Recenze Xiaomi Huami Amazfit 2: chytré vodotěsné hodinky s GPS

Společnost Huami díky svým zařízením, prodávaným pod značkou Amazfit, dosáhla v loňském roce nesporného úspěchu a přilákala zájem všech milovníků nositelné elektroniky. Letos hodlá zaujmout například chytrými hodinkami Xiaomi Huami Amazfit 2, které jsou známé také pod označením Xiaomi Amazfit Stratos nebo Pace 2.

Obsah článku

Technické parametry

Pojďme se nejprve podívat na to, co vlastně hodinky Xiaomi Huami Amazfit 2 nabízejí.

 • Zjišťování a záznam polohy pomocí satelitních systémů GPS a GLONASS.
 • Vodotěsnost až do hloubky 50 metrů/5 atmosfér.
 • Podpora měření tepu, včetně možnosti propojení s hrudním pásem.
 • Kruhový dotekový displej s průměrem 1,34″ a rozlišením 320 x 300 obrazových bodů.
 • Sportovní režimy: běh, chůze, jízda na koni, koupaliště, plavání na otevřené vodě, jízda na běžkách, jízda na koni, eliptické stroje, horolezectví, běžecká dráha, triatlon.
 • Senzory: triaxiální senzor zrychlení, gyroskop, geomagnetický snímač, barometrický senzor tlaku, snímač okolního světla.
 • Baterie: 280mAh vydrží až 5 dní (30 minut běhu denně, zobrazení 200 zpráv), nebo 35 hodin (běžící GPS, kontinuální sledování tepové frekvence).
 • Měří: překonanou vzdálenost, čas, tempo, srdeční frekvenci, kalorie, rychlost, kadenci, nadmořskou výšku a její změnu.
 • Oznámení aplikací, SMS a hovorů.
 • Kompatibilita aplikací: Android 4.4/iOS 9.0 a vyšší.

Z hlediska hardwaru je uvnitř hodinek dvoujádrový procesor Ingenic M200S, taktovaný na 1,2 GHz, který má k dispozici 512 MB operační paměti. Pro aplikace a data jsou připraveny 4 GB interního úložiště, ze kterých ovšem zbývá jen něco přes 2 GB místa. Sloty na paměťovou kartu či SIM hodinky nedisponují. K dispozici je také verze „Plus“, která se od té běžné liší použitím safírového sklíčka a lepším řemínkem.

Rozbalování

Hodinky jsou dodávány v bílé kartónové krabičce s barevným násuvným obalem. V balení najdete kromě hodinek také stručný návod k použití a nabíjecí základnu s kabelem krátkým jen půl metru, zakončeným tradičním konektorem USB-A. Součástí balení není žádná nabíječka, takže budete muset použít vlastní s tímto výstupem.

Vzhled a dílenské zpracování

Design hodinek opouští elegantní a ikonické linie a přináší styl, který je sportovnější, ale zároveň funkčnější díky třem bočním fyzickým tlačítkům vyrobeným z chirurgické oceli (316L). Díky tlačítkům působí Xiaomi Huami Amazfit 2 více jako běžné hodinky. Tělo hodinek je v provedení texturovaného karbonu, na spodní hraně najdete magnetické nabíjecí konektory, snímač tepu a mikrofon, který lze použít pro hlasové příkazy (bohužel pouze v čínštině).

Xiaomi Huami Amazfit 2
Xiaomi Huami Amazfit 2

Tělo je vyrobeno z leštěné keramiky v kombinaci s polykarbonátem. Obrazovku obklopuje prsten se stupnicí, displej je krytý sklem s 2,5D zakřivením. Celková konstrukce je velmi pevná, ale ve srovnání s předchozí generací je sklíčko displeje subjektivně o něco méně odolné a snadněji se poškrábe.

Součástí „základní výbavy“ je černý silikonový řemínek, který díky dostatečnému počtu otvorů na sponu navléknou bez potíží svalnatí muži i křehké ženy (a samozřejmě i křehcí muži a svalnaté ženy 🙂 ). Bohužel ruka se pod ním zejména při náročnějších aktivitách zapotí, ale naštěstí není problém ho vyměnit za jiný. Zapínání je řešeno kovovou sponou. Na hubeném zápěstí však mohou hodinky, s ohledem na svou velikost, působit trochu rušivě.

Transflektivní LCD displej

Kruhový displej je v jedné části přerušen snímačem jasu. Každopádně můžeme konstatovat, že design a materiály hodinek Xiaomi Huami Amazfit 2 ukazují, jak i sportovní hodinky mohou působit elegantním dojmem. Obrazovka má průměr 1,34 palce a rozlišení 320 x 200 obrazových bodů. Jedná se o transflektivní LCD, které propouští a odráží světlo.

Displej by měl být čitelný i za jasného dne
Displej by měl být čitelný i za jasného dne

Při jasném osvětlení se obrazovka chová především jako reflexní displej, zatímco ve tmavých okolních podmínkách si vypomůže podsvícením. Podobnou technologii můžete znát ze starých „digitálek“, které byly za jasného světla dobře čitelné, v noci pak bylo možné obrazovku rozsvítit. Tato technologie by měla přispět k dokonalé čitelnosti na jasném sluneční světle, stejně jako ve tmě, a to i v případě, že automatický senzor ne vždy reaguje podle našich představ. Obrazovka je doteková, podporuje také funkci probuzení poklepáním.

První spuštění

Ke zprovoznění hodinek Xiaomi Huami Amazfit 2 je nejprve nutné stáhnout do mobilu z Obchodu Play aplikaci Amazfit Watch od Huami. Po instalaci je prvním krokem registrace, kterou lze provést buď na jméno a heslo, nebo pomocí účtu Google či Facebooku. K tomu, aby program správně počítal všechny hodnoty, je následně nutné zadat několik údajů, jako jsou jméno či přezdívka, pohlaví, rok a měsíc narození, výška (ve stopách a palcích) a váha (v librách).

Dalším krokem je spárování hodinek s telefonem. Nejprve vyberete model, pak hodinky zapnete a načtete z jejich obrazovky QR kód. Hodinky se zapínají horním tlačítkem, po nastartování se nejprve zobrazí logo Amazfit následované zaváděcí animací. Po načtení kódu se na displeji hodinek zobrazí párovací kód, který je nutné potvrdit na hodinkách i mobilu. Na hodinkách pak zadáte, na které ruce je hodláte nosit, na telefonu ještě povolíte přístup k oznámením, aby hodinky mohly zobrazovat notifikace.

Aplikace Amazfit Watch

Aplikace zůstává běžet rezidentně a je snadno dostupná přes oznámení. Na úvodní stránce zobrazuje počet kroků, stav baterie, poslední změřený puls a spánek. Po klepnutí na jednotlivé sekce se dostanete k dalším podrobnostem. V případě počtu ušlých kroků například můžete sledovat naměřené hodnoty během dne, týdne či měsíce. K dispozici jsou také údaje o spálených kaloriích, celkové době aktivity a schodech, které hodinky umí počítat zvlášť.

Klepnete-li na sekci se stavem baterie, dozvíte se informace o verzi ROM a velikosti interního úložiště. K dispozici je také čtrnáct různých vzhledů ciferníků („Watch faces“), které si můžete na hodinkách nastavit. Stačí si jen vybrat – nabídka je poměrně pestrá a čítá vše od jednoduchých ručičkových hodinek, až po profesionální sportovní ukazatele. V této sekci také nastavíte parametry některých aplikací v hodinkách – například jednotky teploty či polohu v programu počasí. Můžete zde pracovat se správcem souborů, pomocí kterého lze poslat hudbu do hodinek, aniž byste je museli připojovat k počítači, ale také posílat stopy GPX.

Widgety a aplikace

Kromě toho v sekci Widget and App Management můžete zapínat, vypínat a měnit pořadí jednotlivých programů a widgetů, kterých je ve výchozím stavu devět. V poslední sekci More lze aktualizovat ROM, otestovat notifikace a zrušit párování.

Sekce Heart rate eviduje záznamy o všech provedených měřeních srdečního tepu. Pokud si zapnete kontinuální sledování pulsu, můžete si prohlédnout, kolik času jste sportovali v zahřívacím režimu, kardio tréninku, anaerobním cvičení a spalování tuku.

Sekce Sleep přináší zevrubné údaje o vašem spánku. Hodinky samy poznají, kdy jdete spát, evidují začátek a konec spánku, z čehož aplikace počítá celkovou dobu. Kromě toho také sledují úroveň a měří čas hlubokého a mělkého spánku. Údaje lze opět sledovat v denní, týdenní a měsíční statistice.

Profil

V sekci Profile jsou další nastavení a možnosti. Například zde můžete spárovat další hodinky, nastavit systémová oprávnění, přístup k notifikacím nebo výchozí jednotky. Amazfit lze také propojit s dalšími službami, bohužel mezi podporovanými byla v našem případě pouze Strava. Podpora Endomonda či Google Fit by rozhodně byla přidanou hodnotou.

Xiaomi Huami Amazfit 2 v akci

Amazfit je zkratkou slov „amazing“ („úžasné“) a „fitness“, takže není překvapením, že hlavním zaměřením zařízení je analýza sportovních výkonů v reálném čase. Hodinky Xiaomi Huami Amazfit 2 obsahují senzory a software od společností Firstbeat Technologies a Zepp Labs, díky kterým dokážou sledovat výkony ve dvanácti sportech, včetně jízdy na kole, fotbalu, lyžování a dalších. Následně vám poskytnou rady, co a jak změnit, aby se vaše výsledky ještě zlepšily.

Výsledky najdete v sekci Sport, kde je zaznamenán přehled všech aktivit, které jste pomocí hodinek měřili. Sledované hodnoty závisí na tom, o jakou aktivitu se jednalo. Například při jízdě na kole můžete zjistit čas, průměrnou rychlost a množství spálených kalorií. Nechybí mapa trasy tak, jak ji zachytila GPS v hodinkách. Na záložce Details pak získáte údaje o průměrné a nejvyšší rychlosti, tepové frekvenci a času stráveném v různých zónách. Nechybí údaje o překonané výšce a celkovém profilu trasy (poměr stoupání, rovinek a klesání).

Na záložce Trips jsou data jednotlivých kilometrových či pětikilometrových úseků. Konečně v sekci Graph si můžete prohlížet různé výstupy ve formě grafů – rychlost, tepovou frekvenci či nadmořskou výšku.

Silnou stránkou jsou notifikace z telefonu. V aplikaci si jednoduše zvolíte programy, jejichž oznámení si přejete zobrazovat na hodinkách. Pak už to prostě funguje. Během testu jsme nezaznamenali žádné problémy s připojením a oznámeními z mnoha aplikací. Oznámení lze pouze zobrazovat, nikoli na ně reagovat. Hodinky slučují oznámení z jedné aplikace, takže umožní přečtení posledního.

Software hodinek

Samotný software hodinek je proprietární (nejedná se tedy o Android Wear) a komunikuje v angličtině. Nemá však potíže se zobrazením českých písmenek. Základní ovládání probíhá horizontálním a vertikálním posunem prstu po dotekové obrazovce. Stejně tak dobře lze ale použít i trojici hardwarových tlačítek, což oceníte například v dešti či ve vodě, kde obrazovka pochopitelně nefunguje tak spolehlivě.

Horní a dolní tlačítka umožňují pohyb vpřed (spodní) nebo zpět (horní) v nabídkách. Z domovské obrazovky se přidržením horního tlačítka dostanete k rychlým předvolbám (nastavení, tichý režim), spodní tlačítko za stejné situace ukáže přijatá oznámení. Když na domovské obrazovce stisknete prostřední tlačítko, zobrazí se nabídka sportovních aktivit. Dlouhé podržení prostředního tlačítka vás z jakékoli situace vrátí na domovskou obrazovku.

Nabídka hodinek

Projděme si nyní stručně jednotlivé sekce nabídky hodinek.

 • Daily Overview – shrnutí denní aktivity, jako je počet kroků, počet schodů (nebo pater) s možností prohlížení dalších podrobností.
 • Activities – zobrazuje data poslední měřené sportovní aktivity, jako je typ, datum a čas, překonaná vzdálenost, spálené kalorie, dosažený čas a další.
 • Sports – z této sekce je možné zahájit měření sportovních aktivit. Podle typu zvolené aktivity je zahájen i záznam trasy pomocí GPS a případně i průběžné měření srdečního tepu.
 • Home – domovská obrazovka, jejíž vzhled lze měnit pomocí „watch faces“. Ukazuje datum, čas, stav baterie a další informace, které se mohou lišit podle zvolených hodinek. Vzhled je možné měnit přímo z hodinek, nicméně pohodlnější je to z mobilní aplikace. Na pozadí lze kromě toho umístit i vlastní obrázek.
 • Weather Forecast – předpověď počasí na aktuální a další čtyři dny. Kromě grafického vyjádření jsou zde údaje o nejvyšší a nejnižší očekávané teplotě. U jednotlivých dnů lze zjistit podrobnější informace, jako je rychlost větru, vlhkost a intenzita UV záření. To je užitečné pro běžce, cyklisty a další outdoorové sportovce, aby si mohli naplánovat čas a zvolit si nejvhodnější typ oblečení.
 • Music – jednoduchý hudební přehrávač, umožňující přehrávání zvukových souborů z hodinek přes sluchátka či reproduktor, připojený prostřednictvím Bluetooth. Samozřejmě nechybí základní funkce, jako je pozastavení a spuštění přehrávání či přeskakování mezi skladbami.

Další zajímavé funkce v nabídce

 • Heart Rate – z této sekce lze měřit srdeční frekvenci v reálném čase. Dále tu uvidíte vizualizaci v podobě grafu měření za posledních 7 dnů. Hodnotu z „manuálního“ měření lze doplnit o další informace – například o tom, zda bylo měření provedeno v klidovém režimu nebo po cvičení.
 • Alarm – možnost nastavení budíku, který vás ve stanovený čas probere vibracemi. Podporuje i opakované buzení ve zvolené dny.
 • Compass – v některých situacích možná oceníte na zápěstí jednoduchý kompas.
 • Stopwatch – stopky s možností měření času na jednotlivá kola.
 • Sleep – zobrazení spánkového grafu, jakož i podrobností o spánku v uplynulých dnech. Z hlediska přesnosti měření můžeme konstatovat, že hodinky Xiaomi Huami Amazfit 2 jsou v tomto směru na pomyslném vrcholu. Indikace spánku a probuzení je automatická a přesto velice přesná. Hodinky měří u mělké a hluboké spánkové fáze, jakož i případná probuzení.
 • Training center – tréninkové plány pro běžce, které vám ve vybrané dny připraví tréninkový program, sestávající z rychlejších a pomalejších fází.
 • Timer – přednastavené odpočty 1, 5, 10, 15, 30, 60 minut.

Další možnosti

Kromě výše uvedené nabídky můžete z domovské obrazovky posunutím nahoru a dolů získat přístup k obdrženým oznámením. Hodinky vás také upozorní na příchozí hovory, včetně zobrazení jména/čísla volajícího. Nabízejí ale pouze ztlumení vyzvánění, nebo odmítnutí hovoru. Možnost hovor přijmout, stejně jako jakkoli reagovat na textové zprávy, k dispozici není. Zdůraznit bychom měli také skutečnost, že vibrace jsou jediným způsobem jakéhokoli upozornění, neboť zařízení kvůli nepřítomnosti reproduktoru nevydává žádný zvuk.

Výdrž baterie

Všechny výše uvedené funkce přirozeně vyžadují energii, kterou dodává baterie s kapacitou 290 mAh. Podle výrobce by tento akumulátor měl vydržet až 5 dnů, což dle našeho měření docela odpovídá. Po dvou dnech víceméně běžného používání (bez využití GPS) zbývalo ještě 49 % energie. Třetí den jsme zapnuli GPS a chodili s ní po lese. Baterie v tomto režimu „mizela“ tempem kolem 10 % za hodinu.

Negativně však musíme hodnotit čas „zafixování“ GPS, který se během testu pohyboval od deseti sekund do jedné minuty. Až čtvrtý den se hodinky po dosažení hranice 15 % ozvaly, že by chtěly navštívit nabíječku. Bez problémů však vydržely až do večera. Tyto hodnoty určitě nejsou špatné a vylepšit je můžete například aktivací režimu nerušit v noci nebo vypnutím Bluetooth připojení, když ho nepotřebujete. Kompletní nabití pomocí dodávané základny trvá lehce přes dvě hodiny, doba pochopitelně závisí i na použité nabíječce.

Jaké tedy jsou hodinky Xiaomi Huami Amazfit 2?

Hodinky Xiaomi Huami Amazfit 2 nabízejí zajímavou sadu funkcí a vlastností, mezi kterými vyčnívá vodotěsnost do hloubky 50 metrů či GPS pro záznam trasy. Ke kladům patří také aktualizace – během týdenního testování jsme obdrželi hned dvě. Huami nabízí zajímavý design, který můžete přizpůsobit svým představám, aniž by se výrobce vzdal technologické duše. Vodotěsnosti zaručená až 50 metrů je rysem, který nelze podceňovat – ocení ho především plavci.

Otázkou, nad kterou je nutné se pozastavit, je cena. V našem e-shopu pořídíte tento model za 5789 Kč, vysoká cena vynikne především ve srovnání s předchozí generací, nabízející víceméně stejné základní funkce se stejnou přesností za polovinu peněz. Druhou generaci tak ocení zejména uživatelé dychtící po luxusní konstrukci a vyšší voděodolnosti.

Roborock S5 Max

Xiaomi Huami Amazfit 2

5443
8

Dílenské zpracování

9.5/10

Podpora sportovních režimů

9.5/10

Čitelnost displeje

8.0/10

Další funkce

8.0/10

Cena

5.0/10

Klady

 • Podpora dvanácti typů aktivit
 • Vodotěsnost do 50 metrů
 • Schopnost měřit tep
 • Integrovaná GPS
 • Výdrž na jedno nabití

Zápory

 • Delší doba prvního fixu GPS
 • Absence reproduktoru (nelze použít jako handsfree)
 • Chybí nabíječka a krátký kabel
 • Slabá podpora aplikací třetích stran

28 komentářů: „Recenze Xiaomi Huami Amazfit 2: chytré vodotěsné hodinky s GPS

 • 25. 4. 2018 (15:01)
  Permalink

  Jak píšete, cena je opravdu nepovedená oproti minulé verzi. Je tam i velký cenový rozdíl proti Číně (3570,-Kč). Škoda. s cenou kolem 4500,-Kč by šli určitě na odbyt.

 • 1. 5. 2018 (18:16)
  Permalink

  Takže výměna „starého“ modelu za nový nemá smysl.

 • 20. 5. 2018 (10:16)
  Permalink

  Zajimalo by mne, zdali umi tyto hodinky sparovat cidla (kadence, rychlosti, hrudni pas) a nasledne zobrazovat tyto hodnoty na display. Ano vim, ze cidlo HR je zabudovano v hodinkach, ale toto mereni neni 100%ni (pot, voda, chloupky na zapesi atd). Dale jsem nikde nenasel moznost dokoupeni vyse uvedenych cidel. Dekuji za info. Lukas

 • 28. 5. 2018 (15:33)
  Permalink

  Já bych se chtěl zeptat jestli jde nějak jednoduše stáhnout GPX soubor.

 • 1. 6. 2018 (10:46)
  Permalink

  Hodinky jsem si koupil a zase je vrátil zpátky po týdenním testování. Se vším jsem byl spokojen kromě měření vzdáleností. Porovnáním s jinými sporttestery i s aplikací stopaře na Mapy.cz jsem zjistil, že při běhu na 9 resp. 15 km naměřily o 600 resp.500 m méně. Při běhu na 4 km to bylo o 90 m. Zobrazení trasy v aplikaci Amazfit Watch pak ukazovalo, že v zatáčkách jsem v podstatě běžel skrz domy, které tam třeba stály. To mi přišlo jako velice zásadní nedostatek.

 • 1. 6. 2018 (15:58)
  Permalink

  ty hodinky neumějí komunikaci v češtině ?

 • 3. 6. 2018 (9:44)
  Permalink

  @ Milan..cestina sa tam da krasne nahrat. Navody su na jutube aj na nete. Takze uplna pohodicka a nemusis sa bat 😉

 • 3. 6. 2018 (17:18)
  Permalink

  Chcel by som sa spýtať ako je to s možnosťou stiahnutia trasy vo formáte gpx a či existuje intervalovy režim alebo pripadne niake manuálna kolá ako to býva zvykom u konkurenčných hodinkách ďakujem

 • 3. 6. 2018 (20:07)
  Permalink

  @Blagus
  Obávám se, že nic takového jsem v aplikaci Amazfit neviděl.

 • 4. 6. 2018 (9:49)
  Permalink

  Jas je i přes nastavený stupeň 5 poměrně tmavý – dá se to nějak zlepšit, eventuálně nastavit trvalé podsvícení?

 • 28. 6. 2018 (14:27)
  Permalink

  Hodinky jsou určitě povedené jak z hlediska designu tak i software vybavenosti. Jedinou věc, kterou bych jim vytknul je velmi špatná čitelnost večer při podsvícení. Toto je holt daň amoled displeje, který je naopak na přímém slunečním svitu skvěle čitelný.

 • 1. 7. 2018 (22:03)
  Permalink

  Dneska merily tep, prestoze nebyly na ruce, ale na riditkach. Znamena to, ze cele mereni tepu je jen “naoko” a hodnota se napr. pri jizde na kole odhaduje podle rychlosti a velikosti kopce?:)

 • 3. 7. 2018 (16:01)
  Permalink

  ahoj
  mate nekdo zkusenost s merenim nadmorske vysky(nv) u techto hodinek? ja je pouzival pet dni na kole v Jesenikach. jezdili jsme denne kolem 60-90 km. same kopce takze bylo co merit. moje zkusenost je takova, ze hodinky meri nv velmi spatne. kdykoli jsem porovnaval s mapy.cz nebo u jakehokoli rozcestniku, hodnota se rozchazela o 10-20 m. po nahrani do aplikace byly nastoupane metry uplne mimo. prilis mnoho. nenasel jsem zadnou moznost kalibrace. nic takoveho. take jsme porovnali s garmin edge – computer primo na kolo ktery umi gps a nadmorskou vysku. ten byl naprosto presny.
  z tohoto duvodu jsem hodinky vratil. k cemu takove zarizeni ktere neumi merit.. jinak design, funkcnost, obsluha, grafika a display perfektni. hw tlacitka funguje dobre. diky.

 • 1. 8. 2018 (9:56)
  Permalink

  @Igor A jak by podle vas mely hodinky poznat zda jsou na ruce, nebo na riditkach? Prectete si jak funguje mereni tepu optickym senzorem.

 • 8. 8. 2018 (11:01)
  Permalink

  Dobrý den

  Mám dotaz ohledně vyšky na strave na 25 KM mě strava ukazuje že jsem nastoupal 2600 metrů prošel jsem nastavení hodinek + strava a nikde jsem nenašel.Dík za info pokud lze někde nastavit?

 • 2. 9. 2018 (11:50)
  Permalink

  dobrý den dá se do hodinek nahrát i nějakej soubor, např. s novým dizajnem hodinek ( ty uložený se mě moc nelíbí mám apl. 1000+ anime děkuji

 • 2. 9. 2018 (15:02)
  Permalink

  Hodinky jsem dostal k narozeninám a jsem nadmíru spokojen, doporučuji je.

 • 27. 9. 2018 (12:40)
  Permalink

  Dobrý den,
  lze do hodinek instalovat češtinu?

 • 27. 9. 2018 (13:00)
  Permalink

  Dobrý den,
  oficiální cestou nikoli.
  Karel Kilián

 • 1. 10. 2018 (16:35)
  Permalink

  Dobrý den,

  zkuste tento tip.

  Karel Kilián

 • 6. 11. 2018 (7:56)
  Permalink

  Dobrý den, po poslední aktualizaci hodinky přestaly měřit kroky, nemáte bližší Info co a jak?

 • 11. 11. 2018 (22:05)
  Permalink

  Merajú hodinky tepovu frekvenciu aj počas plávania? A je možné tepovu frekvenciu sledovať na displeji, pripadne upozozňujú na rozsah optimálneho tempa?

 • 12. 11. 2018 (6:23)
  Permalink

  Dobrý den,

  předpokládám, že hodinky budou umět měřit tep během plavání. Optimální frekvenci však nijak nedetekují a na displeji ji průběžně nezobrazují.

  Karel Kilián

 • 20. 11. 2018 (12:30)
  Permalink

  Hodinky jsou jen takova hezka dezajnova hracka. Jen predstiraji ze opravdu meri tep. Pritom jen podle nejakeho neznámého algoritmu se snazi tep jen vypočítávat.
  Důkaz? – Když si na hodinkách zapnu kontinualni mereni tepu a třeba z klidu zasprintuji nebo dam 6 pater schodu, tak se dostanu dle mereni tepu na mobilu nebo pomoci hrudního pasu na hodnotu 130 a vice tepu a hodinky stále ukazuji 60 tepu. Sejdu schody dolu a hodinky ukazuji 75. realne mam 65. Dam znovu 6 pater a hodinky ukáži 85. Takovou fyzicku bych opravdu chtěl mit! Naopak když si zapnu sportovni aktivitu napr. beh a rovnomerne vytrvalostne poklusávám (tedy nebežim), tak se na nich ustálí hodnota tepu na 130 – 135. přitom na hrudnim pasu realne mam 100-110. I když zastavim a lehnu si na zada na zem tak realne mi tepovka na hrudnim pasu během minuty klesne na 65 a hodinky stále meri nesmyslnou hodnotu 125. Tedy jestli si někdo mysli že podle hodinek lze bezet a hlidat si tepovku, tak to tedy ne.
  Domnivam se, že hodinky si tepovku vymýšleji podle kadence kroku, rychlosti pohybu dle GPS a mozná zohlednuji věk uvedený v profilu. Tedy predpokladaji, že když je majiteli hodinek 40 let a bezi 10km/h a má kadenci kroku x/min, tak prumerný globalni chcípák ma tepovku 130-135. A když zastaví tak ještě za 5 minut má přes 100.

  Hodinky jsou tedy poplatné dnešní době, kdy se u všech výrobku uprednostnuje dezajn před funkcnosti a lide prahnou jen po pocitu luxusu a odlišení se. Ano hodinky jsou nádherné a nejhezčí ze všech. Použitelné jsou pro meření času, předpovědi počasí, notifikace z mobilu a pocty kroku za den/tyden/mesic. Ani ty kroky však nejsou skutečné, ale jen vypočítávané z nějakých průměrných délek kroků populace. Když je clovek o trochu chytrejci nez ty „chytre“ hodinky, tak pozna, že i analýza fází spanku je softwarový fejk. Nekolikrát jsem se v noci probudil a třeba i 1/4 hodiny jsem si v posteli četl zprávy v mobilu a pak zas usnul. Při prohlížení analýzy spanku mi pak ráno hodinky tvrdily, že jsem se ani jednou neprobudil a dokonce v té 1/4 hodince, kdy jsem se hrabal v mobilu, jsem byl ve stavu hluboké fáze spanku. Fakt hezká hračka a divím se, že autoři obsáhlých recenzí na softwarový fejk, který nahrazuje skutečná měření, nepřišli. Opravdu nevim proč na spodni strane cidla HR blikaji, když ani nepoznají, ze jste si hodinky už z ruky sundali nebo je máte zavešené na řídítkách jak tu někdo napsal přede mnou………. A lide kupuji, utracejí peníze, ekonomika v Číně roste úžasným tempem, že i Amíci se začínají Xiaomi bát a vysilají tam Trampa s bílým praporem. Domnívám se, že podobmě fungují i jiné sportovní náramky a běžný člověk, který nemá možnost srovnání s opravdovým sportovním testerem na to nemá šanci přijít a je více měně spokojeny a na uživatelských recenzích zboží doporučuje ostatním. A vo tom to je a vo tom jsou u tyto krásné hodinky. Pořidte si k nim černý kovový řemínek a budou na ruce vypadat skvostně třeba i ve sprše. Ale nebehejte s nimi.

 • 21. 11. 2018 (6:57)
  Permalink

  Dobrý den,

  snímač tepu je konstrukčně tak jednoduchá a tím pádem i levná součástka, že výrobce nemá důvod „očůrávat“ měření počítáním kadence kroků.
  Samozřejmě se přesností nebude rovnat hrudními pásu či lékařskému přístroji, nicméně kdyby ty senzory byly až tak nepřesné, jak píšete, tak už si toho někdo všiml a udělal „čoro moro“. Hodně lidí má tendenci přeměřovat si naměřenou hodnotu ručně a ta odchylka nebývá velká.
  Co se týká analýzy spánku – tam se měření tepu nepoužívá. Takže pokud se nehýbete, tak si můžete klidně číst na mobilu a software bude předpokládat, že tvrdě spíte.
  Takže doporučuji nedělat unáhlené a ničím zcela nepodložené vykonstruované závěry.

  Karel Kilián

 • 26. 5. 2019 (19:02)
  Permalink

  Dobrý den,

  poprosím jaký je rozdíl mezi Xiaomi Amazfit Stratos 2S a Xiaomi Amazfit 2 Stratos?

  Děkuji za odpověď.

 • 27. 5. 2019 (8:35)
  Permalink

  @David
  Dobrý den,

  pokud mám správné informace, tak 2S by měl mít lepší materiály – snad safírové sklíčko, kožený řemínek, ….

  Karel Kilián

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.