Tipy na nové aplikace #1: Raci v ČR, Bbop a Recent Contacts Widget

Vítáme vás u našeho nového (v pořadí již třetího) seriálu na blogu XM.cz – Tipy na nové aplikace. V jeho rámci vám budeme každý týden představovat tři zajímavé nové aplikace. První „pilotní“ díl vydáváme v neděli, nicméně časem možná budeme s jeho termínem hýbat. Dnes vám představíme aplikaci Raci v ČR pro sledování raků, platformu Bbop s inzercí hudebních nástrojů a praktický widget Recent Contacts Widget.

Raci v ČR

První novinka dnešního přehledu je z českých luhů a hájů, konkrétně je jejím vydavatelem Výzkumný ústav vodohospodářský T. G. Masaryka. Jmenuje se Raci v ČR a jak naznačuje její název, je určena všem zájemcům o ochranu našich raků.

V oficiálním popisku se dočtete: „Aplikace slouží především k zaznamenávání a hlášení výskytu raků v přírodě. Součástí aplikace jsou ale také informace nezbytné k identifikaci raků a dále pak obecné informace, jako např. základní informace o ochraně raků, jejich rozlišovacích znacích, základní terminologii atp.“

Uživatelé mohou odeslat hlášení o výskytu raků, přičemž vyplní údaje o lokalitě a pomocí integrovaného průvodce (interaktivního klíče) určí jejich druh. Odeslaná data jsou následně verifikována, uložena do databáze a publikována na internetových stránkách.

Aplikace Raci v ČR je v Obchodě Play pátý týden a za tu dobu zaznamenala jen něco přes deset instalací. Po prvních pěti hodnoceních se však může chlubit velmi pěknou průměrnou známkou 5,0. Balíček velký jen 4,5 MB můžete instalovat na zařízení s Androidem 2.3 a vyšším.

Raci v ČR
Raci v ČR
Price: To be announced

Bbop: Prodávej a kupuj hudební nástroje

Bbop je platforma, která propojuje muzikanty z celé Evropy. Najdete zde nabídky nových nástrojů, stejně tak jako těch z druhé ruky. Pro usnadnění hledání můžete využívat filtry, případně nastavovat notifikace u položek, které vás zaujaly.

Mobilní aplikace umožňuje prodej a nákup hudebních nástrojů – vytvoření inzerátu je jednoduché a během několika minut dojde k jeho publikaci. Nesporným pozitivem je zcela bezplatné fungování, navíc aplikace neobsahuje ani žádné reklamy.

Bbop je místo, kde můžete najít svou vysněnou kytaru nebo třeba prodat staré klávesy, na které se vám doma už jen práší. Těšit se můžete na následující kategorie hudebních nástrojů:

 • Elektrické kytary
 • Akustické a klasické kytary
 • Baskytary
 • Zesilovače
 • Kytarové a baskytarové efekty
 • Syntezátory
 • Bicí & perkuse
 • Klávesové nástroje
 • DJ technika
 • Studio a pódium
 • Strunné nástroje
 • Dechové nástroje
 • Hudba
 • Ostatní nástroje

Program Bbop je v Obchodě Play sedmý týden a dosud si ho nainstalovalo více než sto uživatelů. S ohledem na malý počet hodnocení zatím nemá k dispozici průměrnou známku. 17 MB velký balíček lze instalovat na telefony a tablety s Androidem 5.0 a novějším.

Recent Contacts Widget

Do třetice všeho dobrého tu máme aplikaci Recent Contacts Widget od Milana Vyšaty. Ta udělá radost všem, kdož chtějí mít důležité kontakty na domovské obrazovce svého telefonu. K tomu, aby fungovala, však budete muset mít nainstalovanou a nastavenou další aplikaci téhož autora – Smart Notify.

Poco F3

Autor v Obchodě Play láká: „Mějte všechny poslední použité kontakty nebo vlastní výběr kontaktů přehledně na ploše telefonu.“ Jako hlavní vlastnosti a funkce pak slibuje:

 • Na první pohled viditelné zmeškané nebo nespojené hovory
 • Možnost výběru kontaktů ze seznamu, nastavitelný vzhled obrázku kontaktu
 • Vytvoření více widgetů s různými seznamy kontaktů pro větší přehled

Aplikace Recent Contacts Widget je v Obchodě Play tři týdny a za tu dobu zaznamenala něco přes sto instalací. Po prvních pěti hodnoceních se může chlubit pěknou průměrnou známkou 4,8. Balíček velký jen 145 kB můžete instalovat na zařízení s Androidem 6.0 a vyšším.

Recent Contacts Widget
Recent Contacts Widget
Developer: Milan Vyšata
Price: Free

Na další pokračování seriálu Tipy na nové aplikace se můžete těšit pravděpodobně za týden.

Víte o nějaké zajímavé nové aplikaci? Dejte nám o ní vědět v komentářích pod článkem!

Tipy na nové aplikace #48: Praha.online, NASA SpaceTime a Colorize
Tipy na nové aplikace #48: Praha.online, NASA SpaceTime a Colorize

ni poslední únorová neděle nevybočí ze zavedených tradic - přinášíme vám tipy na nové aplikace, které se objevily v Obchodě Číst dál...

Tipy na nové aplikace #50: Hypernotes, Microsoft Whiteboard a OSpace
Tipy na nové aplikace #50: Hypernotes, Microsoft Whiteboard a OSpace

Máme tu neděli, a ta je na našem blogu už bezmála rok ve znamení nových aplikací, které se objevily v Číst dál...

Tipy na nové aplikace #44: DoveZL, RUNology a coreSpecs
Tipy na nové aplikace #44: DoveZL, RUNology a coreSpecs

Máme tu poslední lednovou neděli, a to na našem blogu už více než 3/4 roku znamená, že vám budeme představovat Číst dál...

Poco F3
Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x