Rozbalili jsme chytré hodinky Xiaomi Amazfit GTR 2. Jaké jsou?

Chytré hodinky Xiaomi Amazfit GTR 2 patří k aktuálním novinkám letošního podzimu. Čínský výrobce je představil 22. září jako nástupce úspěšného modelu GTR. Kromě velmi solidního zpracování a seriózního designu mají zaujmout širokou nabídkou funkcí a dlouhou výdrží na jedno nabití.

Amazfit GTR 2
Amazfit GTR 2

Hodinky Amazfit GTR 2 již najdete v nabídce našich e-shopů – v tom českém přijdou na 5190 Kč, ve slovenském pak stojí 197 eur. K dispozici je také předchozí generace, která vyjde levněji – na 3090 Kč, respektive 112 eur.

Představujeme hodinky Xiaomi Amazfit GTR 2

Na horní straně hodinek najdete pochopitelně obrazovku. V tomto případě se jedná kruhový AMOLED displej s průměrem 1,39″, rozlišením 454 × 454 obrazových bodů a jemností 326 ppi. Chráněn je temperovaným 3D sklem s olejofobním povlakem proti ulpívání otisků prstů. Nesporně příjemný faktem je podpora funkce Always on Display (AOD).

Kruhový AMOLED displej
Kruhový AMOLED displej

Tělo hodinek je vyrobeno z lehkého hliníku – má rozměry 46,4 × 46,4 × 10,7 milimetrů a bez náramku váží jen 31,5 gramů. Na jeho pravé hraně najdete dvě tlačítka. Protože jde o zařízení, které budou uživatelé používat při outdoorových aktivitách, jsou hodinky vybaveny zvýšenou odolností proti vodě až do 5 ATM. V praxi by tedy měly bez úhony přežít ponor až do hloubky 50 metrů.

Vody se bát nemusíte
Vody se bát nemusíte

Důležitým parametrem chytrých hodinek je jejich výdrž na jedno nabití. Přeci jen nabíjet každý den baví asi jen majitele Apple Watchů…. Energii zajišťuje akumulátor s kapacitou 471 mAh, který stačí až na 14 dnů běžného používání. K nabíjení slouží magnetická nabíječka, která zvládne doplnit energii během 2,5 hodin.

Amazfit GTR 2
Amazfit GTR 2

Na spodní straně hodinek se nachází optický snímač BioTracker 2, díky kterému jsou Amazfit GTR 2 schopné měřit tepovou frekvenci a hladinu okysličení krve. Nechybí možnost kontinuálního měření tepu v průběhu celého dne, vyhodnocování sportovních aktivit z hlediska zón tepové frekvence, ani upozornění na bezdůvodně zvýšený tep.

Optický snímač BioTracker 2
Optický snímač BioTracker 2

Rozbalujeme Xiaomi Amazfit GTR 2

Hodinky Xiaomi Amazfit GTR 2 se prodávají v bílé krabičce, na které je kromě vyobrazení také jejich název. Součástí balení je dále nabíjecí adaptér s magnetickou kolébkou. Hodinky samotné na první pohled zaujmou svým solidním vzhledem.

Hodinky Xiaomi Amazfit GTR 2 se prodávají v bílé krabičce
Hodinky Xiaomi Amazfit GTR 2 se prodávají v bílé krabičce

Amazfit GTR 2 je možné spárovat s chytrým telefonem pomocí aplikace Zepp, která je k dispozici zdarma pro Android i iOS. V ní pak můžete nejen sledovat naměřené údaje, ale také nastavovat notifikace aplikací z telefonu.

Zepp
Zepp
Developer: Huami Inc.
Price: Free
‎Zepp (formerly Amazfit)
‎Zepp (formerly Amazfit)
Developer: Huami Inc.
Price: Free

Tyto hodinky jistě zaujmou sportovně orientované uživatele, kterým nabídnou možnost přesného záznamu trasy díky podpoře satelitních pozičních systémů GPS a GLONASS. Xiaomi Amazfit GTR 2 lze také přes Bluetooth spárovat s bezdrátovými sluchátky a poslouchat z nich přehrávané písničky.

Poco X3

Jak se vám líbí Xiaomi Amazfit GTR 2?

Co je VO2 max a co tato hodnota vypovídá o vašem zdraví?
Co je VO2 max a co jeho hodnota říká o vašem zdraví?

Minulý týden jsme se věnovali stále populárnějšímu měření okysličení krve (SpO2), dnes se podíváme na další „terminus technicus“. Ve specifikacích Číst dál...

Rozbalili jsme Xiaomi Mi Watch: nejlepší chytré hodinky do 3000 korun
Rozbalili jsme Xiaomi Mi Watch: nejlepší chytré hodinky do 3000 korun

Na současném trhu je na výběr z nepřeberného množství chytrých hodinek. Jen v našem e-shopu najdete více než dvacet různých Číst dál...

Jak chytré hodinky a náramky měří spánek a proč nemohou být přesné?
Jak chytré hodinky a náramky měří spánek a proč nemohou být přesné?

Sledování aktivity je dnes v módě a miliony lidí mají na zápěstí zařízení, která monitorují vše od srdečního tepu a Číst dál...

Chytrý telefon Xiaomi Mi 11 Lite
Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x