Stránka pro stahování ROM MIUI je po měsíci opět v provozu

Xiaomi poskytuje na svém webu stránku, ze které si majitelé chytrých telefonů nejen této značky mohou stáhnout MIUI pro svůj model. Poměrně dlouhou dobu byla stránka pro stahování ROM MIUI mimo provoz z důvodu údržby. Koncem minulého týdne však začala opět fungovat.

Stránka pro stahování ROM MIUI nefungovala několik dlouhých týdnů – konkrétně byla pozastavena 7. června. Společnost Xiaomi to vysvětlovala prováděním údržby a interní aktualizace systému. Čekání skončilo přesně po měsíci v pátek 6. června, kdy se web opět objevil ve své původní podobě. Tedy abychom byli zcela přesní: zatím jsou k dispozici ROMky jen pro několik modelů telefonů Xiaomi.

Stránka pro stahování ROM MIUI
Stránka pro stahování ROM MIUI

Stránka pro stahování ROM MIUI se pomalu rozjíždí

Aktuálně jsou k dispozici obrazy systému pro Xiaomi Mi Mix, Mi Mix 2, Mi Mix 2S, Redmi Note 5, Redmi Note 5 Pro, Redmi S2, Mi 6, Mi 5 a Mi Note 2. Postupně ale přibývají další, takže můžeme předpokládat, že postupem času se stránka pro stahování dostane do svého původního stavu.

Oznámení na oficiálním diskuzním fóru podpory uvádí: „Odkazy na stažení pro některá zařízení jsou k dispozici, prosím, klikněte zde pro podrobnosti. ROMky pro další zařízení budou postupně dostupné v blízké budoucnosti. Prosíme, zůstaňte naladěni! Děkujeme za pochopení a trpělivost.“

Stránka nabízí databázi souborů MIUI ROM, kde uživatelé telefonů Xiaomi mohou najít ROMku na základě modelu svého zařízení a ručně ji nahrát pomocí aplikace Updater (Recovery ROM) či nástroje Mi Flash (Fastboot ROM).

Oceňujete, že je stránka pro stahování ROM MIUI opět v provozu?

Zdroje: theandroidsoul.com, en.miui.com, xiaomiadvices.com.

2 komentáře: „Stránka pro stahování ROM MIUI je po měsíci opět v provozu

  • 9. 7. 2018 (21:18)
    Permalink

    akorát je ta stránka pěkně na nic. je tam jen pár telefonu a jen globál verze. je to těžce nedodělané.

  • 10. 7. 2018 (7:57)
    Permalink

    Ano je to na prd. Já teď sháněl na xiaomi redmi note 4 s MTK cpu romku a tady není a jediné mě zachránilo hledání a následovně mi flash pro kde jsem našel global rom stáhl recovery verzi mizí 9 5.3.0 a nainstaloval vše jde jak má jen oblast je Čína a nejde měnit a přej je to chyba.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.