Recenze Xiaomi Redmi Note 5: za tu cenu dobrá volba

Telefon Xiaomi Redmi Note 5 je zařízení střední třídy, které hodlá zaujmout velkým displejem s vysokým rozlišením, kvalitním zpracováním a slušnou hardwarovou výbavou. Jaký je v praxi, jaké jsou jeho přednosti a nedostatky? Na to se pokusíme odpovědět v této recenzi.

Obsah balení

Xiaomi Redmi Note 5 je dodáván ve výrazně červené kartónové krabičce, která je u tohoto výrobce v poslední době standardem. Po odklopení víka čeká novopečeného majitele v bílé papírové krabičce první příjemné překvapení v podobě průhledného silikonového obalu, který ochrání jak hrany a zadní stranu zařízení. Jde sice o záležitost v rámci desetikorun, ale u takto levného telefonu to vnímáme jako příjemné gesto, kterým by se mohli inspirovat konkurenti alespoň u dražších modelů.

Otevřená krabička Xiaomi Redmi Note 5
Otevřená krabička Xiaomi Redmi Note 5

Pod ním již leží samotný telefon s ochrannými transportními fóliemi, hrdě hlásícími některé jeho parametry. Těmi nejmarkantnějšími jsou dle výrobce duální foťák s automatickou inteligencí, 13Mpx přední foťák s přisvětlovací LED a zbrusu nový procesor Qualcomm Snapdragon 636.

V prostoru pod telefonem je ještě kompaktní nabíječka s výstupem 5 V/2 A, (jen) 80 centimetrů dlouhý nabíjecí kabel a prostředek pro otevření slotu pro nanoSIM/microSD. Z hlediska dokumentace zmiňme ještě stručnou příručku v angličtině, o něco obsáhlejší český návod a praktický dárek od XiaomiMobile.cz, který však nebudeme prozrazovat, abychom vám nezkazili překvapení.

Kompletní balení Xiaomi Redmi Note 5
Kompletní balení Xiaomi Redmi Note 5

Design a konstrukce

Xiaomi Redmi Note 5 už na první uchopení působí robustně, což alespoň trochu „tlumí“ poměr stran obrazovky 18:9, díky kterému je telefon „delší, ale užší“. Zařízení je pěkně dílensky zpracované, nikde nic nevrže ani pro drsnějším stisknutí či kroucení.

Co se nám však příliš nelíbí, je vyčnívání skleněné plochy obrazovky nad tělo, viditelné při pohledu z boku. Tento nedostatek částečně eliminuje obal, který je součástí balení, nicméně i tak bude telefon při položení zády vzhůru ležet přímo na displeji. Dovolíme si tedy tvrdit, že v případě pádu bude sklo “první na ráně”.

Z hlediska designu je to typické Xiaomi dnešní doby, kombinující v sobě některé elegantní prvky starších iPhonů s vlastními realizacemi. Díky tomu ani ty nejlevnější telefony této značky nepůsobí lacině. Redmi Note 5 je v dlani “pořádný macek” – jeho rozměry jsou 158,5 x 75,5 x 8,1 milimetrů při hmotnosti 180 gramů.

Přední a zadní strana

Na přední straně samozřejmě najdeme displej, který je jednou z nejsilnějších stránek tohoto telefonu. Zabírá přibližně 77 % čelní plochy a na úhlopříčce 5,99″ nabídne rozlišení 1080 x 2160 obrazových bodů, což odpovídá jemnosti 403 ppi. Jedná se o IPS LCD panel, který je kryt odolným sklem Gorilla Glass blíže nespecifikované verze.

Xiaomi Redmi Note 5
Xiaomi Redmi Note 5

Nad obrazovkou najdeme zleva přední 13Mpx fotoaparát, reproduktor pro hovory, snímač okolního světla a přiblížení a přední přisvětlovací LED. Nenápadně se pod bílým krytem skrývá notifikační LED, která umí blikat pouze bílou barvou.

Prostor nad obrazovkou
Prostor nad obrazovkou

Zadní strana potěší hliníkovými zády, která přes tradiční proužek pro antény, přecházejí do plastových hran. Nejvýraznějším prvkem je duální fotoaparát s vertikálním uspořádáním (stejným, jako má iPhone X) a přisvětlovací LED. Bohužel se stává tradicí, že kvůli tenkému tělu vystupuje optika fotoaparátu nad okolní povrch, takže pokud telefon položíte na podložku, bude vlastně ležet na foťáku. Kromě toho na zadní straně najdete pro Xiaomi typicky umístěnou čtečku otisků prstů.

Jarní výprodej
Zadní strana telefonu
Zadní strana telefonu

Čtyři hrany

Na horní hraně je druhý mikrofon a štěrbina infračerveného vysílače, který lze ve spolupráci s aplikací Mi Ovladač použít jako dálkové ovládání běžné domácí elektroniky.

Horní hrana telefonu
Horní hrana telefonu

Na levé hraně je pouze “šuplíček” se slotem na SIM, respektive paměťovou kartu. Jedná se o takzvaný hybridní slot, což znamená, že telefon můžete používat jako dualSIM se dvěma kartami nanoSIM, nebo s jednou nanoSIM a jednou paměťovou kartou formátu microSD.

Spodní hrana je plná doslova od kraje ke kraji. Je tu 3,5mm konektor pro připojení sluchátek, štěrbina reproduktoru pro hovory, nabíjecí konektor (překvapivě stále ještě microUSB) a mřížka reproduktoru (je jen jeden a není stereo).

Spodní hrana telefonu
Spodní hrana telefonu

Konečně na pravé hraně je tlačítko napájení (pro zapínání/vypínání, případně rozsvícení/zhasnutí obrazovky) a společné tlačítko pro zvýšení/snížení hlasitosti. Umístěná jsou prakticky, takže na ně dosáhnete i během hovoru.

Pravá hrana telefonu
Pravá hrana telefonu

Obrazovka

O obrazovce už jsme si řekli, že má úhlopříčku 5,99″, rozlišení 1080 x 2160 obrazových bodů a poměr stran 18:9. Uvedené rozlišení na této ploše znamená jemnost 403 ppi, což je dostatečné na to, abyste neviděl jednotlivé pixely a obraz byl dostatečně jemný.

IPS LCD displej sice neumí tak černočernou černou, jako třeba AMOLED panely, v tomto případě vyniká zobrazením poměrně realistických barev. Na přímém slunci je obraz dobře čitelný, stejně tak pozorovací úhly se nebojíme označit jako dobré. Automatické řízení úrovně podsvětlení s ohledem na okolní podmínky fungovalo rychle a bezchybně, nikdy jsme neměli potřebu upravovat jas displeje manuálně.

Celkově můžeme říci, že obrazovka je jednou z nejsilnějších stránek Xiaomi Redmi Note 5 a rozhodně neudělá ostudu. Jako jediný nedostatek tak vnímáme již zmiňovanou skutečnost, že krycí sklo je jakoby „nalepené na telefonu“ čili při pádu bude „první na ráně“. Určitě tedy nebude od věci pořídit si buď odolný obal, flipový obal, nebo alespoň ochranné sklo.

Čtečka otisků prstů

Čtečka otisků prstů je situována na zadní straně, což je u většiny soudobých modelů této značky standardem. Toto řešení má své zastánce i odpůrce – nám například toto provedení vadilo při usazení mobilu do držáku v autě. Čtečku samotnou budeme chválit – otisky rozpoznávala promptně, bez prodlevy a poradila si i s lehce vlhkými prsty. Trochu škoda, že v nabídce chybí jako možnost odemykání obličejem, která by řešila provoz v držáku v autě.

Čtečka otisků prstů je na zádech
Čtečka otisků prstů je na zádech

Hardware a výkon

Xiaomi Redmi Note 5 můžeme označit za telefon střední třídy, čemuž odpovídá procesor, kterým je osmijádrový Qualcomm Snapdragon 636 s maximálním taktem 1,8 GHz. Jedná se o relativně nový čip, vyráběný 14nm technologií, který byl představen na podzim loňského roku coby nástupce Snapdragonu 630. Díky jádrům Kryo 509 má přinášet o 40 % vyšší výkon než jeho předchůdce. Grafiku pak zajišťuje akcelerátor Adreno 509.

Srdcem je osmijádrový Qualcomm Snapdragon 636
Srdcem je osmijádrový Qualcomm Snapdragon 636

Testovali jsme verzi se 3 GB operační paměti (při běžném provozu zůstávalo zhruba 0,5 GB volných) a 32GB interním úložištěm. Pokud by vám interní paměť nestačila, je k dispozici ještě verze se dvojnásobnou kapacitou a 4 GB RAM, která je o necelou tisícovku dražší. Paměť lze rozšířit pomocí paměťových karet microSD s kapacitou až 128 GB, zde je však nutné podotknout, že telefon je vybaven hybridním slotem, do kterého lze umístit buď dvě nanoSIM, nebo jednu nanoSIM a jednu microSD.

Xiaomi Redmi Pad

Konektivita

Pokud Xiaomi Redmi Note 5 koupíte v našem e-shopu, můžeme vám garantovat plnohodnotnou podporu „českého LTE“. Pro připojení k Wi-Fi jsou podporovány standardy 802.11 a/b/g/n/ac. Dále bychom neměli zapomenout na Bluetooth verze 5.0 a infračervený port. Co bohužel chybí, je podpora NFC, takže pokud uvažujete o platbách mobilním telefonem, budete si v tomto případě muset nechat zajít chuť. Zapomenout bychom neměli na 3,5mm konektor na sluchátka a k dispozici je i FM rádio.

Z hlediska určování polohy je telefon vybaven nejen podporou technologie GPS, ale i A-GPS, GLONASS a BDS. Rychlost určování polohy je dobrá, družicový signál jsme v průběhu testu neztratili ani jednou. Během automobilové navigace fungoval telefon zcela bez problémů. Otestovali jsme zařízení i při hře geocaching, která klade o něco vyšší nároky na přesnost. I v tomto případě můžeme konstatovat spokojenost – zaměřování polohy bylo na dobré úrovni.

Benchmarky

Samozřejmě nemůžeme vynechat tradiční měření síly pomocí syntetických benchmarků AnTuTu a GeekBench. Výsledky jsou průměrem ze tří po sobě jdoucích měření:

 • GeekBench – operace s jedním jádrem – 1341
 • GeekBench – operace s více jádry – 4903
 • AnTuTu – 115687

Dále jsme vyzkoušeli několik her, které Xiaomi Redmi Note 5 zvládal bez výraznějších prodlev. I Real Racing na něm běžel plynule. Během testů i hraní se telefon zezadu mírně zahříval, nicméně nejednalo se o nic dramatického.

Baterie a výdrž

Napájení zajišťuje lithium-polymerový akumulátor se solidní kapacitou 4000 mAh. Při běžném používání nebyl problém dostat se na dvoudenní výdrž. Pokud jsme dávali telefonu více zabrat (například více než hodinovou navigací, kdy svítí displej, běží GPS a data), dávali jsme ho večer do nabíječky zpravidla se 40 %. To můžeme označit za pěkný výsledek, neboť jsme předpokládali, že velký displej s poměrně vysokým rozlišením bude přeci jen náročnější na energii. Na výsledku se určitě podílí i nový procesor Snapdragon 636, který by kromě lepšího výkonu měl být i o něco úspornější.

Při běžném použití tak není problém dosáhnout reálně dvoudenní výdrže. aniž by se uživatel musel nějak výrazněji „krotit“. Pokud bude telefon v rukách pasivnějšího uživatele, nebude nereálná i třídenní výdrž na jedno nabití.

Nabíječka poskytuje výstupní napětí 5 V při proudu 2 A, telefon nabíjí přes dnes již poněkud zastaralý konektor microUSB. Nabíjení je na dnešní poměry docela zdlouhavé – z nuly na sto procent se dostanete za více než dvě hodiny. S podporou rychlého nabíjení Quick Charge můžete počítat, ale nabíječku si budete muset pořídit sami.

Uživatelské prostředí

Kdo telefony Xiaomi zná, zpravidla si je vybírá právě pro jejich prostředí MIUI. V tomto případě pod barevným kabátkem běžel nejnovější Android 8.1 Oreo. MIUI vypadá jinak než čistý Android a celá řada věcí zde funguje odlišným způsobem. Například notifikace nových zpráv v komunikačních programech neprobíhá primárně přes oznamovací lištu, ale zobrazením červené číslice vedle ikony příslušného programu. To je sice celkem sympatické řešení, ovšem pokud si do mobilu nainstalujete stovku aplikací, budete poměrně těžko hledat, která před několika okamžiky hlásila novou zprávu.

Asi nejmarkantnějším rozdílem proti čistému Androidu je umísťování ikon všech programů na domovskou obrazovku. Nefunguje tu nic jako „seznam aplikací“, do kterého se dostanete přes ikonu nebo gestem potažení zdola nahoru. Pokud by vám tento způsob práce nevyhovoval, není naštěstí problém nainstalovat si alternativní launcher, který vrátí vše do starých kolejí.

Základní palubní výbava

Z hlediska vybavenosti aplikacemi bývají telefony Xiaomi přeci jen „napěchovanější“ než například Pixely s čistým Androidem. Dá se na to dívat ze dvou pohledů: buď kriticky („Proč výrobce instaluje do mobilu programy, které možná vůbec nevyužiju?“), nebo kladně („V telefonu mám hned po prvním spuštění programy, které mohu potřebovat“).

Poco X5

Pojďme se v bodech podívat na to, jaké programy jsme na čerstvě spuštěném Xiaomi Redmi Note 5 našli:

 • Počasí – příjemná a nevtíravá meteorologická aplikace, poskytující základní informace o počasí na dalších až pět dní. Data čerpá ze serveru AccuWeather.
 • Galerie – základní aplikace pro prohlížení obrázků a fotek. Sice nám chyběly některé funkce, ale potěšila schopností zobrazovat obrázky podle složek či možností vytvořit koláž.
 • Google – aplikace od Googlu jsou na domovské obrazovce v samostatné složce. Primárně je to samozřejmě aplikace Google, webový prohlížeč Chrome a Gmail. Nechybí Mapy Google s možností hlasové navigace, oblíbený video portál YouTube či cloudové úložiště Disk Google. Zmínit musíme i aplikace Obchodu Google Play – Hudbu Play a Filmy Play. Pozitivně (hlavně z důvodu zálohování) vnímáme přítomnost aplikace Fotky Google, naopak poněkud na rozpacích jsme z komunikační aplikace Duo.
 • Optimalizace – vlastní nástroj pro vyladění a vyčištění operačního systému, který nabízí například kontrolu zabezpečení, vymazání mezipaměti či skutečně zevrubnou možnost kontroly spotřeby baterie.
 • Kontakty – aplikace pro správu kontaktů a telefonování umí pracovat i s adresářem uloženým v cloudu Google.
 • Kalkulačka – zdánlivě základní kalkulačka s goniometrickými a logaritmickými funkcemi skrývá i celou řadu užitečných převodů.
 • Hodiny – samozřejmě kromě ukazatele času obsahují také budík s opakováním, stopky s měřením času na kolo a časovač neboli minutku.
 • Záznamník – jednoduchý diktafon, schopný zaznamenávat zvuk do souborů ve formátu MP3.
 • Nahrávání obrazovky – šikovná funkce, pokud například vytváříte návody, nebo chcete-li zaznamenat své herní úspěchy. Pořízená videa jsou ukládána do formátu MP4.
 • Zpětná vazba – možnost odeslat hlášení o problému či návrh na vylepšení autorům MIUI.
 • Skener – aplikace pro skenování QR kódů, vizitek a dokumentů. K dokonalosti jí bohužel chybí české OCR.
 • Stažené – seznam souborů stažených do zařízení.
 • Kompas – hodně neobvyklá součást “základní palubní výbavy” ukazuje zeměpisné souřadnice místa, kde se nalézáte a azimut, který ve svislém stavu projektuje do rozšířené reality.
 • Mi Ovladač – aplikace, která ve spolupráci s infračerveným portem promění telefon v dálkový ovladač domácí elektroniky. Stačí vybrat typ zařízení, konkrétní model, otestovat nastavení a budete moci například vypínat a zapínat televizi, přepínat programy a ovládat hlasitost.
 • Sada nástrojů SIM – dnes již patrně překonaná nabídka služeb SIM karty.
 • FM Rádio – po připojení sluchátek můžete pomocí této aplikace poslouchat běžné rozhlasové vysílání na velmi krátkých vlnách.
 • Kalendář – vlastní implementace kalendářové aplikace nepůsobí vůbec špatně. Nabízí denní, týdenní a měsíční pohled, synchronizaci s Kalendářem Google, kalendářem na Exchange serveru a s dalšími zdroji.
 • Správce souborů v čistém Androidu stále chybí, nicméně na telefonech Xiaomi s MIUI ho najdete v podobě docela povedené aplikace. Nabízí několik pohledů na soubory – například podle složek nebo kategorií. Nechybí očekávané souborové operace (mazání, kopírování přesouvání, mazání, přejmenování), příjemným bonusem je odesílání souborů do jiného zařízení přes funkci Mi Drop.
 • Mi Drop – funkce pro rychlé posílání souborů mezi dvěma zařízeními. Nemusí se jednat o posílání výhradně mezi telefony Xiaomi – aplikace je dostupná v Obchodě Play i pro jiné značky. K výhodám patří možnost sdílet soubory bez připojení k internetu nebo mobilním datům a přenosová rychlost 200x rychlejší než Bluetooth.
 • Čistič vyhledává soubory, které je možné bez následků odstranit. Na zařízení s malou interní pamětí může tato aplikace uvolnit poměrně dost místa.
 • Hudba – přehrávač hudebních souborů.
 • Mi Video – přehrávač videí se sadou základních funkcí a podporou bezdrátového streamování.
 • Poznámky – jednoduchý systém pro vedení zápisků a poznámek, podporující například “odrážkové seznamy”.
 • WPS Office – mobilní kancelářský balík pro práci s textovými dokumenty, tabulkami a prezentacemi, který si poradí s řadou formátů, včetně MS Office.
 • Fórum MIUI – aplikace pro přístup k oficiálnímu fóru MIUI (převážně v angličtině).
 • Telefon – aplikace pro hovory má všechny funkce, které bychom očekávali, tedy primárně vyhledání a vytočení kontaktu. Jednou z bonusových funkcí, které nabízí MIUI proti řadě konkurentů, je možnost nahrávání probíhajících hovorů a zapisování poznámek.
 • Zprávy – program pro správu krátkých textových zpráv je spíše základní, nicméně většině uživatelů bude stačit. Co nám však vadilo, byla nemožnost nastavit jinou výchozí aplikaci. Opakovaně jsme pro tuto roli nastavovali Textru, nicméně po nějakém čase se vždy vrátilo nastavení na nativní program.

MIUI na to jde trochu jinak

Na většině telefonů Xiaomi nenarazíte na čistý Android (výjimkou je pouze řada Mi A), ale vlastní software, označovaný jako MIUI. Dá se říci, že rozděluje uživatele na dva nesmiřitelné tábory. Zatímco jedněm se nelíbí příliš barevné grafické provedení, druzí na MIUI nedají dopustit. Oceňují především celou řadu drobností a „vychytávek“, které tato ROM nabízí proti čistému Androidu.

Podíváme-li se čistě na grafické rozhraní, pak asi nejmarkantnějším prvkem je umísťování ikon všech aplikací na domovské obrazovky. Při matici 5 x 5 budete při stovce ikon potřebovat pět obrazovek, mezi kterými budete listovat. Pokud by vám toto pojetí nevyhovovalo, není naštěstí problém nainstalovat si launcher třetí strany s klasickým seznamem aplikací.

Vychytávky a speciality

Prostředí je plné drobných, ale plynulých animací a efektů – narazíte na ně například při odinstalaci aplikace či opuštění některých programů, kdy se ikona uzavře jako knížka. Poměrně netradičně je provedena i oznamovací oblast – například hodiny jsou umístěny na levé straně, ikona zapnuté GPS je proti standardům poněkud neobvyklá.

Na MIUI můžete používat takzvaný druhý prostor, což je v podstatě zabezpečený izolovaný účet s vlastním nastavením, nebo duální aplikace, kdy v jednom programu můžete používat více účtů, ačkoli to sama aplikace neumožňuje. Duální aplikace mají na obrazovce další ikonu, odlišující se malým žlutým symbolem v levém dolním rohu.

Zvuk

Xiaomi Redmi Note 5 má jeden reproduktor, situovaný (při pohledu na displej) vpravo na dolní hraně. Podává průměrný výkon, bohužel ho během hraní her snadno zakryjete a umlčíte dlaní. Za běžných okolností je hlasitost dostatečná a zvuk příjemně sytý. Na spodní hraně najdete také tradiční 3,5mm konektor pro sluchátka, nicméně součástí balení žádná nejsou, takže jsme je netestovali.

Fotoaparát

Fotoaparát Xiaomi Redmi Note 5 má být jednou ze silných stránek tohoto zařízení. Hlavní fotoaparát je duální s vertikálním uspořádáním. Disponuje snímači s rozlišením 12 Mpx (1,4μm, f/1,9) a 5 Mpx (f/2,0). Fotky pořízené za dobrého osvětlení si dovolíme označit jako opravdu povedené s reálnými barvami, dobrým dynamickým kontrastem a vysokou úrovní detailů.

Ve své cenové kategorii bude Redmi Note 5 v tomto směru jen těžko hledat konkurenta. Spokojeni jsme byli i s ostřením – ať už se spolehnete na automatiku, nebo si vyberete objekt zájmu klepnutím, výsledek je zpravidla velmi dobrý. Za zhoršeného osvětlení však stoupá šum, klesá zachycení detailů a riziko, že výsledný obrázek bude rozmazaný, tam už přeci jen Redmi Note 5 padá směrem k průměru.

Přední fotoaparát s rozlišením 13 Mpx budeme hodnotit jako spíše průměrný. Zejména ve slabších světelných podmínkách je poměrně velký problém fotky “udržet”. Uživatelům, pro které je důležité pořizování snímků sebe sama, bychom spíše doporučili model Redmi S2.

Ukázkové fotografie ze Xiaomi Redmi Notek 5

Ukázkové video z telefonu Xiaomi Redmi Note 5

V režimu natáčení nabízí Redmi Note natáčení ve FullHD (MPEG4 H264 1920 x 1080 při 30 fps, zvuk AAC 48 kHz stereo 95kbps) a podporu zpomaleného i zrychleného videa. Samotný obraz vypadá dobře a proti jiným telefonům Xiaomi šla nahoru také kvalita zachyceného zvuku, nicméně pořád to ještě „není ono“.

Apple AirPonds Pro 2

Aplikace poněkud drhne

Co bohužel nebudeme chválit, je aplikace, která rozhodně nepatří k nejsvižnějším. Mezi spuštěním a pořízením prvního snímku může uplynout i několik sekund, což je poměrně nepříjemné. Samotné prostředí je poměrně intuitivní.

Aplikace fotoaparátu
Aplikace fotoaparátu

V nabídce po pravé straně je několik režimů: krátké video, video, fotografie, portrét, čtverec, panorama a manuální mód, ve kterém lze nastavit vyvážení bílé a ISO. V nabídce po levé straně je k dispozici nastavení blesku, režimu HDR a aplikace živých efektů. Nechybí časovač, vodováha, rozostření, funkce zkrášlení či výběr z několika scénických režimů. Podíváte-li se do nastavení, určitě vás překvapí široké možnosti přizpůsobení.

Xiaomi Redmi Note 5: závěrečné hodnocení

Na telefon s cenovkou pohybující se kolem pěti tisíc korun se pochopitelně musíme dívat optikou jeho ceny. Nad průměrem je rozhodně displej – úhlopříčka šest palců s rozlišením 2160 x 1080 a praktickým poměrem stran 18:9 je v této cenové kategorii určitě na špičce. Dalším bodem, kde musíme Redmi Note 5 pochválit, je baterie, zajišťující celkem bez výraznějších problémů dvoudenní výdrž.

Z hlediska výkonu se jedná o střední třídu, takže zde můžeme konstatovat, že cenovka odpovídá nabízeným parametrům. Prostředí je plynulé, nikde nic „nedrhne“, poměr ceny a výkonu vnímáme velmi pozitivně. Fotoaparát pořídí za dobrého světla pěkné snímky, jeho schopnosti se zhoršují s klesající mírou osvětlení. S ohledem na cenu ho hodnotíme jako dobrý.

Z negativ musíme jako největší nedostatek zmínit absenci podpory NFC, což vám bude vadit především pokud rádi platíte mobilem. Spokojeni jsme nebyli s odezvou aplikace pro pořizování fotek. Jinak jsme ale na tomto zařízení nenašli žádné vysloveně slabé místo.

Recenze Samsung Galaxy A52s 5G: mistrná průměrnost
recenze Samsung Galaxy A52s 5G

Samsung Galaxy A52s 5G je evolucí velmi populárního smartphonu jihokorejského giganta. Vedle, již v samotném názvu zmíněné, 5G konektivity hodlá Číst dál...

Recenze telefonu Realme 9i: povedená střední třída s dlouhou výdrží
Recenze telefonu Realme 9i: povedená střední třída s dlouhou výdrží

Telefon Realme 9i je jednou z prvních novinek roku 2022 - oficiálně byl představen 10. ledna a naše e-shopy XM.cz Číst dál...

Xiaomi Poco F2 Pro recenze: legenda pokračuje

Když Xiaomi v roce 2018 přišlo se smartphonem Pocophone F1, způsobilo vcelku slušný poprask. Ještě aby ne, smartphone totiž dokázal Číst dál...

Xiaomi Redmi Note 5

5650 Kč
6.8

Výkon

6.0/10

Displej

8.0/10

Výdrž baterie

8.0/10

Fotoaparát

5.0/10

Cena

7.0/10

Klady

 • Poměr ceny a výkonu
 • Velmi dobrá výdrž baterie
 • Nadprůměrný displej
 • Dobrý fotoaparát
 • Dílenské zpracování

Zápory

 • Chybí NFC
 • „Drhla“ aplikace fotoaparátu
Servis XM.cz

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

8 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
dusan
dusan
4 let před

Skvělá recenze, dík. Měl bych jeden, pro mě dost důlezity dotaz, jak funguje BT HF v autě? Měl jsem Xiomi RN4 global a byl to průser, ozvěna, druhá strana mě moc neslyšela, vypadávání atd, telefon jsem musel prodat bohužel. Děkuji za reakci.

Roman
Roman
4 let před

Rychlonabíjení podporuje.

#Pavel
#Pavel
3 let před

chtěl bych se zetpat jak je to s připojením na internet během telefonování, běžně mohu buť jedno nebo druhé, ale nemohu rozjet obě najednou…a docela by nebylo od věci aby telefon uměl rozjet při telefonování i internet..

3 odmocnina
3 odmocnina
3 let před

Dobrý den.
Mam red mi note 5.
Prosim, jak na kalkulacce provedu 3 odmocninu?
Dekuji, Bezpalec.

8
0
Napište nám svůj komentář!x