Recenze Redmi 8: levný, a přesto dobrý telefon pro méně náročné

Ne každý nutně potřebuje telefon s nejšpičkovějšími parametry. Požadavky mnoha zákazníků jsou nižší a pro řadu z nich je hlavní prioritou co nejnižší cena. Jaký je jeden z nejlevnějších telefonů, jehož cenovka se pohybuje pod čtyřmi tisíci korunami? To vám prozradí naše podrobná recenze Redmi 8.

Obsah článku

Redmi 8 v modré barvě
Redmi 8 v modré barvě

Recenze Redmi 8 začíná rozbalováním

Telefon dorazil v bílé kartonové krabičce, kde je na víku vyobrazen v několika barvách a samozřejmě nechybí malé oranžové logo Mi. Na stranách krabičky se pak několikrát opakuje decentní nápis „Redmi 8“. Ze štítku na jedné z kratších hran se dozvídáme, že budeme testovat výkonnější verzi se 4 GB RAM a 64 GB interní paměti v „safírově modrém“ provedení.

Pod víkem se nachází papírová pošetka, sloužící mimo jiné také jako ochrana telefonu při přepravě. Jejím obsahem je transparentní silikonové pouzdro, prostředek na otevírání šuplíčku pro SIM a uživatelská příručka. V případě, že telefon koupíte v našem českém či slovenském e-shopu, můžete se těšit na stručný lokalizovaný návod a malé překvapení, které však nebudeme prozrazovat.

Velmi kladně vnímáme v této cenové kategorii silikonové pouzdro, díky kterému můžete telefon ochránit před nástrahami vnějšího světa, jako je poškrábání či pád na zem. Obal působí poměrně robustním dojmem a jediné, co nám tak úplně nevyhovovalo, byla krytka konektoru, která se při nabíjení špatně otvírala. Jejím pozitivem však je ochrana konektoru před vlhkostí a nečistotami.

Transparentní silikonový obal
Transparentní silikonový obal

Nabíječka

Ve spodní části krabičky našel tradičně své místo nabíjecí adaptér a napájecí kabel s konektory USB-A a USB-C. V případě adaptéru jde o model MDY-09-EW, tedy tu nejzákladnější nabíječku s výstupem 5 voltů a 2 ampéry, tj. 10 wattů.

Nabíjecí adaptér MDY-09-EW
Nabíjecí adaptér MDY-09-EW

Samotný telefon je vybaven baterií s kapacitou úctyhodných 5000 mAh a podporuje rychlé nabíjení Quick Charge 3.0 výkonem až 18 wattů. Pokud tedy budete chtít nabíjet nejvyšší možnou rychlostí, budete si muset opatřit výkonnější nabíjecí adaptér.

Redmi 8 zepředu

I přestože jde o jeden z nejlevnějších telefonů tohoto čínského výrobce, mohou se zákazníci těšit na velkorysou obrazovku s úhlopříčkou 6,22″, zabírající zhruba 89 % čelní strany. Rámečky kolem obrazovky jsou díky tomu přiměřeně tenké.

Xiaomi Redmi Note 9 Pro

V horní části se do obrazovky zakusuje decentní kapkovitý výřez s předním fotoaparátem s rozlišením 8 Mpx. Dále v tomto prostoru najdeme reproduktor pro hovory a prakticky neviditelné snímače okolního světla a přiblížení. Co však u Redmi 8 budete hledat marně, je notifikační LED – tu telefon prostě nemá.

Redmi 8 zepředu
Redmi 8 zepředu

Rozměry telefonu jsou 156,5 × 75.4 × 9.4 milimetrů – již na první pohled je evidentní, že tento model je o něco „tlustší“ než bývá zvykem. Má to ale své výhody, které vám prozradíme v následující kapitole. Hmotnost přístroje je 188 gramů a můžeme pochválit dobré vyvážení, díky kterému se v pohodě drží v jedné ruce.

Redmi 8 zezadu

To, že Redmi 8 přidal na tloušťce, má dvě zásadní výhody: vešel se do něj akumulátor s velmi nadprůměrnou kapacitou 5000 mAh a fotoaparáty na zadní straně vůbec nevystupují nad okolní povrch. Telefon se tedy při položení na stůl nekývá a neriskujete poškození optiky.

Zadní strana je pravděpodobně z lesklého plastu, v případě safírově modré verze doslova září, nicméně také velice ochotně zachytává otisky prstů. Uprostřed horní části najdeme vertikální pruh, obsahující (shora) LED blesk, optiku dvou fotoaparátů a snímač otisků prstů. Záda mírně hyzdí stříbrný symbol CE a ikona, která naznačuje, že na konci životního cyklu byste neměli telefon vyhazovat do koše.

Redmi 8 zezadu
Redmi 8 zezadu

Hrany Redmi 8

Při pohledu zboku mimochodem zaujme vyčnívající obrazovka, která jako by byla „nalepená na těle“. Při položení na podložku displejem dolů tak hrozí jeho poškrábání, což lze naštěstí alespoň částečně eliminovat přiloženým silikonovým pouzdrem.

Na pravé hraně jsou, jak je poslední dobou zvykem, všechna hardwarová tlačítka. Jedno slouží k zapnutí/vypnutí telefonu, respektive k rozsvícení/zhasnutí obrazovky, druhé pak k nastavení hlasitosti. Všechna jsou během hovoru v dosahu palce pravé ruky a na stisk reagují s dostatečnou hmatovou i zvukovou odezvou.

Na horní hraně jsou dvě štěrbiny. Menší je sekundární mikrofon, zajišťující eliminaci okolního ruchu během telefonních hovorů. Větší je infračervený vysílač, díky kterému lze Redmi 8 používat jako dálkové ovládání domácích spotřebičů.

Na levé hraně najdeme šuplíček na SIM a paměťové karty. Telefon je vybaven kombinovaným slotem, což v praxi znamená, že do něj můžete současně nainstalovat dvě nanoSIM a jednu paměťovou kartu formátu microSD s kapacitou až 512 GB.

Na spodní hraně je mikrofon pro hovory, 3,5mm audio konektor pro připojení drátových sluchátek, konektor USB-C pro nabíjení či připojení telefonu k počítači a hlasitý reproduktor, skrývající se pod mřížkou.

Obrazovka Redmi 8

Už dávno neplatí, že nejlevnější smartphony musí být malé. Na jedné straně je to fajn, protože velké obrazovky mají své klady, na straně druhé uživatelé s malými dlaněmi jen těžko hledají nějaké kompaktní zařízení.

Obrazovka Redmi 8
Obrazovka Redmi 8

V případě Redmi 8 najdeme na přední straně obrazovku s úhlopříčkou 6,22″. Nižší cena se v tomto případě promítla do relativně malého rozlišení 1520 × 720 obrazových bodů. Tomu odpovídá poměr stran 19:9 a solidní jemnost 270 ppi.

Pochopitelně se jedná o IPS LCD panel s poměrně realistickými barvami, kontrastním poměrem 1500:1 a maximálním jasem 400 nitů. Kladně hodnotíme skutečnost, že displej je krytý odolným sklem Corning Gorilla Glass 5.

Informace o obrazovce
Informace o obrazovce

Z hlediska vlastností je s ohledem na technologii zřejmé, že černá na této obrazovce nebude tak černá, jako na AMOLEDu. Podsvětlení není úplně rovnoměrné (u krajů je o maličko silnější) a zmínit musíme také poměrně omezené pozorovací úhly. S ohledem na cenu jde ale o adekvátní zobrazovací jednotku.

Čtečka otisků prstů

Čtečka otisků prstů je v případě tohoto modelu připravena na zadní straně, těsně pod objektivy obou fotoaparátů. Toto umístění nevnímáme jako úplně šťastné, protože při manipulaci s ní hrozí znečištění objektivů. Každopádně je umístěna prakticky – na dosah ukazováčku.

Výkon čtečky byl pro nás velikým překvapením – fungovala totiž nad očekávání dobře. Otisk identifikovala prakticky hned a problémy jí nečinily ani mírně vlhké prsty. Od přiložení prstu k odemknutí neuplynulo více než půl sekundy.

Xiaomi Redmi Note 9 Pro

Odemykání tváří

Ani v případě nejlevnějšího modelu čínský výrobce neošidil zákazníky o možnost odemykání tváří, kterou najdete v nastavení v sekci Heslo a zabezpečení. Pochopitelně se jedná o nejlevnější možnou technologii, tedy prosté porovnání obličeje před předním foťákem s fotkou.

S tímto způsobem odemykání telefonu jsme byli taktéž naprosto spokojeni. S ohledem na technologii pochopitelně funguje pouze za dobrých světelných podmínek. Rozpoznání a následné odemknutí je velice rychlé – zpravidla netrvalo déle než zlomek sekundy. Ve tmě je samozřejmě nutné použít jiný způsob ověření.

Hardwarová výbava

Přestože je Redmi 8 nejnižším modelem tohoto čínského výrobce, nedá se o něm říci, že by měl špatný hardware. Prvním příjemným faktem je jeho „srdce“ – procesor Qualcomm Snapdragon 439 s osmi jádry ARM Cortex A53, jejichž maximální taktovací frekvence je 2,0 GHz. Čip je vyráběn 12nm procesem a grafickou stránku zajišťuje akcelerátor Adreno 505.

Z hlediska dalšího hardwaru je tento model nabízen ve dvou variantách, lišících se velikostí operační paměti a interního úložiště. My testovali výkonnější verzi se 4 GB RAM a 64 GB interního úložiště. Nižší verzi s kombinací 3+32 GB bychom doporučili jen zcela nenáročným uživatelům, neboť zhruba 14 GB interní paměti si ukousne systém a aplikace.

Nízká cena se odrazila i ve volbě komponent – v případě operační paměti jde o moduly LPDDR3 933MHz, úložiště je eMMC 5.1, což jsou v podstatě ty nejlevnější součástky, které lze v telefonech pro dané účely použít. Interní paměť je možné rozšířit paměťovou kartou microSD, pro kterou má telefon dedikovaný slot.

Benchmarky

Pochopitelně nás zajímalo, jak si nejlevnější model povede ve výkonnostních testech. Od začátku bylo zřejmé, že výkon nebude jeho hlavní devizou, nicméně výsledky byly nakonec docela příjemným překvapením.

Testovali jsme v klasické trojici syntetických benchmarků, sestávající z AnTuTu, GeekBench 4 a AI Benchmark, ke které počínaje tímto modelem přidáváme ještě GeekBench 5. Jako obvykle zdůrazňujeme, že benchmarky nejsou odrazem toho, jak se telefon chová v reálných podmínkách, nicméně mohou mnohé napovědět. Přinejmenším ukazují, kam se z hlediska poskytovaného výkonu řadí.

Všechny testy provádíme jednotnou metodikou, kdy nejprve restartujeme telefon, poté postupně provedeme pět měření. Nejlepší a nejhorší výsledek škrtáme, ze zbylých tří následně počítáme průměrnou hodnotu.

AnTuTu Benchmark

Tradičně testujeme telefony v AnTuTu Benchmarku, který porovnává jejich výkony v oblasti procesoru, grafiky, paměti a uživatelské zkušenosti. Výsledkem je skóre, které slouží ke komplexnímu porovnání dvou a více zařízení.

V případě Redmi 8 jsme naměřili výsledek 93 721 bodů, nicméně musíme konstatovat, že telefon několikrát test nedokončil. Výkonnostně se tedy tento model zařadil mezi Redmi Note 5 a Xiaomi Mi Play. V tomto směru jsme tedy spokojeni.

 • Xiaomi Mi 9 – 369 007 bodů
 • Xiaomi Mi 9T Pro – 364 613 bodů
 • Xiaomi Mi Mix 3 – 291 601 bodů
 • Xiaomi Black Shark – 287 239 bodů
 • Xiaomi Mi 8 Pro – 284 509 bodů
 • Redmi Note 8 Pro – 281 687 bodů
 • Xiaomi Mi 8 – 264 539 bodů
 • Poco F1 – 253 804 bodů
 • Xiaomi Mi 9T (Redmi K20) – 212 218 bodů
 • Xiaomi Mi Mix 2s – 199 145 bodů
 • Xiaomi Mi 9 SE – 178 763 bodů
 • Redmi Note 7 – 142 842 bodů
 • Xiaomi Mi A3 – 139 876 bodů
 • Xiaomi Redmi Note 6 Pro – 116 233 bodů
 • Xiaomi Redmi Note 5 – 115 687 bodů
 • Redmi 8 – 93 721 bodů
 • Xiaomi Mi Play – 87 930 bodů
 • Xiaomi Redmi 6 – 75 636 bodů
 • Redmi 7A – 73 289 bodů
 • Xiaomi Redmi 5 – 70 063 bodů

Geekbench 4

Benchmark Geekbench 4 vyhodnocuje především výpočetní výkon a poměrně dobře odráží, jak se zařízení chová v běžných operacích, jako je surfování po webu či práce s dokumenty. Počítá zvlášť výsledky při zpracování jedním procesorovým jádrem a s více jádry.

V tomto směru se Redmi 8 zařadil na předposlední příčku – za ním zůstal pouze Redmi 7A, který pohání stejný procesor Snapdragon 439. Vyšší skóre přisuzujeme lepší optimalizaci, a především větší operační paměti.

Výsledky testů s jedním jádrem

 • Xiaomi Mi 9 – 3430 bodů
 • Xiaomi Mi 9T Pro – 3401 bodů
 • Xiaomi Mi 9T – 2536 bodů
 • Redmi Note 8 Pro – 2496 bodů
 • Xiaomi Mi Mix 2s – 2467 bodů
 • Xiaomi Mi 8 – 2447 bodů
 • Xiaomi Black Shark – 2430 bodů
 • Poco F1 – 2426 bodů
 • Xiaomi Mi 8 Pro – 2389 bodů
 • Xiaomi Mi Mix 3 – 1953 bodů
 • Xiaomi Mi 9 SE – 1880 bodů
 • Redmi Note 7 – 1626 bodů
 • Xiaomi Mi A3 – 1527 bodů
 • Xiaomi Redmi Note 5 – 1341 bodů
 • Xiaomi Redmi Note 6 Pro – 1332 bodů
 • Redmi 8 – 899 bodů
 • Redmi 7A – 863 bodů

Výsledky testů s více jádry

 • Xiaomi Mi 9T Pro – 10 656 bodů
 • Xiaomi Mi 9 – 10 079 bodů
 • Xiaomi Mi Mix 2s – 9058 bodů
 • Xiaomi Mi 8 – 8960 bodů
 • Poco F1 – 8814 bodů
 • Xiaomi Mi 8 Pro – 8679 bodů
 • Xiaomi Mi Mix 3 – 7975 bodů
 • Redmi Note 8 Pro – 7599 bodů
 • Xiaomi Black Shark – 7200 bodů
 • Xiaomi Mi 9T – 6832 bodů
 • Xiaomi Mi 9 SE – 5950 bodů
 • Xiaomi Mi A3 – 5581 bodů
 • Redmi Note 7 – 5470 bodů
 • Xiaomi Redmi Note 5 – 4903 bodů
 • Xiaomi Redmi Note 6 Pro – 4675 bodů
 • Redmi 8 – 3294 bodů
 • Redmi 7A – 3084 bodů

Geekbench 5

Xiaomi Redmi Note 9 Pro

Úplně poprvé zařazujeme do našeho testu výsledky novější verze benchmarku Geekbench 5. Tentokrát tedy nemáme s čím srovnávat, ale v průběhu roku jistě náš žebříček doplníme o další modely. Také tento test vyhodnocuje především výpočetní výkon.

Výsledky testů s jedním jádrem

Výsledky testů s více jádry

AI Benchmark

V portfoliu benchmarků máme také AI Benchmark, zaměřující se na měření výkonu v oblasti umělé inteligence. Tento obor zaznamenává na telefonech velký rozmach a například na zařízeních Xiaomi hraje významnou roli při automatickém nastavení fotoaparátu během pořizování snímku a následném zpracování.

V tomto směru se Redmi 8 ukázal v poměrně dobrém světle. Proti špičkovým modelům sice citelně zaostává, avšak dokázal překonat hned několik soupeřů z vyšších tříd. Je vidět, že podpoře umělé inteligence je věnována náležitá pozornost.

 • Mi 9T Pro – 26 820 bodů
 • Xiaomi Mi 9 – 23 276 bodů
 • Xiaomi Mi 9T – 13 777 bodů
 • Redmi Note 8 Pro – 12 961 bodů
 • Xiaomi Mi A3 – 8 122 bodů
 • Xiaomi Mi Mix 3 – 7067 bodů
 • Xiaomi Mi 8 Pro – 4066 bodů
 • Redmi Note 7 – 3408 bodů
 • Redmi 8 – 2497 bodů
 • Xiaomi Mi Mix 2s – 1157 bodů
 • Xiaomi Black Shark – 1113 bodů
 • Poco F1 – 862 bodů
 • Xiaomi Mi 8 – 783 bodů
 • Xiaomi Redmi Note 6 Pro – 661 bodů

Komunikace

V našich e-shopech (tedy v tom českém i slovenském) prodáváme globální verzi telefonu Redmi 8, což v praxi znamená, že jde o zařízení zvládající všechny potřebné frekvence a standardy. Nechybí ani ty používané našimi operátory, takže rychlá data budou fungovat všude, kde jsou dostupná.

Telefon je možné osadit dvěma SIM kartami formátu nanoSIM a díky dedikovanému slotu v případě potřeby také paměťovou kartou microSD. Redmi 8 podporuje dvě SIM různých operátorů, přičemž obě karty mají přístup ke 4G připojení současně.

Redmi 8 v červené barvě
Redmi 8 v červené barvě

Oficiálně jsou podporována následující síťová pásma:

 • GSM: B2/3/5/8
 • WCDMA: B1/2/4/5/8
 • LTE-FDD: B1/2/3/4/5/7/8/20
 • LTE-TDD: B38/40

Během testování jsme nezaznamenali žádné problémy s hlasovými ani datovými službami. Vše fungovalo zcela bezvadně, jak jsme ostatně zvyklí, i v příhraničních oblastech se tento telefon choval stejně dobře, jako jakýkoli jiný.

Konektivita

Protože se jedná o zařízení nejnižší třídy, nemůžeme od něj pochopitelně očekávat podporu nejnovějších technologií. Vidět je to například na Wi-Fi, kterou Redmi 8 umí jen v pásmu 2,4 GHz a pouze ve starších standardech 802.11 b/g/n. Nechybí ale podpora WiFi Direct a WiFi Display.

Také v případě Bluetooth je k dispozici jen starší verze 4.2, která má ve srovnání s aktuální verzí 5.0 o něco menší dosah i stabilitu a je o něco energeticky náročnější. Telefon jsme bez problémů spárovali s náramkem Mi Band a s chytrým reproduktorem Google Home Mini.

Z hlediska konektivity nemůžeme minout milou libůstku v podobě infračerveného vysílače, díky kterému lze telefon používat jako dálkový ovladač domácí elektroniky. Někoho pak možná potěší schopnost příjmu rozhlasového vysílání v pásmu velmi krátkých vln (FM/VKV).

V této cenové kategorii pochopitelně nemůžeme počítat s podporou NFC, takže Redmi 8 nelze použít k bezkontaktnímu placení. Pokud je to pro vás podstatná funkce, doporučujeme náš článek Telefony Redmi, Xiaomi a NFC: které modely umí bezkontaktní platby?

Telefon je dále vybaven těmito senzory a snímači:

 • Senzor přiblížení
 • Senzor okolního světla
 • Akcelerometr
 • Elektronický kompas

Určování polohy

Dle oficiálních specifikací podporuje globální verze Redmi Note tři poziční satelitní systémy: americké GPS, ruský GLONASS a čínské Beidou. V seznamu bohužel chybí evropské Galileo, což je zrovna v našich končinách tak trochu škoda, ale dá se bez toho žít. Aplikací GPSTest jsme ale s překvapením zjistili, že telefon přijímá nejen signály všech deklarovaných pozičních systémů, ale také Galilea.

Telefon nacházel svou polohu velice rychle – zpravidla mu to netrvalo déle než několik sekund. Signál pak neztrácel a průběžně aktualizoval informace o své pozici. Odchylka se dle aplikace GPS Status nejčastěji pohybovala mezi obligátními čtyřmi a osmi metry, což lze považovat za standard.

Vyzkoušeli jsme automobilovou navigaci v aplikacích Waze, Mapy Google, Mapy.cz a MapFactor Navigator. Ve všech případech můžeme konstatovat spokojenost – telefon měl neustálý přehled o tom, kde se nachází a v případě sjetí z trasy rychle provedl její přepočet.

Další příjemné překvapení nás čekalo při geocachingu, kde je vyžadována řádově vyšší přesnost. Redmi 8 detekoval svou polohu s poměrně vysokou přesností, díky čemuž bylo hledání kešek velmi pohodlné. Na základě zkušeností z terénu snese v tomto směru srovnání i s posledními iPhony, které mají velmi dobrou GPS.

Baterie a výdrž na jedno nabití

Když Samsung představil v únoru své novinky řady Galaxy S20, hodně redaktorů vyzdvihovalo baterii s kapacitou 5000 mAh u modelu S20 Ultra, jehož cena začíná na 35 tisících korunách. Docela nás to pobavilo, neboť stejně velkou baterii má i Redmi 8, který stojí desetinu ceny.

Redmi 8 má akumulátor s kapacitou 5000 mAh
Redmi 8 má akumulátor s kapacitou 5000 mAh

Samozřejmě oba telefony jsou nesrovnatelné, a zatímco Galaxy S20 Ultra bude rád, když s tímto akumulátorem přežije den, v případě Redmi 8 hraje v prospěch až několikadenní výdrže relativně nevýkonný a tím i energeticky nenáročný hardware.

Bohužel tu máme další ukázku, jak výrobce sráží cenu na minimum i napříč logice. Na oficiálním webu se sice chlubí podporou rychlého nabíjení výkonem 18 wattů, avšak do krabičky balí nabíječku, která umí jen 10 wattů.

Pokud si tedy chcete užít maximální rychlost, budete si muset opatřit rychlou nabíječku. Samozřejmě v nejlevnějším segmentu chybí podpora bezdrátového nabíjení, takže k doplňování energie slouží jen dnes obvyklý konektor USB-C.

Velice dobrá výdrž na jedno nabití pro nás – s ohledem na kapacitu baterie a hardware – nebyla velkým překvapením. I při běžném používání, kdy jsme v průměru hodinu denně jezdili se zapnutou navigací, vydržel Redmi 8 celé tři dny. V umírněnějším režimu jistě nebude problém dostat se ještě dál.

Fotoaparát

Na Redmi 8 najdeme celkem tři fotoaparáty: jeden vpředu a dva vzadu. Tedy abychom byli zcela přesní, fotoaparát je vzadu vlastně jeden – nabízí rozlišení 12 Mpx a světelnost f/1,8. Druhá optika slouží jako hloubkový snímač s rozlišením 2 Mpx pro rozmazávání pozadí na portrétních fotkách. Ve výbavě samozřejmě nechybí LED blesk.

Na přední straně je pak fotoaparát s rozlišením 8 Mpx, který kromě selfies využijete také pro videohovory či odemykání telefonu tváří.

Aplikace Fotoaparát

K pořizování fotografií je telefon vybaven aplikací Fotoaparát od Xiaomi, která v případě tohoto modelu přináší jen omezené množství funkcí a režimů. Podporuje funkci HDR a s nastavením parametrů může volitelně pomáhat umělá inteligence, která je schopna rozpoznat několik desítek typů scén.

V nabídce jsou následující režimy:

 • Fotografie
 • Portrét
 • Pro
 • Video
 • Krátké video

Jak fotí Redmi 8?

Hned na začátek si musíme připomenout, že se bavíme o telefonu, jehož cena začíná na 3500 korunách. Je tedy naprosto jasné, že kvalita fotografií nebude moci konkurovat vlajkovým lodím s několikanásobně vyšší cenovkou.

Při denním světle pořizuje Redmi 8 fotografie s pěknými, živými barvami, o něco slabší je úroveň zachycených detailů, kde zejména u jemných struktur dochází k jejich splývání. V interiéru je tento jev o něco patrnější, navíc s ubývajícím světlem trochu blednou i barvy.

S klesajícím osvětlením pak bude největším problémem udržení telefonu, neboť foťák nemá optickou stabilizaci. Ani ostření nemusí být v takových podmínkách úplně dokonalé. Obecně můžeme říci, že čím více budete mít světla, tím lepší budou výsledné fotky.

Náš pohled na kvalitu fotek

Pokud bychom měli hodnotit fotografií bez ohledu na cokoli, pak musíme konstatovat, že patří spíše k těm slabším. Jakmile ale vezmeme v úvahu cenu, dojdeme k závěru, že Redmi 8 krásně ukazuje, o kolik se zlepšila kvalita foťáků v nejlevnějších telefonech. Stručné shrnutí by tedy znělo: kvalita odpovídá ceně.

Ukázkové fotky pořízené v rámci recenze Redmi 8

Podívejte se na ukázkové, nijak neupravované fotky, které jsme pořídili pro účely recenze Redmi 8. Všechny níže vystavené fotky v původním rozlišení bez jakýchkoli úprav si můžete stáhnout v jednom balíčku velkém 76 MB z Ulož.to.

 

Natáčení videa

S touto hardwarovou výbavou pochopitelně nemůžeme v oblasti natáčení videa čekat žádné výstřelky. Telefon nemá optickou ani elektronickou stabilizaci obrazu a umí filmovat jen ve dvou režimech: 720p a 1080p při 30 snímcích za sekundu. S ohledem na slabší výkon telefon nepodporuje natáčení zpomalených videí.

Jak natáčí Redmi 8?

Výsledky s ohledem na cenu považujeme za uspokojivé. Nutné je počítat s trochu vybledlejšími barvami, občasnou inklinací k přepalům a poněkud nižšími zachycenými detaily. Největším nedostatkem je však chybějící stabilizace.

Ukázková videa pořízená v rámci recenze Redmi 8

Podívejte se na ukázkové, nijak neupravované video, která jsme pořídili pro účely recenze telefonu Redmi 8.

 

Zvuk

Zvuk hlasitého reproduktoru je čistý a zřetelný. Nejvyšší hlasitost považujeme za dostatečnou – například pokyny navigace v autě jedoucím po nerovném povrchu byly velmi dobře slyšitelné a srozumitelné.

Redmi 8 v černé barvě
Redmi 8 v černé barvě

Samozřejmě nelze očekávat, že by telefon v této cenové kategorii nabízel audiofilský zážitek, když to většinou nedokážou ani několikanásobně dražší zařízení. Reproduktor tu prostě je, svou funkci plní a na hry a sledování videí v pohodě stačí.

Operační systém

Hned po rozbalení na nás čekala nejnovější verze MIUI 11, která je ovšem postavená na starším Androidu 9 Pie. Předpokládáme, že by se tento telefon mohl dočkat aktualizace na Android 10, nicméně sám výrobce toto oficiálně nepotvrdil, ale ani nevyvrátil.

V únoru jsme dostali poměrně zásadní aktualizaci na MIUI 11.0.6.0 (PCNMIXM), obsahující bezpečnostní záplaty k lednu 2020. Kromě jiného tento update přinesl do launcheru seznam aplikací a funkční Témata. Každopádně můžeme pochválit, že i na zařízení nejnižší třídy běží MIUI pěkně plynule bez výraznějších prodlev. Samozřejmě ano – občas, sem tam, si nějaký zlomek sekundy musíte počkat.

U telefonů Xiaomi byl jedním z typických rysů launcher, který umísťoval ikony na domovské obrazovky, jak je tomu například u iPhonů. Nejnovější verze však přináší volitelně i tradiční provedení se seznamem aplikací, o kterém jsme psali ve článku MIUI Launcher konečně umí tradiční seznam aplikací! Jak funguje? Používali jsme toto provedení místo Nova Launcheru a můžeme konstatovat velkou spokojenost.

Vlastní vylepšení

MIUI mění celou řadu věcí, a to jak vizuálních, tak i funkčních. Jednou z odlišností tak je seznam posledních spuštěných aplikací, provedený ve dvou sloupcích s vertikálním posouváním. Dlouhým podržením dlaždice programu vyvoláte nabídku pro rychlý vstup do nastavení, uzamknutí v paměti nebo rozdělení obrazovky. Posunem dlaždice do strany aplikaci ukončíte.

Další změny proti čistému Androidu se odehrály v oznamovací oblasti a v panelu rychlého nastavení. Příjemným faktem je, že oznámení zůstávají viditelná v notifikační liště a nemizí, jak tomu bylo na některých telefonech s MIUI 10.

Výběr funkcí, které si můžete nechat zobrazovat v panelu rychlého přístupu, je dostatečný, tradičně nám chyběl jen přepínač mobilních dat mezi dvěma SIM, na který jsme zvyklí z telefonů OnePlus. Z oznamovací oblasti lze také ovlivňovat úroveň jasu obrazovky a rychle vstoupit do systémového nastavení.

Tradičně je upravené systémové nastavení, které si Xiaomi přizpůsobilo k obrazu svému. Jednotlivé sekce jsou jinak organizované a pro lepší orientaci jsou uváděny různobarevnými ikonkami. S ohledem na rostoucí počet položek nechybí vyhledávání.

Speciality MIUI

MIUI přináší celou řadu vlastních aplikací a vylepšení, přičemž vyjmenovat je všechny by zdaleka přesáhlo rozsah této recenze. Proto vám představíme alespoň některé, které jsou z našeho pohledu nejzajímavější nebo nejneobvyklejší.

V první řadě musíme zmínit možnost přepnutí ovládání na dotyková gesta. Redmi 8 tak můžete ovládat místo spodní navigační lišty se třemi tlačítky prakticky identicky jako iPhone. Podrobně jsme se tomuto způsobu věnovali ve článku MIUI 11 – tipy a triky: ovládejte telefon gesty jako iPhone.

Další zajímavou funkcí je Tísňové SOS, které se přesunulo do nabídky Heslo a zabezpečení. V praxi jde o to, že si můžete nadefinovat „nouzové kontakty“, kterým lze v případě tísně poslat SMS. Stačí přitom pětkrát rychle za sebou stisknout tlačítko pro zapnutí/vypnutí na boku telefonu. Kromě informace o poloze lze volitelně odeslat také historii hovorů za poslední hodinu. I této funkci jsme věnovali samostatný článek MIUI 10 – tipy a triky: tísňové SOS – připravte se pro případ nouze.

Jednou z věcí, kterou ostatní výrobci ani samotný Android nepodporuje, je Druhý prostor. Ten vytváří v telefonu nový uživatelský profil, aniž by z prvního prostoru převzal jakékoli údaje. Tento prostor bude vypadat podobně, jako byste právě rozbalili telefon z krabičky. Majitel druhého prostoru bude mít možnost instalovat nové aplikace, nastavit jinou tapetu, používat jiný launcher, a dokonce si ponechat samostatný režim odemknutí. To umožňuje dvěma lidem používat jeden telefon při zachování veškerého soukromí.

Další zajímavá funkce se jmenuje Duální aplikace. Využijete ji především u programů, které samy o sobě umožňují práci jen s jedním účtem – například Facebook. Pokud chcete pracovat s více účty, musíte se odhlašovat a přihlašovat. S Duálními aplikacemi je to jednodušší – vytvoříte si jakousi „stínovou kopii aplikace“, do které se následně přihlásíte druhým profilem. Takto můžete nezávisle na sobě provozovat jednu aplikaci se dvěma účty.

Předinstalované aplikace

Xiaomi běžně do telefonu instaluje bezmála čtyři desítky svých aplikací a aplikací Google. V případě Redmi 8 jich však je ještě o něco více – na domovské obrazovce jsme tak po prvním spuštění objevili například složku s hrami či Další aplikace, ve kterých byl například Facebook, LinkedIn, AliExpress a další. Subjektivně si myslíme, že to už je možná zbytečně moc, naštěstí je možné tyto programy bez problémů odinstalovat.

Každopádně na co je nutné hned na začátku upozornit, je skutečnost, že místo svých aplikací Telefon, Kontakty a Zprávy instaluje výrobce tyto aplikace od Googlu. To sice není úplně špatně, bohužel však tímto rozhodnutím uživatelé přicházejí o některé funkce, jako je například nahrávání hovorů.

Základní sada

 • Prohlížeč – i v případě Redmi 8 narážíme na schizofrenii v podobě dvou předinstalovaných webových prohlížečů. Browser od Xiaomi není špatný a umí asi vše, co běžný uživatel může potřebovat. Pokud ale používáte na počítači Chrome, bude vám chybět synchronizace.
 • Galerie – aplikace pro prohlížení a správu fotek se Xiaomi celkem povedla. Nabízí také jednoduché možnosti úpravy, snadné sdílení či vyhledávání fotek podle lidí, míst a značek. Pokud si zapnete synchronizaci s Mi Cloudem (kde ovšem časem narazíte na omezení kapacity na 5 GB), budete vybrané soubory schovávat do zabezpečeného trezoru.
 • Nastavení – systémové nastavení si Číňané předělali k obrazu svému. Pokud jste na telefony Xiaomi zvyklí, nečeká vás zde nic překvapivého. V opačném případě se připravte na odlišnou strukturu nabídek, ve které vám s lepší orientací pomohou barevné ikony. Oceňujeme možnost rychlého vyhledávání položek přes pole v horní části.
 • Hudba – v Xiaomi nezapomněli ani na přehrávač hudebních souborů, který nabízí přehrávání písniček se všemi nezbytnými funkcemi, jako je například opakování skladby. Pozitivně hodnotíme možnost „oříznutí“ písničky a jejího nastavení jako vyzváněcího tónu přímo z aplikace či editaci informací o skladbě (ID3 tagů). Zvládá všechny obvyklé zvukové formáty, podporuje seznamy skladeb, automatické vypnutí po vypršení nastaveného času a další.
 • Optimalizace – obecně je doporučeno nezasahovat do běhu operačního systému žádnými optimalizačními nástroji, neboť tyto většinou nadělají více škody než užitku. V případě aplikace Optimalizace od Xiaomi to však neplatí – je ušitá na míru telefonům s MIUI a nabídne například odstranění nepotřebných souborů, kontrolu zabezpečení nebo zvýšení rychlosti.
 • Obchod Play – na telefonech pro globální a evropskou distribuci samozřejmě nechybí životně důležitá sada aplikací Google. Její součástí je i Obchod Google Play, ze kterého můžete stahovat aplikace a hry a který se současně stará i o automatické aktualizace všech nainstalovaných programů. Kromě toho zde můžete také nakupovat písničky, knížky a filmy.

Základní aplikace

 • Telefon – jak již zaznělo výše, Redmi 8 přichází s aplikacemi od Googlu a platí to i pro aplikaci Telefon, sloužící k realizaci telefonních hovorů Dá se říci, že pro základní účely je to postačující program, nicméně proti podobné aplikaci od Xiaomi chybí například možnost nahrávání hovorů. Ta by se sice v dohledné době měla údajně objevit, ale zatím není nic jisté. Aplikace samozřejmě zvládá propojení s kontakty Google, takže pokud přecházíte z jiné značky telefonu, nebude pro vás přenos adresáře žádným problémem.
 • Zprávy – aplikace pro správu krátkých textových zpráv od Googlu asi bude většině uživatelů postačovat. SMSky zobrazuje formou chatu, umožňuje výběr SIM karty pro odeslání a zvládá připojování souborů. Nevyhneme se ale kritice nedostatků – chybí například odstraňování diakritiky před odesláním nebo možnost naplánování odeslání na určitý den a čas. V našem případě byla volba jasná – výchozí aplikaci jsme okamžitě nahradili programem Textra.
 • Chrome – kromě prohlížeče od Xiaomi je součástí základní palubní výbavy také Google Chrome, který je na Androidu zavedenou klasikou. Funguje dobře a v podstatě mu není co vytýkat. Jeho nejsilnější devizou je synchronizace přes cloud, díky čemuž budete mít k dispozici své záložky, historii a uložená hesla.
 • Fotoaparát – výchozí aplikaci pro pořizování snímků a natáčení videí jsme vám podrobně představili v kapitole věnované fotografování. V případě Redmi 8 je – s ohledem na schopnosti a hardwarovou výbavu telefonu – ochuzená o některé možnosti. Přesto nabízí docela solidní možnosti nastavení. Její ovládání je jednoduché a intuitivní.

Aplikace Google

 • Google – primárně slouží jako mobilní aplikace největšího vyhledávače. Kromě toho ale také zobrazuje základní informace o počasí, vybrané aktuality z lokálních zpravodajských webů a řadu dalších užitečných funkcí.
 • Gmail – aplikaci pro práci s poštou Google piplá již několik let a nutno říci, že ji za tu dobu dovedl do stavu, kdy si dovolíme tvrdit, že je takřka dokonalá a nechybí jí nic podstatného. Nechybí možnost opatřovat zprávy štítky, odkládat je k pozdějšímu zpracování, zjednodušené odhlášení odběru či snadné převedení zprávy na úkol. Poradí si nejen se schránkou na Gmailu, ale prakticky na jakémkoli poštovním serveru s podporou IMAP, Exchange Serveru či Office 365.
 • Mapy – také Mapy Google v průběhu uplynulých let doplňoval a vylaďoval, takže dnes již zdaleka nejde jen o elektronickou alternativu papírových map. Počítat můžete s hlasovou navigaci pro pěší i automobily, podrobnými informacemi o firmách a podnicích s možností uživatelského hodnocení a celou řadou dalších funkcí.
 • YouTube – asi nikomu dnes nemusíme představovat největší internetovou platformu pro videa. Pomocí této aplikace můžete nejen sledovat zde publikované snímky, ale také nahrávat své vlastní.
 • Disk – cloudové úložiště od Googlu nabízí v základu poměrně solidních 15 GB prostoru zadarmo (tento prostor je však sdílen i s Gmailem). Pomocí této aplikace můžete nahrávat do úložiště soubory, ale také s nimi dále pracovat, sdílet je či stahovat do offline režimu. Aplikace zvládá práci s texty, tabulkami i prezentacemi.
 • Hudba Play – cloudová hudební služba, kterou se Google snažil konkurovat Spotify a dalším. Můžete si sem nahrát vlastní soubory, ale také zde koupit vybrané písničky nebo celá alba.

Další aplikace Google

 • Filmy Play – virtuální videopůjčovna, kde si za poplatek můžete „pronajmout“ nebo zakoupit film. Ten pak můžete sledovat nejen na telefonu, ale i na jakémkoli jiném zařízení, pracujícím pod stejným účtem Google.
 • Hangouts – jednoduchá komunikační platforma, přes kterou můžete s ostatními uživateli komunikovat prostřednictvím chatu, hlasového hovoru nebo videohovoru. Upřímně řečeno ale asi není mnoho důvodů používat Hangouts například místo WhatsApp či Facebook Messengeru.
 • Duo – aplikace pro videohovory, kterou se Google v minulosti snažil docela dost protlačovat a nutil výrobce, aby ji instalovali na své telefony s Androidem. Čistě prakticky však nevidíme nic, čím by Duo vyčnívalo nad podobnými řešeními třetích stran.
 • Fotky – tuto aplikaci lze považovat za další galerii, sloužící ke správě a prohlížení fotografií. Její zdaleka největší předností však je možnost automatického zálohování fotek do cloudu. Při základní kvalitě nabízí Google neomezený prostor, což je hodně příjemné. Ani když ztratíte nebo zničíte telefon, nemusí to znamenat, že přijdete o své snímky.
 • Zprávy – ač se jmenuje stejně, což je poněkud nešťastné, nejde o program na správu SMS, ale o aplikaci, přinášející novinky z vybraných českých zpravodajských a informačních webů. Funguje jako rozcestník, tedy po klepnutí na článek budete přesměrování na příslušný web.
 • Files – aplikace na správu souborů, která vám pomáhá: uvolnit místo na základě přehledných doporučení, rychle najít soubory pomocí jednoduchého procházení a vyhledávání, sdílet soubory offline – rychle a bez využití dat a zálohovat soubory do cloudu, abyste ušetřili místo v zařízení.
 • Kontakty – sekce aplikace Telefon, kterou jsme si představili výše.

Nástroje

 • Kalkulačka – svou kalkulačku ladí Xiaomi již několik let a nutno uznat, že ji dostalo na velice slušnou úroveň. Kromě základních aritmetických operací si poradí i s náročnějšími matematickými výpočty a dokáže spočítat například BMI, věk, slevu, procenta, převádět mezi různými jednotkami a další výpočty.
 • Hodiny – tuto aplikaci asi nejvíce uživatelů využije pro nastavení budíku, ale ve skutečnosti toho umí ještě o dost víc. Obsahuje například zobrazení aktuálního času pro jakékoli místo na světě, stopky s měřením času na kolo a jednoduchou minutku, či, chcete-li, časovač.
 • FM rádio – protože je Redmi 8 vybaven přijímačem rozhlasového vysílání na velmi krátkých vlnách (FM), můžete ho po připojení sluchátek (jež ale nejsou součástí balení) použít k poslechu rádia. Slouží k tomu tato jednoduchá aplikace, v níž si můžete uložit své oblíbené stanice a přepínat mezi nimi. Nechybí funkce jako je automatické vypnutí nebo nahrávání.
 • Záznamník – mobilní telefon dnes zastane celou řadu rolí – umí například nahradit digitální záznamník. V této aplikaci lze pořizovat nahrávky ve formátech AAC, MP3 a WAV ve třech stupních kvality.
 • Nahrávání obrazovky – pokud jste někdy někomu vysvětlovali postup nebo jste zkoušeli udělat návod, jistě nám dáte za pravdu, že jeden obrázek vydá za tisíc slov. Podobně jedno video vydá za desítky obrázků, a právě proto je tu tato aplikace, s jejíž pomocí můžete pořizovat video záznamy veškerého dění na obrazovce. Kromě rozlišení výsledného videa lze nastavit i jeho kvalitu a zdroj zvuku.
 • Skener – potřebujete načíst čárový kód nebo QR kód? Pak se vám bude hodit tato aplikace! Kromě toho navíc zvládá i skenování papírových dokumentů a jejich převod do digitální podoby.

Další nástroje

 • Stažené – jednoduchý přístup k souborům staženým z internetu.
 • Kompas – jednoduchá aplikace, využívající přítomnost elektronického kompasu. Jak je u kompasu zvykem, ukazuje směrem k magnetickému severnímu pólu. Kromě toho ukazuje také azimut a zeměpisné souřadnice – šířku a délku.
 • Sada nástrojů SIM – nabídka dnes již prakticky nepoužívaných funkcí SIM karty, poskytovaných operátorem.
 • Mi Ovladač – ve specifikacích jste se dočetli, že Redmi 8 disponuje infračerveným vysílačem, díky čemuž lze telefon použít jako dálkový ovladač domácí elektroniky. V aplikaci si zvolíte typ přístroje, značku a model a otestujete, zda se s ním aplikace domluví. Pokud ano, dostanete k dispozici základní ovladač, přes který můžete například přepínat programy, nastavovat hlasitost nebo vyvolávat nabídku.

Další aplikace

 • Počasí – aplikace s předpovědí počasí jsou mezi uživateli velice oblíbené. Čínský výrobce si je toho vědom, takže součástí jeho telefonů je také jednoduchá meteorologická aplikace, zobrazující aktuální situaci a předpověď na dalších 5 dní dopředu. Data přitom čerpá, podobně jako mnohé další programy, z renomovaného zdroje AccuWeather.
 • Kalendář – v základní výbavě samozřejmě nechybí kalendářová aplikace, která bez problémů spolupracuje s cloudovým Kalendářem Google. Nabízí několik pohledů (měsíční, týdenní, denní a agendu) a prakticky všechny funkce, které byste při plánování času mohli potřebovat. Graficky je příjemná a vzdušná, její ovládání je intuitivní, ale přeci jen Kalendář Google či Business Calendar vnímáme jako lepší volbu.
 • Správce souborů – aplikace pro správu souborů se Xiaomi opravdu hodně povedla a mnozí další výrobci by se tady mohli učit. Nabízí tradiční pohled ve stylu Průzkumníka i zjednodušené členění podle typů souborů. Součástí je také praktický FTP server, díky kterému se můžete k úložišti telefonu připojit přes Wi-Fi třeba z notebooku či počítače.

A ještě další aplikace

 • ShareMe – pokud potřebujete rychle sdílet nějaké soubory či data z jednoho telefonu na druhý, pak je ShareMe patrně tou nejrychlejší cestou. Zařízení se spolu spojí přímo prostřednictvím vlastní vytvořené bezdrátové sítě a následné transfery dat jsou skutečně bleskové.
 • Čistič – je v podstatě jen zástupce jedné z mnoha funkcí aplikace Optimalizace, kterou jsme si popsali výše.
 • Mi Video – přehrávač filmů a videí nabízí asi vše, co byste od aplikace tohoto zaměření mohli čekat. Přehraje tedy většinu formátů, podporuje titulky s nastavitelnou barvou a velikostí písma, potíže mu nečiní ani videa s více zvukovými stopami. Ovládat můžete hlasitost, jas, rychlost přehrávání a příjemnou vychytávkou je možnost pořízení snímku.
Mi Video
Mi Video
 • Poznámky – aplikace pro vytváření, ukládání a správu poznámek nápadně připomíná Poznámky Google Keep. Podporuje zadávání textu, kreslení i zvukové/hlasové poznámky.
 • Témata – pomocí grafických témat můžete kompletně změnit vzhled uživatelského rozhraní telefonu. Tato funkce byla evropským uživatelům nějakou dobu zapovězena, nicméně v případě Redmi 8 je zpět a funguje k naprosté spokojenosti.

V sekci Další aplikace jsme pak našli programy Facebook, WPS Office, Netflix, LinkedIn a AliExpress, ve složce Hry pak bylo připraveno pět her: Block Puzzle, Crazy Juicer, Pop Shooter, Dust Settle a Bubble Story.

Hodnocení recenze Redmi 8

Na telefon Redmi 8 se musíme dívat jako na jeden z nejlevnějších chytrých telefonů, které v současnosti můžete sehnat. Nicméně zařazení do této cenové kategorie rozhodně neznamená, že by se jednalo o slabý nebo nějakým způsobem špatný mobil. Hned na začátek můžeme konstatovat, že recenze Redmi 8 ukázala, že telefon s cenovkou pod 4000 Kč může nejen velmi pěkně fungovat, ale i dobře vypadat.

Pokud bychom měli něco vyzdvihnout, pak to bude především příznivý poměr ceny a výkonu. Redmi 8 samozřejmě není žádný „trhač asfaltu“, ale současně ani „šnek“. Funguje dobře, a i když jsme zvyklí používat především „top modely“, rozhodně jsme s tímto zařízením v ruce nijak netrpěli.

Redmi 8 je také pěkně dílensky zpracovaný a ani na pohled nepůsobí laciným dojmem – určitě je to mobil, za který se nebudete muset stydět. Za zmínku stojí také velmi dobrá výdrž baterie – dva až tři dny běžného používání na jedno nabití jistě nebudou velkým problémem.

Hodnocení recenze Redmi 8
Hodnocení recenze Redmi 8

Vytknout musíme slabší konektivitu – především podporu Wi-Fi jen v pásmu 2,4 GHz a standardů 802.11 b/g/n. Bluetooth je přítomen pouze ve verzi 4.2 a NFC chybí úplně, což ovšem v nejlevnějších telefonech není nic neobvyklého.

Zmíníme také slabší výsledky fotoaparátu, byť jedním dechem musíme upozornit, že od zařízení s touto cenovkou prostě nelze čekat snímky, jaké dostanete z vlajkových lodí. V dané cenové kategorii jsou fotografie poměrně slušné a pro vystavování na sociální sítě naprosto postačují.

Cena a dostupnost

Telefon Redmi 8 nabízíme v našich e-shopech ve třech barevných variantách: červené, modré, nebo černé. Na výběr jsou dvě verze: 4+64 GB, kterou jsme testovali, nebo 3+32, kterou bychom ale doporučili jen nenáročným zákazníkům, kteří si nebudou instalovat velké množství aplikací.

Telefon Redmi 8 nabízíme ve třech barevných variantách: červené, modré, nebo černé
Telefon Redmi 8 nabízíme ve třech barevných variantách: červené, modré, nebo černé

Ceny k 19. únoru 2020 vypadají následovně (mírně se liší podle barevné varianty):

Pokud si telefon objednáte v pracovní den dalším před pracovním dnem do 16:00, můžete ho mít již následující den u sebe doma. Redmi tímto telefonem opět ukázalo, že dokáže nabídnout dobrý chytrý telefon za velmi příjemnou cenu.

Mohlo by Vás také zajímat
Některé telefony Redmi Note 9S se samovolně odpojují od Wi-Fi

Telefony Redmi Note 9S, které se v domovské Číně prodávají jako Redmi Note 9 Pro, patři k nejlevnějším zařízením ve Číst dál...

Jaký je výkon Redmi Note 9 Pro v benchmarcích AnTuTu a GeekBench?

Pro náš blog aktuálně testujeme telefon Redmi Note 9 Pro a pravděpodobně již příští týden vám přineseme jeho podrobnou recenzi. Číst dál...

Redmi 9: unikly další informace o chystaných nejlevnějších telefonech

Minulou středu jsme přinesli první informace o připravovaných smartphonech Redmi 9, Redmi 9A a Redmi 9C. Díky filipínskému prodejci mobilních Číst dál...

Redmi 8

3890 Kč
5.8

Výkon

2.5/10

Displej

5.0/10

Výdrž baterie

8.0/10

Fotoaparát

4.5/10

Cena

9.0/10

Klady

 • Velká obrazovka
 • Nadprůměrná výdrž baterie
 • Kvalitní dílenské zpracování
 • Poměr ceny a výkonu
 • Podpora paměťových karet

Zápory

 • Nízké rozlišení obrazovky
 • Aplikace Google místo Xiaomi
 • Chybí notifikační LED
 • Slabší konektivita
 • Slabší výkon fotoaparátu

9 komentářů: „Recenze Redmi 8: levný, a přesto dobrý telefon pro méně náročné

 • 30. 4. 2020 (23:27)
  Permalink

  Děkuji za výbornou recenzi. Modrý Redmi 8 vypadá krásně. Já si původně vybrala červený, na živo jsem ale neviděla žádný … Můžete mi popsat prosím, jak vypadá v červené barvě ideálně vyfotit a poslat na mail?
  Děkuji Katka

 • 15. 6. 2020 (7:18)
  Permalink

  Jediný co mi chybí je nfc

 • 15. 6. 2020 (8:34)
  Permalink

  @Nfc
  Dobrý den,

  díky za názor 🙂 No, letos se možná dočkáme i řady Redmi s NFC 🙂

  Přeji hezký den.
  Karel Kilián

 • 29. 6. 2020 (20:38)
  Permalink

  Dobrý den,mám tento mobil půl roku a plně odpovídá vaší recenzi i mým potřebám. Spoustu rad a vysvětlení funkcí rád využiju. Nicméně mám problém s příjmem signálu od operátora–v místech kde jiný mobil xiaomi se signálem stejného operátora má bezproblémový příjem, můj signál vypadává, někdy mizí, „nahazuju“ ho např. zapnutím wifi, zapínáním ikonky volání apod. Je to nepříjemné, pořád kontrolovat zda signál tam, kde prokazatelně je, vlastně pro xiaomi redmi 8 někdy není. Je to nahodilé, důvod jsem nenašel.Dokážete mně poradit co se děje? Myslíte, že je to důvod k reklamaci ?

  Pane Kiliáne děkuju za radu.

 • 30. 6. 2020 (7:35)
  Permalink

  @k Xiaomi redmi
  Dobrý den,

  obávám se, že radu asi nemám. Sám jsem problémy se signálem u testovaného kusu nezaznamenal. Asi bych doporučil zkusit obnovení do továrního nastavení a případně reklamaci.

  Přeji hezký den.
  Karel Kilián

 • 3. 7. 2020 (23:15)
  Permalink

  Dobrý den, u nového telefonu Xiaomi redmi 8 nám nefungují boční tlačítka na přidání hlasitosti, naskakuje nám na obrazovce vpravo nahoře ikona nabídka místo toho. Zkusili jsme i tovární nastavení, nevíme co děláme špatně. Děkuji

 • 4. 7. 2020 (12:44)
  Permalink

  @Xiaomi redmi 8
  Dobrý den,

  špatně neděláte nic. Špatně bude něco s telefonem, který bych doporučil reklamovat, pokud nepomohlo ani obnovení do továrního nastavení.

  Přeji hezký den.
  Karel Kilián

 • 11. 7. 2020 (20:04)
  Permalink

  Dobrý den.
  Asi před měsícem (6/2020) jsem si koupila telefon XIAOMI REDMI 8 4GB/64GB.
  Zajímalo by mě, zda je možné na tomto telefonu „PŘIDAT SNÍMEK KE KONTAKTU“.
  Informovala jsem se u prodejce, ve 2 prodejnách, kde prodávají telefony, ale bohužel na to nemůžeme
  přijít, jakým způsobem by tato funkce šla zprovoznit. Je možné, že tento telefon tuto funkci vůbec nemá?
  Můžete mi prosím pomoci? Pokud ano, můžete mi prosím přesný postup poslat na můj email?
  Předem děkuji za ochotu a pomoc. Dáša
  Staré Město, 11.7.2020

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.