Recenze Redmi AirDots: solidní bezdrátová sluchátka za parádní cenu

Na stále méně telefonech najdeme konektor pro připojení sluchátek. Je více než jasné, že se v tomto segmentu pomalu ale jistě přesouváme do „doby bezdrátové“. Nabídka je široká a čínský gigant Xiaomi si už stihl vybudovat poměrně slušné renomé. Jak si v tomto směru vede Redmi, které od ledna tohoto roku působí jako samostatná značka? Na to vám odpoví naše recenze sluchátek Redmi AirDots.

Recenze Redmi AirDots
Recenze Redmi AirDots

Cenovka těchto sluchátek, pohybující se v našem obchodě těsně pod 800 korunami, může vzbuzovat otázky kolem jejich kvality. Přeci jen většinou platí, že to, co bývá levné, není úplně vždy kvalitní. Dovolíme si lehce přeskočit a už na začátku naznačíme, že Redmi AirDots jsou v tomto směru velice příjemným překvapením.

Recenze Redmi AirDots začíná rozbalováním

Sluchátka přicházejí v modro-bílé kartónové krabičce, která působí řekněme trochu obyčejným dojmem. Kromě viditelného nápisu AirDots a oranžového loga Mi najdeme v horní části vyobrazení samotného produktu. Jednou z propagovaných vlastností je podpora protokolu Bluetooth 5.0 (HFP/A2DP/HSP/AVRCP), který by proti předchozím generacím měl přinést vyšší stabilitu, nižší spotřebu a dosah až deset metrů.

Recenze Redmi AirDots začíná rozbalováním
Recenze Redmi AirDots začíná rozbalováním

Po vysunutí obsahu v podobě kartónového lůžka spatříte samotnou nabíjecí krabičku se sluchátky uvnitř. Téměř vše je polepeno transportními fóliemi, a to včetně nabíjecích konektorů sluchátek. Takže pozor na to – nezapomeňte je před používáním sundat, abyste se nedivili, proč se sluchátka v krabičce nenabíjejí, jak se to stalo nám! :-D.

Celý obsah balení Redmi AirDots
Celý obsah balení Redmi AirDots

Dále v balení najdete celkem tři velikosti silikonových špuntů (S, M a L) pro různě velké zvukovody a uživatelskou příručku. Zde je důležité zdůraznit, že součástí balení není žádný napájecí adaptér, a dokonce ani kabel – ten prostě budete muset mít svůj, nebo si ho opatřit.

Design a hardware

Design krabičky a sluchátek patrně rozdělí potenciální zákazníky na dvě poloviny: zatímco jedné bude připadat elegantní a estetický, druhá ho bude považovat za příliš střídmý, možná až nudný. My se kloníme spíše k první polovině – provedení v matné černé barvě s lesklými prvky nám připadá vkusné.

Recenze Redmi AirDots
Recenze Redmi AirDots

Na víku krabičky je možná poněkud překvapivě vyražené logo Mi, které si spojujeme spíše s Xiaomi než se značkou Redmi. Na spodní straně krabičky jsou však sluchátka identifikována jako Redmi AirDots. Samotné provedení působí možná trochu levnějším dojmem, čehož si všimnete zejména při otevírání a zavírání víka. Použitý matný plast bohužel ochotně zachytává otisky prstů a další nečistoty.

Na víku krabičky je logo Mi
Na víku krabičky je logo Mi

Po otevření spatříte dvojici sluchátek, která jsou připojena k trnům nabíjecích konektorů a na svém místě drží pomocí magnetů. I když otevřenou krabičku otočíte hlavou dolů, sluchátka nevypadnou. Magnety však nejsou tak silné, aby komplikovaly vyjmutí sluchátek z krabičky.

Sluchátka

Sluchátka mají provedení špuntů, takže se zasouvají silikonovou částí do zvukovodu a poměrně dobře tlumí okolní ruch (nemají ale aktivní potlačení). To může být v řadě případů výhodou, za určitých okolností – například při jízdě na kole či pohybu v rušném provozu – je to spíše komplikace.

Sluchátka mají provedení špuntů
Sluchátka mají provedení špuntů

Redmi AirDots jsou plastová, velikostí odpovídají větší pilulce (přesné rozměry jsou 26,65 × 16,4 × 21,6 milimetrů) a mají prakticky všechny hrany zaoblené. Na spodní straně najdete nabíjecí část, která po vložení do krabičky dokonale přilne ke konektorům.

Sluchátka jsme si sami zvážili – hmotnost jednoho je pouhé 4 gramy (dle oficiálních specifikací výrobce váží 4,1 gramů), takže je v uších určitě nepocítíte ani při delším nošení. I s krabičkou pak váží 34 gramů.

Recenze Redmi AirDots
Recenze Redmi AirDots

Uvnitř každého sluchátka se nachází baterie s kapacitou 40 mAh, která postačuje na zhruba tři hodiny poslechu při maximální hlasitosti. Podle výrobce by sluchátka měla být odolná proti stříkající vodě dle standardu IPX4, takže se s nimi nemusíte bát například běhat či chodit v dešti.

Boky sluchátek fungují jako mechanická tlačítka a mají několik funkcí, které vám představíme dále. Součástí je také za běžných okolností prakticky neviditelná vícebarevná LED, indikující stav baterie. Když sluchátka vložíte do krabičky, svítí červeně, čímž indikuje nabíjení.

Nabíjecí krabička

Nabíjecí krabička je vyrobena z matného černého plastu. Je poměrně kompaktní a lehká – její rozměry jsou 62 × 40 × 27,2 milimetrů a sama o sobě váží asi 27,2 gramů. Víčko se odklápí na delší straně, pod ním najdeme dvě lůžka – jedno pro každé sluchátko.

Lůžka pro vložení sluchátek
Lůžka pro vložení sluchátek

Jak naznačuje už nadpis této kapitoly, krabička slouží k nabíjení sluchátek. Uvnitř se „schovává“ akumulátor s kapacitou 300 mAh, který by měl zvládnout nabít sluchátka celkem třikrát. Teoreticky tak bez zásuvky zvládnete až 12 hodin poslechu, což lze považovat za dostatečné.

Sluchátka v lůžku drží pomocí magnetů, což vnímáme jako velice praktické řešení. Nemusíte se tak trefovat do dvojice nabíjecích pinů – vše do sebe „zaklapne“ úplně automaticky. Plné nabití zcela vybitých sluchátek trvá zhruba 1,5 hodiny.

Nabíjecí konektor microUSB
Nabíjecí konektor microUSB

Trochu negativně hodnotíme fakt, že k nabíjení krabičky je určen port microUSB. Součástí balení není napájecí adaptér ani kabel, takže budete muset buď nějaký vlastnit, nebo pořídit. Plné nabití zcela vybité krabičky nám zabralo necelé dvě hodiny, probíhající nabíjení je indikováno decentní LED na přední straně krabičky.

Párování v rámci recenze Redmi AirDots

Proces párování je triviální a zvládne ho každý, kdo někdy pároval nějaké zařízení s bezdrátovým reproduktorem nebo sluchátky. V praxi to znamená, že ke spojení nebudete potřebovat žádnou aplikaci. Redmi AirDots podporují nejnovější Bluetooth 5.0, ale dokážou komunikovat i přes starší standardy.

Ke spojení nebudete potřebovat žádnou aplikaci
Ke spojení nebudete potřebovat žádnou aplikaci

Sluchátka lze párovat i samostatně – záleží na tom, jak je vyzvednete z krabičky. Můžete tedy používat jen levé, pravé, nebo obě. Opětovné spojení s posledním používaným zařízením proběhne po vyndání z krabičky úplně automaticky.

Redmi AirDots podporují nejnovější Bluetooth 5.0
Redmi AirDots podporují nejnovější Bluetooth 5.0

My však narazili na problém, že se sluchátka připojovala k telefonu i v okamžiku, kdy byla umístěna v krabičce. To byla poměrně nepříjemná komplikace, neboť telefon pak přehrával jakékoli zvuky do nich, a my tak neslyšeli notifikace. Nakonec zabralo až vypnutí Bluetooth na mobilu.

Nejčastější problém s připojením

Někdy uživatelé narážejí na problém, kdy hudba hraje jen v jednom sluchátku. I my jsme na tuto potíž – po počátečním ne úplně správném nastavení – narazili, takže se vám možná bude hodit návod, jak přimět Redmi AirDots k poslušnosti:

 1. Vložte obě sluchátka do nabíjecí krabičky.
 2. V nastavení telefonu zrušte spárování sluchátek.
 3. Vyjměte obě sluchátka z nabíjecí krabičky.
 4. Na obou sluchátkách stiskněte a držte tlačítko na boku, dokud se nevypnou (cca 5 sekund) – rozsvítí se a následně zhasne červená LED.
 5. Poté sluchátka tlačítky zapněte – držte tlačítko po dobu cca 20 sekund, než dvakrát červeně zabliká LED.
 6. Vložte sluchátka zpět do nabíjecí krabičky.
 7. Po pěti sekundách je opět vyjměte – nejprve pravé, pak levé – a ona se spojí.
 8. V nastavení telefonu spárujte sluchátka – měli byste je vidět jako Redmi AirDots_R.

Ovládání sluchátek

Bok každého sluchátka obsahuje mechanické tlačítko, které na stisk reaguje jemným cvaknutím. Nejedná se tedy o dotykové plošky, jak je tomu u některých dražších modelů. Jedním stisknutím můžete pozastavit a opětovně spustit přehrávání hudby, dvojím vyvoláte na telefonu s Androidem Asistenta Google a na mobilech Apple iPhone Siri. Delším podržením sluchátka zapnete, respektive vypnete.

Na boku sluchátek je mechanické tlačítko
Na boku sluchátek je mechanické tlačítko

Toto řešení však, na rozdíl od dotykových plošek, nevnímáme jako úplně optimální – stiskem tlačítka totiž dochází k zatlačení sluchátka do ucha, což není úplně příjemné. Na druhou stranu je nutné vzít v úvahu fakt, že se jedná o sluchátka, kde je jednou z priorit cena, a dotykové ovládání by prostě bylo dražší.

Kvalita zvuku

Ač tato sluchátka svou nízkou cenou mohou vzbuzovat pochyby o kvalitě zvuku, naše recenze Redmi AirDots ukázala, že v tomto směru jde o velmi kvalitní příslušenství. Tedy až nečekaně kvalitní – někteří zahraniční recenzenti se dokonce nebojí srovnávat je s několikanásobně dražšími Apple AirPods.

Recenze Redmi AirDots ukázala, že jde o velmi kvalitní příslušenství
Recenze Redmi AirDots ukázala, že jde o velmi kvalitní příslušenství

Čistě z našeho subjektivního pohledu je zvuk Redmi AirDots velice dobrý, avšak nijak zásadně výjimečný, a to ani v negativním, ani v pozitivním směru. Přesto mohou skutečně konkurovat i výrazně dražším produktům zvučnějších značek.

Zejména překvapivá je kvalita generovaného zvuku s ohledem na miniaturní velikost. Basy jsou příjemné, ale nikoli přehnané, středy bohaté a vyvážené, výšky jsou ostré a jasné, takže celkové vyznění je rozhodně nadprůměrné. Možná bychom snesli vyšší maximální hlasitost – přeci jen někdy je prostě chuť „vypláchnout si hlavu muzikou“.

Hands free

Sluchátka mohou posloužit také jako handsfree, což je rozhodně plus! Stačí během příchozího hovoru stisknout tlačítko na jejich boku a hovor se přijme, dalším klepnutím ho můžete ukončit, zatímco dlouhým podržením po dobu asi jedné sekundy příchozí hovor odmítnete.

Sluchátka mohou posloužit také jako handsfree
Sluchátka mohou posloužit také jako handsfree

Kvalita zvuku ve sluchátkách je v tomto případě velmi dobrá. Bohužel s ohledem na relativně velkou vzdálenost mikrofonu od úst je nutné počítat s tím, že vás druhá strana nemusí slyšet úplně dokonale. Na hovory z kanceláře to asi bude stačit, v hlučnějším prostředí je však nutné počítat s možnými komplikacemi.

Výdrž baterie v rámci recenze Redmi AirDots

Jak jsme uvedli výše, sluchátka zvládnou přehrávat hudbu na maximální hlasitost po dobu téměř tří hodin. Poté je nutné je vložit do nabíjecí krabičky, kde se z 0 na 100 % nabijí zhruba za hodinu a půl. Krabička zvládne sluchátka nabít celkem třikrát.

Teoreticky je možné v průběhu 16,5 hodin poslouchat celých 12 hodin
Teoreticky je možné v průběhu 16,5 hodin poslouchat celých 12 hodin

Počítejme, že budeme poslouchat hudbu až do úplného vybití sluchátek a následně budeme pokračovat až po jejich úplném nabití. V tomto režimu (3+1,5+3+1,5+3+1,5+3) je teoreticky možné v průběhu 16,5 hodin poslouchat celých 12 hodin. V tomto směru se tedy Redmi AirDots zásadněji neliší od většiny konkurentů.

Xiaomi Redmi Note 9 Pro

Hodnocení recenze Redmi AirDots

Redmi AirDots zaujmou na první pohled svou příznivou cenou, která je nesporně jedním z největších kladů. Mile překvapí také kvalitním podáním zvuku, které snese srovnání i s výrazně dražšími produkty. V tomto směru patří jednoznačně k těm lepším. Velmi dobré je i dílenské zpracování, design a celková kvalita.

Redmi AirDots jen těžko najdou srovnatelnou konkurenci
Redmi AirDots jen těžko najdou srovnatelnou konkurenci

Xiaomi těmito sluchátky ukazuje, že je doslova expertem na výrobu solidní, a přitom levné elektroniky se zajímavým poměrem ceny a výkonu. Podobně, jako je ve své kategorii výjimečný náramek Mi Band, AirDots potvrzují pravidlo, že nízká cena nemusí znamenat horší kvalitu.

Sluchátka Redmi AirDots můžeme doporučit pro každodenní používání prakticky všem, kdož čekají slušnou kvalitu zvuku a nechtějí vynakládat několik tisícikorun. Dovolíme si tvrdit, že v této cenové relaci jen těžko najdou srovnatelnou konkurenci.

Kdy, kde a za kolik?

Sluchátka Redmi AirDots můžete pořídit v našem e-shopu za cenu 785 korun včetně DPH. K dispozici jsou výhradně v černé barvě, jinou verzi ostatně výrobce ani nenabízí. Zbývá podotknout, že pokud si je objednáte ve všední den do 16:00, můžete je mít už následující pracovní den u sebe doma.

Mohlo by Vás také zajímat
Recenze Redmi Note 9 Pro: parťák s třídenní výdrží a velkou obrazovkou

Telefony řady Redmi Note vynikají především velkou obrazovkou a dlouhou výdrží baterie na jedno nabití. Jak je na tom nejvyšší Číst dál...

Některé telefony Redmi Note 9S se samovolně odpojují od Wi-Fi

Telefony Redmi Note 9S, které se v domovské Číně prodávají jako Redmi Note 9 Pro, patři k nejlevnějším zařízením ve Číst dál...

Jaký je výkon Redmi Note 9 Pro v benchmarcích AnTuTu a GeekBench?

Pro náš blog aktuálně testujeme telefon Redmi Note 9 Pro a pravděpodobně již příští týden vám přineseme jeho podrobnou recenzi. Číst dál...

Redmi AirDots

785 Kč
7

Pohodlí při nošení

7.0/10

Kvalita zvuku

8.5/10

Výdrž baterie

5.0/10

Další funkce a schopnosti

7.0/10

Cena

7.5/10

Klady

 • Nízká cena
 • Kvalitní zvuk
 • Dobré dílenské zpracování
 • Odolnost proti stříkající vodě
 • Podpora Bluetooth 5.0

Zápory

 • V balení není kabel
 • Konektor microUSB
 • Laciněji působící krabička
 • Připojování sluchátek v krabičce
 • Mechanická ovládací tlačítka

22 komentářů: „Recenze Redmi AirDots: solidní bezdrátová sluchátka za parádní cenu

 • 29. 8. 2019 (10:39)
  Permalink

  Hrajou pěkně (vycházím z Mi Airdots – mělo by to být jen přebrandování), ale párování přes BT byla u mě naprostá tragedie. A to mám telefon i notebook Xiaomi. Porad byl problem s pripojenim, hralo jen jedno sluchatko (resety a podobné navody fungovaly podle „pocasi“). Airdots byl prvni vyrobek od xiaomi, ktery jsem „zahodil“ do šupliku a misto toho koupil Xiaomi mi Sport – parovani uplne bez problemu, navic umi AptX. Uplně nechapu, proč nepouzili stejny „firmware“. Pokud to u Redmi vyresili, jsou to sluchatka must have.

 • 29. 8. 2019 (19:20)
  Permalink

  @Martin
  Dobrý den,

  já je zkoušel s Redmi 7A (low end), Xiaomi Mi 9 (vlajková loď) a notebookem s Windows 10. Ve všech případech šlapaly bez problémů.
  Je ale pravda, že na webu jsem narazil na docela dost diskuzí, kde uživatelé řeší, že se jim nechce připojit druhé sluchátko a podobné problémy. Takže to nebude nic výjimečného.

  Karel Kilián

 • 30. 8. 2019 (14:17)
  Permalink

  Jen dodám, že sluchátka neprodáváte jako Redmi Airpods (v rezenci), ale jako Mi True Wireless Earbuds Basic.

 • 30. 8. 2019 (14:20)
  Permalink

  Dobrý den,

  ano, výrobce dodává i pod tímto názvem. Jde ale o jeden a ten samý produkt.

  Karel Kilián

 • 2. 9. 2019 (9:21)
  Permalink

  A já jen dodám, že pokud jedno ze sluchátek spadne náhodou na zem, tak okamžitě je na něm prasklina. Teda není to nic co by nevyřešila kapka vteřinového lepidla, ale je to nemilé. Jinak těch 5h hraní vydrží, pokud není člověk maniak a nechce si zničit sluch.

 • 2. 9. 2019 (13:13)
  Permalink

  @Michal
  Dobrý den,

  tak je to plast. To je celkem předpokládatelné, myslím 🙂

  Karel Kilián

 • 25. 9. 2019 (17:33)
  Permalink

  Dobrý den,
  děkuji za návod na spárování sluchátek mezi sebou.Šlape to a jsem s nima spokojen.

 • 26. 9. 2019 (6:34)
  Permalink

  @Karel
  Dobrý den,

  jsem rád, že Vám náš postup pomohl 🙂

  Přeji hezký den.
  Karel Kilián

 • 26. 9. 2019 (20:38)
  Permalink

  Dobrý den,

  sluchátka mají microfon. Jak je to se slyšitelností? Bere microfon zvuk kvalitně?

 • 27. 9. 2019 (6:34)
  Permalink

  @Ondřej
  Dobrý den,

  kvalita zvuku je na úrovni mikrofonů v běžném handsfree. S ohledem na to, že je mikrofon relativně daleko od úst, byly výsledky během testování řekněme průměrné. Písničky bych přes to asi nenahrával 🙂

  Karel Kilián

 • 4. 11. 2019 (15:25)
  Permalink

  Chci se jen zeptat musím je nabíjet když je rozbalim z krabičky pokud ano jak dlouho???

 • 5. 11. 2019 (8:35)
  Permalink

  @Radek
  Dobrý den,

  většinou bývají nabitá cca na 50 %. Nabíjení trvá cca hodinku.

  Karel Kilián

 • 10. 1. 2020 (16:09)
  Permalink

  Dobrý den,
  i po pěti pokusech na spárování sluchátek mezi sebou (dle návodu) se sluchátka spárovat nechtějí.
  Zatímco levé sluchátko bliká bíle (odhadem po vteřině), pravé sluchátko bliká rychleji a barva je taková… Lehce narůžovělá až červená. Ani za Boha se nechtějí spárovat mezi sebou.
  Jak mám postupovat v tomto případě? Jsou sluchátka na reklamaci, nebo to jde i jinak, či to mám zkoušet dál?

 • 10. 1. 2020 (17:51)
  Permalink

  Dobrý den,

  pokud nepomohl postup uvedený v tomto článku, pak takřka jistě bude řešením reklamace. Asi nic dalšího, co byste mohl zkusit, momentálně není.

  Karel Kilián

 • 10. 2. 2020 (7:47)
  Permalink

  Zdravím koupila jsem si je a mam problem z nabijenim v krabičce se mi sluchátka nabiji do 30% i kdyz jsem jd mela v nabijjecce a pouzdre. Jak ja poznam ze mam sluchátka i krabicku nabitou. Děkuji

 • 10. 2. 2020 (8:26)
  Permalink

  Dobrý den,

  poznat, kdy je nabito, by mělo jít podle barvy LED na krabičce respektive na sluchátkách.

  Karel Kilián

 • 21. 2. 2020 (12:51)
  Permalink

  Dobrý den,
  u sluchátek mám problém s hlasitostí, ta se dá zvýšit jen na telefonu, mám ji na maximum, což stačí pouze na poslech v místnost, ve venkovním prostředí to na poslech hudby, nebo hovor rozhodně není.
  Telefon je Mi A2 Lite, je možné hlasitost upravit, nebo telefony bez nadstavby MIUI nemají šanci?

  Roman Kubík

 • 21. 2. 2020 (14:18)
  Permalink

  @Anonym
  Dobrý den,

  pokud sluchátka hrají na maximální hlasitost příliš potichu, zkuste je spárovat s jiným zařízením (telefonem, tabletem, notebookem). Operační systém nebo jeho nadstavba by neměla hrát roli. Bude-li i poté zvuk příliš tichý, pak je patrně nějaký problém se sluchátky, která bych v takovém případě doporučil reklamovat.

  Přeji hezký den.
  Karel Kilián

 • 8. 3. 2020 (9:51)
  Permalink

  Dlouho pátrám po sluchátkách za nízkou cenu na BT párování, původně jsem byla nadšená, ale nyní se začínám obávat, je mi 13, takže žádný vyšší příjem krom kapesného nedostávám, a obávám se , že pokud nebudou fungovat, budu je muset prostě vzít a vyhodit. Jsou mé obavy oprávněné?

 • 8. 3. 2020 (19:50)
  Permalink

  Dobrý den, lze spárovat sluchátka s více zařízeními najednou? Mám je spárované s mobilem, ale na notebooku (jako 2. zařízení) se již spárovat nechtějí. Děkuji.

 • 9. 3. 2020 (10:32)
  Permalink

  @Anonym
  Dobrý den,

  jestliže si sluchátka objednáte přes internet (tj. v nějakém e-shopu), pak máte nárok do 14 dnů takzvaně „odstoupit od smlouvy“.
  V praxi to znamená, že je prostě – i bez udání důvodu (a bez toho, aby musela mít nějakou vadu) pošlete zpět prodejci a ten Vám vrátí peníze.
  Zboží pochopitelně musí být nepoškozené. Jinak je to taková kompenzace za to, že si při nákupu přes internet nemůžete zboží vyzkoušet.

  Přeji hezký den.
  Karel Kilián

 • 9. 3. 2020 (10:33)
  Permalink

  @Anonym
  Dobrý den,

  ne, to bohužel nejde. Sluchátka v okamžiku párování nesmějí být spárována s jiným zařízením.

  Přeji hezký den.
  Karel Kilián

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.