[Recenze] Xiaomi Watch S3: Jednoduché hodinky se smyslem pro odlišnost
Hodinky Xiaomi Watch S3 byly představeny v polovině února 2024 po boku dalších hodinek (Xiaomi Watch 2), fitness náramku (Smart Band 8 Pro) a řady telefonů (Xiaomi 14). Zatímco hodinky Watch 2 byly veřejností velice očekávané, Watch S3 byly pro leckoho tak trochu překvapením. A tak je samozřejmé, že spousta lidí má mnoho otázek. V čem jsou jiné? Jak dlouho vydrží? Co umí jiného? Vyplatí se? A zcela určitě by se takových otázek dalo vymyslet mnohem více. Já jsem měl možnost tyto hodinky necelé tři týdny testovat. A proto se v této recenzi pokusím většinu otázek zodpovědět. Tak pojďme na to.
Unboxing Xiaomi Watch S3
Jako první se podívejte na video, které jsem pro vás natočil před zahájením samotného testování.
Konstrukce a design
Hodinky Xiaomi Watch S3 na první pohled nijak nevybočují ze zajetých kolejí výrobce. Jsou kulatého tvaru, mají hliníkový rám a na pravém boku dvě tlačítka. O něco níže pod nimi se nachází výdech reproduktoru a pravděpodobně i mikrofon. Ve spodní části se pod antialergenním sklem nachází veškeré optické senzory pro monitoring zdravotních funkcí a měření sportovních aktivit. Je zde ale jeden prvek, který je prozatím naprosto originální. A tím je luneta.
Pokud by snad někdo nevěděl, co to je luneta, tak vězte, že se jedná o část konstrukce, která tvoří samotný rámeček okolo displeje. Například u hodinek značky Samsung Galaxy je možné s lunetou otáčet a pohybovat se tak v rozhraní hodinek, aniž by bylo nutné dotýkat se přímo displeje. Bohužel, nic takového zde nenajdeme. Přesto je ale luneta originální. Je totiž možné ji jednoduše sundat jejím otočením proti směru hodinových ručiček a nahradit nějakou jinou, například barevnou nebo v různých dalších úpravách.
Zajímavostí pak je, že každá luneta (tedy přinejmenším originální od Xiaomi) si s sebou nese vlastní digitální ciferník, který se k lunetě designově hodí. Jakmile lunetu na hodinky našroubujete, vyskočí na displeji nabídnutý ciferník. Je pak na vás, zda ho přijmete nebo se rozhodnete zanechat nastavený stávající ciferník. Za důležité také považuji dodat, že luneta na svém místě drží velice dobře a nemusíte se tak bát, že by sama povolila a někam se odkutálela. Je na rámu dobře zaaretována.
Řemínek hodinek je v základu klasický pryžový. Je ale možné jej vyměnit za jakýkoli jiný v rozměru 22 mm. Je připnutý pomocí rychloupínací osičky (tzv. „Quick release„), takže ho velmi snadno odepnete. Poté můžete použít jakýkoli jiný náramek pořízený v nejrůznějších obchodech, počínaje hodinářstvím, přes různé eshopy, až po čínskou tržnici. Důležité je jen dodržet daný rozměr. A jen pro jistotu, doporučuji pro snazší upevnění a sundání volit opět řemínek s rychloupínací osičkou. Není to sice nutnost, klasická osička funguje také, ale velmi to usnadní manipulaci.
Pokud byste doufali, že hodinky budou mít nějakou zvýšenou odolnost, tak vás nepotěším. Disponují pouze certifikací 5 ATM, což znamená, že nejsou vodotěsné, a že hodinky odolají například jen dešti nebo mírnému pokropení. Zapomeňte ale na to, že byste si je vzali do sprchy či se s nimi šli potápět. Ani plavání na povrchu se při této certifikaci nedoporučuje, přestože hodinky umí plavání měřit. Při plavání totiž pohyby rukou spolu s odporem vody vytvoří tlak, který je dostatečný na průnik vody do hodinek. Reklamaci vám při vniknutí vody nikdo neuzná. Tak to prosím při používání vemte na vědomí.
Displej
Hodinky od Xiaomi mívají zpravidla displeje typu AMOLED. A jinak tomu není ani u hodinek Watch S3. Displej zde má průměr 1,43″ a rozlišení 466 x 466 pixelů. Jas displeje by měl dosahovat 600 nitů, což je pro tak malý displej velmi slušná hodnota. Displej je dobře čitelný i na přímém slunečním světle, takže se nemusíte strachovat, že byste v létě museli displej zastiňovat rukou nebo ho nějak zdlouhavě luštit.
Výrobce sice neuvádí jaký typ krycího skla u hodinek použil, ale víme, že je nějakým způsobem odolné proti poškrábání i proti pádu. A byť jsem to nikde nenašel uvedené, soudím, že je na krycí sklo nanesena také ochranná vrstva proti ulpívání otisků a jiných nečistot. V porovnání s mými hodinkami Watch S2 Pro se totiž sklo upatlávalo jen naprosto minimálně. A to navzdory tomu, že hodinky Watch S3 je nutné ovládat patlání po displeji, zatímco na mých Watch S2 Pro mohu k mnoha úkonům používat otočnou korunku.
Operační systém hodinek Watch S3
Jelikož se jedná o hodinky řady „Watch S„, nenajdeme zde pokročilejší operační systém Wear OS od Googlu, ale jen proprietární systém, který nově nese sjednocující název HyperOS. Není tedy možné doinstalovat žádné vlastní aplikace. Na druhou stranu ani není proč. Hodinky již v základu umí vše potřebné – měřit zdravotní funkce či sportovní aktivity, vzdálenou spoušť fotoaparátu telefonu, hlasový záznamník, hudební přehrávač, seznam kontaktů, kalendář, připomínky, úkoly, budíky, časovač, stopky… A také mají hlasovou asistentku – Alexu od Amazonu. K hodinkám pak můžete připojit bezdrátová sluchátka a poslouchat hudbu uloženou offline přímo v hodinkách. Vejdou se jí tam až 2 GB.
Opět považuji za důležité zmínit jeden fakt, a to že nezáleží na tom, k jakému telefonu hodinky připojujete. Pokud si nainstalujete aplikaci Mi Fitness, budete mít dostupné všechny funkce. Nic zde není exkluzivní pro telefony Xiaomi, jako to mívají například právě hodinky Samsung Galaxy. Ty některé funkce váží na používání telefonu Samsung. Takže, 1:0 pro Xiaomi.
Uživatelé, kteří již nějaké hodinky nebo náramky od Xiaomi vyzkoušeli pak budou v systému jako doma. Systém sice nese nový název HyperOS, ve skutečnosti jde však jen o změnu názvu. Vzhled i ovládání systému zůstávají stejné jako na předešlých zařízeních. Stejné ikony najdete v menu aplikací, stejně vypadá nastavení, stejně vypadají rychlé přepínači i notifikace. Hlavní obrazovce disponuje ciferník, který můžete vyměnit jakýkoli z mnoha, které najdete v aplikaci Mi Fitness. Na dalších obrazovkách můžete mít umístěné widgety a zkratky na různé aplikace, funkce či informace. V tomto ohledu se zde zkrátka nic moc nového nekoná.
Častým dotazem v naší poradně nebo v komentářích pod články či videi bývá, zda hodinky disponují možností bezkontaktních plateb na terminálech obchodníků. A zde je odpověď jednoduchá – Watch S3 bezkontaktní platby podporují. A to skrze službu Xiaomi Pay. Nejedná se bohužel o zprávu zcela pozitivní, protože ani po několika letech fungování služby v ČR ji podporují pouze banky ČSOB a mBank. Mimo ně pak také můžete využít platebních karet Skip Pay nebo Curve, čímž do jisté míry můžete problém vyřešit. Curve například umožňuje propojení libovolné jakékoli platební karty s kartou Curve, takže se při zaplacení strhnou prostředky z navolené karty kterékoli banky. Stojí to ale trochu času, pokud službu ještě nemáte sjednanou. Ale jak jsem již uvedl, problém s nepodporováním služby Xiaomi Pay ze strany bank se tímto dá obejít.
Jak jsem již zmínil, hodinky disponují reproduktorem a mikrofonem. S tím se pojí i možnost telefonování skrze hodinky. Zvuk hovoru je velmi slušný, dostatečně hlasitý a čistý. Mikrofon taktéž nepodává špatný výkon. Druhá strana při hovoru ani nepoznala, že volám jinak, než přes mikrofon telefonu. Bohužel, asijská varianta nabízí také eSIM, ale té se v našich končinách nedočkáme. Byť se jedná již o běžnou funkci, výrobce nám ji zapověděl, což je další z kroků, pro který nemám pochopení.
Senzory a měření
Hodinky Watch S3 disponují celou řadou senzorů, které mohou měřit spoustu hodnot. Optický senzor na spodní straně měří srdeční tepovou frekvenci a okysličení krve. Na základě těchto hodnot a důmyslných algoritmů pak dokáží hodinky vypočítávat různé další informace, jako například fáze spánku či hladinu stresu. Rozebereme si to trošku detailněji a jedno po druhém.
Srdeční tepovou frekvenci měří hodinky na výbornou. V porovnání s profesionálním zdravotnickým přístrojem, který používám pro léčbu poruchy spánku, se hodnoty lišily maximálně v drobných jednotkách úderů za sekundu. Podobně je na tom i měření okysličení krve, které ve srovnání s profesionálním oxymetrem měří velice podobné hodnoty. Nejvyšší rozdíl, který jsem ve tomto srovnání naměřil byla 2%. To se sice může zdát hodně, ale připisuji to tomu, že jsem hodinky neměl správně nasazené. Byly příliš utažené, což pravděpodobně způsobilo zhoršené prokrvování. Jednalo se hned o první noc s nimi a následně všechny další noci již byly hodnoty přesnější.
Pokud jde o měření spánku, tak výrobce tvrdí, že zde byl vylepšen algoritmus. A musím uznat, že byl vylepšen podstatně. U svých hodinek Watch 2 Pro jsem měl problém spánek měřit, protože algoritmus byl citlivý na sebemenší pohyby. Často se tak stávalo, že spánek se automaticky začal měřit výrazně později, než jsem doopravdy usnul. A také přestal o mnoho dříve, než jsem se ve skutečnosti probudil. Téměř pokaždé, kdy jsem měření pomocí hodinek zkoušel se stalo, že byla změřena třeba jen hodina spánku. A kdo ví s jakou přesností. Nový algoritmus hodinek Watch S3 je mnohem dál. Dokáže mnohem lépe rozpoznat usnutí a zahájit měření ve správný okamžik. Stejně se již nenechá rozhodit nenadálým pohybem při převalování se ve spánku. Nyní hodinky velmi dobře dokáží rozpoznat reálné probuzení, takže jsem byl velice mile překvapen, že čas spánku mnohem více odpovídal skutečnosti, kterou opět nejlépe změřil můj spánkový přístroj. Přesnost spánkových fází sice není zcela stoprocentní a odchylky oproti zdravotnickému zařízení tam jsou, nejedná se však o kdovíjak výrazné odchylky. Pro představu, když mi můj spánkový přístroj naměřil hodnoty 35% hlubokého spánku, 50% lehkého spánku a 15% REM, hodinky měřily například 30% hlubokého spánku, 53% lehkého spánku a 17% REM. Čili odchylky tam jsou, ale pro orientační měření jsou hodnoty dostačující.
Hodinky také disponují barometrickým senzorem. Zvládnou tedy měřit tlak okolního vzduchu a pokud chápu fungování správně, tak snad i překonané převýšení během sportovní aktivity. Pokud jste tedy sportovec nebo vášnivý turista a svůj trénink nebo hiking chcete mít změřený důkladně, může se vám tedy barometr hodit. Také by čistě teoreticky mohl pomoci turistům se hypotenzí nebo hypertenzí. Tlak vzduchu se totiž mění se stoupající nadmořskou výškou. A vy tak díky těmto údajům můžete snáze odhadnout, zda se vám na cestě do vyšších nebo naopak nižších míst nemůže přitížit. Ale o tom jen spekuluji.
Samostatnou částí je pak zaznamenávání sportovních aktivit. Hodinky Watch S3 zde využívají většinu senzorů, kterými disponují. K optickému senzoru pro snímání srdečního tepu se zde přidává gyroskop s akcelerometrem, jenž společně měří počet kroků, jejich délku a rytmus. A také se zapojuje lokalizační systém. Hodinky umí pracovat jak s GPS, tak i s Galileo, Glonass, Beidou a QZSS. Díky tomu je určení polohy velmi přesné a při vaší sportovní aktivitě nejen správně zapíše trasu, na které se udála, ale také zvládne změřit vaše průměrné a maximální tempo (rychlost vypočítáte pomocí vzorce 60:průměrné tempo = průměrná rychlost). Hodinky pak za pomoci všech možných údajů a vámi uvedených hodnot o vašem těle dokáží odhadnout spálené kilokalorie, což zase pomáhá těm, kteří se sportovními aktivitami snaží hubnout.
Samotných sportovních aktivit, které můžete měřit je zde více než 150. Přesto se může stát, že chybí některé základní. Mě například chyběla jízda na rotopedu. Je zde sice spinning, který jsem byl nucen pro měření používat, nicméně spinning sice na první pohled vypadá jako to samé, ale mezi rotopedem a cyklotrenažérem pro spinning je značný rozdíl. Většina z uživatelů si ale to své najde. Je zde toho zkrátka opravdu hodně. Od chůze, přes běh, jízdu na kole, skateboarding, skákání přes švihadlo, tenis, basketbal, až po lukostřelbu, jízdu na koni či šipky. Až mě popravdě výčet možností celkem zaskočil. Najdete zde kromě tradičních aktivit také poněkud nečekané, jako například rybaření, karetní a stolní hry, esporty nebo motorsport. Některé ze sportovních aktivit dokonce můžete provozovat za pomoci asistence hodinek díky tréninkovému režimu. Díky tomu se je naučíte provozovat správně a bez následných bolestí.
Baterie a výdrž hodinek Watch S3
Xiaomi Watch S3 dostaly do vínku baterii o kapacitě 486 mAh. Výrobce slibuje, že hodinky vydrží až 15 dní standardního používání a 6 dní používání se zapnutou funkcí Always on Display. Ačkoli se můžeme dohadovat o tom, co je podle výrobce standardní používání, realita je zkrátka někde jinde. Snažil jsem se během těch tří týdnů vyzkoušet všechny možné scénáře, ale ten poslední a nejdelší jsem už bohužel nestihl. Myslím však, že to už tolik nevadí. Pojďme se podívat na jednotlivé testy baterie, které jsem provedl a jejich výsledky.
Test #1
- Aktivní displej (Always on Display) – „Chytré“ (vypnuto během spánku)
- Nepřetržité měření srdečního tepu – „Inteligentní„
- Měření spánku – „Rozšíření měření + skóre dýchání„
- Hladina kyslíku v krvi – „Celodenní sledování„
- Míra stresu – „Celodenní měření„
- Zvednutím probudit – „Celý den„
Výsledná výdrž: 4 dny, 21 hodin
Test #2
- Aktivní displej (Always on Display) – „Vypnuto„
- Nepřetržité měření srdečního tepu – „Inteligentní„
- Měření spánku – „Rozšíření měření + skóre dýchání„
- Hladina kyslíku v krvi – „Celodenní sledování„
- Míra stresu – „Celodenní měření„
- Zvednutím probudit – „Celý den„
Výsledná výdrž: 5 dní, 5 hodin
Test #3
- Aktivní displej (Always on Display) – „Vypnuto„
- Nepřetržité měření srdečního tepu – „30 minut„
- Měření spánku – „Rozšíření měření„
- Hladina kyslíku v krvi – „Vypnuto„
- Míra stresu – „Vypnuto„
- Zvednutím probudit – „Celý den„
Výsledná výdrž: 7 dní, 11 hodin
Jak tedy můžete vidět, samotná funkce Always on Display zřejmě na baterii nemá takový vliv, jako samotné měřící funkce. Je mi tedy záhadou, proč výrobce tolik hraje na výdrž se zapnutou a vypnutou funkcí neustále zobrazovaného času. Zřejmě je to marketingově snazší. Nicméně můžete také vidět, že mnou naměřené hodnoty jako obvykle příliš nekorelují s tím co výrobce uvádí. Jen si dovolím dodat, že jsem hodinky opravdu používal tím nejstandardnějším způsobem, jaký jen jde. Nijak jsem si s nimi nehrál nad rámec běžného používání, abych nějakým způsobem výdrž ovlivnil. Prostě jsem je nosil na ruce, chodily mi vybrané notifikace, dvakrát nebo třikrát jsem je využil pro hovor a několikrát jsem si jimi nechal změřit svou procházku nebo jízdu na rotopedu. Také ale nutno dodat, že jsem podobné výsledky očekával, a že tím vlastně nejsem nijak výrazně zklamaný. Stále je výdrž hodinek Watch S3 mnohem lepší, než u mých Watch 2 Pro, které vydrží jen nějakých 36 hodin.
A příjemné je i nabíjení hodinek Watch S3. To je opravdu rychlé. Hodinky se během patnácti až dvaceti minut (nevím přesně – nepodařilo se mi to zcela přesně změřit) nabijí z nuly do 100%. A když výrobce sliboval, že za 5 minut je zvládnete nabít na 2 dny používání, tak za jistých okolností se dá říci, že tomu skutečně tak je. Těmi okolnostmi je samozřejmě omezené používání, ale když se podíváte na mnou naměřenou výdrž, zjistíte, že by to mohlo tak nějak vycházet.
Shrnutí: Stojí hodinky Watch S3 za to?
Hodinky Xiaomi Watch S3 jsou dle mého názoru velmi povedené hodinky, kterým nechybí žádná podstatná funkce a vzhledem ke své ceně budou rozhodně dobrou volbou pro běžného uživatele, který neočekává zázraky a není profesionálním sportovcem. Během svého testu jsem ocenil zejména svižnost systému, která je naprosto špičková. Přítomnost lokalizačních služeb je rozhodně vítanou funkcí, stejně jako možnost plateb skrze Xiaomi Pay. Design je sice stále velice podobný, jako u starších hodinek, ale výměnné lunety s čipem určujícím vhodné ciferníky jsou zajímavým a vítaným způsobem, jak se odlišit. Aplikaci Mi Fitness jsem si odpustil představovat, protože předpokládám, že většina našich čtenářů ji dobře zná, nicméně pro případné neznalé podotknu, že jde o poměrně dobře propracovanou a přehlednou aplikaci, která obstarává kompletní chod a nastavení hodinek. Výdrž baterie je sice citelně slabší, než tvrdí výrobce, ale na to už jsme tak nějak zvyklí a víme, že udávané hodnoty jsou možné jen za konkrétních a nespecifikovaných podmínek. Takže i přesto na závěr jen zopakuji co zde již zaznělo. Myslím si, že hodinky Xiaomi Watch S3 jsou vzhledem ke své ceně dobrou koupí, a že s nimi bude většina uživatelů opravdu spokojena.
Dobrý den,
děkuji za recenzi.
Půjde do budoucna něco doinstalovat jako u Amazfit GTR3/4?
Dobrý den, Zdeňku,
to v tuto chvíli netuším, ale vzhledem k tomu, že se zde používá aplikace Mi Fitness a ne Zepp Life, obávám se, že nikoli.
Dobrý den,
divím to stejně, jako Danny. Xiaomi v možnosti doinstalovávat aplikace do svých hodinek zrovna neexceluje. I v minulých verzích by na spočítání aplikací, které šlo instalovat, stačily prsty na jedné ruce. Amazfit je v tomto směru daleko dál, nemluvě o hodinkách s Wear OS, kde se počet aplikací pohybuje okolo dvou stovek.
Přeji hezký den.
Karel Kilián
Nutnost patlat prsty po displeji jako nevýhoda? To myslíte vážně?
Dobrý den, Lubore,
Zřejmě jde o špatnou formulaci. Lehce to v hodnocení upravím.
Umí hodinky synchronizaci upomínek s Google kalendářem, tak jak třeba hodinky amazfit?
Dobrý den,
jakékoli hodinky Xiaomi umí v aplikaci Mi Fitness propojení s kalendářem v telefonu. Pokud tedy používáte Kalendář Google, můžete si synchronizovat události z něj.
Nutno podotknout, že synchronizují jen sedm dní dopředu a na události umí pouze upozorňovat, tj. na hodinkách je nelze upravovat ani zadávat nové. Pro provedení synchronizace je nutné spustit na mobilu aplikaci Mi Fitness.
Přeji hezký den.
Karel Kilián
Děkuji moc za informaci.
Dobrý den,
není zač, rádo se stalo.
Přeji hezký den!
Karel Kilián
Dobrý večer, pane Kiláne a Danieli,
Celkem slušná recenze těch Watch 2
https://www.gsmarena.com/xiaomi_watch_2_review-news-62285.php
Kde popisují celkem normálně o co se jedná a celkem jasně píší, že nebude nový update na WearOS 4.
Dobrý den,
děkuji za odkaz na zajímavou recenzi. Hodinky tedy rozhodně nedopadly špatně.
S tím WearOS 4 bych to tak přísně neviděl. Píšou tam o něm: „Zatím není známo, zda a kdy hodinky Watch 2 dostanou aktualizaci na Wear OS 4.“ Čili určitě to není vyloučené.
Přeji hezký den.
Karel Kilián
Ahoj, v recenzi je zmíněná Alexa, ale hodinky mi píšou, že Alexa není podporována v regionu mého účtu. Něco jsem v nastavení přehlédl?
Dobrý den, Romane.
Je to stejné jako ve většině případů. Pro správné fungování Alexy je potřeba mít nastavenou Angličtinu v zařízení a mít nastavený region, ve kterém je asistent nativně dostupný. Ideálně Spojené Státy. Nebo pokud ovládáte němčinu, tak umí i tu, pokud nastavíte region Německo. V Česku bohužel oficiálně podporovaná není.
Hezký den
Mám xiaomi s3 hodinky a samé vypnou a nevím proč. Odpocitaj 1,2,3 a vypnou. A netuším proč
Dobrý den,
pokud to dělají v běžném provozu, přestože jsou nabité, pak to vypadá na nějakou hardwarovou závadu. V tomto případě bych to jednoznačně řešil reklamací.
Přeji hezký den.
Karel Kilián
Zkousel nekdo „naprogramovat“ spodni tlacitko na spusteni aplikace „Karty“ pro placeni kartou? Bylo by rychlejsi se takto dostat k placeni. Diky
Odpovim si sam. Koupil jsem S3 a jde to!
Dobrý den,
omlouvám se za mírně opožděnou reakci – měl jsem pět dní dovolené. Jak vidím, nakonec jste na to přišel sám.
Přeji hezký den.
Karel Kilián
Dobrý den,
pokud vím, mělo by být možné nastavit spodní tlačítko na platbu kartou.
Přeji hezký den.
Karel Kilián
Lze nekde v Watch S3 najit symbol BT? V S1 byl po posunu ciferniku nahoru a svitil modre pri synchro.
Dobrý den,
bohužel už nemáme tyto hodinky k dispozici, ale co jsem se díval na videa ostatních recenzentů, tak jsem symbol Bluetooth na Watch S3 nikde neviděl.
Přeji hezký den.
Karel Kilián
No prave, jak poznam, ze jsem z dosahu BT? Nejaky napad?? Dik.
Dobrý den,
obávám se, že to bohužel nelze na hodinkách zjistit. Pokud mám správné informace, tak ani nemají možnost nastavení upozornění při vzdálení od telefonu.
Možná by nebylo marné zkusit to poslat jako námět na zlepšení přes zpětnou vazbu v aplikaci Mi Fitness.
Přeji hezký den.
Karel Kilián
Dekuji za odpoved. Ano upozorneni pri vzdaleni od telefonu tam neni. U S1 bylo. Proto jsem chtel nejak jinak.
Myslite, ze cinani vyslysi jednoho cechacka? Mozna mate vetsi nadeji jako firma.
Dobrý den,
ano, u starších modelů tato nesporně užitečná funkce opravdu byla. Moc mi nedává smysl, proč ji odstranili.
Zpětná vazba je jediný způsob, jak můžete dát vývojářům najevo svá přání nebo výhrady. A kdo ví – třeba vás bude s tímto požadavkem víc.
Přeji hezký den.
Karel Kilián
Dobrý den, tyto hodinky by měli mít měření tělesné teploty, v aplikaci na mobilu tam tabulka vidět je, ale měření vůbec neprobíhá, funguje vám to ? A druhá věc, jsou to jedny z mála hodinek s detekcí pádu, máte někdo vyzkoušeno ? Testoval sem, simuloval sem pád, ale zatím bez úspěchu a nechci s nimi vyloženě praštit. Máte někdo odzkoušeno ?
Dobrý den,
ano, dle oficiálních specifikací by tyto hodinky měly umět měřit teplotu pokožky. Bohužel už testované hodinky nemáme k dispozici, takže nemůžeme zjistit, zda měření opravdu funguje. Předpokládám, že ano.
K detekci pádu výrobce uvádí toto: „V případě náhodného pádu hodinky automaticky zavolají vašemu nouzovému kontaktu a odešlou zprávu SMS. Hodinky nemusí být schopny detekovat všechny pády a mohou chybně detekovat jiné aktivity s velkými nárazy jako pády a spustit nouzové volání.“ Možná tedy poznaly, že se jedná o simulovaný, nikoli skutečný pád.
Přeji hezký den.
Karel Kilián
Dobrý den.
Hodinky mám teprve od včerejška a jsem z nich „volaaký zmetěný.“ Velmi dlouho se spárovávaly s telefonem – Xiaomi redmi 14C – nezobrazily se ciferníky, někde tady dále je i dotaz na měření tělesné teploty, že prý ano – nenašel jsem. Vždycky nejdříve hledám chybu u sebe,ale tady nevím… Mám i takovéto hodinky jiných značek, ale u nich funguje všechno na „první dobrou.“
Dobrý den,
ano, dle oficiálních specifikací by tyto hodinky měly umět měřit teplotu pokožky. Bohužel už testované hodinky nemáme k dispozici, takže nemůžeme zjistit, zda měření opravdu funguje. Předpokládám, že ano.
Co se týká ciferníků, ty by měly být k dispozici v aplikaci Mi Fitness v sekci Zařízení.
Přeji hezký den.
Karel Kilián
Děkuji za odpověď.
Vím, kde co hledat, např. ciferníky, ale prostě to nejde, píše to, že se nenačetly, atd. A teplota tam není!
JR.
Dobrý den,
tak s tou teplotou je to otázka. Možná tam ta funkce teprve přibude.
Pokud to hlásí tuto chybu, pak zkuste telefon před načtením ciferníků připojit přes mobilní data.
Jestliže ani to nepomůže, pak zkuste:
1. Odpárovat hodinky/náramek od aplikace.
2. Odinstalovat aplikaci Mi Fitness.
3. Uvést hodinky/náramek do továrního nastavení.
4. Znovu nainstalovat aplikaci Mi Fitness a povolit všechna oprávnění, která bude požadovat.
5. Opětovně spárovat hodinky/náramek s aplikací.
Přeji hezký den.
Karel Kilián