Rozdíly: Amazfit GTS 3 vs. Amazfit GTR 3 aneb Nejnovější chytré hodinky

Máme tu neděli, a to na našem blogu již tři čtvrtě roku znamená, že proti sobě postavíme dva produkty a porovnáme jejich vlastnosti. Dnes to budou nejnovější chytré hodinky z dílny čínského Amazfitu – Amazfit GTS 3 a Amazfit GTR 3. Které si vybrat? Nejen na to vám odpoví tento článek.

Tradičně začneme porovnáním cen. Amazfit GTR 3 nabízíme v našem českém e-shopu za cenu 3890 Kč, zatímco ve slovenském online obchodě stojí 153 eur. Hodinky Amazfit stojí v českém obchodě taktéž 3890 Kč a ve slovenském e-shopu je pořídíte za 153 eur. Rozdíl v ceně je tedy naprosto nulový.

Hned v úvodu můžeme konstatovat, že Amazfit vyrábí velmi kvalitní, a přesto cenově relativně dostupné chytré hodinky. Nepodporují sice operační systém Google Wear, nicméně Zepp OS je lehký, svižný, bez bloatwaru a funguje s jakýmkoli telefonem s Androidem i s iPhony.

Jiné tělo, stejné vnitřnosti

První a současně největší rozdíl mezi oběma modely spočívá v designu. Modely GTS mají odjakživa hranatou (obdélníkovou) obrazovku ve stylu Apple Watch, zatímco GTR přicházejí s konzervativnějším provedením s kruhovou obrazovkou.

Amazfit GTR 3
Amazfit GTR 3

Jedny i druhé hodinky mají AMOLED displej – trošku více pixelů, nepatrně lepší a ostřejší obraz by měly poskytovat GTS 3 s jemností 341 PPI, zatímco GTR 3 mají deklarovanou jemnost 326 PPI. Displej Amazfit GTS 3 nepůsobí dobře jen na papíře, ale v reálu poskytuje doslova ohromující obraz.

Zatímco Amazfit GTS 3 mají hranatou obrazovku s úhlopříčkou 1,75″ a rozlišením 390 × 450 obrazových bodů, GTR 3 mají kruhový displej s průměrem 1,39″ a rozlišením 454 × 454 obrazových bodů. Displeje obou chytrých hodinek dokážou mají maximální jas až 1000 nitů, což je zárukou nadstandardně dobré čitelnosti na přímém slunci.

Amazfit GTS 3
Amazfit GTS 3

Hodinky Amazfit GTS 3 jsou se 24,4 gramy o něco lehčí než GTR 3, jež váží 32 gramů, ale díky hliníkovému pouzdru a prémiovým silikonovým řemínkům není rozdíl velký. GTR 3 působí formálněji – jako tradiční hodinky – a na jejich boku najdeme dvě fyzická tlačítka. GTS 3 se snaží napodobit design Apple Watch a nutno uznat, že se jim to docela slušně daří.

Amazfit GTS 3, nebo Amazfit GTR 3?

V posledních letech nabízí Amazfit z hlediska softwaru mnohem lepší konzistenci než v minulosti. Nový operační systém Zepp OS přináší pěkně navržené ikony, plynulé uživatelské rozhraní a vcelku intuitivní ovládání. Jak zaznělo výše – oba modely lze propojit s telefony s Androidem i s iOS.

GTR 3
GTR 3

Oboje chytré hodinky nabízejí na straně otočnou korunku, která umožňuje pohyb v nabídce. Například oznámení z telefonu lze procházet jak přejetím prstem po displeji, tak i pomocí otočné korunky. Jediným nedostatkem aktuálně je, že na oznámení nelze reagovat (na rozdíl například od Apple Watch), nicméně to je vlastnost systému v mobilním telefonu, nikoli hodinek či jejich obslužného softwaru.

GTS 3
GTS 3

Operační systém Zepp OS je v obou hodinkách stejný, takže z hlediska aplikací a funkcí nečekejte žádné rozdíly. Je vysloveně přímočarý a jednoduše funkční. Abychom dodali trochu technické stránky, vězte, že Zepp OS má velikost pouhých 55 MB, což je asi 1/28 velikosti operačního systému Apple Watch OS. Není divu, že bývá označován jako „nejlehčí OS pro chytré hodinky“ a na používání je to opravdu znát!

Xiaomi Redmi Note 11

Sportem ku zdraví

Integrovaná GPS je velmi rychlá a snímač srdečního tepu na obou chytrých hodinkách funguje báječně. GPS je poměrně přesná, takže je skvělou volbou pro fitness maniaky – lze ji použít například při běhu nebo jízdě na kole. Skvělé je, že si do hodinek můžete uložit i vlastní běžecké trasy. Krom tepové frekvence umí hodinky také sledovat úroveň okysličení krve (SpO2) a měřit hladinu stresu.

Amazfit GTS 3 vs. Amazfit GTR 3
Amazfit GTS 3 vs. Amazfit GTR 3

Musíme zmínit moc pěkně propracovanou funkci sledování spánku, která je samozřejmě k dispozici na obou chytrých hodinkách. Kromě běžného sledování spánku dokáže monitorovat i jeho kvalitu a spánkové fáze. Dlouholetí uživatelé se shodují na tom, že přesnost měření spánku je téměř dokonalá.

Stejně, jako všechny ostatní chytré hodinky, nabízejí GTS 3 i GTR 3 počítání kroků a z toho odvozené vzdálenosti, spálených kalorií a aktivních minut. Jsou také vybavené stopkami, jež umožňují zaznamenávat mezičasy. Celkově mezi těmito chytrými hodinkami není z hlediska zdravotních funkcí žádný rozdíl.

Amazfit GTS 3 vs. Amazfit GTR 3
Amazfit GTS 3 vs. Amazfit GTR 3

Kromě podpory více než 150 typů sportovních aktivit nabízejí hodinky také rychlý přístup k přehrávači médií, kde můžete ovládat přehrávání hudby. Docela dobře také spolupracují s aplikacemi Google Fit nebo Apple Health. Pokud jde o srovnání GTS 3 a GTR 3 z hlediska fitness funkcí, pak je to rozhodně nerozhodně.

Další parametry

Jedním z nejdůležitějších aspektů chytrých hodinek je výdrž baterie na jedno nabití. Dle oficiálních materiálů mají GTS 3 vydržet až 12 dní běžného používání, kdežto GTR 3 až 21 dní. První testy ukazují, že hranaté hodinky zvládnou asi 11 dní, než je budete muset nabíjet, zatímco kruhovým dojde šťáva zhruba za přibližně dva a půl týdne.

Ve výdrži baterie je skutečně obrovský rozdíl. Pokud tedy patříte k těm, kteří nosí hodinky i během spánku a potřebují, aby vydržely co možná nejdéle, pak jsou jednoznačně lepší volbou Amazfit GTR 3 s baterií s kapacitou 450 mAh. Těm méně náročným pak budou stačit Amazfit GTS 3 s 250mAh baterkou.

Z hlediska funkčního tedy není mezi těmito dvěma modely chytrých hodinek žádný významný (ani nevýznamný) rozdíl. Hlavní roli při výběru tedy bude hrát primárně jejich vzhled, který je čistě subjektivní záležitostí, a případně ještě výdrž na jedno nabití.

Závěrem zbývá zopakovat, že Amazfit GTR 3 nabízíme v našem českém e-shopu za cenu 3890 Kč, zatímco ve slovenském online obchodě stojí 153 eur. Hodinky Amazfit stojí v českém obchodě taktéž 3890 Kč a ve slovenském e-shopu je pořídíte za 153 eur.

Proč si vybrat Amazfit GTS 3?

  • Pokud preferujete design ve stylu Apple Watch.
  • Protože mají nepatrně jemnější displej.
  • Neboť jsou o něco lehčí.

Proč si vybrat Amazfit GTR 3?

  • Jestliže upřednostňujete konzervativní design.
  • Protože vydrží výrazně déle na jedno nabití
Rozdíly: Amazfit GTS vs. Amazfit GTR aneb Chytré hodinky pod 2000 Kč
Rozdíly: Amazfit GTS vs. Amazfit GTR aneb Chytré hodinky pod 2000 Kč

Pokud uvažujete o pořízení chytrých hodinek, přičemž máte jako limit hranici 2000 korun, určitě byste měli zauvažovat nad hodinkami Huami Číst dál...

Jaké chytré hodinky vybrat jako vánoční dárek? [Vánoce 2021]
jake-chytre-hodinky-vybrat-jako-vanocni-darek-vanoce-2021

Do Štědrého dne zbývá něco přes sedm týdnů, takže pokud nepatříte k fanouškům adrenalinových sportů, pak pomalu nastává čas začít Číst dál...

Xiaomi 11 Lite 5G NE
Podrobná recenze Xiaomi Mi Watch: takřka dokonalé chytré hodinky
Podrobná recenze Xiaomi Mi Watch: takřka dokonalé chytré hodinky

Existují desítky, dost možná i stovky chytrých hodinek. Zatímco ty nejlevnější začínají na několika stokorunách, ceny těch nejdražších se pohybují Číst dál...

Samsung Galaxy Buds2

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Zdeněk
Zdeněk
1 rok před

Dobrý den,

škoda je, že GTR3 nemá mikrofon a reproduktor (což myslím má až verze PRO).

Bude i nějaké srovnání verze GTR3 a GTR3-PRO?

2
0
Napište nám svůj komentář!x