Recenze telefonu Realme 9i: povedená střední třída s dlouhou výdrží

Telefon Realme 9i je jednou z prvních novinek roku 2022 – oficiálně byl představen 10. ledna a naše e-shopy XM.cz a XM.sk byly první, které tento model začaly prodávat na českém a slovenském trhu. Využili jsme této příležitosti a jeden kousek jsme podrobili důkladnému testování. Jaký je? Kde jsou jeho přednosti a nedostatky? Nejen to vám prozradí naše podrobná recenze Realme 9i.

Základní parametry Realme 9i
Základní parametry Realme 9i

Abyste věděli, v jaké kategorii se pohybujeme, podíváme se nejprve na ceny. Realme 9i lze pořídit v našem českém e-shopu za cenu od 5490 Kč, ve slovenském online obchodě startuje na 224 eurech. Na výběr jsou dvě varianty: 4 GB + 64 GB, nebo 6 GB + 128 GB, a to v modré, nebo v černé barvě.

Obsah recenze Realme 9i

Recenze Realme 9i začíná rozbalováním

Telefon dorazil v kanárkově žluté kartonové krabičce s rozměry 95,5 × 180 × 65,6 milimetrů s výrazným černým nápisem 9i a méně nápadným logem Realme v dolní části. Po sejmutí víka čeká uživatele papírová pošetka s příslušenstvím, která slouží také jako ochrana telefonu během přepravy.

Recenze Realme 9i začíná rozbalováním
Recenze Realme 9i začíná rozbalováním

V pošetce se nachází prostředek na otevření šuplíčku pro SIM karty, dokumentace (informace o záruce a základní uživatelská příručka) a transparentní silikonový obal. Obal je poměrně robustní – když do něj telefon navléknete, zvětší se jeho rozměry o více než milimetr (či přesněji o 1,05 mm) na každé straně (konkrétně naroste na 166,5 × 77,8 × 9,6 mm).

Obsah balení Realme 9i
Obsah balení Realme 9i

Následuje telefon, který je vložen do sáčku, jež ho má chránit před poškrábáním. Výrobce poněkud překvapivě nevyužil tento prostor k propagaci hlavních vlastností a parametrů telefonu. Každopádně sáček hodnotíme o něco pozitivněji než často používanou fólii.

Telefon je vložen do sáčku
Telefon je vložen do sáčku

Nabíjecí adaptér

V dolním „patře“ krabičky se nachází nabíjecí adaptér bílé barvy. Na to, že poskytuje maximální nabíjecí výkon až 33 wattů, je poměrně velký – jeho rozměry (bez zásuvkové vidlice) jsou 72,1 × 48,1 × 29,3 milimetrů a váží 85 gramů. Dle popisku poskytuje pouze dva nabíjecí režimy: 10 W (5 V při 2 A), nebo 33 W (11 V při 3 A).

Nabíjecí adaptér Realme 9i
Nabíjecí adaptér Realme 9i

Součástí balení je také bílý kabel s konektory USB-A a USB-C na koncích dlouhý i s koncovkami 98,5 centimetrů. Kromě nabíjení najde praktické využití pro případné připojení telefonu k počítači – například pokud budete chtít stáhnout fotky nebo nahrát do mobilu písničky.

Poco X5

Realme 9i zepředu

Většinu přední strany (konkrétně 84,2 % čelní plochy) zabírá displej. S ohledem na cenovou kategorii se pochopitelně jedná o levnější IPS LCD panel s úhlopříčkou 6,6″ a maximální obnovovací frekvencí až 90 Hz. Z rozlišení 1080 × 2412 obrazových bodů plyne poměr stran 20:9 a solidní jemnost 400 ppi.

90Hz IPS LCD displej
90Hz IPS LCD displej

Zajímavostí je, že k ochraně obrazovky výrobce nepoužil tvrzené sklo Gorilla Glass od společnosti Corning. Místo toho vsadil na alkalicko-hlinitokřemičité sklo Dragontrail Pro Glass od japonské firmy AGC. Dle specifikací by mělo vynikat tenkosti, lehkosti a odolnosti proti poškození – dle Vickersova testu tvrdosti má hodnotu 595 až 673.

Smutnou zprávou pro mnohé zájemce bude skutečnost, že Realme 9i nemá notifikační LED. S ohledem na použitou technologii obrazovky bohužel nenabídne ani Always-on Display, takže jediné způsoby, jak zjistit nová oznámení, je zvukové upozornění, respektive manuální rozsvícení obrazovky.

Realme 9i zezadu

Rámeček Realme 9i je vyroben z plastu, stejně jako záda, která se na pohled magicky lesknou. Kouzlo bohužel vyprchá poté, co se jich několikrát dotknete prsty – použité provedení je totiž doslova magnetem na otisky a velmi snadno se zapatlá.

Telefon sice patří do střední třídy, ale když ho držíte v dlani, nedává to najevo. Na dotek a omak je velmi příjemný, a ačkoli se jeho hmotnost může zdát nižší, nepůsobí vůbec lacině. Textura na zadní straně mu dodává jistou odlišnost v moři smartphonů se skleněnými zády a třpytivými barvami.

Realme 9i zezadu
Realme 9i zezadu

V levém horním rohu se nachází obdélníkový ostrůvek se třemi fotoaparáty a LED bleskem, který vyčnívá celých 1,5 milimetrů nad okolní povrch. Pokud telefon položíte zády na pevnou podložku, bude se bohužel při práci kinklat. Zde se ukazují kouzla výrobců s čísly – ačkoli oficiálně je udávána tloušťku 8,4 milimetrů, v místě modulu s foťáky je to 9,9 milimetrů. V levém dolním rohu je pak relativně decentní logo Realme.

Modul fotoaparátu vyčnívá celých 1,5 milimetrů nad okolní povrch
Modul fotoaparátu vyčnívá celých 1,5 milimetrů nad okolní povrch

Díky zaobleným rohům telefon příjemně padne do dlaně. Je dobře vyvážený, takže se s ním dá docela pohodlně pracovat jednou rukou. Jeho rozměry jsou 164,4 × 75,7 × 8.4 milimetrů a váží poměrně snesitelných 190 gramů. Výrobce bohužel nedeklaruje zvýšenou odolnost proti prachu ani vodě.

Poco F4 GT 5G

Hrany Realme 9i

Procházku po obvodu Realme 9i tentokrát začneme na spodní hraně, která je z tohoto hlediska nejbohatší. Kromě mřížky hlasitého reproduktoru tu je k vidění USB-C port, štěrbina mikrofonu pro hovory a poněkud překvapivě také 3,5mm konektor pro připojení drátových sluchátek.

Spodní hrana Realme 9i
Spodní hrana Realme 9i

Pravá strana je vyhrazena tlačítku pro vypnutí/zapnutí telefonu, respektive rozsvícení/zhasnutí displeje. To obsahuje čtečku otisků prstů, jejíž výhodou je, že k odemknutí telefonu není nutné tlačítko mačkat – stačí jen přiložit prst, obrazovka se během zlomku sekundy rozsvítí a telefon se odemkne.

Pravá hrana s tlačítkem se čtečkou otisků
Pravá hrana s tlačítkem se čtečkou otisků

Horní hrana je prakticky prostá jakýchkoli prvků. Jediné, co je zde k vidění, je štěrbina sekundárního mikrofonu, který má během telefonních hovorů na starosti eliminaci zvuků v okolí. Můžeme konstatovat, že tuto funkci mikrofon plní na jedničku – během telefonování druhá strana prakticky nikdy neslyšela, co se děje kolem.

Horní hrana telefonu Realme 9i
Horní hrana telefonu Realme 9i

Na levé hraně telefonu se nachází šuplíček pro instalaci až dvou SIM karet formátu nanoSIM a jedné paměťové karty velikosti microSD. Kromě toho jdou zde dvě fyzicky oddělená tlačítka pro zvýšení, respektive snížení hlasitosti, jež jsou během hovorů (při držení telefonu v pravé ruce) v dosahu ukazováčku.

Levá hrana telefonu Realme 9i
Levá hrana telefonu Realme 9i

Obrazovka Realme 9i

Jak již zaznělo výše, Realme 9iIPS LCD obrazovku s úhlopříčkou 6,6″ a trochu nestandardním rozlišením 1080 × 2412 obrazových bodů. Displej vyniká relativně přirozeným podáním barev, na rozdíl od AMOLEDů však nedokáže zobrazit zcela černou černou barvu a nepodporuje funkci Always-on Display (AoD).

Jedním z velkých lákadel je obnovovací frekvence až 90 Hz, která by měla být příslibem plynulejšího vykreslování animací. Ve výchozím stavu je natvrdo nastavena obnovovací frekvence 60 Hz – změnit to lze v Nastavení-Displej a jas-Další-Obnovovací frekvence obrazovky. Na výběr je automatické přepínání, 60 Hz, nebo 90 Hz. Hráči pak jistě ocení frekvenci snímání dotyků až 180 Hz.

Čitelnost na přímém slunci hodnotíme jako průměrnou – maximální jas displeje dosahuje hodnoty až 480 nitů, což není špatné, ale ani vysloveně dobré. Se sluncem nad hlavou tak budete muset občas telefon zastínit vlastním tělem.

Čtečka otisků prstů

Čtečka otisků prstů je integrována do tlačítka pro vypnutí/zapnutí, což je současný trend v segmentu telefonů nižší a střední třídy. Toto umístění vnímáme jako výrazně praktičtější než ještě nedávno obvyklé umísťování čtečky na záda telefonu.

Apple AirPonds Pro 2
Čtečka otisků prstů je integrována do tlačítka pro vypnutí a zapnutí
Čtečka otisků prstů je integrována do tlačítka pro vypnutí a zapnutí

Můžeme konstatovat, že odemykání Realme 9i otiskem funguje na výbornou. Od přiložení prstu ke čtečce k odemknutí obrazovky zpravidla neuplynulo víc než několik zlomků sekundy. Problémy činily jen vysloveně mokré prsty.

Odemykání tváří

Telefon se 16Mpx přední kamerou samozřejmě podporuje odemykání tváří. Tuto možnost je však nutné nejprve aktivovat, což můžete provést v Nastavení-Heslo a biometrie-Biometrika-Přidat tvář.  Následuje poměrně rychlé skenování tváře, poté si budete moci vybrat, zda chcete tvář používat k odemykání obrazovky, uzamykání aplikací, případně pro soukromý trezor. Telefon podporuje rozeznávání jen jednoho jediného obličeje.

Dále je možné nastavit automatické zvýšení jasu obrazovky při rozpoznávání tváře, což usnadňuje odemknutí telefonu ve zhoršených světelných podmínkách. Kromě toho lze také vyžadovat, aby osoba před předním fotoaparátem měla otevřené oči, aby vám například neodemkl telefon žárlivý přítel či přítelkyně během toho, co spíte.

Při odemykání obrazovky obličejem nedává smysl rozsvěcet displej tlačítkem – v takovém případě by většinou došlo k odemknutí otiskem prstu v něm integrovanou čtečkou. Doporučujeme tedy v Nastavení-Domovská obrazovka a zámek obrazovky-Zámek obrazovky aktivovat možnost Probudit obrazovku poklepáním.

Hardwarová výbava

Srdcem telefonu Realme 9i je osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 680 vyráběný 6nm technologií. Jeho čtyři výkonná jádra Kryo 265 Gold mají nejvyšší taktovací frekvenci až 2,4 GHz, zbývající kvarteto úsporných jader Kryo 265 Silver dosahuje maxima až 1,9 GHz. Vykreslování náročnější grafiky má na starosti akcelerátor Adreno 610.

Srdcem telefonu Realme 9i je osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 680
Srdcem telefonu Realme 9i je osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 680

Z hlediska operační paměti a interního úložiště lze tento telefon pořídit ve třech verzích: nejlevnější 4 GB + 64 GB, zlaté střední 4 GB + 128 GB a nejvýkonnější 6 GB + 128 GB. Pochopitelně v této třídě nemůžeme čekat nejnovější technologie – úložiště je typu UFS 2.2 a operační paměť zastupují moduly LPDDR4.

Interní paměť lze v případě potřeby rozšířit pomocí paměťové karty microSD, pro kterou má Realme 9i připravený dedikovaný slot. Podporovány jsou paměťová média s kapacitou až 1 TB, což je dostatečný prostor na uložení mnoha tisíc fotek a videí ve vysokém rozlišení.

Telefon má dva sloty na SIM a dedikovanou pozici na paměťovou kartu
Telefon má dva sloty na SIM a dedikovanou pozici na paměťovou kartu

Realme 9i díky obnovovací frekvenci obrazovky 90 Hz působí svižněji než většina telefonů této cenové kategorie. Z hlediska hraní her samozřejmě nelze očekávat, že si zahrajete náročnější herní tituly na nejvyšší nastavení grafiky, ale se středními detaily nemá žádné problémy s udržením stabilní snímkovací frekvence. Také díky dotykové odezvě se jedná o dobré herní zařízení střední třídy.

Samsung Galaxy Buds2

Benchmarky

Realme 9i spadá do kategorie zařízení střední třídy, proto nás zajímalo, jak si povede zejména ve srovnání s dalšími telefony této cenové a výkonnostní kategorie. Jeho přímým soupeřem bude Redmi Note 11, avšak ten jsme zatím ještě netestovali, proto budeme porovnávat se staršími modely střední třídy.

Při testování používáme jednotnou metodiku: nejprve telefon restartujeme a necháme ho vychladnout. Poté postupně s co nejkratšími prodlevami provedeme pět měření daným benchmarkem. Nejlepší a nejhorší výsledek škrtáme, ze zbylých tří následně počítáme průměrnou hodnotu.

AnTuTu Benchmark

Osvědčeným etalonem v této oblasti je AnTuTu Benchmark, který porovnává výkony zařízení v oblasti procesoru, grafiky, paměti a uživatelské zkušenosti. Výsledkem je skóre, které slouží ke komplexnímu porovnání dvou a více zařízení.

V tomto testu získal Realme 9i 232 919 bodů, což ho řadí do spodní poloviny žebříčku. Vklínil se mezi o zhruba tisícikorunu levnější Redmi Note 9 s procesorem MediaTek Helio G85 a Xiaomi Mi Note 10 s čipem Snapdragon 730G.

 • Xiaomi Mi 11 – 671 671 bodů
 • Realme GT 5G – 666 681 bodů
 • Xiaomi Mi 11i – 645 458 bodů
 • Xiaomi 11T Pro – 632 432 bodů
 • Xiaomi Mi 10 Pro – 578 760 bodů
 • Xiaomi Mi 10T Pro – 577 105 bodů
 • Poco F2 Pro – 565 473 bodů
 • Xiaomi 11 Lite 5G NE – 510 770 bodů
 • Samsung Galaxy A52s 5G – 510 311 bodů
 • Xiaomi Mi 11 Lite – 312 516 bodů
 • Xiaomi Mi 10 Lite – 308 566 bodů
 • Realme 7 – 298 288 bodů
 • Realme 8i – 297 233 bodů
 • Redmi Note 9T – 284 640 bodů
 • Poco X3 – 282 260 bodů
 • Redmi Note 9 Pro – 277 003 bodů
 • Redmi Note 9S – 273 766 bodů
 • Xiaomi Mi Note 10 Lite – 265 341 bodů
 • Xiaomi Mi Note 10 – 256 276 bodů
 • Realme 9i – 232 919 bodů
 • Redmi Note 9 – 190 294 bodů
 • Redmi 10 – 187 356 bodů
 • Poco M3 – 180 594 bodů
 • Redmi 8 – 93 721 bodů

Geekbench 5

Počátkem roku 2020 jsme do našich recenzí zařadili nejnovější verzi benchmarku Geekbench 5. V průběhu uplynulých dvou let jsme postupně sbírali telefony, se kterými můžeme nyní porovnávat. V rámci tohoto benchmarku je testován výkon s jedním a více procesorovými jádry.

V GeekBenchi byl opět největším soupeřem dva roky starý Redmi Note 9. Novinka od Realme ho porazila jak v testech s jedním procesorovým jádrem, kde získala 381 bodů, tak i v operacích s více jádry, za které obdržela 1508 bodů.

Výsledky testů s jedním jádrem

 • Realme GT 5G – 1129 bodů
 • Xiaomi Mi 11 – 1103 bodů
 • Xiaomi Mi 11i – 971 bodů
 • Xiaomi Mi 10 Pro – 901 bodů
 • Xiaomi Mi 10T Pro – 882 bodů
 • Poco F2 Pro – 847 bodů
 • Xiaomi 11T Pro – 799 bodů
 • Xiaomi 11 Lite 5G NE – 782 bodů
 • Samsung Galaxy A52s 5G – 764 bodů
 • Xiaomi Mi 10 Lite – 592 bodů
 • Redmi Note 9T – 578 bodů
 • Redmi Note 9S – 567 bodů
 • Poco X3 – 566 bodů
 • Xiaomi Mi 11 Lite – 564 bodů
 • Redmi Note 9 Pro – 564 bodů
 • Xiaomi Mi Note 10 Lite – 547 bodů
 • Xiaomi Mi Note 10 – 543 bodů
 • Realme 8i – 533 bodů
 • Realme 7 – 514 bodů
 • Realme 9i – 381 bodů
 • Redmi Note 9 – 342 bodů
 • Redmi 10 – 323 bodů
 • Poco M3 – 314 bodů
 • Redmi 8 – 175 bodů

Výsledky testů s více jádry

 • Xiaomi Mi 11 – 3497 bodů
 • Xiaomi 11T Pro – 3464 bodů
 • Realme GT 5G – 3439 bodů
 • Xiaomi Mi 10 Pro – 3319 bodů
 • Xiaomi Mi 10T Pro – 3301 bodů
 • Xiaomi Mi 11i – 3285 bodů
 • Poco F2 Pro – 3146 bodů
 • Samsung Galaxy A52s 5G – 2783 bodů
 • Xiaomi 11 Lite 5G NE – 2 941 bodů
 • Xiaomi Mi 10 Lite – 1839 bodů
 • Realme 8i – 1815 bodů
 • Xiaomi Mi 11 Lite – 1793 bodů
 • Redmi Note 9T – 1787 bodů
 • Poco X3 – 1775 bodů
 • Xiaomi Mi Note 10 Lite – 1763 bodů
 • Redmi Note 9S – 1742 bodů
 • Redmi Note 9 Pro – 1737 bodů
 • Xiaomi Mi Note 10 – 1692 bodů
 • Realme 7 – 1659 bodů
 • Realme 9i – 1508 bodů
 • Poco M3 – 1385 bodů
 • Redmi Note 9 – 1154 bodů
 • Redmi 10 – 1 079 bodů
 • Redmi 8 – 816 bodů
Xiaomi Mi Watch S1 Active

AI benchmark

V portfoliu benchmarků máme také AI Benchmark, zaměřující se na měření výkonu v oblasti umělé inteligence. Tento obor zaznamenává na telefonech velký rozmach – na některých telefonech například hraje významnou roli při automatickém nastavení fotoaparátu během pořizování snímků a následném zpracování.

V případě Realme 9i jsme naměřili hodnotu 35 967 bodů, což tento model zařadilo těsně za stupně vítězů mezi výkonnější Realme GT 5G a Xiaomi Mi 10 Pro. Své přímé konkurenty tak telefon překonal s poměrně velkou rezervou.

 • Xiaomi Mi 11i – 142 500 bodů
 • Xiaomi Mi 11 – 131 867 bodů
 • Realme GT 5G – 71 833 bodů
 • Realme 9i – 35 967 bodů
 • Xiaomi Mi 10 Pro – 32 754 bodů
 • Poco X3 – 30 700 bodů
 • Xiaomi Mi 10 Lite – 28 239 bodů
 • Samsung Galaxy A52s 5G – 28 100 bodů
 • Xiaomi Mi 9T Pro – 26 820 bodů
 • Xiaomi Mi 9 – 23 276 bodů
 • Xiaomi Mi 11 Lite – 21 004 bodů
 • Realme 7 – 20 363 bodů
 • Redmi Note 9 Pro – 19 733 bodů
 • Redmi Note 9T – 19 700 bodů
 • Poco M3 – 19 500 bodů
 • Xiaomi Mi Note 10 Lite – 15 945 bodů
 • Redmi Note 9S – 15 528 bodů
 • Xiaomi Mi Note 10 – 14 499 bodů
 • Xiaomi Mi 9T – 13 777 bodů
 • Redmi Note 8 Pro – 12 961 bodů
 • Redmi 10 – 10 767 bodů
 • Xiaomi Mi A3 – 8 122 bodů
 • Redmi Note 9 – 8000 bodů
 • Xiaomi Mi Mix 3 – 7067 bodů
 • Xiaomi Mi 8 Pro – 4066 bodů
 • Redmi Note 7 – 3408 bodů
 • Redmi 8 – 2497 bodů
 • Xiaomi Mi Mix 2s – 1157 bodů
 • Xiaomi Black Shark – 1113 bodů
 • Poco F1 – 862 bodů
 • Xiaomi Mi 8 – 783 bodů
 • Xiaomi Redmi Note 6 Pro – 661 bodů

3D Mark

Pokud hledáte benchmark, který co nejlépe prověří herní výkon (nejen) smartphonu, jen těžko najdete vhodnější nástroj než 3DMark. Stejně jako hra, také tento benchmark zatěžuje především grafické jádro použitého čipu.

Na základě výsledků z tohoto testu musíme konstatovat, že Realme 9i opravdu není telefon zaměřený na hraní her. V základním benchmarku Wild Life získal 449 bodů, v náročnějším Wild Life Extreme pak dokonce jen 124 bodů, byť chválíme za to, že takto náročný test vůbec spustil a dokončil. Uvedené hodnoty ho v obou žebříčcích řadí na poslední místo.

Test Wild Life

 • Realme GT 5G – 5838 bodů
 • Xiaomi Mi 11i – 5 838 bodů
 • Xiaomi Mi 11 – 5 715 bodů
 • Samsung Galaxy A52s 5G – 2 483 bodů
 • Xiaomi 11 Lite 5G NE – 2 479 bodů
 • Xiaomi Mi 9 – 2051 bodů
 • Xiaomi Mi 11 Lite – 1 121 bodů
 • Redmi 10 – 714 bodů
 • Realme 9i – 449 bodů

Test Wild Life Extreme

 • Realme GT 5G – 1537 bodů
 • Xiaomi Mi 11i – 1407 bodů
 • Samsung Galaxy A52s 5G – 688 bodů
 • Redmi 10 – 183 bodů
 • Realme 9i – 124 bodů

Komunikace

Telefon Realme 9i podporuje mobilní sítě druhé, třetí a čtvrté generace, tedy maximálně LTE. Podporu sítí páté generace (5G) bohužel nenabízí. V našich e-shopech XM.cz a XM.sk prodáváme globální verzi, což znamená, že telefon podporuje všechny frekvence, používané mobilními operátory na našem území. Rychlá data tak budete mít k dispozici všude, kde jsou dostupná.

Vyzkoušeli jsme také přenosové rychlosti pomocí aplikace SpeedTest. Měření provádíme tak, že postupně pětkrát opakujeme test. Nejlepší a nejhorší výsledek škrtáme, ze zbylých tří následně počítáme průměrnou hodnotu. Naměřili jsme následující přenosové rychlosti:

 • síť T-Mobile deklarovaná jako LTE+: download 24,1 Mbps, upload 7,1 Mbps
 • síť Vodafone deklarovaná jako 4G: download 56,7 Mbps, upload 25,5 Mbps

Překvapily nás viditelně nižší přenosové rychlosti ve srovnání s telefonem Redmi Note 10, testovaným se stejnými SIM. Patrné to bylo zejména v síti T-Mobile, kde byla rychlost stahování dat méně než poloviční. Naopak v síti Vodafone byly přenosové rychlosti proti konkurentovi od Redmi skoro dvakrát vyšší.

Telefon má na levé hraně šuplíček, do kterého lze vložit dvě SIM karty formátu nanoSIM a k nim do dedikovaného slotu také paměťovou kartu typu microSD, přičemž nejvyšší podporovaná kapacita je 1 TB.

Šuplíček na 2 SIM a 1 microSD
Šuplíček na 2 SIM a 1 microSD

Realme 9i dle oficiálních specifikací podporuje následující síťová pásma:

 • 2G: GSM 850/900/1800/1900
 • 3G: HSDPA 850/900/2100
 • 4G: 1, 3, 5, 7, 8, 20, 28, 38, 40, 41

S telefonem jsme se pohybovali v Ostravě a blízkém okolí a několikrát jsme navštívili i pohraniční oblasti. Nezaznamenali jsme žádné problémy se signálem – hovory i data fungovaly tak, jako na jakémkoli jiném mobilu v daných místech.

Konektivita

Z hlediska další konektivity musíme na prvním místě zmínit podporu Wi-Fi standardů 802.11 a/b/g/n/ac v pásmech 2,4 GHz a 5,0 GHz. K domácímu routeru se Realme 9i připojoval pomocí technologie Wi-Fi 5 v pásmu 5 GHz s údajnou teoretickou maximální rychlostí připojení 433 Mbps.

Na internetovém připojení s deklarovaným downloadem 250 Mb/s a uploadem 25 Mb/s jsme naměřili průměrné přenosové rychlosti169,3 Mb/s při stahování a 23,6 Mb/s při uploadu dat. Zajímavé je, že telefon nedokázal využít maximální přenosovou rychlost při stahování. Na rychlost Wi-Fi neměl vliv zapnutý, nebo vypnutý Bluetooth.

Bluetooth je přítomen ve starší verzi 5.0 a podporuje profily A2DP a LE. Bohužel chybí NFC, což znamená, že Realme 9i nelze používat pro bezkontaktní platby. To je trochu škoda, když o 800 korun levnější Redmi Note 9 NFC tuto možnost svým majitelům neupírá.

Realme 9i nepodporuje bezkontaktní platby
Realme 9i nepodporuje bezkontaktní platby

Na rozdíl od výbavy telefonů Xiaomi podobné cenové kategorie chyběly ještě dvě věci. Tou první je infračervený vysílač využitelný k dálkovému ovládání spotřební elektroniky. Druhou je schopnost příjmu rozhlasového vysílání v pásmu velmi krátkých vln (FM).

Telefon je vybaven dvěma konektory. Kromě USB-C, sloužícího k nabíjení a případně i k připojení telefonu k počítači, je to ještě 3,5mm audio konektor typu „jack“, jež lze využít k připojení klasických drátových sluchátek.

Určování polohy

Realme 9i podporuje následující čtyři satelitní systémy pro určování polohy:

 • americké GPS
 • evropské Galileo
 • ruský GLONASS
 • čínské Beidou

Uváděnou podporu jsme ověřili pomocí aplikací GPSTest a GPS Test. Výsledek nepřekvapil – telefon skutečně „viděl“ a používal všechny čtyři satelitní systémy. Za běžných okolností evidoval kolem 30 až 40 družic, přičemž fixoval na 8 až 15 z nich. Deklarovaná přesnost v městské zástavbě se pohybovala kolem 3,5 metrů.

Jako první jsme zkusili měření trasy pomocí Stopaře v Mapách.cz. Jeho hlavní výhodou, například na rozdíl od sportovních aplikací a navigací, je, že nepřichytává zaznamenanou trasu ke komunikacím, po kterých jste pravděpodobně mohli jít nebo jet.

Musíme konstatovat, že zaznamenaná trasa nás o kvalitách GPS tak úplně nepřesvědčila. V některých okamžicích docházelo k odchylce až 30 metrů. Odchylky proti skutečnosti byly viditelné zejména pod korunami stromů, nicméně i na jiných místech jsme dle záznamů měli šněrovat ulicí jako při pozdním návratu z pohostinského zařízení.

Trasa zaznamenaná Stopařem
Trasa zaznamenaná Stopařem

V navigacích se naštěstí tento problém neprojevoval – korekční algoritmy ho dostatečně eliminovaly. Úvodní nalezení signálu obvykle netrvalo déle než pět sekund, a když telefon signál měl, neztrácel ho. V případě sjetí z naplánované trasy docházelo k přepočtu poměrně brzy.

Vyzkoušeli jsme GPS také při hře geocaching, v níž hraje přesnost poměrně velkou roli. Realme 9i hodnotíme v tomto směru jako průměrný – nedá se říci, že by jakkoli vynikal, nebo naopak vysloveně zaostával za konkurencí ve své cenové kategorii.

Baterie a výdrž na jedno nabití

Realme 9i je vybaven uživatelsky nevyměnitelným lithium-polymerovým akumulátorem s kapacitou 5000 mAh. Tuto hodnotu lze v současnosti označit za dobrý standard. Většina výrobců tvrdí, že mobily s takto velkou baterkou bez problémů zvládnou dva dny běžného používání.

Na základě testování můžeme konstatovat, že dosáhnout dvoudenní výdrže není problém, a to ani při náročnějším používání. Jeden příklad za všechny: provedli jsme výkonnostní benchmarky, asi půl hodiny jsme telefon používali jako navigaci, četli jsme si na něm aktuality a prováděli měření rychlosti datových přenosů. I při takto relativně náročném používání zbývalo po 2 dnech a 3 hodinách ještě celých 15 % baterie. Obrazovka byla v tomto období zapnutá bez několika minut celých sedm hodin.

Aplikace AccuBattery ukázala, že při zapnutém displeji mizí baterie rychlostí 8,5 % za hodinu, takže by měla zvládnout až 11 hodin a 46 minut. Při zhasnuté obrazovce si telefon řekl o 0,7 % baterie za hodinu, což znamená, že při nepoužívání zvládne Realme 9i skoro šest dní na jedno nabití.

Při zapnuté GPS během měření sportovní aktivity mizela baterie a zhasnutém displeji mizela GPS rychlostí 12,8 % za hodinu, takže teoretická výdrž je bezmála osm hodin. V případě používání navigace Waze se telefon vybíjel rychlostí asi 8,5 % za hodinu, takže teoretická výdrž je až 11 hodin.

Baterie s kapacitou 5000 mAh
Baterie s kapacitou 5000 mAh

Když jsme telefon odpojili z nabíječky v 6 hodin ráno, vraceli jsme ho ve 22 hodin večer nejčastěji se zbývajícími 65 až 75 %, což si dovolujeme označit jako velmi dobré. Svůj velký podíl na tom má patrně procesor Snapdragon 680 vyráběný 6nm technologií a relativně nevysoký výkon, při kterém nedochází přehřívání.

Během recenzování telefon rozhodně nezahálí, přesto se nám bez problémů podařilo dostat nad tři dny výdrže na jedno nabití. Na základě těchto zkušeností musíme konstatovat, že Realme 9i je opravdu dobrý „držák“.

Nabíjení výkonem 33 wattů
Nabíjení výkonem 33 wattů

U telefonu této kategorie pochopitelně nemůžeme počítat s bezdrátovým nabíjením – proto jeho absenci nebudeme kritizovat. Realme 9i lze nabíjet pouze kabelem maximálním výkonem až 33 wattů, přičemž součástí balení je nabíječka s tímto výkonem.

Výrobce deklaruje, že zcela vybitý telefon lze nabít na sto procent během 70 minut, což je poměrně přijatelný čas. Samozřejmě jsme toto tvrzení museli ověřit v praxi a zjistili jsme, že zcela vybitý telefon dokážeme přiloženou nabíječkou nabít na sto procent za 1 hodinu a 13 minut.

Fotoaparát

Realme 9i se zjevně nezapojuje do pomyslné soutěže s heslem „Čím víc foťáků, tím víc Adidas!“ Na jeho zádech tak najdete pouze tři objektivy, z nichž dva můžeme bez skrupulí označit jen jako doplňkové. Samozřejmě nemůže chybět LED blesk pro osvětlení tmavých scén.

50Mpx fotoaparát Realme 9i
50Mpx fotoaparát Realme 9i

Hlavní fotoaparát nabízí rozlišení 50 Mpx, což je v této třídě v podstatě dobrý standard. K dispozici je automatické ostření metodou fázové detekce (PDAF). Světelnost f/1,8 by měla být zárukou kvalitních fotek i za zhoršených světelných podmínek.

Zbylé dva fotoaparáty jsou kvůli nízkému rozlišení spíše do počtu. 2 Mpx určitě nevadí u černobílého snímače, určeného pro pořizování portrétů. V případě makro foťáku jsou však 2 Mpx málo a kladné body nepřidá ani chybějící automatické ostření. Zcela chybí širokoúhlý fotoaparát, což je jedna z věcí, na kterou se docela dobře zvyká.

Hlavní fotoaparát s rozlišením 50 Mpx
Hlavní fotoaparát s rozlišením 50 Mpx

V průstřelu obrazovky, situovaném v levém horním rohu obrazovky, se skrývá přední fotoaparát. Ten má velmi solidní rozlišení 16 Mpx a světelnost f/2,1. Kromě pořizování selfies najde uplatnění při videohovorech a odemykání telefonu rozpoznáním tváře.

Aplikace Fotoaparát

Aplikace Fotoaparát má vcelku očekávatelný vzhled – ostatně proč znovu vymýšlet kolo, že? Největší část pochopitelně zabírá náhled fotografované scény. Po jeho levé straně jsou čtyři přepínače: blesk (vypnout/zapnout/automaticky/výplňové světlo), HDR (vypnout/zapnout/automaticky), vylepšení pomocí umělé inteligence (vypnout/zapnout) a výběr ze šestnácti grafických filtrů.

Aplikace Fotoaparát
Aplikace Fotoaparát

Po pravé straně je prvků o něco více. Jedním z nich je například retušování pleti pomocí AI, přiblížení (1×, 2×, nebo 5 × – zoom je ovšem pouze digitální) a otevření aplikace Google Lens. Na hraně mezi náhledem a rozhraním je k dispozici přepínač režimů. Aplikace nabízí následující módy:

 • Noční scéna
 • Video
 • Fotografie
 • Portrét
 • Expert
 • Skener textu
 • Časosběr
 • Panorama
 • Zpomalený záběr
 • Extra HD
 • Ultra makro
Fotografické režimy
Fotografické režimy

Režimy, které používáte nejčastěji, si můžete vytáhnout do postranní nabídky, a naopak ty, které nevyužijete tak často, lze přesunut do sekce Více. Ještě více vpravo pak je tlačítko spouště, přepínání mezi předním a zadním fotoaparátem a náhled posledního snímku, který funguje jako vstup do galerie.

V dalším nastavení pak lze volit formát snímku (4:3/1:1/full/16:9), aktivovat samospoušť (za 3, nebo 10 sekund) či vynutit pořizování snímků v plném rozlišení snímače, tj. 50 Mpx. Do fotografií lze automaticky vkládat vodoznak s uživatelsky definovaným textem ve třech velikostech.

Jak fotí Realme 9i?

Za dobrých světelných podmínek – typicky venku, když je slunečné počasí – lze tímto telefonem pořídit poměrně dobré snímky s věrnými barvami a dostatečným množstvím detailů. Pouze v tmavších oblastech se může vyskytovat jemný šum, a naopak ve vysloveně světlých místech může docházet k přepalům.

Viditelné přepaly
Viditelné přepaly

Bohužel stačí málo – například zatažená obloha – a začne se ukazovat, že fotoaparát není v případě Realme 9i úplně silným článkem. Detaily se začnou slévat, barvy vyblednou a hrany se rozmazávají. Velké problémy pak může činit zachytávání pohybujících se objektů. Zde je ale nutné podotknout, že z pohledu telefonů v této cenové kategorii jde o víceméně standardní výkon.

Detail snímku pořízeného za soumraku
Detail snímku pořízeného za soumraku

Při nastavení poměru stran 4:3 pořizuje telefon obrázky v rozlišení 4080 × 3072 obrazových bodů, tedy 12 Mpx. Ačkoli tedy skládá čtyři body snímače do jednoho bodu obrázku, což by mělo přispět k lepšímu zachycení detailů, projevuje se tato funkce jen za vysloveně dobrého osvětlení.

Detail snímku ukazující šum a ztrátu podrobností
Detail snímku ukazující šum a ztrátu podrobností

Úplně zapomeňte na používání digitálního zoomu! Výsledky jsou vysloveně nepěkné – objekty mají rozmazané detaily a rozpíjejí se jim hrany. Víceméně stejného, ne-li dokonce lepšího výsledku dosáhnete, když oříznete a zvětšíte fotku v nějakém lepším fotografickém editoru.

Ukázka digitálního zoomu
Ukázka digitálního zoomu

Ani snímky, pořízené v nočním režimu, nenadchnou svou kvalitou. Proti běžnému módu sice o něco lépe prokreslují světla, ale ztráta detailů a očividný šum přítomný prakticky ve všech tmavých oblastech bohužel výsledek hatí. Ostatně posuďte sami – vlevo jsou noční, vpravo běžné snímky.

Makro lze vnímat spíše jako doplňkovou záležitost. Přeci jen dva megapixely jsou prostě málo a telefon tak produkuje fotky v rozlišení pouhých 1600 × 1200 obrazových bodů. Chválit je bohužel nemůžeme – kromě slévajících se detailů a nevýrazných barev nevynikají ani v ostrosti.

Přední fotoaparát je na tom lépe a poskytuje dobré množství detailů. Snímky vypadají lépe, pokud jsou vypnuty různé pleťové filtry. I zde však platí, že kvalita foťáku odpovídá ceně, takže na svou třídu můžeme fotky hodnotit jako dobré, ale srovnání s dražšími telefony pochopitelně nesnesou.

Ukázkové fotky pořízené v rámci recenze Realme 9i

Podívejte se na nijak neupravované ukázkové fotky, které jsme pořídili pro účely recenze Realme 9i. Všechny níže vystavené snímky v původním rozlišení a bez jakýchkoli úprav si můžete stáhnout v jednom balíčku velkém 250 MB z Ulož.to.

Natáčení videa

Dle oficiálních specifikací umí Realme 9i natáčet video v maximálním rozlišení 1080p při 30 snímcích za sekundu. Kromě toho zvládá také 720p při stejné snímkovací frekvenci a zpomalené video se 120 snímky za sekundu v rozlišení maximálně 720p.

Během natáčení lze využívat funkci přiblížení. To však příliš nedoporučujeme – s ohledem na absenci jakékoli stabilizace je obtížné udržet záběr z ruky. Nemluvě o tom, že digitální zoom přináší významnou ztrátu detailů.

Video lze natáčet pouze hlavním, nebo předním fotoaparátem, před zahájením záznamu je možné aktivovat přisvětlovací LED a aplikovat grafický efekt. V nastavení pak můžete volit mezi kodekem H.264, nebo úspornějším H.265.

Jak natáčí Realme 9i?

Jak zaznělo v předchozí kapitole, telefon zvládá natáčení videa v rozlišení 1080p, tedy konkrétně 1920 × 1080 obrazových bodů, při snímkovací frekvenci 30 fps. Při použití kodeku H.264 je datový tok 20020 kb/s a jedna minuta záznamu tak zabere asi 142 MB. Zvuk je ukládán ve formátu AAC, má vzorkovací frekvenci 48 000 Hz, datový tok 96 kb/s a je stereofonní.

Ukázkový snímek z videa natočeného v rámci recenze Realme 9i
Ukázkový snímek z videa natočeného v rámci recenze Realme 9i

Obecně můžeme říci, že kvalita pořízeného videa odpovídá ceně. Za dobrých světelných podmínek hodnotíme pozitivně barvy a ostrost, bohužel výsledky poněkud degraduje chybějící stabilizace obrazu. Zachycený zvuk je poměrně věrný, nicméně při silnějším větru počítejte s jeho zarušením.

Při natáčení za zhoršených světelných podmínek opět vyniknou nedostatky fotoaparátu – ve videích se objevuje šum a s větší tmou se postupně ztrácejí i detaily. Opět ale platí, že v rámci této cenové kategorie jde v podstatě o standard a určitě to není něco, zač bychom měli Realme 9i pranýřovat.

Ukázková videa pořízená v rámci recenze Realme 9i

Podívejte se na ukázková, nijak neupravovaná videa, která jsme pořídili pro účely recenze telefonu Realme 9i.

Zvuk

Realme 9i nás příjemně potěšil přítomností dvou hlasitých reproduktorů, díky kterým dokáže v režimu na šířku produkovat stereofonní zvuk. To oceníte nejen při hrách, kde snadněji poznáte, ze které strany přichází zvuk, ale také při sledování filmů a videí.

Z hlediska podání je výkon reproduktorů průměrný – nenadchne, ani neurazí. Zní prostě přesně tak, jak bychom od telefonu této cenové kategorie očekávali. Patrně nejvíce chybí basy, naopak středy jsou poměrně pěkně prokreslené, zatímco výšky by mohly být o něco křišťálovější.

Maximální hlasitost hodnotíme jako dobrou, byť už jsme slyšeli i větší grády. Každopádně nasazení dvou reproduktorů místo jednoho je rozhodně krokem vpřed a je dobře, že se tato vymoženost objevuje i v této třídě chytrých telefonů.

Operační systém

Hned po prvním spuštění dostal telefon velkou aktualizaci, kterou jsme bez váhání nainstalovali. V průběhu testu tak byl na Realme 9i operační systém Android 11 s grafickou nadstavbou Realme IU verze 2.0. Velmi kladně hodnotíme, že už na začátku února byly k dispozici lednové aktualizace.

Grafická nadstavba Realme UI je – například ve srovnání s MIUI z telefonů Xiaomi, Redmi a Poco – poměrně decentní. Nehraje všemi barvami a působí vzdušným a odlehčeným dojmem. Musíme ocenit velmi dobrou plynulost a stabilitu – během celého testu, trvajícího dva týdny, se telefon ani jednou nezasekl, nezamrzl, ani jsme nepozorovali žádné lagování.

Až 11 GB operační paměti (6 GB fyzické a 5 GB virtuální)
Až 11 GB operační paměti (6 GB fyzické a 5 GB virtuální)

Jednou z hodně propagovaných novinek je možnost rozšíření operační paměti. V případě verze se 6 GB RAM může uživatel volit mezi výchozími +2 GB, +3 GB, nebo dokonce až +5 GB. V praxi jsme však ani v případě nastavení nejvyšší hodnoty subjektivně nezaznamenali nějaký rapidní nárůst výkonu. Velikost virtuální RAM lze měnit v Nastavení-O telefonu-RAM, přičemž po každé změně je nutné telefon restartovat.

Podobně, jako telefony s MIUI, nabízí i Realme UI dva režimy domovské obrazovky. Standardní režim umísťuje ikony všech aplikací na plochy, podobně jako například telefony iPhone. Režim zásuvky přichází s nabídkou aplikací, vyvolávanou tahem ze spodní části domovské obrazovky, jak tomu bývá na většině telefonů s Androidem. K dispozici je ještě Zjednodušený režim s velkými ikonami a doslova obrovským písmem.

Oznámení řeší Realme UI 2.0 jinak než konkurenční platformy. Rozděluje je do tří sekcí: Konverzace, kde jsou především notifikace z komunikačních aplikaci, Upozornění na oznámení, kde se zobrazují oznámení z většiny aplikací a úplně dole jsou Tichá oznámení, která nevyžadují nutnou pozornost uživatele. Toto provedení vnímáme jako poměrně praktické, neboť dává na první místo to nejpodstatnější.

Kromě ovládání třemi tlačítky (seznam posledních spuštěných aplikací, návrat na domovskou obrazovku a návrat o krok zpět) v dolní liště lze využívat také gesta, která jsou velmi podobná provedení z iOS. Nejen z výše uvedeného je očividné, že možnosti přizpůsobení jsou opravdu nadstandardně široké.

Postřehy z používání

Na prvním místě musíme vyzdvihnout bezvadně fungující notifikace. Zatímco na telefonech Xiaomi, Redmi a Poco je někdy nutné dlouze laborovat s nastavením aplikace, aby ji systém neukončoval a ona hlásila například nové zprávy, na Realme 9i nebylo nic takového potřeba – notifikace, které jsme si nastavili, fungovaly stoprocentně spolehlivě.

Výtku však máme k režimu Nerušit, který lze zapínat a vypínat v Nastavení-Zvuk a vibrace. Telefon nabízí možnost naplánovat si více nezávislých časů, ve kterých by měl telefon automaticky přejít do tohoto módu. To se také stalo, nicméně notifikace všech aplikací bohužel nadále vydávaly zvuky. Aby byl v noci klid, bylo vždy nutné ručně vypnout hlasitost kanálu Vyzvánění a Oznámení.

Seznam posledních spuštěných aplikací je, podobně jako na čistém Androidu, horizontální. Přes kontextovou nabídku poskytuje možnost běhu aplikace v režimu rozdělené obrazovky, uzamknutí či vstup do nastavení uzamknutých aplikací. Uzamknout lze přitom maximálně jedenáct aplikací. U vybraných programů je navíc nabízen běh v plovoucím okně, nebo takzvaném „mini okně“.

Systémové nastavení má poměrně decentní grafiku. Sekce jsou rozdělené jinak než na telefonech Xiaomi, Redmi a Poco, ale umístění jednotlivých položek je intuitivní a většinu jsme našli na první pokus. V případě, že by se to nedařilo, je na úvodní stránce k dispozici vyhledávaní.

Pokud bychom měli hodnotit Realme UI 2.0 jako celek, budeme muset chválit především plynulost a celkově velmi dobré fungování. Nadstavba je dobře odladěná a nijak nehází uživateli klacky pod nohy. Na optimalizaci odvedlo Realme opravdu dobrou práci!

Předinstalované aplikace

Telefon samozřejmě přichází se sadou předinstalovaných aplikací, kterých je však co do počtu o něco méně, než bývá zvykem na mobilech Xiaomi. Redmi či Poco. Část aplikací je navíc možné bez problémů odinstalovat, pokud je nemíníte používat.

Realme 9i používá aplikace Telefon, Kontakty a Zprávy od Googlu, což má své nesporné výhody, ale i nevýhody. Pozitivně hodnotíme možnost nahrávání, která je dostupná během hovorů. Po stisku tlačítka je oběma stranám konverzace přehráno hlasové upozornění „Tento hovor se teď nahrává“.

Seznam předinstalovaných aplikací

Spodní lišta:

 • Telefon (od Googlu)
 • Zprávy (od Googlu)
 • Chrome
 • Fotografie
 • Fotoaparát

První domovská obrazovka:

 • Google (složka)
 • Duo
 • Asistent
 • Obchod Play
 • Nástroje

Složka Google:

 • Google
 • Gmail
 • Mapy
 • YouTube
 • Disk
 • YT Music
 • Filmy Google
 • Fotky
 • Files
 • Zprávy
 • Google One
 • Google Pay
 • Podcasty
 • Poznámky Keep
 • Kalendář
 • Kontakty

Složka Nástroje:

 • Audio záznamník
 • Kompas
 • Kalkulačka
 • Výměna telefonu
 • Zámek obrazovky
 • Počasí

Seznam všech aplikací:

 • Asistent
 • Audio záznamník
 • Booking.com
 • Disk
 • Duo
 • Facebook
 • Files
 • Filmy
 • Fotky
 • Fotoaparát
 • Fotografie
 • Gmail
 • Google
 • Google One
 • Google Pay
 • Herní prostor
 • Hodiny
 • Hudba
 • Chrome
 • Kalendář
 • Kalkulačka
 • Kompas
 • Kontakty
 • Kwai
 • LinkedIn
 • Mapy
 • Nastavení
 • Obchod Play
 • Obchod s tématy
 • Počasí
 • Podcasty
 • Poznámky Keep
 • PUBG MOBILE
 • Realme Link
 • Správce telefonu
 • Telefon
 • Videa
 • Výměna telefonu
 • YouTube
 • YT Music
 • Zámek obrazovky
 • Zprávy Google
 • Zprávy

Hodnocení recenze Realme 9i

Celkově musíme konstatovat, že telefon Realme 9i je velmi příjemným a pozitivním překvapením svého segmentu. Potěší dobrým dílenským zpracováním, obstojným displejem s 90Hz obnovovací frekvencí a vzhledem, který působí lepším dojmem, než bychom v této kategorii čekali.

Přestože v benchmarcích ani zdaleka netrhá rekordy, jeho hardware naprosto v pohodě zvládá zajistit plynulý běh operačního systému i dobře odladěné grafické nadstavby. Pokud se na tomto telefonu nebudete pokoušet hrát náročné herní tituly, pak v podstatě nemáte šanci poznat, že se jedná o zařízení (nižší) střední třídy.

Patrně nejsilnější stránkou Realme 9i je výdrž na jedno nabití. Ani v nejnáročnějších dnech, kdy jsme telefonovali, používali mobil k navigaci, natáčeli videa a prováděli benchmarky, jsme neměli problém dostat se na tři dny na jedno nabití.

Recenze telefonu Realme 9i
Recenze telefonu Realme 9i

Naopak za slabší článek si dovolíme označit fotoaparát, který svými výkony prostě odpovídá cenové kategorii telefonu. Za jasného denního světla s ním pořídíte dobré snímky, avšak s klesající mírou osvětlení se výsledky viditelně zhoršují.

Každopádně na základě dosavadních mnohaletých zkušeností s recenzemi telefonů můžeme konstatovat, že Realme 9i v mnoha směrech vyčnívá nad ostatními konkurenty své třídy. Ve své cenové kategorii jde jednoznačně o jednu z nejlepších možností.

Cena a dostupnost

Telefon Realme 9i můžete pořídit v našich e-shopech, kde ho nabízíme v modré (Prism Blue), nebo černé (Prism Black) barvě. Na výběr je ze dvou variant hardwarové konfigurace: 4 GB + 64 GB, nebo 6 GB + 128 GB.

Telefon nabízíme v modré (Prism Blue), nebo černé (Prism Black) barvě
Telefon nabízíme v modré (Prism Blue), nebo černé (Prism Black) barvě

V českém e-shopu cena začíná na 5 490 Kč, ve slovenském online obchodě pak startuje na 222 eurech.

Recenze Nillkin Magic Disk III: stylová bezdrátová nabíječka

Máte telefon s podporou bezdrátového nabíjení, ale nemáte k němu nabíječku? Nebo uvažujete o pořízení druhé - například do práce, Číst dál...

Recenze Nillkin Magic Tags: bezdrátové nabíjení pro úplně každý mobil

Bezdrátové nabíjení je především pohodlné. Nemusíte manipulovat s kabelem a trefovat se konektorem do zdířky - prostě jen položíte mobil Číst dál...

Přivítejte Realme GT 2 Master Explorer – výkonné dělo s rozumnou cenou
Realme GT 2 Master Explorer - náhled

Tento měsíc uvedlo na Čínský trh vlajkové telefony s procesory Qualcomm Snapdragon 8+ Gen1 hned několik značek. Dnes se k Číst dál...

Realme 9i

od 5 490 Kč
6

Výkon

3.6/10

Displej

5.5/10

Výdrž baterie

8.5/10

Fotoaparát

5.5/10

Cena

7.0/10

Klady

 • Vynikající výdrž na jedno nabití
 • Dostatek výkonu na běžné používání
 • Obrazovka s obnovovací frekvencí 90 Hz
 • Dobře odladěný systém i nadstavba
 • Kvalitní zpracování

Zápory

 • Chybí notifikační LED
 • Absence NFC
 • Nemá odolnost proti prachu ani vodě
 • Slabý výkon v herních benchmarcích
 • Slabší fotoaparát
Xiaomi Mi Band 7

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

14 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
David
David
1 rok před

Je u toho nahrávání hovorů možnost nahrávat standardně všechny příchozí i odchozí hovory? Ta hláška předem nevadí (spíš naopak), ale vadí mi nutnost ručně to pokaždé spouštět u každého hovoru.

Zdeněk
Zdeněk
1 rok před

Dobrý večer,

díky za hezkou recenzi.

Jen pár věcí ….

Fotoaparát, stejný čip co má i Note 11, prostě Samsung

Zápor jako notifiy led – ono jich moc telefonů není co ji mají (povětšinou jen Samsung)

Divné je, že tam máte stále UI2, když už je na světě globální update UI3 a A12.

https://realmefirmware.com/realme-9i-firmware/

Recenze 9i super, rád si počkám na recenzi 9Pro a 9Pro+ (+ má MediaTek Dimensity 920) a Pro sice jen SD695, ale i tak to (+) bude určitě výkonnější než RN11 5G

Zdeněk
Zdeněk
Odpovědět  Karel Kilián
1 rok před

Dobrý den,

zajímavější bude srovnání nejvýkonnějších modelů řady Note 11 a Realme 9

Petr
Petr
1 rok před

Mám dotaz .Kde berete bludy o výkonu telefonu? Výkony přímo na stránce AnTuTu neodpvidaji tomu co jste prý naměřili.Nedoporučuji sledovat testy výkonu od nějakých moderátorů webu . Přímo na AnTuTu jsou úplně jiná čísla .A když jsem si změřil svůj realme 8 / 8GB variantu testem AnTuTu.Schodovalo se číslo s výsledekem na stránkách antutu.nedoporučuji brát čísla od lidí na webu a různých stránkách.Na AnTuTu získal Realme 9i 350 tisíc bodů .Vůbec ne tady uváděných o 100 tisíc méně .Ověřujte si čísla přímo na stránce antutu kde opravdu ty výsledky sedí .A když si vezmete telefon vyjde vám podobné číslo jako na AnTuTu stránce . https://www.antutu.cz/realme-9i-4gb-128gb/

Last edited 1 rok před by Petr
michal
michal
7 měsíců před

Opravdu nema nfc?
Jinde pisou ze ma i na oficialnich strankach https://www.realme.com/cz/realme-9i/specs

Martin
Martin
Odpovědět  Karel Kilián
4 měsíců před

Dnes jsem byl v Alze, kde mají 9i vystavený a NFC v roletce je, šel normálně vypínat a zapínat. Přitom Alza taky v popisu NFC u 9i neuvádí. Někteří prodejci uvádí, že ho má, někteří, že ne. Možná tu existují 2 různé verze. Gsmarena píše “market/region dependent”. Zjišťuji to, páč bych ho chtěl pro dceru k Vánocům.

Rosťa
Rosťa
1 měsíc před

Já bych chtěl vědět a případně popsat návod jak vypnout prdikci textu v SMS zprávách-pokud to je vůbec možné !! Háčky a čárky v psaném textu SMS ubírají množství znaků v textu a krátí sms.

14
0
Napište nám svůj komentář!x