Rozdíly: Amazfit T-Rex Pro vs. Realme Watch S aneb Chytré hodinky

Máme tu neděli, a to na našem blogu již popatnácté znamená, že proti sobě postavíme a vzájemně porovnáme dva produkty. Dnes to budou nové chytré hodinky Amazfit T-Rex Pro a Realme Watch S. Které byste si měli vybrat a proč?

Hodinky Amazfit T-Rex Pro
Hodinky Amazfit T-Rex Pro

Tradičně začneme porovnáním cen. V tomto směru jsou na tom jednoznačně lépe Realme Watch S, jež v našem českém e-shopu prodáváme za 1690 korun a ve slovenském za 66 eur. Amazfit T-Rex Pro stojí bezmála dvakrát tolik – v Česku je nabízíme za cenu od 3240 Kč, na Slovensku stojí od 126 eur.

Hodinky Realme Watch S
Hodinky Realme Watch S

Amazfit T-Rex Pro vs. Realme Watch S

Amazfit T-Rex Pro i Realme Watch S nabízejí kruhovou obrazovku s průměrem 1,3″ a rozlišením 360 × 360 obrazových bodů. Zásadní rozdíl tkví v technologii: Realme na displeji trochu šetřilo a nabízí proto TFT LCD obrazovku. Proti tomu Amazfit vytahuje eso v podobě AMOLED displeje s dobrou čitelností na přímém slunci vyšším jasem i kontrastem.

Hodinky Amazfit mají AMOLED displej
Hodinky Amazfit mají AMOLED displej

Výhodou AMOLEDu je také funkce Always-on Display. V obou případech je obrazovka chráněna odolným tvrzeným sklem – v případě Realme jde o Corning Gorilla Glass blíže neupřesněné verze, Amazfit značku skla neuvádí.

U obou hodinek deklarují výrobci zvýšenou odolnost proti vodě a prachu. V případě Realme odpovídá standardu IP68, což bohatě postačuje pro běžné používání. Amazfit míří výše – své hodinky vybavil odolností proti vodě až do 10 ATM, navíc splňují i řadu přísných vojenských standardů, včetně zvýšené odolnosti proti nárazu. Pokud se tedy pohybujete v náročnějších podmínkách, pak je volba jasná.

Hodinky Amazfit splňují přísné vojenské standardy
Hodinky Amazfit splňují přísné vojenské standardy

Amazfit T-Rex Pro jsou výrazně robustnější, což ale nemusí vyhovovat každému. Na výšku jsou tlusté 13,5 milimetrů, zatímco hodinky Realme měří jen 12 milimetrů. Podobné je to i s hmotností – T-Rex Pro váží 59,4 gramů, Realme S jen 48,3 gramů. Oba modely mají vyměnitelné řemínky ze silikonové gumy široké 22 milimetrů.

Výbava chytrých hodinek

Oba modely mají na spodní straně optický snímač tepové frekvence, díky němuž mohou měřit srdeční tep kontinuálně v průběhu 24 hodin, případně ho lze změřit manuálně. Nechybí ani v poslední době populární funkce měření úrovně okysličení krve (SpO2).

Z hlediska další výbavy však Amazfit T-Rex Pro dávají pochopit, proč stojí skoro dvakrát tolik než konkurenční model. V první řadě mají podporu pozičních satelitních systémů GPS, Galileo, GLONASS a Beidou, takže dovedou přesně měřit a zaznamenávat trasu venkovních sportovních aktivit, aniž by musely být připojené k mobilnímu telefonu.

Měření a záznam trasy pomocí GPS
Měření a záznam trasy pomocí GPS

Z další nadstandardní výbavy Amazfitů jmenujme například kompas, barometr a gyroskop. Díky této výbavě by hodinky měly být schopné přesněji měřit absolvované trasy a jejich parametry, takže pokud hledáte hodinky, se kterými chcete sledovat své sportovní výkony, pak jsou T-Rex Pro jednoznačně lepší volbou.

Velmi zásadní rozdíl je také v počtu podporovaných sportovních aktivit. Hodinky Realme jich umí šestnáct, zatímco s T-Rex Pro jich můžete měřit více než sto. Pokud chodíte na procházky, běháte či jezdíte na kole, pak vám budou stačit levnější hodinky, jestliže ale provozujete nějaké méně typické sporty, rozhodně doporučíme Amazfit.

Samsung Galaxy Buds2

Další parametry

Amazfit T-Rex Pro i Realme Watch S lze připojit k mobilnímu telefonu prostřednictvím bezdrátového standardu Bluetooth 5.0. V aplikaci pak lze sledovat naměřené hodnoty a provádět jejich nastavení. Samozřejmě nechybí obvyklé funkce, jako je zobrazování notifikací z telefonu či upozornění na příchozí hovor. Ani z jedněch hodinek však není možné telefonovat.

Realme Watch S
Realme Watch S

Stejně tak chybí podpora NFC, takže s hodinkami bohužel není možné platit. Počítat nelze ani s Wi-Fi konektivitou, natož pak s mobilním datovým připojením. Oba modely lze spárovat s telefony s operačními systémy Android a iOS.

Ačkoli mají hodinky Amazfit i Realme stejně velký akumulátor s kapacitou 390 mAh, T-Rex Pro vydrží (patrně díky úspornějšímu AMOLED displeji) o tři dny déle. Amazfit uvádí výdrž na jedno nabití až 18 dní, kdežto Realme 15 dní, nicméně i to je rozhodně velmi pěkná hodnota. U T-Rexů však musíme vyzdvihnout podporu bezdrátového nabíjení.

Které vybrat?

Realme Watch S doporučíme v případě, že hledáte levné chytré hodinky pro běžné používání. Tuto roli zastanou naprosto dostatečně. Pokud však sháníte hodinky, abyste mohli měřit své sportovní výkony a pohybujete-li se v náročnějších podmínkách, pak rozhodně doporučujeme zaměřit pozornost na výrazně odolnější Amazfity.

Rozdíly: Amazfit T-Rex Pro vs. Realme Watch S aneb Chytré hodinky
Rozdíly: Amazfit T-Rex Pro vs. Realme Watch S aneb Chytré hodinky

Naše srovnání zakončeme připomínkou, že Realme Watch S v našem českém e-shopu prodáváme za 1690 korun a ve slovenském za 66 eur. Amazfit T-Rex Pro stojí bezmála dvakrát tolik – v Česku je nabízíme za cenu od 3240 Kč, na Slovensku stojí od 126 eur.

Proč si vybrat Amazfit T-Rex Pro?

 • Protože mají lepší displej.
 • Neboť jsou odolnější vůči náročným podmínkám.
 • Jelikož mají podporu GPS.
 • Protože mají kompas.
 • Neboť mají barometr.
 • Jelikož mají gyroskop.
 • Protože podporují více typů sportovních aktivit.
 • Neboť vydrží déle na jedno nabití.
 • Jelikož mají bezdrátové nabíjení.

Proč si vybrat Realme Watch S?

 • Protože jsou výrazně levnější.
 • Neboť jsou lehčí.
 • Jelikož jsou tenčí
3 (ne)známé produkty Xiaomi: myš, napařovací žehlička a router
3 (ne)známé produkty Xiaomi: myš, napařovací žehlička a router

Máme tu pátek, což znamená nejen konec pracovního týdne, ale také další pokračování našeho seriálu, ve kterém představujeme zajímavé produkty Číst dál...

EU chce vynutit 5 let bezpečnostních a 3 roky systémových updatů
EU návrh na aktualizace - náhled

Zákonodárci EU navrhli rozsáhlé požadavky na chytré telefony prodávané na svém území. Regulační orgány navrhly, aby výrobci chytrých telefonů poskytovali Číst dál...

3 (ne)známé produkty Xiaomi: dámské hodinky, sluchátka a vysavač
3 (ne)známé produkty Xiaomi: dámské hodinky, sluchátka a vysavač

Máme tu poslední květnový pátek a s ním i další pokračování seriálu, ve kterém vám představujeme zajímavé produkty Xiaomi a Číst dál...

Užijte si EXTRA SLEVY! na všechny zánovní produkty v top kvalitě

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x