Rozebrali jsme Xiaomi Mi A1. Co jsme objevili uvnitř?

Xiaomi Mi A1 je telefon, o kterém se hodně mluví. Je totiž takovým příjemným kompromisem pro ty, kterým z nějakého důvodu nevyhovuje prostředí MIUI. Nabízí tedy vzhled identický s Xiaomi Mi 5X, ale s prakticky úplně čistým Androidem. Zajímalo nás, co se skrývá uvnitř tohoto telefonu, proto jsme ho podrobili redakční rozborce.

K testu jsme dostali růžovou variantu Xiaomi Mi A1
K testu jsme dostali růžovou variantu Xiaomi Mi A1

Na rozebrání jsme dostali růžové provedení, což samozřejmě z hlediska útrob nehraje žádnou roli. V našem budou dostupné i zbývající dvě varianty: zlatá a černá. Všechny tři verze jsou z hlediska hardware identické: disponují 4 GB operační paměti a 64GB interním úložištěm. Srdcem zařízení je osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 625. Jedním z hlavních lákadel je duální fotoaparát s rozlišením 12 Mpx s optickým zoomem a schopností natáčet videa v rozlišení až 4K.

Rozborka Xiaomi Mi A1

Demontáž jsme zahájili na spodní hraně, kde vedle nabíjecího konektoru typu USB-C najdeme dva šroubky. Následně je nutné vyjmout šuplíček pro SIM karty a pak již lze opatrně sejmout zadní kryt.

Tím se odhalí pohled na baterii s kapacitou 3080 mAh, základní desku a subboard. Základní deska je přišroubována sedmi šroubky, které je nutné uvolnit, pokud se chcete dostat dál. Ještě předtím je však vhodné z desky odpojit čtyři konektory (k displeji, baterii, subboardu a tlačítkům) a anténu.

Poté je desku možné vyjmout. V horní části je vidět již zmíněný duální fotoaparát, který lze uvolnit z konektoru a v případě potřeby vyměnit. Dále je zde dvojice přisvětlovacích LED, zadní fotoaparát, čtečka otisků prstů a slot pro šuplíček se SIM kartami.

Subboard je k tělu připevněn pěti šroubky. Po jejich demontáži lze desku vyjmout, prohlédnout si hlasitý reproduktor a motorek, starající se o vibrace. Uvolněním dalšího šroubku a konektoru pak vyjmete z těla další desku, obsahující nabíjecí konektor, mikrofon, 3,5mm audio konektor pro připojení sluchátek a anténu.

Po vyjmutí obou desek se dostanete ke konektoru, kterým jsou připojena doteková tlačítka na přední straně telefonu. Baterie je, jak je dnes zvykem, přilepená k tělu telefonu.

Pokud vás zajímají rozborky telefonů, doporučujeme vaší pozornosti naše starší video, kde jsme se podívali „na střeva“ vlajkové lodě Xiaomi Mi 6. Jestliže vás zajímají další videa o produktech Xiaomi, určitě navštivte náš kanál na YouTube.

Jakému telefonu se máme podívat na zoubek příště?
Problém s notifikační LED u Xiaomi Mi A1 vyřešil srpnový update

Od červencové aktualizace museli majitelé telefonů Xiaomi Mi A1 snášet nepříjemnou chybu: notifikační LED místo blikání zůstávala trvale svítit (viz Číst dál...

Chytrý telefon Xiaomi Mi 11 Lite
Update Xiaomi Mi A1 na Android 8.1 se nepovedl – smazal historii SMS

Ve čtvrtek 28. června byla zahájena aktualizace telefonu Xiaomi Mi A1 na Android 8.1 Oreo. Instalační balíček velký 1,15 GB Číst dál...

Na Xiaomi Mi A1 po aktualizaci na Android 9 Pie nefungují 4G LTE data

Uživatelé telefonů Android One, tedy Xiaomi Mi A1, Mi A2 a Mi A2 Lite, se v uplynulých dnech postupně dočkali Číst dál...

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x