Rozdíly: Redmi Note 11 Pro vs. Realme Narzo 50 aneb Souboj novinek
Je tu poslední únorová neděle a s ní i naše tradiční porovnávání produktů. Dnes proti sobě postavíme dva telefony z počátku letošního roku: Redmi Note 11 Pro a žhavou novinku v podobě Realme Narzo 50, představenou ve čtvrtek 24. února.
Tentokrát nezačneme porovnáním cen, protože Redmi Note 11 Pro ani Realme Narzo 50 se na našem trhu ještě neprodává. Při představení Redmi uvádělo cenu od 299 dolarů, tj. asi 6 700 Kč. Realme Narzo 50 se má v Indii od 3. března prodávat za 12 999 rupií, což je v přepočtu přibližně 3 850 Kč.

Tělo a obrazovka
Z hlediska rozměrů se od sebe oba telefony liší doslova o desetinky milimetrů. Redmi Note 11 Pro měří 164,2 × 76,1 × 8,1 milimetrů a váží 202 gramů. Jeho soupeř od Realme má rozměry 164,1 × 75,5 × 8,5 milimetrů a hmotnost 194 gramů. Redmi ale u své novinky deklaruje zvýšenou odolnost proti prachu a kapkám vody dle standardu IP53, což soupeř nenabízí.
Další bod získává Redmi Note 11 Pro za dva hlasité reproduktory, díky kterým v režimu na šířku produkuje stereofonní zvuk, zatímco Realme má reproduktor jen jeden. Ve výbavě obou telefonů nechybí 3,5mm konektor pro připojení klasických drátových sluchátek. Čtečka otisků prstů se u obou konkurentů nalézá v tlačítku pro zapnutí/vypnutí.

Redmi Note 11 Pro má maličko větší obrazovku s úhlopříčkou 6,67″ a rozlišením 1080 × 2400 obrazových bodů. Realme Narzo 50 má displej velký 6,6″ a rozlišením 1080 × 2412 obrazových bodů. Zásadním argumentem ve prospěch Note 11 Pro je AMOLED panel, zatímco Narzo 50 nabídne jen IPS LCD.
Oba telefony mají obnovovací frekvenci až 120 Hz, je ale jasné, že AMOLED v Redmi Note 11 Pro nabídne vyšší jas. Zatímco chrání Redmi obrazovku značkovým tvrzeným sklem Corning Gorilla Glass 5, Realme ochranu obrazovky vůbec nezmiňuje.
Hardware Redmi Note 11 Pro a Realme Narzo 5
Oba telefony vsadily na osmijádrový čip Mediatek Helio G96 vyráběný 12nm procesem. Jeho dvě výkonná jádra Cortex-A76 mají maximum na 2,05 GHz, zbylých šest úsporných jader dosahuje frekvence až 2,0 GHz. Náročnější grafiku obstarává akcelerátor Mali-G57 MC2.

Z hlediska dostupných konfigurací operační a interní paměti můžete u Redmi vybírat z verzí 6 GB + 64 GB, 6 GB + 128 GB, nebo 8 GB + 128 GB. Realme přeci jen míří spíše do nižší střední třídy a svou novinku nabídne ve variantách 4 GB + 64 GB a 6 GB + 128 GB.

Paměti jsou staršího typu LPDDR4X. Interní úložiště je v případě Note 11 Pro novější UFS 2.2, zatímco u Narzo 50 se jedná o starší UFS 2.1. Interní paměť lze rozšířit o paměťovou kartu microSD, pro kterou je v případě Redmi jen sdílený slot, zatímco Realme má pro tyto účely připraven dedikovaný slot.
Fotoaparáty
Hlavní fotoaparát Note 11 Pro nabízí rozlišení 108 Mpx, světelnost f/1,9 a umí točit video v rozlišení 1080p při 30 snímcích za sekundu. Realme Narzo 50 má hlavní foťák s rozlišením 50 Mpx, lepší světelnost f/1,8 a kromě 1080p videa při 30 fps zvládne v tomto rozlišení točit také zpomalené video se 120 snímky za sekundu.

Redmi získává navrch širokoúhlým foťákem s rozlišením 8 Mpx a schopností zabírat scénu v úhlu záběru 118 stupňů. Ten Realme ve výbavě vůbec nemá. Oba telefony mají dále na zádech makro fotoaparát s rozlišením 2 Mpx a světelností f/2,4 a hloubkový snímač s rozlišením 2 Mpx.
Přední fotoaparáty jsou v obou případech umístěny v průstřelu a nabízejí solidní rozlišení 16 Mpx. Liší se pouze ve světelnosti – Note 11 Pro má horší f/2,4, zatímco v případě Narzo je tato hodnota f/2,1, což by mělo znamenat lepší fotky ve zhoršených světelných podmínkách.
Konektivita Redmi Note 11 Pro a Realme Narzo 50
Oba telefony mají dva sloty na SIM karty formátu nanoSIM, nicméně v případě Redmi je tento slot sdílený s prostorem pro paměťovou kartu, takže si budete muset vybrat. Ani jeden telefon neumí mobilní sítě páté generace (5G) – maximem je v tomto směru 4G (LTE). Shodně podporují bezdrátové sítě Wi-Fi standardů 802.11 a/b/g/n/ac v pásmu 2,4 i 5,0 GHz.

Oba telefony podporují Bluetooth ve verzi 5.1. Zatímco u Redmi přítomnost NFC závisí dostupnost na regionu, Realme ho nemá vůbec. U Note 11 Pro nechybí infračervený vysílač, který lze použít k ovládání spotřební elektroniky, zatímco Realme tuto možnost nenabízí. Z hlediska satelitních pozičních systémů podporují oba telefony americké GPS, evropské Galileo, ruský GLONASS a čínské Beidou.
Baterie, nabíjení a systém
Redmi Note 11 Pro i Realme Narzo 50 pohání uživatelsky nevyměnitelná lithium-polymerová baterie se shodnou kapacitou 5000 mAh V obou případech tak lze při běžném používání předpokládat zhruba dvoudenní výdrž.
Ani jeden z telefonů nepodporuje bezdrátové nabíjení – v obou případech je k doplňování energie nutné použít kabel. Tím se pomalu ale jistě dostáváme k poslednímu zásadnímu rozdílu: zatímco baterii telefonu Redmi lze nabíjet výkonem až 67 wattů, v případě Realme je to maximálně jen 33 wattů.

Redmi Note 11 Pro bude dostupný ve třech barevných verzích: šedé (Graphite Gray), bílé (Polar White) a modré (Star Blue). V případě Realme Narzo 50 bude na výběr ze dvou barevných provedení: modrého (Speed Blue) a černého (Speed Black).
Z hlediska operačního systému přijde Redmi Note 11 Pro s nejnovějším MIUI 13, postaveným na Androidu 11. V případě Realme Narzo 50 se budoucí majitelé mohou těšit na o něco lehčí grafickou nadstavbu Realme UI 2.0, pod kterou taktéž běží Android 11.
Proč si vybrat Redmi Note 11 Pro?
- Jelikož má AMOLED obrazovku.
- Neboť má dvakrát výkonnější nabíjení.
- Protože má hlavní fotoaparát s vyšším rozlišením.
- Jelikož má širokoúhlý foťák.
- Protože existuje verze s NFC.
- Neboť je dostupný v zajímavějších konfiguracích interní a operační paměti.
- Protože zvýšenou odolnost proti prachu a kapkám vody dle standardu IP53.
- Neboť má dva hlasité reproduktory.
- Jelikož má maličko větší obrazovku.
- Neboť má modernější interní úložiště.
- Protože displej chrání sklo Corning Gorilla Glass 5.
- Jelikož mí infračervený vysílač.
- Neboť nabízí více barevných variant.
Proč si vybrat Realme Narzo 50?
- Protože pravděpodobně bude levnější.
- Jelikož má dedikovaný slot na paměťovou kartu.
- Protože má lepší světelnost předního fotoaparátu.
- Neboť dokáže točit video v rozlišení 1080p při 120 fps.
Který z těchto mobilů byste si vybrali a proč?
Zdroj: gsmarena.com.
Dobrý den, pro mě je vítězem Redmi Note 11 Pro
Dobrý den,
v tomto případě jednoznačně souhlasím.
Přeji hezký den.
Karel Kilián
Dobrý den,
Nevím proč srovnávat střední a nižší třídu?
Proč nesrovnat přímo 11 Pro a Realme 9 Pro ? (9 Pro je také novinka, tak i 9 Pro Plus 5G)
Příjemný den
Dobrý den,
tyhle dva telefony jsem proti sobě postavil, protože mají stejný procesor. To je ten hlavní důvod.
Každopádně porovnání Realme 9 Pro a Redmi Note 11 Pro 5G vypadá jako dobrý tip na další pokračování. Díky za něj!
Přeji hezký den.
Karel Kilián
Dobrý den,
Myslel jsem srovnání:
Realme 9 PRO vs NOTE 11 PRO – (stejná řada)
Realme 9 Pro Plus vs NOTE 11 PRO 5G
Chápu, jsou tam jiné CPU
Ale osobně si myslím, že klasický NOTE 11 je na úrovni 9i , NOTE 11 Pro / 11S tak na Realme 9 PRO. Note 11 5G by měla být na úrovni 9 Pro Plus (ale ta 9 Pro Plus je mnohem výkonnější – tam je kolem 480 000 v Antutu v9 – ta 11 pro 5G s SD695 má něco kolem 400 000)
Dobrý den,
mi dává smysl spíš porovnat Realme 9 Pro s Redmi Note 11 Pro 5G. Už proto, že oba mají stejné procesory. Je ale pravda, že Realme má o něco horší specifikace. Zkusím to tedy ještě promyslet 🙂 Každopádně díky za tip!
Přeji hezký den.
Karel Kilián
…..jen malá poznámečka. Ta fota mobilů v úvodu článku. To není RN11Pro, ale RN10Pro (viz rozložení čoček zadního foťáku a zepředu defautního tématu) 😀
Dobrý den,
ups, máte pravdu. Přiznám se, že toto mi uniklo. Měnit už to nebudu – to pozná jen zkušené oko, jako máte Vy. Každopádně díky za upozornění – budu si to příště víc hlídat.
Přeji hezký den.
Karel Kilián