pro Android One / Android 8.1 na Xiaomi Mi A1 opravuje problém s LED notifikací. Osobně vyzkoušeno! Už zase bliká namísto stálého svícení, takže i během nabíjení je zřejmé, že na mobilu je nějaké nepřečtené oznámení,“ uvedl.

Nejnovější aktualizace je postupně šířena formou OTA („Over the Air“ neboli vzduchem) a v případě dostupnosti pro dané zařízení se objeví informace v oznámeních. Zkontrolovat dostupnost aktualizací lze také v systémovém nastavení v sekci O telefonu.

Xiaomi Smart Airpurifier 4 White

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x