Samsung a Android 12: Druhá beta přinese barevné motivy podle tapety

Vzhledem k tomu, že vydání Androidu 12 pro telefony Pixel bylo odloženo, spousta nadšenců sleduje, kdo se o stabilní aktualizaci postará jako první. Dnes se tomuto cíli nepatrně přiblížil Samsung, který vydal svou druhou beta verzi. Ta trochu nečekaně přebírá funkci z designového jazyka Material You, nazvanou “Dynamic Color“.

Barevné téma podle barev plochy? Samsung říká ano!

Aktualizace z první bety na druhou pro zařízení Samsung Galaxy S21 má téměř 1 GB. A přináší s sebou hned několik pozoruhodných změn v uživatelském rozhraní One UI 4.0. Jedná se například o nový režim mikrofonu během videohovorů, vylepšenou klávesnici nebo opravu problému se zabezpečenou složkou a další menší opravy.

Tou největší změnou ale je podpora dynamických barev témat. Kolem této funkce se točí výrazná část celého vizuálního pojetí systému Android 12 a designového jazyka Design You. Dosud jsme ji však mohli vidět jen prezentovanou na telefonech Google Pixel. Žádný z výrobců třetí strany ji ve svých nadstavbách dosud nevyužil. A to ani OnePlus a Oppo, kteří se včera do veřejné bety dostali také.

Dynamické barvy témat fungují na Samsungu s One UI 4.0 stejně jako na telefonech Pixel. Z použité tapety extrahují matici barev a tu aplikují na různé části uživatelského rozhraní operačního systému. To se týká mimo jiné zamykací obrazovky, rychlého nastavení a nabídky nastavení. Efekt tedy není zdaleka ta zřejmý jako na Pixelech, ale i tak je skvělé ho zde vidět.

Společnost Samsung také využívá nástroj Googlu, který nevygeneruje jen jedinou matici barev, ale hned několik variant v různých tónech, kombinacích či akcentech. Ve výchozím stavu však zůstává pro Samsung typicky modrá barva.

Pokud byste chtěli získat přístup k novému nástroji barevných motivů v této druhé beta verzi pro Samsung Galaxy S21, přejděte do nástroje “Tapeta“. Tam se v seznamu možností objeví položka “Barevné téma” a můžete si vybrat, zda ji chcete použít, nebo zda chcete ponechat výchozí nastavení. Zajímavé ovšem je, že aplikace, které jinak na telefonech Pixel dynamické barvy podporují, zde barvy nepřebírají. Domnívám se ale, že je to jen otázkou času.

Zdroj: 9to5Google

Android 12 oficiálně vychází v AOSP! Která zařízení se ho dočkají?

Společnost Google dnes oficiálně vypustila do světa plnou AOSP verzi operačního systému Android 12. Ten se od svého předchůdce liší Číst dál...

Asus již také hledá testery Androidu 12

V květnu představený Asus ZenFone 8 přišel na trh s předinstalovaným Androidem 11. Několik beta verzí systému Android 12 sice Číst dál...

Android 12: Xiaomi hledá testery se zařízeními řady Mi 11

Společnost Xiaomi na komunitním fóru oznámila zahájení programu beta testování systému Android 12 pro některé ze svých vlajkových zařízení. Konkrétně Číst dál...

Xiaomi Smart Airpurifier 4 White
Poco F3

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Daniel Macho

Jsem geek z Chomutova, který k technologiím tíhnul od dětství. Aktuálně se nejvíce věnuji fotografii a videu ve svém studiu White Whale Media. Dělám ale nejen videa na zakázku, ale i na svůj YouTube kanál, na kterém představuji své zážitky z cest. Také natáčím unboxingy pro tento blog a související e-shop. Mimo jsem také gamer, takže občas si zahraju něco na PC nebo na konzoli. Občas tedy i něco zastreamuji na Twitchi. Hraní na mobilu mi ale moc neříká. Také vládnu lokální komunitě nerdů tady u nás v Chomutově. Patříme pod celonárodní komunitu GUG.cz a pořádáme soutěžně naučné eventy pro každého.

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x