Recenze

Podrobná recenze Xiaomi 12: vlajková loď, jak se sluší a patří

Skoro přesně čtvrt roku poté, co Xiaomi představilo novou řadu svých nejšpičkovějších chytrých telefonů pro letošní rok, se tyto modely dostaly i na náš trh. Pochopitelně nejen nás zajímalo, jak si novinky povedou v praxi, proto jsme důkladně otestovali základní variantu. Jaké jsou jeho klady a nedostatky? V čem vyniká, a kde mohl výrobce udělat víc? Nejen to vám prozradí naše podrobná recenze Xiaomi 12.

Telefon Xiaomi 12
Telefon Xiaomi 12

Tradičně začneme pohledem na ceny, abychom zjistili, do jaké kategorie máme tento telefon vlastně zařadit. Xiaomi 12 nabízíme v našem českém e-shopu za cenu začínající na 18 990 Kč. Ve slovenském online obchodě startuje na částce 765 eur.

Obsah recenze

Recenze Xiaomi 12 začíná rozbalováním

Telefon dorazil v čistě bílé kartónové krabičce s rozměry 17,9 × 9,0 × 6,3 centimetrů se zlatým potiskem. Horní straně dominuje číslo dvanáct, doplněné v pravém horním rohu logem Mi. V dolní části víka je uveden celý název telefonu, tedy Xiaomi 12, doplněný informací, že za zvukovou stránkou stojí renomovaná firma Harman Kardon. Ze štítku jsme vyčetli, že budeme testovat verzi s 8 GB RAM a 256 GB interní paměti (tj. prostřední ze tří variant) v elegantní šedé barvě.

Telefon dorazil v čistě bílé kartónové krabičce
Telefon dorazil v čistě bílé kartónové krabičce

Po odklopení víka vykoukne papírová pošetka obsahující příslušenství. Kromě prostředku na otevření šuplíčku pro SIM karty je zde stručný návod k použití a záruční list. Nesmíme zapomenout na transparentní silikonový obal, který ochrání telefon před nástrahami všedního života. Rozměry telefony v něm narostou na 153,9 × 72,3 × 10,0 milimetrů. Obal není vybaven krytkou nabíjecího konektoru.

Příslušenství k telefonu Xiaomi 12
Příslušenství k telefonu Xiaomi 12

Pod pošetkou se už nachází samotný telefon, který je ze všech stran obalen transportní fólií. Výrobce ji opět použil k deklaraci hlavních taháků v podobě 50Mpx fotoaparátu, procesoru Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1, 120Hz AMOLED displeje či nabíjení výkonem až 67 wattů.

A tady už na nás čeká telefon
A tady už na nás čeká telefon

Nabíjecí adaptér

V nejnižším „patře“ krabičky našel už tradičně své místo nabíjecí adaptér a kabel bílé barvy. V případě adaptéru se jedná o model MDY-12-EH, nabízející maximální nabíjecí výkon až 67 wattů. Konkrétně podporuje režimy napětí od 5 do 20 voltů a proud mezi 2,0 a 3,25 ampéry. Rozměry adaptéru jsou (včetně evropské vidlice) 91,9 × 28,0 × 49,2 milimetrů a váží 102 gramů.

Redmi A3
Parametry adaptéru MDY-12-EH
Parametry adaptéru MDY-12-EH

Jak již zaznělo, součástí balení je také bílý kabel s koncovkami USB-A (typu samec) na jednom a USB-C (typu samec) na druhém konci. Jeho délka 102 centimetrů a průřez 3,9 milimetrů nijak nevybočuje ze zavedených zvyklostí. Kromě nabíjení najde praktické využití pro případné připojení telefonu k počítači – například pokud budete chtít stáhnout fotky nebo nahrát do mobilu písničky či videa.

Nabíjecí adaptér a kabel
Nabíjecí adaptér a kabel

Xiaomi 12 zepředu

Přední stranu letošní vlajkové lodě pochopitelně zabírá obrazovka, které se budeme věnovat podrobněji v jedné z následujících kapitol. Díky zaoblení po obou stranách se podařilo minimalizovat rámečky na naprosté minimum, takže displej zabírá pěkných 89,2 % čelní plochy.

Jednou z hlavních chloub je AMOLED obrazovka
Jednou z hlavních chloub je AMOLED obrazovka

Na vlajkové lodi výrobce opravdu nešetřil, takže obrazovku chrání aktuálně nejmodernější odolné tvrzené sklo Corning Gorilla Glass Victus, které v laboratorních testech bez úhony ustálo pád z výšky dvou metrů na tvrdou zem. V praxi jsme jeho schopnosti z pochopitelných důvodů raději nezkoušeli – to by se nám recenze mohla nepěkně prodražit.

AMOLED obrazovka Xiaomi 12
AMOLED obrazovka Xiaomi 12

Kolem obrazovky nevystupuje žádný rámeček, takže při položení mobilu displejem dolů bude v přímém kontaktu s podložkou a hrozí tak jeho poškrábání. To je bohužel jedna z daní za líbivější design a iluzi minimalistických rámečků. Částečně lze toto riziko eliminovat přiloženým silikonovým obalem, který nad sklo mírně (cca o 0,3 milimetru) přesahuje.

Nejbarevnější displej současnosti
Nejbarevnější displej současnosti

Smutnou zprávou je skutečnost, že letošní top model nemá oficiálně deklarovanou odolnost proti vodě a prachu, a to ani dle nižšího standardu IP53. V tomto směru Xiaomi své zákazníky poněkud zanedbává, na druhou stranu nemusí řešit reklamace utopených telefonů.

Telefon se příjemně drží v dlani
Telefon se příjemně drží v dlani

Není překvapením, že telefon není vybaven notifikační LED. Výrobci od této komponenty ustoupili již před několika lety a v případě Xiaomi 12 ji hravě nahradí AMOLED obrazovka s funkcí Always-on Display (AoD). Potěšující zprávou je, že na rozdíl od levnějších telefonů není režim AoD omezen na deset sekund.

Xiaomi 12 zezadu

Ani zadní strana telefonu Xiaomi 12 nijak nevybočuje ze zavedených konvencí. V levém horním rohu tak najdeme obdélníkový modul, obsahující objektivy tří fotoaparátů a LED blesk, doplněný štítkem, který deklaruje rozlišení hlavního snímače 50 Mpx.

Modul se třemi fotoaparáty
Modul se třemi fotoaparáty

Xiaomi použilo taktiku Applu, kdy v propagačních materiálech uvádí tloušťku telefonu bez fotografického modulu. Ten sám o sobě vyčnívá o 1,8 milimetrů a objektiv hlavního fotoaparátu z něj vystupuje o dalších 0,9 milimetrů. Inu, tloušťka 11,8 milimetrů by přeci jen v propagačních materiálech nevypadala tak pěkně, jako deklarovaných 8,16 milimetrů. Každopádně by nás zajímalo, kde Xiaomi telefon měřilo, protože my elektronickým posuvným měřítkem naměřili uprostřed spodní hrany tloušťku 8,8 milimetrů (výrobce uvádí 8,16 milimetrů).

Servis XM.cz
Telefon je tenký, ale fotoaparáty výrazně vystupují
Telefon je tenký, ale fotoaparáty výrazně vystupují

Ačkoli záda telefonu na působí na první pohled jako plastová, ve skutečnosti jsou z matného zdrsněného skla. Chrání je tvrzené sklo Corning Gorilla Glass 5. Díky provedení povrchu telefon neklouže tak, jako starší modely s hladkými zády, mnohem pohodlněji se drží v dlani, je příjemnější na omak, a především tak ochotně nezachytává otisky prstů.

Matná záda telefonu sluší
Matná záda telefonu sluší

Dle oficiálních specifikací má Xiaomi 12 rozměry 152,7 × 69,9 × 8,16 milimetrů a váží příjemných 180 gramů. Naše měření elektronickým posuvným měřítkem potvrdilo délku/výšku i šířku telefonu, avšak s deklarovanou tloušťkou nemůžeme souhlasit. Digitální váha pak ukázala hmotnost 183 gramů.

Matná úprava zadní strany
Matná úprava zadní strany

Hrany Xiaomi 12

Naše putování po hranách telefonu Xiaomi 12 začněme na horní hraně, kde najdeme sekundární mikrofon, sloužící k potlačení okolních ruchů během telefonních hovorů, hlasitý reproduktor a infračervený vysílač, jež lze spolu s aplikací Mi Ovladač využít k dálkovému ovládání spotřební elektroniky.

Horní hrana Xiaomi 12
Horní hrana Xiaomi 12

Na levé hraně není, kromě dvou plastových proužků pro antény, které prozrazují přítomnost kovového rámu, vůbec nic. Šuplíček na dvě SIM karty formátu nanoSIM se u tohoto modelu nachází na spodní hraně, kde mu dělá společnost druhý hlasitý reproduktor, primární mikrofon a nabíjecí konektor USB-C.

Levá hrana Xiaomi 12
Levá hrana Xiaomi 12

Na pravé hraně najdeme již tradičně mechanická tlačítka. Níže je položené tlačítko pro zapnutí/vypnutí telefonu, respektive rozsvícení/zhasnutí obrazovky. Výše je připraveno „dvoutlačítko“ pro nastavení hlasitosti. Všechna tlačítka jsou v průběhu hovoru v dosahu palce pravé ruky, mají příjemný stisk, na který reagují jemným cvaknutím. Myslíme si ale, že by tlačítka mohla být od sebe o maličko dál.

Pravá hrana Xiaomi 12
Pravá hrana Xiaomi 12

Jak jste si možná všimli, ve výčtu chybí 3,5mm konektor typu „jack“ pro připojení sluchátek, což není v tomto segmentu nic nového. K poslechu hudby přímo do uší můžete použít buď bezdrátová sluchátka, nebo klasická připojená přes redukci do USB-C portu, která však není součástí balení.

Spodní hrana Xiaomi 12
Spodní hrana Xiaomi 12

Obrazovka Xiaomi 12

Obrazovka je jednou z největších chloub letošní vlajkové lodě. Pochopitelně se jedná o AMOLED DotDisplay s úhlopříčkou 6,28″ a rozlišením 2400 × 1080 obrazových bodů. Z uvedených parametrů plyne poměr stran 20:9 a jemnost 419 ppi.

Displej nabídne obnovovací frekvenci až 120 Hz, díky čemuž jsou veškeré animace naprosto dokonale plynulé. Hráči pak jistě ocení frekvenci snímání dotyků 480 Hz. Jednou z hlasitě proklamovaných vlastností je schopnost zobrazovat 68 miliard barev.

Servis XM.cz
Obrazovka je jednou z největších chloub letošní vlajkové lodě
Obrazovka je jednou z největších chloub letošní vlajkové lodě

Díky kontrastnímu poměru 5 000 000:1 nabídne obrazovka Xiaomi 12 pestré barvy a současně i skutečně černočernou černou. Maximální jas až 1100 nitů je pak zárukou vynikající čitelnosti na přímém slunci, což můžeme na základě vlastního testování v reálném provozu potvrdit.

Ze subjektivního pohledu musíme konstatovat, že na displej Xiaomi 12 je opravdu radost pohledět. Barvy jsou příjemné, kontrast dostatečný a čitelnost vynikající. Pochvalu si zaslouží i 360stupňový snímač okolního světla, který v naprosté většině případů velmi dobře řídil úroveň jasu s ohledem na aktuální podmínky.

Schopnost zobrazovat 68 miliard barev
Schopnost zobrazovat 68 miliard barev

Vlastnosti displeje patrně nejlépe charakterizuje tento popis: když namíříte fotoaparát, bude náhled scény vypadat o trošku lépe než skutečnost. Zejména barvy budou maličko živější a celkové podání kontrastnější. Nutno podotknout, že kdyby se vám to nelíbilo, dá se podání barev ovlivnit v nastavení.

Čtečka otisků prstů

Zatímco telefony té úplně nejnižší třídy mají čtečku otisků prstů na zádech, střední třída ji integrovala do tlačítka pro vypnutí/zapnutí a nejvyšší modely přicházejí se čtečkou v obrazovce. To je pochopitelně i případ Xiaomi 12.

Odemykání pomocí otisku prstu je uživateli nabídnuto při úvodní konfiguraci, nicméně lze ho přidat i později. Telefon můžete naučit více prstů – například pro případ úrazu, kvůli odemykání druhou rukou, nebo pokud chcete poskytnout přístup do telefonu někomu dalšímu.

Vedle otisku je nutné definovat ještě PIN, gesto, nebo heslo, jehož zadání telefon každé tři dny vyžaduje pro ověření, že se nachází v rukách svého právoplatného majitele. Kromě toho lze mobil odemykat i na základě rozpoznávání tváře, o čemž si povíme více v další kapitole.

Čtečka otisků je implementována doprostřed spodní části obrazovky do místa, kde na ni snadno dosáhnete bříškem palce. Za nás by možná mohla být o trochu výš. Odemykání funguje většinou dobře, jen občas jsme museli přiložit prst vícekrát. Stačila však mírná vlhkost obrazovky, způsobená například potem během fyzické aktivity, a čtečka odmítala poslušnost.

Odemykání tváří

V průstřelu situovaném uprostřed horní části obrazovky je k vašim službám připraven přední fotoaparát s rozlišením 32 Mpx. Kromě pořizování selfies a videohovorů ho lze využít k odemykání telefonu na základě rozpoznání tváře.

Bezplatná poradna Xiaomi

Tento způsob ověřování je ve výchozím nastavení vypnutý a je nutné ho aktivovat v Nastavení-Heslo a zabezpečení-Odemknutí pomocí tváře. Po zadání PINu a odsouhlasení upozornění, že tento způsob odemykání je méně bezpečný než otisk prstu, následuje skenování tváře. To v našem případě proběhlo během několika okamžiků.

Nutno říci, že při odemykání není používáno žádné trojrozměrné skenování – jde pouze o porovnání tváře před kamerou s dříve uloženým snímkem. Pozitivně vnímáme skutečnost, že v MIUI lze přidat více oprávněných tváří, takže pokud například chcete usnadnit odemykání telefonu dalším členům rodiny, není to žádný problém.

Odemykání tímto způsobem fungovalo bezchybně. V nastavení jsme si zvolili, aby telefon po odemknutí přešel rovnou na domovskou obrazovku a aktivovali jsme probuzení poklepáním na obrazovku. Po stisku tlačítka pro zapnutí nebo poklepání na displej trvalo odemknutí telefonu jen zlomek sekundy. Za celou dobu testování se nám nestalo, že bychom měli s tímto způsobem odemykání nějaké potíže.

Hardwarová výbava

Srdcem je nejnovější a aktuálně nejvýkonnější osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 vyráběný 4nm technologií. Jeho nejvýkonnější jádro GHz Cortex-X2 může běžet na rychlosti až 3,0 GHz, další tři výkonná jádra Cortex-A710 mají maximum na 2,5 GHz a kvarteto úsporných jader dosahuje maximální taktovací frekvence až 1,8 GHz.

Srdcem Xiaomi 12 je procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1
Srdcem Xiaomi 12 je procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1

Telefon je k dispozici ve třech kombinacích operační a interní paměti: nejnižší 8 GB + 128 GB, střední 8 GB + 256 GB a nejvyšší 12 GB + 256 GB. Operační paměť je v modulech LPDDR5, interní úložiště je nejmodernější a nejrychlejší UFS 3.1. Jak je v posledních letech u vlajkových lodí zvykem, ani Xiaomi 12 nepodporuje rozšíření paměti paměťovými kartami.

Operační paměť je v modulech LPDDR5, interní úložiště je nejmodernější a nejrychlejší UFS 3.1
Operační paměť je v modulech LPDDR5, interní úložiště je nejmodernější a nejrychlejší UFS 3.1

V systémovém nastavení, konkrétně v Nastavení-Další nastavení-Rozšíření paměti, je možnost rozšíření operační paměti o část interního úložiště. Konkrétně je takto v případě verze s 8 GB RAM a 256GB úložištěm možné přidat 3 GB virtuální paměti, nicméně na výkonu jsme to nijak nepoznali.

Benchmarky

Xiaomi 12 je aktuální vlajkovou lodí čínského výrobce s nejšpičkovějším procesorem současnosti. Zajímalo nás proto, jak si novinka vede ve srovnání se svými předchůdci v podobě Xiaomi Mi 11, Xiaomi Mi 10 a Xiaomi Mi 9.

Xiaomi 13

Při testování používáme jednotnou metodiku: nejprve telefon restartujeme a necháme ho vychladnout. Poté postupně s co nejkratšími prodlevami provedeme pět měření daným benchmarkem. Nejlepší a nejhorší výsledek škrtáme, ze zbylých tří následně počítáme průměrnou hodnotu.

AnTuTu Benchmark

Osvědčeným etalonem v této oblasti je AnTuTu Benchmark, který porovnává výkony zařízení v oblasti procesoru, grafiky, paměti a uživatelské zkušenosti. Výsledkem je skóre, které slouží ke komplexnímu porovnání dvou a více zařízení.

Tento benchmark jako první naznačil to, co další testy potvrdily: když se procesor telefonu Xiaomi 12 začne vlivem vysoké zátěže zahřívat, dojde k jeho ochlazení snížením výkonu. Zatímco při prvním testu jsme naměřili hodnotu 844 944 bodů, při pátém opakování v řadě to bylo již jen 747 351 bodů, tedy o celých 12 % méně. Průměrný výsledek tak činí 800 449 bodů, což i tak v velkým s náskokem stačí na první příčku žebříčku.

 • Xiaomi 12 – 800 449 bodů
 • Xiaomi Mi 11 – 671 671 bodů
 • Realme GT 5G – 666 681 bodů
 • Xiaomi Mi 11i – 645 458 bodů
 • Xiaomi 11T Pro – 632 432 bodů
 • Xiaomi Mi 10 Pro – 578 760 bodů
 • Xiaomi Mi 10T Pro – 577 105 bodů
 • Poco F2 Pro – 565 473 bodů
 • Xiaomi 11 Lite 5G NE – 510 770 bodů
 • Samsung Galaxy A52s 5G – 510 311 bodů
 • Xiaomi Mi 11 Lite – 312 516 bodů
 • Xiaomi Mi 10 Lite – 308 566 bodů
 • Realme 7 – 298 288 bodů
 • Realme 8i – 297 233 bodů
 • Redmi Note 9T – 284 640 bodů
 • Poco X3 – 282 260 bodů
 • Redmi Note 9 Pro – 277 003 bodů
 • Redmi Note 9S – 273 766 bodů
 • Xiaomi Mi Note 10 Lite – 265 341 bodů
 • Xiaomi Mi Note 10 – 256 276 bodů
 • Realme 9i – 232 919 bodů
 • Redmi Note 11 – 226 117 bodů
 • Redmi Note 9 – 190 294 bodů
 • Redmi 10 – 187 356 bodů
 • Poco M3 – 180 594 bodů
 • Redmi 8 – 93 721 bodů

Geekbench 5

Počátkem roku 2020 jsme do našich recenzí zařadili nejnovější verzi benchmarku Geekbench 5. V průběhu uplynulých měsíců jsme postupně sbírali telefony, se kterými můžeme nyní porovnávat. V rámci tohoto benchmarku je zvlášť testován výkon s jedním a s více procesorovými jádry.

Přečtěte si také  Recenze Xiaomi Smart Pet Fountain: Když miska s vodou jednoduše nestačí

V testu s jedním jádrem získalo Xiaomi 12 pěkných 1 198 bodů, což je ale jen o 6 % více ve srovnání s Realme GT 5G se starším Snapdragonem 888. Podstatně rozpačitěji skončil test s více jádry, kde letošní vlajková loď dosáhla výsledku 3219 bodů, čímž se překvapivě zařadila až za Xiaomi Mi 11, 11T Pro, Realme GT 5G, Xiaomi Mi 10 Pro, Mi 10T Pro a Mi 11i.

Výsledky testů s jedním jádrem

 • Xiaomi 12 – 1198 bodů
 • Realme GT 5G – 1129 bodů
 • Xiaomi Mi 11 – 1103 bodů
 • Xiaomi Mi 11i – 971 bodů
 • Xiaomi Mi 10 Pro – 901 bodů
 • Xiaomi Mi 10T Pro – 882 bodů
 • Poco F2 Pro – 847 bodů
 • Xiaomi 11T Pro – 799 bodů
 • Xiaomi 11 Lite 5G NE – 782 bodů
 • Samsung Galaxy A52s 5G – 764 bodů
 • Xiaomi Mi 10 Lite – 592 bodů
 • Redmi Note 9T – 578 bodů
 • Redmi Note 9S – 567 bodů
 • Poco X3 – 566 bodů
 • Xiaomi Mi 11 Lite – 564 bodů
 • Redmi Note 9 Pro – 564 bodů
 • Xiaomi Mi Note 10 Lite – 547 bodů
 • Xiaomi Mi Note 10 – 543 bodů
 • Realme 8i – 533 bodů
 • Realme 7 – 514 bodů
 • Redmi Note 11 – 385 bodů
 • Realme 9i – 381 bodů
 • Redmi Note 9 – 342 bodů
 • Redmi 10 – 323 bodů
 • Poco M3 – 314 bodů
 • Redmi 8 – 175 bodů

Výsledky testů s více jádry

 • Xiaomi Mi 11 – 3497 bodů
 • Xiaomi 11T Pro – 3464 bodů
 • Realme GT 5G – 3439 bodů
 • Xiaomi Mi 10 Pro – 3319 bodů
 • Xiaomi Mi 10T Pro – 3301 bodů
 • Xiaomi Mi 11i – 3285 bodů
 • Xiaomi 12 – 3219 bodů
 • Poco F2 Pro – 3146 bodů
 • Samsung Galaxy A52s 5G – 2783 bodů
 • Xiaomi 11 Lite 5G NE – 2 941 bodů
 • Xiaomi Mi 10 Lite – 1839 bodů
 • Realme 8i – 1815 bodů
 • Xiaomi Mi 11 Lite – 1793 bodů
 • Redmi Note 9T – 1787 bodů
 • Poco X3 – 1775 bodů
 • Xiaomi Mi Note 10 Lite – 1763 bodů
 • Redmi Note 9S – 1742 bodů
 • Redmi Note 9 Pro – 1737 bodů
 • Xiaomi Mi Note 10 – 1692 bodů
 • Realme 7 – 1659 bodů
 • Realme 9i – 1508 bodů
 • Poco M3 – 1385 bodů
 • Redmi Note 9 – 1154 bodů
 • Redmi 10 – 1 079 bodů
 • Redmi Note 11 – 1 035 bodů
 • Redmi 8 – 816 bodů

AI benchmark

V portfoliu benchmarků máme také AI Benchmark, zaměřující se na měření výkonu v oblasti umělé inteligence. Tento obor zaznamenává na telefonech velký rozmach – na některých modelech například hraje významnou roli při automatickém nastavení fotoaparátu během pořizování snímků a jejich následném zpracování.

Telefon Xiaomi 12 získal v testu AI Benchmark neuvěřitelných 1 049 333 bodů – bezmála osmkrát více než loňská vlajková loď. Ukazuje se tak rostoucí síla podpory umělé inteligence, která je v případě letošního modelu zcela bezkonkurenční.

 • Xiaomi 12 – 1 049 333 bodů
 • Xiaomi Mi 11i – 142 500 bodů
 • Xiaomi Mi 11 – 131 867 bodů
 • Realme GT 5G – 71 833 bodů
 • Redmi Note 11 35 967 bodů
 • Realme 9i – 35 967 bodů
 • Xiaomi Mi 10 Pro – 32 754 bodů
 • Poco X3 – 30 700 bodů
 • Xiaomi Mi 10 Lite – 28 239 bodů
 • Samsung Galaxy A52s 5G – 28 100 bodů
 • Xiaomi Mi 9T Pro – 26 820 bodů
 • Xiaomi Mi 9 – 23 276 bodů
 • Xiaomi Mi 11 Lite – 21 004 bodů
 • Realme 7 – 20 363 bodů
 • Redmi Note 9 Pro – 19 733 bodů
 • Redmi Note 9T – 19 700 bodů
 • Poco M3 – 19 500 bodů
 • Xiaomi Mi Note 10 Lite – 15 945 bodů
 • Redmi Note 9S – 15 528 bodů
 • Xiaomi Mi Note 10 – 14 499 bodů
 • Xiaomi Mi 9T – 13 777 bodů
 • Redmi Note 8 Pro – 12 961 bodů
 • Redmi 10 – 10 767 bodů
 • Xiaomi Mi A3 – 8 122 bodů
 • Redmi Note 9 – 8000 bodů
 • Xiaomi Mi Mix 3 – 7067 bodů
 • Xiaomi Mi 8 Pro – 4066 bodů
 • Redmi Note 7 – 3408 bodů
 • Redmi 8 – 2497 bodů
 • Xiaomi Mi Mix 2s – 1157 bodů
 • Xiaomi Black Shark – 1113 bodů
 • Poco F1 – 862 bodů
 • Xiaomi Mi 8 – 783 bodů
 • Xiaomi Redmi Note 6 Pro – 661 bodů

3D Mark

Pokud hledáte benchmark, který co nejlépe prověří herní výkon (nejen) smartphonu, jen těžko najdete vhodnější nástroj než 3DMark. Stejně jako hra, také tento benchmark zatěžuje především grafické jádro použitého čipu.

Tyto testy pěkně odhalily tendence procesoru k přehřívání, které následně vedly k ochlazování snížením taktu – takzvanému „thermal throttlingu“. Tato skutečnost se projevovala tak, že první kolo testu, prováděné se studeným telefonem, přineslo nejlepší výsledek. V dalších kolech, jak se mobil postupně zahříval, výsledné hodnoty postupně klesaly.

V případě testu Wild Life jsme začali na 9833 bodech a skončili na 6572 bodech. Po škrtnutí nejlepšího a nejhoršího výsledku a následném zprůměrování zbývajících hodnot nám vyšlo skóre 7 528 bodů. Jak je vidět z obrázků, reálně je (studený) telefon schopen i lepších hodnot. I tak to ale Xiaomi 12 stačilo na první místo s velmi solidním náskokem 29 % před Realme GT 5G.

Test Wild Life

 • Xiaomi 12 – 7 528 bodů
 • Realme GT 5G – 5838 bodů
 • Xiaomi Mi 11i – 5 838 bodů
 • Xiaomi Mi 11 – 5 715 bodů
 • Samsung Galaxy A52s 5G – 2 483 bodů
 • Xiaomi 11 Lite 5G NE – 2 479 bodů
 • Xiaomi Mi 9 – 2051 bodů
 • Xiaomi Mi 11 Lite – 1 121 bodů
 • Redmi 10 – 714 bodů
 • Realme 9i – 449 bodů
 • Redmi Note 11 – 442 bodů

Podobné to bylo i v případě náročnějšího testu Wild Life Extreme. Se studeným telefonem jsme začínali na 2606 bodech, při pátém opakování telefon dosáhl „jen“ 1680 bodů. Po škrtnutí nejlepšího i nejhoršího výsledku a zprůměrování tří zbývajících hodnot nám vyšlo skóre 2265 bodů, což je o 47 % lepší než v případě dosud vedoucího Realme GT 5G se Snapdragonem 888.

Test Wild Life Extreme

 • Xiaomi 12 – 2265 bodů
 • Realme GT 5G – 1537 bodů
 • Xiaomi Mi 11i – 1407 bodů
 • Samsung Galaxy A52s 5G – 688 bodů
 • Redmi 10 – 183 bodů
 • Realme 9i – 124 bodů
 • Redmi Note 11 – 121 bodů

Zátěžový test zahřívání

Zatímco loňská vlajková loď Xiaomi Mi 11 měla natolik zásadní problémy s přehříváním, že občas docházelo k ukončování aplikací a deaktivaci některých komponent, letošní Xiaomi 12 je na tom v tomto směru o poznání lépe.

Nalijme si ale čistého vína: ano, jsou situace, kdy se telefon dokáže celkem solidně zahřát. Procesor Snapdragon 8 Gen 1 prostě produkuje v zátěži relativně velké množství tepla, které je nutné odvést směrem ven z útrob zařízení.

Na rozdíl od loňského modelu však situace nezachází tak daleko. Důvod je prostý – Xiaomi 12 v okamžiku, kdy se procesor zahřeje, sníží jeho výkon. Je to krásně vidět na výsledcích benchmarků, kde první testy, provedené na studeném telefonu, dosahují výrazně vyšších výsledků než ty další, při nich se telefon postupně zahříval.

Rozdíl je přitom poměrně značný – například v AnTuTu je výkon studeného telefonu o 13 % vyšší než při pátém opakování. Ve 3D Marku v testu Wild Life Extreme byl nejlepší výsledek o celých 55 % lepší než ten nejhorší.

Vyzkoušeli jsme také Wild Life Extreme Stress Test, který je součástí 3DMarku. Na něm si Xiaomi Mi 11 vylámalo zuby – test nedokončilo s tím, že došlo k přehřátí. Xiaomi 12 test dokončil, a to i když jsme ho opakovali třikrát za sebou. Ukazuje se tak, že letošní model řeší zahřívání lépe než ten loňský. Tedy alespoň z našeho pohledu je lepší snížení výkonu než ukončení aplikace.

Komunikace

Jak se na vlajkovou loď sluší a patří, Xiaomi 12 pochopitelně podporuje mobilní sítě páté generace, označované jako 5G. Samozřejmě si poradí i se 4G, 3G a 2G, včetně pro některé české operátory specifické frekvence. Nejrychlejší datové přenosy tak budete mít k dispozici všude, kde jsou dostupné.

Xiaomi 12 podporuje 5G
Xiaomi 12 podporuje 5G

Konkrétně jsou podporována následující síťová pásma:

 • 5G: n1/n3/n5/n7/n8/n20/n28/n38/n40/n41/n66/n77/n78/n79
 • 4G: LTE FDD: B1/2/3/4/5/7/8/12/13/17/18/19/20/25/26/28/32/66
 • 4G: LTE TDD: B38/39/40/41/42/48
 • 3G: WCDMA: B1/2/4/5/6/8/19
 • 2G: GSM: 850/900/1800/1900 MHz

Vyzkoušeli jsme přenosové rychlosti mobilních dat pomocí aplikace SpeedTest. Zatímco na první SIM (T-Mobile) hlásil systém konektivitu LTE+, na druhé SIM (Vodafone) jsme měli k dispozici 5G, které však těsně před měřením spadlo na 4G

Měření provádíme tak, že postupně pětkrát opakujeme test. Nejlepší a nejhorší výsledek škrtáme, ze zbylých tří následně počítáme průměrnou hodnotu. Naměřili jsme následující přenosové rychlosti:

 • síť T-Mobile deklarovaná jako LTE+: download 49,9 Mb/s, upload 4,6 Mb/s
 • síť Vodafone deklarovaná jako 4G: download 87,4 Mb/s, upload 22,2 Mb/s

Xiaomi 12 má, poněkud netradičně, šuplíček na SIM karty umístěný na spodní hraně telefonu. K jeho otevření budete potřebovat nástroj, jež je součástí balení, nebo jiný špičatý předmět. Do telefonu lze nainstalovat dvě karty formátu nanoSIM, jež se vkládají proti sobě, přičemž na obou je podporováno 5G. Jak je u vlajkových lodí již několik let zvykem, telefon nepodporuje paměťové karty.

Šuplíček na SIM karty ve spodní hraně
Šuplíček na SIM karty ve spodní hraně

S telefonem jsme se pohybovali v Ostravě a blízkém okolí, včetně míst nacházejících se poblíž hranic se sousedním Polskem, a během celého testu jsme nezaznamenali ani jeden problém se signálem mobilní sítě. Hovory i data fungovaly tak, jako na jakémkoli jiném mobilu v daných místech.

Konektivita

Telefon nejvyšší třídy pochopitelně podporuje nejmodernější standardy, což se týká i konektivity. Z hlediska bezdrátových sítí tak podporuje Wi-Fi na frekvencích 2,4 i 5,0 GHz dle standardů 802.11 a/b/g/n/ac. Zvládá také aktuálně nejnovější standard Wi-Fi 6 a Wi-Fi 6e, jehož dostupnost se může lišit v závislosti na regionu a funkce může být přidána prostřednictvím OTA. K domácímu routeru TP-Link se Redmi Note 11 připojoval pomocí technologie Wi-Fi 6 v pásmu 5 GHz s údajnou teoretickou maximální rychlostí připojení až 1200 Mb/s.

Telefon využívá Wi-Fi 6
Telefon využívá Wi-Fi 6

Na internetovém připojení s deklarovaným downloadem 250 Mb/s a uploadem 25 Mb/s jsme naměřili průměrné přenosové rychlosti 245,3 Mb/s při stahování a 24,3 Mb/s při nahrávání dat. Telefon tedy dokázal naplno využít maximální rychlosti internetové přípojky. Na rychlost Wi-Fi neměl vliv zapnutý, nebo vypnutý Bluetooth. Při přenášení dat z NASu připojeného v LAN gigabitovým portem se přenosové rychlosti pohybovaly rychlostí okolo 40 Mb/s.

Bluetooth je přítomen ve verzi 5.2. V praxi jsme otestovali spojení telefonu s chytrým reproduktorem Google Home Mini, bezdrátovým reproduktorem Xiaomi Mi Bluetooth Speaker a chytrými hodinkami Xiaomi Mi Watch. Ani v jednom případě jsme nezaznamenali žádné výpadky nebo jakékoli jiné problémy.

Z další konektivity musíme zmínit infračervený vysílač, který najdete na horní hraně telefonu. Díky němu lze Xiaomi 12 používat jako dálkový ovladač spotřební elektroniky. K tomuto účelu je součástí softwarové výbavy aplikace Mi Ovladač, ve které celkem jednoduše nadefinujete přístroje, jež chcete ovládat. Bohužel mezi podporovanými chybí celá řada značek, jako například Rohnson či Bionaire.

Co naopak v letošní vlajkové lodi chybí, je možnost příjmu rozhlasového vysílání v pásmu velmi krátkých vln, takzvané FM rádio. Mezi předinstalovanými aplikacemi tak nenajdete ani aplikaci určenou k ladění rozhlasových stanic a jejich poslechu.

Určování polohy

Jednou ze silných stránek Xiaomi 12 má být určování polohy prostřednictvím satelitních pozičních systémů. Dle oficiálních specifikací telefon podporuje:

 • americké GPS: L1+L5
 • evropské Galileo: E1+E5a
 • ruský GLONASS: G1
 • čínské Beidou
 • indický NavIC: L5

Jako první jsme otestovali podporu satelitů a můžeme potvrdit, že telefon „viděl“ družice všech deklarovaných systémů, kromě indického, jež naše končiny nepokrývá. Xiaomi 12 běžně registroval přes sedmdesát satelitů, přičemž fixoval na více než padesát z nich. Deklarovaná přesnost se díky tomu pohybovala v řádu nízkých jednotek metrů (zpravidla okolo 4 metrů).

Prakticky jsme tyto funkce využili při automobilové navigaci v aplikacích Waze, Mapy Google a MapFactor Navigator, cyklistické a pěší navigaci pomocí Mapy.cz. Ve všech případech jsme byli nadmíru spokojeni – telefon nacházel svou polohu během maximálně dvou sekund a následně ji neztrácel, a to ani v náročných terénních podmínkách. V případě sjetí z naplánované trasy docházelo k přepočtu téměř okamžitě.

Jen jednou se nám stalo, že při zapnuté navigaci Waze nějakým způsobem zlobil elektronický kompas. Telefon tak „měl pocit“, že je otočený o cca 90 stupňů, takže chybně detekoval odbočení. Problém však odezněl sám od sebe – při dalším navigování se již neobjevil, takže jsme nakonec nemuseli kompas ani kalibrovat.

Přečtěte si také  Recenze: elektrická koloběžka Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2

Pochopitelně jsme otestovali navigaci při hře geocaching, kde je nutná výrazně vyšší přesnost. Můžeme konstatovat, že výsledky byly nadmíru dobré – ve většině případů nás Xiaomi 12 dovedlo prakticky až ke keši. V případě, kdy se tak nestalo, bylo nejčastěji příčinou nepřesné zaměření, což potvrzovali i hráči s jinými typy telefonů.

Překvapilo nás, jak dobře si určování polohy vedlo i v náročných podmínkách, jako je pohyb mezi vysokými budovami či v lese pod korunami stromů. V tomto směru hodnotíme Xiaomi 12 jako vysloveně nadprůměrný telefon.

Baterie a výdrž na jedno nabití

V podstatě od představení bylo jasné, že jestli bude mít Xiaomi 12 někde slabinu, bude to s velkou pravděpodobností výdrž na jedno nabití. Telefon pohání uživatelsky nevyměnitelná lithium-polymerová baterie s kapacitou 4500 mAh, tedy o 100 mAh menší, než nabízel loňský model, který nebyl zrovna přeborníkem ve výdrži.

Výrobce proti předchozí generaci snížil rozlišení obrazovky, takže grafický čip musí obsloužit podstatně méně obrazových bodů, avšak zásadnější rozdíl ve výdrži toto opatření nepřineslo. Již před recenzí jsme zachytili tvrzení, že Xiaomi 12 je „jednodenní telefon“, což na základě nabytých zkušeností musíme potvrdit.

Informace o baterii z aplikace AccuBattery Pro
Informace o baterii z aplikace AccuBattery Pro

Při náročnějším používání, které je při našem způsobu testování běžné, si telefon se zhasnutou obrazovko (a zapnutým AoD) řekl v průměru o 2,5 % baterie za hodinu. Po rozsvícení displeje se spotřeba zvýšila na 17,9 % za hodinu, takže teoretický čas SOT (Screen on Time) se pohybuje okolo 5 hodin a 34 minut. Reálně je to však přinejmenším o hodinu méně. Se zhasnutou obrazovkou se dostáváme na teoretických 40 hodin a 20 minut, což také není mnoho.

Pochopitelně jsme se zaměřili na spotřebu v běžných životních situacích. Tak například zapnutá navigace Waze si brala okolo 18 % baterie za hodinu, což by odpovídalo necelým asi 5,5 hodinám na jedno nabití. Mapy.cz se pak při intenzivní pěší navigaci s často rozsvíceným displejem dostaly dokonce na 19,3 %.

Celková výdrž hodně závisela na tom, co jsme s telefonem dělali. Když jsme ho používali jen pro občasné čtení novinek, dávali jsme ho po 22 hodinách do nabíječky se zbývajícími 15 % baterie. Při náročnějším využívání, obsahujícím zejména navigaci, nebyl problém dostat se ze sta procent na osm za pouhých 12,5 hodiny.

Z hlediska výdrže tedy Xiaomi 12 určitě nebudeme vychvalovat do nebes a ani náhodou o něm nebudeme mluvit jako o „držáku“. Naštěstí tuto slabinu do značné míry kompenzuje rychlým nabíjením, takže když už se baterie vybije, nebudete muset čekat na její nabití příliš dlouho.

Telefon lze nabíjet kabelem přes port USB-C výkonem až 67 wattů, nebo bezdrátově výkonem až 50 wattů. Sám pak umí fungovat jako bezdrátová podložka (například pro sluchátka či jiný telefon) s maximálním výkonem až 10 wattů.

S originální nabíječkou by údajně mělo být možné nabít baterii z nuly na sto procent za 39 minut. To bohužel musíme zpochybnit na základě opakovaných měření. Z 1 % na 100 % jsme se dostali nejrychleji za 1 hodinu a 6 minut. Z 8 % na 100 % to trvalo 55 minut a další pokus dostat se z 1 % na 100 % trval 57 minut. Je to sice velice slušný čas, ale je skoro o 50 % horší než deklaruje výrobce.

Bezdrátové nabíjení jsme zkoušeli jen na slabší nabíječce Xiaomi Mi Wireless Charger s výkonem jen 20 wattů, jež zdaleka nevyužila potenciál tohoto telefonu. Ten může poskytnout například Xiaomi Mi Wireless Fast Charger 80W, kterou v českých e-shopech pořídíte za cenu startující na 2203 Kč.

Otestovat jsme museli i reverzní nabíjení, které lze aktivovat v Nastavení-Baterie-Zpětné bezdrátové nabíjení. Zkusili jsme nabíjet starší telefon Xiaomi Mi 9 a můžeme konstatovat, že nabíjení fungovalo.

Fotoaparát

Jedním z velkých taháků Xiaomi 12 je hlavní fotoaparát s rozlišením 50 Mpx, světelností f/1,9 a snímačem Sony IMX766 o velikosti 1/1,56″. Nechybí ostření pomocí fázové detekce scény (PDAF) a jeho významným plusem je určitě optická stabilizace obrazu (OIS).

Fotoaparáty Xiaomi 12
Fotoaparáty Xiaomi 12

Dále na zádech najdeme 13Mpx širokoúhlý fotoaparát se světelností f/2,4, schopný snímat scénu v úhlu 123 stupňů. V tomto případě se jedná o čip OmniVision OV13B10 velký 1/3,06″. Přítomnost tohoto fotoaparátu oceníte nejen při focení krajinek, ale i v situacích, kdy nelze získat dostatečný fyzický odstup od fotografované scény.

Modul se zadními fotoaparáty
Modul se zadními fotoaparáty

Do třetice všeho dobrého je k vašim službám připraven tele-makro foťák s rozlišením 5 Mpx, světelností f/2,4 a automatickým ostřením na vzdálenost 3 až 7 centimetrů. Používá čip Samsung S5K5E9, který proti levnějším telefonům s makrem zaujme především vyšším rozlišením.

Schopnosti fotoaparátů
Schopnosti fotoaparátů

V průstřelu uprostřed horní částí obrazovky se nachází přední fotoaparát s rozlišením 32 Mpx a světelností f/2,45 postavený na snímači OmniVision OV32B40. Kromě pořizování selfies, při kterém možná využijete noční režim či zkrášlování portrétních fotografií pomocí umělé inteligence, poslouží také při videohovorech a odemykání telefonu na základě rozpoznávání tváře.

Aplikace Fotoaparát

Aplikace Fotoaparát je stejná, jako na všech ostatních telefonech Xiaomi s grafickou nadstavbou MIUI, akorát v případě vlajkové lodě nabízí několik funkcí navíc. Číňané v tomto směru znovu nevymýšleli kolo, takže základní uživatelské rozhraní zachovává dobře známé principy.

Aplikace Fotoaparát
Aplikace Fotoaparát

Největší část obrazovky pochopitelně zabírá náhled fotografované scény. Po jeho levé straně je šest tlačítek: první shora slouží ke vstupu do nastavení, další vyvolává aplikaci Google Lens a třetí zpřístupňuje paletu zkrášlení a filtrů. Zbývající tři přepínače slouží k aktivaci/deaktivaci automatického nastavení fotoaparátu pomocí umělé inteligence, režimu HDR a blesku.

Menu v aplikaci Fotoaparát
Menu v aplikaci Fotoaparát

Vpravo od náhledu je možné přepínat mezi režimy. Základní módy jsou Fotografie a Video, další si pak můžete do nabídky zařadit dle svých potřeb. Celkem je k dispozici šestnáct režimů pořizování fotek a natáčení videí, které můžete přidávat, odebírat a měnit jejich pořadí v nabídce:

 • Pro
 • 50MP
 • Video
 • Fotografie
 • Noc
 • Portrét
 • Krátké video
 • Panorama
 • Dokumenty
 • VLOG
 • Zpomalení
 • Zrychlené
 • Filmové efekty
 • Dlouhá expozice
 • Duální video
 • Klonovat
Režimy aplikace Fotoaparát
Režimy aplikace Fotoaparát

Ještě více vpravo je tlačítko pro přepínání mezi předním a zadním fotoaparátem, spoušť a náhled posledního pořízeného snímku, který slouží také jako zkratka pro vstup do Galerie. Přímo v obraze pak jsou tečky, jejichž prostřednictvím lze přepínat mezi zadními fotoaparáty, případně využívat až 10× digitální zoom.

V nastavení lze měnit poměr stran snímků (1:1/3:4/16:9/full) a nastavovat automatický časovač (3 sekundy/5 sekund/10 sekund). Dále jsou k dispozici funkce jako filmový rámeček, zobrazení mřížky, super makro, rozostření či dávkové snímání.

V hlubším nastavení pak je možné aktivovat vodoznak s vlastním textem, zaostření pohybu, automatický noční režim či sledování pohybu očí. Překvapilo nás, že ve výchozím stavu bylo vypnuté ukládání informací o místě, kde byl snímek pořízen. Profesionálům bude patrně nejvíc chybět možnost ukládat snímky ve formátu RAW.

Jak fotí Xiaomi 12?

Z hlediska kvality fotek jsme měli od Xiaomi 12 vysoká očekávání – přeci jen je to vlajková loď a zařízení, které svou cenou atakuje hranici dvaceti tisíc korun, by mělo dělat dobré snímky. Hned v úvodu se nevyhneme povzdechu, že tomuto modelu chybí teleobjektiv.

Hlavní fotoaparát

Můžeme konstatovat, že základní model vlajkové lodě naše očekávání nezklamal. Jak uvidíte na snímcích v rámci ukázkových galerií, díky aprílovému počasí jsme fotili skoro za všech představitelných podmínek: za ostrého slunečního světla, při zatažené obloze i během dešťových přeháněk. Ve všech situacích podával hlavní fotoaparát poměrně konzistentní výkon.

Snímky jsou ostré s velkým množstvím detailů ve všech částech fotografované scény. Dynamický rozsah je dostatečně široký a šum se neprojevuje ani v interiérech, kde mívají levnější telefony často problémy. Pokud bychom za každou cenu chtěli něco vytknout, pak to patrně budou maličko saturovanější barvy, nicméně celkový výsledek působí líbivým dojmem.

Software má tendenci používat o něco nižší expozici, což má za následek kontrastnější vyznění fotek. I tyto výtky však mohou někteří uživatelé považovat za klady. Vysoký kontrast a živější barvy na Instagramu a jiných sociálních sítích určitě zaujmou, a to je něco, co bude většinu cílové skupiny zajímavé.

Nedoporučujeme však používat dvě věci. Tou první je umělá inteligence (AI), která sice přidá živější barvy, nicméně na náš vkus byly už zbytečně moc pestré. Stejně tak úplně neoceňujeme fotografie v nativním rozlišení 50 Mpx, které jsou viditelně měkčí a obsahují více šumu, přičemž přinesou jen trochu detailů navíc.

Výřez 50Mpx snímku
Výřez 50Mpx snímku

Noční fotografie

I bez aktivního nočního režimu nabízí Xiaomi 12 kvalitní noční snímky. Vzhledem k působivému dynamickému rozsahu je na pozadí určitě vidět práce HDR. Světla se zdají být dostatečně vyvážená, zatímco stíny odhalují slušné množství detailů.

HDR odvedlo velmi pěknou práci
HDR odvedlo velmi pěknou práci

Snímky jsou také překvapivě ostré, na dobře osvětlených místech lze pozorovat jemné detaily, kontrast je příjemný, ale na rozdíl od snímků za denního světla nabízejí fotky pořízené za tmy konzervativnější reprodukci barev. Docela dobrý dojem na nás udělal minimální šum, jež můžete spatřit pouze v opravdu tmavých scénách.

Poměrně dobře zachované detaily
Poměrně dobře zachované detaily

Po zapnutí nočního režimu vypadají snímky ještě lépe. Určitě se v nich objevuje umělé doostření, ale myslíme si, že je to tak akorát, protože díky tomu scéna nevypadá jako vyrenderovaná z videohry. Barvy jsou mírně zesílené, světla vypadají lépe a stíny jsou o něco jasnější, aby odhalily ještě více detailů.

Nejlepší na tom je, že nic z toho není na úkor přidaného šumu. Nebo si alespoň jediných zašuměných míst opravdu těžko všimnete, pokud zrovna neprohlížíte fotografii zvětšenou na původní rozlišení. Na rozdíl od iPhonů se Xiaomi nesnaží udělat z noci den, ale relativně věrně zachycuje realitu.

Při nočním fotografování můžeme rozhodně doporučit používání nočního režimu, zejména proto, že pořizování snímků nezabere zbytečně mnoho času. Ve skutečnosti se jedná o jeden z nejrychlejších nočních režimů, který jsme kdy používali, a i v hodně tmavých podmínkách trvá vytvoření fotky jen jednu nebo dvě sekundy.

2× zoom

Dvojnásobný zoom není úplně špatný a v mnoha směrech kopíruje vlastnosti hlavního fotoaparátu. Bohužel však musíme konstatovat o něco horší ostrost, která je způsobená tím, jak zvětšení vlastně funguje. Xiaomi nemá teleobjektiv, takže zoomu dosahuje oříznutím středu záběru a jeho zvětšením na 12,5 Mpx.

Absolutně pak nemá smysl používat větší přiblížení (telefon nabídne až 10× digitální zoom). Pozitivem je, že optická stabilizace do značné míry eliminuje případné roztřesení, avšak stejný (a možná i lepší) výsledek získáte, když standardní fotku oříznete a zvětšíte v nějakém grafickém editoru. Výsledné snímky mají rozlišení 4096 × 3072 obrazových bodů a průměrně jsou velké okolo 4,78 MB.

Širokoúhlý fotoaparát

Další pochvalu si zaslouží širokoúhlý fotoaparát, jež podává hodně podobné snímky jako hlavní snímač. V reprodukci barev, kontrastu a expozici nejsou mezi oběma foťáky žádné zásadnější rozdíly, takže můžete očekávat výrazné barvy a mírně tmavší scény.

Dynamický a rozsah a ostrost jsou o trochu méně působivé, ale na poměry širokoúhlých fotoaparátů jsou stále dostatečně dobré. Na snímcích pořízených v ne zcela ideálně osvětleném interiéru se může objevit drobný šum, avšak nejde o nic vysloveně zásadního. Výsledné snímky mají rozlišení 4160 × 3120 obrazových bodů a průměrně jsou velké okolo 5,61 MB.

Makro fotoaparát

U levnějších telefonů jsou makro fotoaparáty spíše nepoužitelné – sráží je zejména jejich nízké rozlišení a absence automatického zaostřování. Výsledkem jsou většinou vybledlé snímky s minimem detailů a nízkým kontrastem.

V případě Xiaomi 12 můžeme konstatovat, že situace v tomto směru je o poznání lepší. Fotoaparát s rozlišením 5 Mpx sice neprodukuje úplně nejdetailnější snímky, ale oproti levným 2Mpx snímačům je to velký krok vpřed. K dispozici je také automatické zaostřování a blíže nespecifikované optické přiblížení. Barvy jsou výrazné, kontrast dobrý a ostrost více než přijatelná. Výsledné snímky mají rozlišení 2592 × 1944 obrazových bodů a průměrně jsou velké okolo 1,51 MB.

Přední fotoaparát

Portrétní snímky vypadají dobře. Ostrost a detaily jsou dobré, barvy jsou výrazné a šum je i v náročnějších podmínkách minimální. Fotoaparátu se podařilo zachytit přirozený načervenalý odstín pleti fotografované osoby, i když je trochu nekonzistentní a pleť může v závislosti na světelných podmínkách vypadat spíše bledě.

Efekt rozmazaného pozadí je docela přesvědčivý, ale někdy bývá až příliš agresivní a obtížně si poradí se složitějším popředím a pozadím. V případě selfies můžeme pochválit dostatek jemných detailů, široký dynamický rozsah, téměř žádný šum, výrazné barvy a fakt, že obličej fotografované osoby je vždy dobře exponovaný. Sebemenší pokles okolního světla však má za následek výrazné snížení ostrosti.

Ukázkové fotky pořízené v rámci recenze Xiaomi 12

Podívejte se na nijak neupravované ukázkové fotky, které jsme pořídili pro účely recenze Xiaomi 12. Všechny níže vystavené snímky v původním rozlišení a bez jakýchkoli úprav si můžete stáhnout v jednom balíčku velkém 527 MB z Ulož.to.

Natáčení videa

Dle oficiálních specifikací zvládne Xiaomi 12 natáčet hlavním fotoaparátem video v následujících rozlišeních a snímkovacích frekvencích:

 • 8K (7680 × 4320 obrazových bodů) při 24 snímcích za sekundu.
 • 4K (3840 × 2160 obrazových bodů) při 24/30/60 snímcích za sekundu.
 • 1080p (1920 × 1080 obrazových bodů) při 24/30/60 snímcích za sekundu.
 • 720p (1280 × 720 obrazových bodů) při 24/30/60 snímcích za sekundu.
Přečtěte si také  Recenze Xiaomi Mi 8: víc než pouhá kopie iPhonu

Širokoúhlý fotoaparát má své maximum na 7680 × 4320 obrazových bodů při 24 snímcích za sekundu. K dispozici je také režim zpomaleného videa umožňující natáčení při 120, 240, 480, 960 a dokonce 1920 snímcích za sekundu. Všechna videa jsou velmi dobře stabilizovaná.

Jak natáčí Xiaomi 12?

Začněme záběry v rozlišení 8K, jejichž ostrost bohužel není tak skvělá, jak bychom od videa v tomto rozlišení čekali. Detaily jsou v pořádku, barvy jsou celkem přirozené, kontrast je dobrý a není přítomen šum. Obzvláště nás zaujal dynamický rozsah, protože zamračené počasí obvykle ztěžuje pořizování videí – přesto záběry z Xiaomi 12 poskytují vyvážená světla a stíny.

Video v rozlišení 4K je pochopitelně měkčí, ale ne o moc. Má stejné parametry jako video v 8K, takže dynamický rozsah je vynikající, barvy jsou přesné a detaily skvělé. To však platí jen pro hlavní fotoaparát. Širokoúhlý foťák sice umí natáčet videa ve 4K, ale jejich kvalita je slabší – postrádají jemné detaily, jsou trochu zašuměná a mají omezený dynamický rozsah. Na bílých objektech se také objevuje modravý nádech.

Ukázková videa pořízená v rámci recenze Xiaomi 12

Podívejte se na ukázková, nijak neupravovaná videa, která jsme pořídili pro účely recenze telefonu Xiaomi 12.

Ukázkové video z telefonu Xiaomi 12 v rozlišení 8K

Ukázkové video z telefonu Xiaomi 12 v rozlišení 8K

Ukázkové video z telefonu Xiaomi 12 v rozlišení 4K

Stabilizace videa v rozlišení 4K při chůzi

Ukázkové video z telefonu Xiaomi 12 v rozlišení 4K

Ukázkové video z telefonu Xiaomi 12 v rozlišení 1080p

Zvuk

Reproduktory Xiaomi 12 ladila, stejně jako v případě loňského modelu, renomovaná americká firma Harman Kardon. Telefon je vybaven dvěma hlasitými reproduktory, které v režimu na šířku poskytnou stereofonní zvuk.

Stereofonní reproduktory ladila renomovaná firma Harman Kardon
Stereofonní reproduktory ladila renomovaná firma Harman Kardon

Jejich umístění však nepovažujeme za úplně šťastné – pokud budete držet mobil předním fotoaparátem vlevo, budou blízko spodním rohům, takže je při hraní her patrně budete často ucpávat dlaněmi. Řešením je držet telefon obráceně.

Kromě renomované značky se letošní vlajková loď chlubí podporou technologie Dolby Atmos. Upřímně řečeno jsme z ní nebyli nadšeni – při vyšších hlasitostech byly vokály zkreslené, basy ploché a výšky drnčely. Prostě zvuk zněl zejména během poslechu hudby jako při špatně nastaveném ekvalizéru. Po vypnutí byl zvuk mnohem plnější, vyváženější a obnovily se chybějící basy. Hlasitost hodnotíme jako dostatečnou, byť si myslíme, že by se z telefonu dalo vymáčknout ještě o něco víc.

Z Dolby Atmos jsme rozhodně nebyli nadšeni
Z Dolby Atmos jsme rozhodně nebyli nadšeni

Celkově hodnotíme kvalitu reprodukovaného zvuku jako slyšitelně nadprůměrnou zejména z hlediska čistoty a bohatosti zvuku. Reproduktory můžeme označit jako slušné – nabízejí dobrou úroveň hlasitosti a celkově solidní výkon, byť k dokonalosti maličko chybí basy.

Operační systém

Operačním systémem byl v okamžiku zahájení recenze nejnovější Android 12 s únorovými záplatami a grafickou nadstavbou MIUI ve verzi 13.0.12.0. Testovali jsme evropskou verzi telefonu (SLCEUXM). Hned po rozbalení jsme 5. dubna obdrželi OTA update na MIUI 13.0.14.0, přinášející březnové záplaty. 18. dubna dostal telefon další aktualizaci na verzi 13.0.16.0 s dubnovými záplatami.

Nutno konstatovat, že operační systém s nadstavbou a všemi nezbytnými i zbytnými aplikaci poměrně nakynul – v interní paměti zabíral bezmála 17 GB. Ve verzi se 256 GB interní paměti nám po prvním spuštění zbývalo necelých 229 GB volného místa.

Nadstavba MIUI patří k těm graficky hutnějším, řekněme možná až „typicky čínským“. Na druhou stranu nutno konstatovat, že Xiaomi v uplynulých letech poměrně intenzivně pracovalo na jejím zeštíhlení, což se docela povedlo. Uživatelské prostředí tak působí moderním a střízlivým dojmem.

3 GB virtuální RAM
3 GB virtuální RAM

Pochopitelně nemůže chybět jedna z novinek, kterou je možnost rozšíření operační paměti o takzvanou virtuální paměť, využívající interní úložiště. V případě verze se 8 GB operační a 256 GB interní paměti lze takto přidat 3 GB. Tuto možnost najdete v Nastavení v sekci Další nastavení-Rozšíření paměti. Subjektivně jsme však neměli pocit, že by rozšíření RAM přineslo nějaké citelné navýšení výkonu.

Naše postřehy z používání

Jak se na vlajkovou loď sluší a patří, operační systém, respektive jeho grafická nadstavba a aplikace běží naprosto plynule, na což se velice snadno zvyká. Za celou dobu testování jsme nenarazili na žádný náznak zpomalení, zadrhnutí, nebo nestability. Xiaomi 12 prostě funguje přesně podle očekávání.

Nechyběly ani některé funkce, které jsme postrádali u Redmi Note 11 – jmenovitě Druhý prostor či Duální aplikace. Dočkali jsme se také jedné ze slibovaných novinek MIUI 13 v podobě postranní lišty, které jsme již stihli věnovat článek MIUI 13 – tipy a triky: Postranní lišta a možnosti jejího nastavení.

Bohužel opět budeme muset kritizovat ne úplně ideálně fungující notifikace. Že systém občas uspí některou z aplikací pro komunikaci či sociální sítě, jsme schopni pochopit. Občas se ale stávalo, že nám telefon avizoval přijaté textové zprávy až poté, co jsme ho probudili. V některých případech je dokonce neoznamoval vůbec, a to, přestože jsme používali výchozí aplikaci Zprávy a měli nastavený systémový zvuk.

Ačkoli má Xiaomi 12 RAMky na rozdávání, i zde jsme občas naráželi na projevy příliš agresivního ukončování aplikací běžících na pozadí. Projevovalo se to například u Zpráv či WhatsAppu, kdy se při komunikaci vedené z webového rozhraní občas objevovaly hlášky, že telefon je odpojen. K vyřešení problému stačilo probudit telefon a otevřít příslušnou aplikaci.

Dobrou zprávou je v případě tohoto modelu funkce Always-on Display (AoD), který, na rozdíl od levnějších modelů, není omezen jen na deset sekund, ale může svítit trvale, případně jen v nastaveném čase v průběhu dne. Nemusí vás tak mrzet, že telefon nemá notifikační LED, neboť vše podstatné kdykoli zjistíte pohledem na obrazovku.

Možnosti přizpůsobení

MIUI 13 přináší široké možnosti přizpůsobení. Chcete mít ikony aplikací rozprostřené na domovských obrazovkách jako na iPhonech, nebo spíše upřednostňujete tradiční seznam aplikací typický pro telefony s Androidem? Ani jedno není problém – obojí Xiaomi podporuje, stačí si jen vybrat. Kromě toho je k dispozici ještě zjednodušený režim.

Podobně můžete volit ze dvou způsobů ovládání. Pro Android je typičtější spodní navigační lišta se třemi tlačítky – poslední aplikace, domů a zpět. Pokud vám ale připadá smysluplnější ovládání gesty, je tu i tato možnost, která funguje hodně podobně jako na iPhonech.

Stejně tak je možné volit mezi dvěma způsoby zobrazování oznámení (MIUI, nebo Android) a provedením přepínačů rychlého nastavení, kde je na výběr buď obvyklé provedení s panelem rychlého přístupu, nebo modernější Centrum ovládání, které jako by z oka vypadlo telefonům s nakousnutým jablkem ve znaku.

Xiaomi již řadu let nabízí seznam posledních spuštěných aplikací v provedení se dvěma sloupci a vertikálním posouváním. I zde ale můžete přepnout na zobrazení karet vedle sebe s horizontálním posunem, jak je zvykem například na telefonech Pixel. Tentokrát nechyběla možnost zamknout aplikaci v paměti dlouhým podržením náhledu a následným stiskem tlačítka se zámkem.

Zcela po svém si Xiaomi přepracovalo systémové nastavení. Jednotlivé sekce jsou uvozené barevnými ikonami a jejich způsob rozdělení je jiný než na většině telefonů s Androidem. Některé položky jsou tak trochu „zakopané“, nicméně naštěstí je k dispozici poměrně dobře fungující vyhledávání, které usnadňuje jejich nalezení.

Předinstalované aplikace

V Xiaomi 12 najdete poměrně velké množství předinstalovaných aplikací. Kromě těch, které považujeme za užitečné, je zde i poměrně mnoho balastu, jako jsou různé hry, aplikace sociálních sítí, Netflix, Amazon a další. Většinu z nich lze sice odinstalovat, ale my bychom ocenili o něco střídmější nabídku.

Za zásadní považujeme skutečnost, že aplikace Telefon, Zprávy a Kontakty jsou od Googlu, nikoli od Xiaomi, jak tomu bylo před několika lety. Aplikace Telefon podporuje nahrávání hovorů – během telefonátu je na obrazovce tlačítko Nahrávat, a když ho stisknete, ozve se českým hlasem hláška „Tento hovor se teď nahrává“, kterou slyší volající i volaný účastník. Při ukončení se oběma stranám ozve hláška „Nahrávání hovoru skončilo.“

Seznam předinstalovaných aplikací

Spodní lišta:

 • Telefon (od Googlu)
 • Zprávy (od Googlu)
 • Chrome
 • Fotoaparát

První domovská obrazovka:

 • Galerie
 • Obchod Google Play
 • Správce souborů
 • Hudba
 • složka Google (viz níže)
 • Optimalizace
 • Témata
 • Čistič

Druhá domovská obrazovka:

 • Nastavení
 • Mi Video
 • Počasí
 • složka Nástroje (viz níže)
 • Poznámky
 • Asistent
 • Mi Prohlížeč
 • složka Další aplikace (viz níže)
 • Netflix

Složka Google:

 • Google
 • Gmail
 • Mapy
 • YouTube
 • Disk
 • YT Music
 • Filmy Google Play
 • Duo
 • Fotky
 • Kontakty
 • Kalendář
 • Zprávy
 • Google One
 • Podcasty

Složka Nástroje:

 • Kalkulačka
 • Hodiny
 • Záznamník
 • Skener
 • Stažené
 • Kompas
 • ShareMe
 • Služby a zpětná vazba
 • Mi Ovladač

Složka Další aplikace:

 • Amazon Shopping
 • Facebook
 • TikTok
 • Spotify
 • Multi Maze 3D (jen připravena k instalaci)
 • Solitaire (jen připravena k instalaci)
 • Heureka (jen připravena k instalaci)
 • Badoo (jen připravena k instalaci)
 • Dřevěné blokové sudoku (jen připravena k instalaci)
 • Modivo (jen připravena k instalaci)
 • Huuuge Casino Shots (jen připravena k instalaci)
 • eToro (jen připravena k instalaci)

Hodnocení recenze Xiaomi 12

S potěšením můžeme konstatovat, že Xiaomi 12 dělá dobrý dojem doslova od prvního okamžiku. Hned po rozbalení jsme ocenili jeho poctivě udělanou konstrukci s matnými zády, která se nezapatlají tak snadno, jako na mobilech s lesklými, hladkými zády. Telefon působí seriózně a na první omak je evidentní, že si s ním dal výrobce dost práce.

Příjemné jsou také kompaktní rozměry, zejména šířka jen 69,9 milimetrů, díky nimž zařízení nepůsobí dojmem pádla. Nejen k dobrému pocitu a minimalisticky působícím rámečkům pak přispívají zaoblené hrany obrazovky, které vypadají opravdu působivě.

Kompaktní rozměry Xiaomi 12
Kompaktní rozměry Xiaomi 12

Naše testování pak kousek po kousku odhalovalo další silné stránky tohoto smartphonu. Vyzdvihnout musíme například fotoaparát produkující nadprůměrně kvalitní fotky s velkým množstvím detailů a jen minimálním či zcela žádným šumem. Samostatnou pochvalu si zaslouží také noční režim, jež je kromě fotografování k dispozici také pro videa.

Černý telefon Xiaomi 12
Černý telefon Xiaomi 12

Z hlediska hardwaru je jasné, že dostanete to nejlepší, co je v současné době k dispozici, v čele s procesorem Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1. Xiaomi 12 díky němu běží naprosto plynule, nikde nic nedrhne a všechny hry lze provozovat v nejvyšších detailech. Letošní vlajková loď ani netrpí přehříváním, jako ta loňská, nicméně to je vykoupeno umělým snižováním výkonu během dlouhodobé zátěže.

Co ještě ukázala recenze Xiaomi 12?

Pochvalu si rozhodně zaslouží AMOLED obrazovka s vysokým kontrastem, jasem 1100 nitů, který hravě překoná i přímý sluneční svit, opravdu pěknými barvami a obnovovací frekvencí až 120 Hz. Absenci notifikační LED pak hravě eliminuje plnohodnotný Always-on Display, který není časově nijak omezen.

Modrý telefon Xiaomi 12
Modrý telefon Xiaomi 12

Jedinou výraznější slabinou je baterie, respektive její výdrž na jedno nabití. V tomto směru musíme konstatovat, že 4500 mAh ve spojení s tak výkonným hardwarem stačí tak na jeden den běžného používání. Při náročnějším nasazení pak počítejte s možnou potřebou nabíjet i v průběhu dne. Tuto nepříjemnost do značné míry eliminuje rychlé nabíjení – kabelem s výkonem až 67 W a bezdrátově až 50 W.

Růžový telefon Xiaomi 12
Růžový telefon Xiaomi 12

Dáme si takzvaný „sendvič“, takže po kritice budeme zase chválit. Za zmínku určitě stojí poměrně kvalitní zvuk. Obzvláště kladně jsme pak hodnotili přesnost GPS, kterou jsme opakovaně ověřili a prakticky pokaždé jsme museli konstatovat naprostou spokojenost. Pokud hrajete hry, založené na geografické poloze, pak vás Xiaomi 12 určitě nezklame.

Ceny a dostupnost

Xiaomi 12 se už nějaký ten pátek prodává i v Česku a na Slovensku. Telefon je dostupný ve třech (pravda, trochu nudných) barevných variantách: šedé (tu jsme recenzovali), modré, nebo růžové.

V našem českém e-shopu můžete tento telefon pořídit za cenu od 18 990 Kč. Ve slovenském online obchodě začíná jeho cenovka na 765 eurech. V obou případech dostanete navíc jako dárek praktický bambusový stojánek.

Osobní závěr autora recenze

Recenzováním mobilních telefonů se zabývám déle než deset let. Vždy jsem si zakládal na tom, abych do svých hodnocení nemíchal osobní názor, byť pochopitelně některé faktory (například kvalitu zvuku) nelze hodnotit jinak než subjektivně.

Tentokrát však přeci jen přidám i své osobní hodnocení. Hledal jsem náhradu za svůj dosluhující telefon Xiaomi Mi 9. Věděl jsem, že to bude musel být vlajková loď. Jenže Xiaomi Mi 10 Pro byl jen evolučním krůčkem a u Mi 11 mi vadily jeho sklony k přehřívání.

Když jsem rozbalil Xiaomi 12, měl jsem pocit, že tento telefon by měl dostat šanci. Další testování ukázalo, že jeho nejslabší stránkou je výdrž na jedno nabití. Přesvědčil mě ale kvalitou svého fotoaparátu, opravdu pěkným displejem a – pro mne poněkud překvapivě – kompaktními rozměry.

V průběhu testování jsem se den za dnem blížil přesvědčení, že Xiaomi 12 bude adekvátní náhradou za Mi 9. Nakonec jsem musel uznat, že tento model se opravdu mimořádně povedl, takže jsem ho po dokončení této recenze odkoupil. Budiž to i pro čtenáře jistou zárukou, že je to skutečně mimořádně podařený model.

Xiaomi 12

0.00
7.8

Výkon

9.5/10

Displej

9.5/10

Výdrž baterie

4.0/10

Fotoaparát

9.0/10

Cena

7.0/10

Klady

 • Vynikající fotoaparát
 • Velmi pěkný AMOLED displej
 • Aktuálně nejlepší hardware
 • Kompaktní rozměry, kvalitní zpracování
 • Jedna z nejlepších GPS

Zápory

 • Slabá výdrž na jedno nabití
 • Silně vystupující modul fotoaparátů
 • Snižování výkonu kvůli přehřívání
 • Problémy s notifikacemi
Samsung Galaxy S23

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

38 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Zdeněk
Zdeněk
1 rok před

Dobrý den,

velice pěkně zpracovaná recenze.

Skóre 123 v DXo , https://www.dxomark.com/xiaomi-12-camera-test/

Celkem divný je ten výsledek z Antutu, není to moc od 888+, ale jak jsem se díval tam pro MI12 má samo Antutu výsledek kolem 948 000.

https://www.antutu.com/en/ranking/rank1.htm

7 Mi 12 (S-8 Gen 1 8/256)
215610
409770
162098
160914

948391

Děkuji

Příjemný zbytek dne

Zdeněk
Zdeněk
Odpovědět  Karel Kilián
1 rok před

Dobrý den,

mezi v8 a V9 je celkem propastný rozdíl v metodice, MI12 má průměrně v v9 něco kolem 995 000 (stejně jako to Pročko).

v té v9 má 888 něco kolem 792 000 (735 000 v8), 888+ něco kolem 838 000 (795000 v8)

Klára
Klára
1 rok před

Dobrý den

Děkuji za recenzi a mám na vás tři dotazy

1. Má telefon notifikační diodu? Četla jsem, že telefon Xiaomi 12 má notifikační diodu, četla jsem, že v nastavení telefonu je pokožka notifikační dioda, tak se chci zeptat, když mi přijde SMS zpráva, tak kde uvidím blikat diodu.

2. Existuje možnost nahradit aplikace telefon, kontakty a zprávy google aplikacemi od Xiaomi?
Telefony, které dříve byly v prodeji, například Xiaomi Redmi 7, tak měly aplikace telefon, kontakty a zprávy od Xiaomi, aktuálně tam jsou aplikace telefon, kontakty a zprávy od Google, tak jestli existuje nějaká možnost nahradit aplikace od Google a nainstalovat aplikace od Xiaomi. Ptám se proto, že Google měl prý průšvih a aplikace telefon a zprávy Google posílaly informace na nějaké servery,

3. Existuje u nových telefonů Xiaomi možnost ukládat kontakty do telefonu nebo na SIM kartu nebo tato možnost už není a mohu ukládat kontakty pouze na Google účet nebo Xiaomi účet?

Předem děkuji za vaši odpověď

S pozdravem
Klára Konvalinová

Zdeněk
Zdeněk
Odpovědět  Klára
1 rok před

Dobrý den Klárko,

Notifikační LED MI12 nemá, poslední Xiaomi co mělo LED diodu bylo NOTE9 PRO, lze to nahradit notifikacemi na AMOLEDu.

Pokud by jste četla recenzi pořádně tak pan Kilián tam píše, že MI12 nemá notifikační diodu. Tuto funkci mají dnes jen modely od Samsungu a ViVa.

Google měl problém s tím, že posílal údaje o volání, identifikaci zpráv na svoje servery, tohle dělaly Google Telefon + Google Zprávy. Nebylo to plně v souladu s GDPR EU. Nyní je to prý jen anonymizované, ale nikdo přesně neví co se posílá.

Myslím si, že nelze nahradit toto co má nyní Xiaomi tím co měl, toto co má je součástí nové MIUI 13. A myslím si, že by to šlo nahradit pouze dialerem/SMS z čistého Androidu, popřípadě to vzít z nějaké starší ROM. Toto má jak Xiami tak Realme i Oppo/Vivo.
Nelze to vypnout zakázáním diagnostiky, posílá se to furt.

Nepoužívá to pouze Samsung a Motorola.

Kontakty se primárně ukládají do telefonu, do Googlu nebo Xiaomi se kontakty teprve synchronizují. Je na Vás zda tuto funkci povolit nebo ne. Na SIM kartu je to celkem zbytečné, protože při výměně SIM nastávají problémy s zálohou a s omezeným místem na ten kartičce.

Přeji příjemný zbytek dne

Zdeněk
Zdeněk
Odpovědět  Karel Kilián
1 rok před

Dobrý večer,

pokud jde o technicko-SW dotazy tak rád pomůžu

Příjemný den

Zdeněk
Zdeněk
Odpovědět  Karel Kilián
1 rok před

Dobrý den, lze to nahradit s velkými problémy – nutný Unlock Bootloaderu a Root. Bohužel Google Dialer Mod z XDA již nefunguje a netuším zda by toto
pomohlo (možná použít apk níže, ale kdoví zda by to jelo na MIUI13).

https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc-2/contacts-and-dialer-xiaomi/contacts-and-dialer-xiaomi-12-3-2-3-release/

Martin
Martin
1 rok před

Aktuálně Mi 12 8/256 používám 5 dní a naprosto pecka telefon, splňuje všechno co jsem od něj očekával, naprosto dokonalý foťák, rychlost, plynulost prostředí, všechno 10/10, ovšem velký mínus je baterka, která teda mizí rychleji než palivo v tanku, naštěstí je to částečně kompenzované rychlým nabíjením, kdy si hodím telefon do nabíječky a za 30 minut dost na další používání, což ale ve mě vyvolává strach o životnost baterie.

Jinak telefon jsem sehnal za 15500 z oficiální Xiaomi distribuce ve Francii v četně dopravy, což je naprosto perfektní cena za takto vybavený telefon v dnešní době.

Martin
Martin
Odpovědět  Karel Kilián
1 rok před

Jinak teda v recenzi koukám, že je uvedeno ohledně přehřívání, že tento model na to netrpí, což já mám teda opačnou zkušenost. Zkoušel jsem fotit + natáčet video asi cca 20 minut a telefon slušně zatopil, zatopil natolik, že to už bylo v mezích příjemnosti. Ještě s tím vedrem, které teď venku panuje.
Vám také hezký den
Brokeš.

Jinak, vyřešil jste tehdy nějak ten nefunkční procesor / desku?

Last edited 1 rok před by Martin
Jarda
Jarda
1 rok před

Dobrý den,
Měl bych prosbu, má 14dnů starý telefon Xiaomi 12, nejde mi na něm Android auto i když je předinstalovaný v nastavení. Nepřipojím se přes kabel, ani bezdrátově. Zkoušel jsem to na několika autech, nová Škoda Octávie, Superb v nejvyšší výbavě. Starý Samsung A32 se připojí hned , přes kabel.
Předem děkuji za odpověd.

Jarda
Jarda
Odpovědět  Karel Kilián
1 rok před

Děkuji za odpověd.

František
František
1 rok před

Dobrý den,
Prosím nevíte, jestli má 12ka spojené horní reproduktory jako 11ka? U 11ky váš hovor slyší všichni okolo, protože horní a sluchátkový reproduktor jsou spojené…

František
František
Odpovědět  Karel Kilián
1 rok před

Děkuji za odpověď!

Zdenko Goral
Zdenko Goral
1 rok před

Mam zablokovaní telefón xalmi13 a neviem ho odblokovať

FrantaOva
FrantaOva
1 rok před

Dobrý den,
Vím že telefon aktivně používáte, můžete mi prosím doporučit ochranné sklo – pokud jej tedy využíváte 🙂
První co jsem vyzkoušel prasklo při samotné instalaci, a druhé má lepidlo pouze po okrajích a dotyk je takový nic moc citlivý.
Občas musím více přitlačit.
Nemluvím o zvukových projevech (lehké cvakání/praskání) při tapnutí – sklo pravděpodobně nekopíruje tvar displeje.
Děkuji

Honza V.
Honza V.
1 rok před

Zdravím. Telefon má jen minimální chybičky a vyhovuje mi. Jedná věc mi ale vadí dost a nevím zda je všeobecná nebo jen u mě. Často používám fotoaparát, za ideálniho světla fotí skvělé, ale pak jsou chvíle, kdy fotky jsou dost tmavé, obličeje lidí temné. Teď na horách, když je pod mrakem tak fotky jsou jak když jsem navštívil Mordor, popř. s děsně modrým nádechem. Když ale zapnu kameru tak světelnost je přikladná, obraz krásný a jasný. Proč tohle dělá foťák u fotek? Díky Honza

Karel Good
Karel Good
1 rok před

Dobrý den pane Kilián, chci se Vás prosím zeptat, jestli v telefonu Xiaomi 12 bylo vyřešeno problémy s notifikacemi? Jak.jste psal v recenzi, že se občas neobjevilo upozornění na novou zprávu WhatsAppu atd. A ještě jeden dotaz bych Vám rád položil, i když asi nyní na něho nejde odpovědět,bo jste ho ještě netestoval. Myslíte, že má cenu si počkat na 13? A poslední otázka. Když jste vlastníkem 12 nějakou dobu, tak i po té době jste názoru toho, že je to velmi dobrý telefón? Předem moc děkuji za odpověď. S pozdravem Vávra

Karel Good
Karel Good
Odpovědět  Karel Kilián
1 rok před

Moc děkuji za odpověď, budu čekat na vaši recenzi 13. 🙂

Miroslav
Miroslav
1 rok před

Dobrý den,

skvělá recenze, mám jeden dotaz. Mám problém s doručováním sms, někdy mi zpráva nedojde a je to od různých lidí, někdy přijde někdy ne, nainstaloval jsem si Textru, když jsem zjistil tento problém tak jsem ji odinstaloval a používám původní aplikaci, funkce chatu mám vypnuté ale problém je pořád stejný.

Děkuji za vaši odpověď
M.

Ivan
Ivan
11 měsíců před

Zdravím, děkuji za recenzi.
Na základě výše popsaného jsem si Mi 12 objednal.
Dosluhuje Mi 9 kterou jsem před léty koupil právě podle recenze pana Kiliána. A naprostá spokojenost. Půjde na “dojetí” dceři.

38
0
Napište nám svůj komentář!x