Telefon Xiaomi Mi 6 v drsném testu odolnosti obstál se ctí

Našim čtenářům jistě nemusíme představovat telefon Xiaomi Mi 6 coby letošní první vlajkovou loď čínského výrobce. Číňan míří do nejvyšších sfér jak z hlediska hardwaru, tak i po vizuální stránce. Ačkoli oficiálně nebyl zmíněn stupeň odolnosti (IP), měl by tento mobil bez problémů zvládnout stříkající vodu. Bude to ale v běžném životě stačit? Na to se podíval známý YouTuber, vystupující pod přezdívkou JerryRigEverything, který v minulosti odhalil, že Xiaomi Mi 5 je poměrně snadné ohnout či dokonce zlomit. Nyní provedl podobně drsný test s aktuálním modelem, aby zjistil, zda se v tomto směru něco změnilo.

Odolnost proti poškrábání

Jako první přichází na řadu test, prováděný škrábáním na obrazovku. 5,15″ odolné sklo Gorilla Glass se podařilo poškrábat hrotem tvrdosti 6 Mohsovy stupnice. To by v praktickém životě mělo znamenat, že displej by měl přežít bez újmy kontakt s mincemi či klíči. Výsledek naznačuje, že kvalita Mi 6 je na stejné úrovni jako ostatní vlajkové smartphony jiných výrobců, ačkoli stojí přibližně polovinu ceny Samsungu Galaxy S8.

Telefon Xiaomi Mi 6 - test škrábání displeje
Telefon Xiaomi Mi 6 – test škrábání displeje

Snímač otisku prstů je umístěn pod displejem telefonu, což zvyšuje jeho ochranu vůči poškrábání. Jerry pro tento účel použil žiletku, nicméně i tak došel k závěru, že poškrábání této komponenty není snadné. Dokonce i osmimegapixelový přední fotoaparát je chráněn, protože jeho optika je umístěna pod sklem. Zadní kryt Xiaomi Mi 6 je vyroben ze skla, které je nejen elegantní, ale také poměrně odolné. Keramické panely jsou však v tomto směru odolnější, což platí pro luxusní verzi tohoto modelu.

Test poškrábání
Test poškrábání

Také 12Mpx fotoaparát na zadní straně je chráněn robustním sklem zadního krytu. Když Jerry testoval možnosti poškození Xiaomi Mi 5, ukázalo se, že rám telefonu je z kovové slitiny nižší kvality. Použití levného kovu a celkově subtilní provedení kovového rámu způsobilo, že se tělo při zkoušce ohybu ve dvou místech zlomilo. Kovový rám Xiaomi Mi 6 je v porovnání silnější a nedá se snadno poškrábat. O vyšší kvalitě použitých materiálů svědčí i hmotnost: Xiaomi Mi 6 váží 168 gramů a je tak o 31 % těžší než Mi 5, u kterého se ručička váhy zastaví na 129 gramech.

Telefon Xiaomi Mi 6 v testu ohněm

Po čtvrté minutě následuje test ohněm, kdy je IPS LCD obrazovka telefonu vystavena plamenu zapalovače. Obrazové body odolávaly po dobu deseti sekund, zatímco u Mi 5 to byly pouhé čtyři sekundy. Také závěrečným testem ohnutím prošel Xiaomi Mi 6 s grácií. Telefon se sice může trochu prohnout, nicméně ochotně se vrací do původního tvaru. To je opět lepší výsledek, než v případě loňského modelu, který bylo možné zlomit relativně malým tlakem.

Test ohněm
Test ohněm

JerryRigEverything uzavírá video se zkouškou odolnosti konstatováním, že Xiaomi Mi 6 je v tomto směru šampiónem a zlepšení proti předchozí verzi je zcela nesporné. Ostatně porovnejte si výsledek sami.

Dodejme, že Xiaomi Mi 6 se již pomalu připravuje v našem e-shopu.

Zdroj: gizmochina.com.

Bazar XM.cz
Unboxing POCO X4 Pro 5G: Déjà vu nebo chyba v Matrixu?
POCO X4 Pro 5G - náhled

Dlouho jsem nezažil tolik vzkazů a zpráv, týkajících se jednoho zařízení. Psali jste nám pod video na YouTube, mě osobně Číst dál...

Unboxing Redmi Note 11 Pro 5G: V hlavní roli zpracování a design
Redmi Note 11 Pro 5G - náhled

Jelikož mí rukama prošly telefony Redmi Note 11 i Redmi Note 11S a hned jsem si na ně udělal poměrně Číst dál...

Je váš mobil odolný proti vodě? Otestujte si to aplikací, bez jediné kapky!
Je váš mobil odolný proti vodě? Otestujte si to aplikací, bez jediné kapky!

Už i některé telefony Xiaomi, Redmi a Poco se v oficiálních specifikacích chlubí odolnosti proti prachu a vodě. Skutečný stav Číst dál...

Xiaomi Poco M4 Pro 5G

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x