Články

Co prozradily soubory firmwaru o chystaném Xiaomi Mi Max 3?

O připravovaných telefonech Xiaomi Mi MIX 2S a Mi 7 prozradil mnohé průzkum zdrojových kódů jejich firmwaru. Stejnou cestou odhalili vývojáři, sdružení kolem serveru XDA Developers, některé specifikace chystaného modelu střední třídy Xiaomi Mi Max 3.

Zatímco první generace Mi Max přišla s baterií s kapacitou 4850 mAh, Mi Max 2 nabídl 5300mAh akumulátor. Ze souborů s firmwarem modelu Mi Max 3 lze vyčíst, že hodlá přijít s baterií o úctyhodné kapacitě 5 500 mAh.

Srdcem zařízení bude procesor Qualcomm Snapdragon 660. I v tomto směru se tedy modelová řada Mi Max posune o další krůček dál, neboť předchozí dvě verze byly postaveny na Snapdragonech 650 a 652. Původně se sice spekulovalo o tom, že Xiaomi MI Max 3 bude mít Snapdragon 630, nicméně pro to nejsou v souborech s firmwarem žádné důkazy.

Jak naznačovaly dřívější zvěsti, bude mít třetí generace Mi Maxu obrazovku s poměrem stran 18:9. Ze zdrojových kódů však nelze vyčíst nic o její velikosti ani rozlišení. Můžeme předpokládat, že by tento model mohl nabídnout 1080 x 2160 obrazových bodů. Z hlediska snímače otisků prstů však nečekáme žádnou převratnou novinku – měl by být umístěn na zadní straně, jak je u posledních modelů tohoto výrobce zvykem.

Xiaomi Mi Max 3 s bezdrátovým nabíjením

Další podstatnou informací, kterou se povedlo “vydolovat” ze zdrojových kódů, je podpora bezdrátového nabíjení. Tu potvrzuje hned několik textových řetězců, mimo jiné například “wireless charging has stopped” (“bezdrátové nabíjení bylo zastaveno”). Společnost Xiaomi se připojila ke konsorciu pro bezdrátové nabíjení (Wireless Power Consortium) v loňském roce, což může naznačovat, že některé letošní telefony poskytnou tuto technologii, konkrétně budou podporovat bezdrátové nabíjení Qi.

První vlaštovkou v tomto směru by mohla být letošní vlajková loď Xiaomi Mi 7, kterou by měl následovat právě Mi Max 3. Potvrzením je také video a grafika s vyobrazením umístění telefonu na základnu, nalezené ve zdrojových souborech.

Zdrojové kódy napovídají, že Mi Max 3 bude mít bezdrátové nabíjení
Zdrojové kódy napovídají, že Mi Max 3 bude mít bezdrátové nabíjení

Na zadní straně přístroje bude buď fotoaparát s čipem Sony IMX363, nebo duální s čipy Samsung S5K217 a Samsung S5K5E8. Na přední straně má být foťák s čipem Samsung S6K4H7 a skener oční duhovky OmniVision OV2281. Ve zdrojových kódech jsou však odkazy na skener oční duhovky pouze jako komentář, což může znamenat, že se společnost teprve rozhoduje o přidání této funkce.

Soubory firmwaru dále naznačují, že zařízení běží na platformě Android 8.1 Oreo. Samozřejmě se může jednat o vývojářskou verzi ROM. Pravděpodobněji tento model přijde s MUI 9, postavenou na Androidu 7 Nougat. Z dalších funkcí, kterými by měl Xiaomi Mi Max 3 oplývat, patří podpora dual SIM, slot pro microSD karty, infračervený vysílač či Bluetooth audio. Přístroj však nedisponuje NFC konektivitou.

V tuto chvíli nejsou k dispozici žádné informace o tom, kdy by Mi Max 3 měl být představen. Pokud se podíváme na termíny uvedení předchůdců, pak lze předpokládat, že nový phablet by mohl být odhalen v květnu. Do té doby je a bude aktuálním modelem Mi Max 2, který v našem e-shopu pořídíte za 6 999 Kč.

Zaujal vás Xiaomi Mi Max 3?

Zdroje: gizmochina.com.

Redmi Note 13
Sledujte nás na Telegramu!

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x