Rozdíly Amazfit GTS vs. Amazfit Bip U Pro aneb Souboj hranatých hodinek

Segment chytrých hodinek zažívá neuvěřitelný boom. Proti loňskému roku zaznamenal růst o 35 % a svůj kousek podílu si ukousla i značka Amazfit. Dnes proti sobě postavíme dva její produkty: Amazfit GTS a Amazfit Bip U Pro, přičemž se pokusíme zjistit, čím se liší.

Začněme tradičně cenou, kde jednoznačně vyhrají Amazfit Bip U Pro. V českém e-shopu je nabízíme za cenu od 1390 Kč, ve slovenském začínají na 54 eurech. Proti tomu Amazfit GTS startují v českém online obchodě na 2020 korunách a ve slovenském na 79 eurech.

AMOLED proti LCD

Amazfit GTS i Amazfit Bip U Pro mají čtvercovou obrazovku, nicméně hned na prvním místě je nutné podotknout, že právě v ní tkví ty nejzásadnější detaily. Začněme technologií: verze GTS přichází s AMOLEDem, jež vyniká kontrastem, podáním černé barvy a lepší čitelností na přímém slunci. Proti tomu Bip U Pro nabídnou IPS LCD displej, který můžeme označit jako postačující.

Silnou stránkou GTS je AMOLED displej
Silnou stránkou GTS je AMOLED displej

Rozdíl je také ve velikosti obrazovek: zatímco Amazfit GTS nabídnou na úhlopříčce 1,65″ (4,2 cm) rozlišení 382 × 442 obrazových bodů, v případě Bip U Pro je na 1,43″ (3,6 cm) velkém displeji 302 × 320 obrazových bodů. Zatímco obrazovka GTS pokrývá 100 % barevné škály NTSC, u Bip U Pro je to jen 72 %.

Amazfit Bip U Pro prezentuje výrobce jako sportovní
Amazfit Bip U Pro prezentuje výrobce jako sportovní

Kvůli různě velkým obrazovkám se pochopitelně liší i rozměry samotných hodinek. Dražší model měří 43,25 × 36,25 × 9,4 milimetrů, levnější je sice menší, ale o něco tlustší – jeho tělo má rozměry 40,9 × 35,5 × 11,4 milimetrů.

Solidní výdrž

Dalším důležitým parametrem jakýchkoli hodinek je jejich výdrž na jedno nabití. Přeci jen asi pouze příznivce Apple Watch baví dávat hodinky na nabíječku každý den. Konkurence v tomto směru může nabídnout výrazně lepší hodnoty.

Amazfit GTS, nebo Bip U Pro?
Amazfit GTS, nebo Bip U Pro?

Oboje hodinky pohání lithium-polymerová baterie. V případě Amazfit GTS má kapacitu 220 mAh a na jedno nabití vydrží až 14 dní. Amazfit Bip U Pro mají energeticky náročnější obrazovku, takže s baterií s nepatrně vyšší kapacitou 230 mAh vydrží až 9 dní, což rozhodně není špatné.

Amazfit Bip U Pro, nebo GTS?
Amazfit Bip U Pro, nebo GTS?

V obou případech slouží k nabíjení hodinek magnetická nabíječka se dvěma piny, kterou stačí jednoduše „přicvaknout“ k jejich zadní straně. Zcela vybitou baterii zvládnete nabít na plnou kapacitu zhruba za dvě hodiny.

Výbava Amazfit GTS a Amazfit Bip U Pro

Hodinky lze připojit k chytrému telefonu pomocí Bluetooth 5.0 BLE. Oba modely jsou vybaveny optickým snímačem tepové frekvence, senzorem zrychlení, gyroskopem a geomagnetickým senzorem (takzvaným „elektronickým kompasem“).

Hodinky Amazfit GTS sázejí na eleganci
Hodinky Amazfit GTS sázejí na eleganci

Nesporným kladem obou hodinek je podpora pozičního satelitního systému GPS. Díky tomu jsou schopné přesně měřit outdoorové sportovní aktivity a zaznamenávat absolvovanou trasu, aniž byste museli nosit mobilní telefon.

Ve prospěch Amazfit GTS hovoří navíc senzor tlaku vzduchu, jež by měl pomoci s přesnějším měřením nadmořské výšky (nejen) při sportovních aktivitách. Dalším benefitem je snímač okolního světla, zajišťující automatické řízení úrovně jasu displeje s ohledem na okolní podmínky.

Sportem ku zdraví!

Amazfit GTS a Amazfit Bip U Pro pochopitelně můžete využívat pro měření sportovních aktivit. V tomto směru se, možná poněkud paradoxně, pomyslná ručička přechýlí směrem k levnějším Bip U Pro, jež podporují více než 60 typů sportů. V případě GTS se budete muset spokojit se dvanácti obvyklými sportovními aktivitami.

GTS podporují jen 12 sportovních aktivit
GTS podporují jen 12 sportovních aktivit

Oba modely umí měřit tepovou frekvenci, a to i kontinuálně v průběhu 24. V rámci sportovních aktivit poskytují skóre PAI, jež pomáhá při sledování fyzického progresu. Nechybí ani sledování a vyhodnocování spánku. Paradoxně levnější Bip U Pro nabídnou navíc i měření úrovně okysličení krve (SpO2).

Oba modely mají deklarovanou odolnost proti vodě do 5 ATM, což znamená, že by bez úhony měly přežít ponor až do hloubky 50 metrů. Můžete s nimi plavat, šnorchlovat, sprchovat se a samozřejmě se nemusíte obávat deště, sněhu ani postříkání kapalinou.

Amazfit GTS vs. Amazfit Bip U Pro – barvy a cena

Hodinky jsou dodávány se silikonovým řemínkem, který lze v případě potřeby vyměnit za jiný. Bip U Pro jsou k dispozici v černé, růžové, nebo zelené variantě, v případě GTS  budete mít na výběr ze šesti barev: růžové, černé, modré, oranžové, šedé a zlaté.

Elegantní Amazfit GTS
Elegantní Amazfit GTS

K připojení hodinek Amazfit GTS i Amazfit Bip U Pro slouží aplikace Zepp (původně Amazfit), která je k dispozici zdarma pro telefony s Androidem i iOS. Z mnoha funkcí jmenujme například možnost prohlížet si výsledky měření sportovních aktivit či přenos notifikací z telefonu do hodinek.

Sportovní Bip U Pro
Sportovní Bip U Pro

Zbývá zopakovat, že Amazfit Bip U Pro nabízíme v českém e-shopu za cenu od 1390 Kč, zatímco ve slovenském začínají na 54 eurech. Proti tomu Amazfit GTS startují v českém online obchodě na 2020 korunách a ve slovenském na 79 eurech.

Proč vybrat Amazfit GTS?

  • Protože mají větší displej.
  • Poněvadž mají AMOLED obrazovku.
  • Jelikož jsou tenčí.
  • Neboť déle vydrží na jedno nabití.
  • Protože mají senzor tlaku vzduchu.
  • Poněvadž jas obrazovky řídí snímač okolního světla.

Proč vybrat Amazfit Bip U Pro?

  • Protože jsou levnější.
  • Neboť podporují více typů sportovních aktivit.
  • Jelikož umí měřit úroveň okysličení krve (SpO2).

Které z těchto dvou hodinek byste si vybrali a proč?

Rozdíly: Redmi Note 10 Pro vs. Xiaomi Mi 11 Lite aneb Souboj sourozenců
Rozdíly: Redmi Note 10 Pro vs. Xiaomi Mi 11 Lite aneb Souboj sourozenců

Už bezmála čtyři měsíce věnujeme neděle na našem blogu porovnávání různých produktů. Dnešní díl seriálu Rozdíly bude patřit dvěma telefonům. Číst dál...

Rozdíly: Poco X3 NFC vs. Redmi Note 10S aneb Rivalové pod 6000 Kč
Rozdíly: Poco X3 NFC vs. Redmi Note 10S aneb Rivalové pod 6000 Kč

V naší Poradně odpovídáme na nejrůznější dotazy uživatelů i zákazníků a není výjimkou, že pomáháme i s výběrem produktů. Tento Číst dál...

Rozdíly: Xiaomi Mi 10T vs. OnePlus 8T aneb Téčka se Snapdragonem 865
Rozdíly: Xiaomi Mi 10T vs. OnePlus 8T aneb Téčka se Snapdragonem 865

Pokud sháníte výkonný telefon, ale nechce se vám dávat nemalé peníze za aktuální vlajkovou loď, pak může být celkem dobrou Číst dál...

Redmi Note 10
Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x