Megapixelové šílenství nekončí, Samsung Isocell HPX je další 200MPx snímač

Společnost Samsung patří mezi největší producenty fotografických čipů (nejen) pro mobilní telefony. Samozřejmě se tak neustále snaží posouvat hranice svých produktů. Mimo jiné tak patří mezi pionýry mezi producenty mobilních snímačů s extrémně vysokým rozlišením. A že v tomto trendu hodlá pokračovat dokazuje představení snímače Samsung Isocell HPX s 200MPx rozlišením.

Samsung Isocell HPX je další 200MPx snímač

Nový Isocell HPX je po HP1 a HP3 v pořadí již třetím snímačem Samsungu o rozlišení 200MPx. Na představení Isocell HP2 zatím stále čekáme a čile se o něm spekuluje jako o primárním snímači pro Samsung Galaxy S23 Ultra. Nicméně, vysoké rozlišení automaticky nemusí znamenat vysokou kvalitu výsledných fotografií, důkazem budiž například výsledná známka Xiaomi 12T Pro v testu DxOMark.

200Mpx hlavní snímač
200Mpx hlavní snímač

Zpět ale k samotné novince. Snímač Samsung Isocell HPX má velikost 1/1.4″ a nabídne skutečně titěrné pixely o velikosti 0,56 μm. Použito je však pochopitelně slučování více pixelů do jednoho (Tetra2Pixel). Při 50MPx rozlišení fotografií pak tvoří jeden celek pixely o velikosti 1,12 μm a při 12,5MPx snímcích je výsledná velikost pixelů 2,24 μm. Se slučováním pixelů si pak snímač umí “hrát” i na základě světelných podmínek.

Samsung Isocell HPX

Pro srovnání, velikost pixelů u snímače Isocell HP1 v Xiaomi 12T Pro činí 0,66 μm a velikost celého snímače je 1/1,22″. Obecně pak ovšem stále platí, že větší snímač = lepší podmínky při pořizování fotografií. Výhodou menšího snímače je pak pochopitelně jeho snazší zabudování do smartphonu, případně potřeba menšího “hrbu” na jeho zádech. V porovnání s větším HP1 je pak nový HPX o nezanedbatelných 20% menší.

Samsung Isocell HPX

Nový snímač pak podporuje Smart ISO Pro neboli 14bit barevnou hloubku – je tedy schopen zachytit okolo 4 trilionů barev. Výrobce se však chlubí zejména technologií DTI (Deep Trench Isolation) což je technologie pro lepší izolaci pixelů a zabránění jejich slévání. Nechybí ani podpora pro pořizování až 8K videa při 30 snímcích za vteřinu, nebo až 4K HDR videa.

A kolik megapixelů máte vy?

Zdroj: Notebookcheck.net

3 nejlepší témata: proměňte své Xiaomi do stylu Samsungu
3 nejlepší témata: proměňte své Xiaomi do stylu Samsungu

„Proč by to někdo dělal?“ ptají se často komentátoři na sociálních sítích v reakcích na možnost změnit vzhled prostředí telefonů Číst dál...

Problémy byly odstraněny, aktualizace Xiaomi Mi A1 na Oreo pokračuje!

Sotva jsme stihli vydat aktualitu o tom, že společnost Xiaomi pozastavila z důvodu problémů aktualizace modelu Mi A1 na Android Číst dál...

Xiaomi Mi Watch S1 Active
MIUI možná umožní předem stahovat herní obsah na pozadí
Herní funkce MIUI

Jak dobře víte, všechny chytré telefony od Xiaomi, včetně značek Redmi či Poco, běží na operačním systému Android s velmi Číst dál...

Bazar XM.cz

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x