Co bude umět fotoaparát očekávaného Xiaomi Mi Mix 2s?

Po odložení premiéry Xiaomi Mi 7 až na červen je aktuálně nejočekávanějším modelem Mi Mix 2s. Jak už to s blížícím se představením bývá, postupně vyplouvají na povrch další a další informace. Dnes vám prozradíme, co bude umět fotoaparát tohoto nesporně špičkového telefonu.

Informace vyplývají především z rozborky zdrojových kódů souborů firmwaru, kterou provedli vývojáři, sdružení kolem serveru XDA Developers. Konkrétně dekompilovali aplikaci MIUI Camera a následným studiem kódu odhalili řadu podrobností. Samotný výrobce na čínské sociální síti Weibo neustále škádlí s funkcemi fotoaparátu jako je zpracování fotky z více snímků a natáčení zpomaleného videa.

Xiaomi Mi Mix 2s bude mít optiku fotoaparátu vertikálně
Xiaomi Mi Mix 2s bude mít optiku fotoaparátu vertikálně

Téměř jistě můžeme počítat s režimem portrétu, který nabízejí prakticky všechny telefony s duálním fotoaparátem. Ten potvrdily nejen dřívější spekulace, ale také uniklé snímky. Optika je umístěna podobným způsobem, jako u iPhonu X, tedy čočky jsou v poloze na výšku nad sebou. Tuto informaci potvrdily také zdrojové kódy balíčku MIUI Camera.

Co bude umět fotoaparát Mi Mix 2s?

Další zajímavou technologií je redukce šumu zpracováním ve více snímcích (MFNR – Multi-frame noise reduction). Funguje tak, že fotoaparát zachytí několik záběrů v rychlém sledu a následně je spojí v jeden, čímž by mělo dojít ke snížení nežádoucího šumu. Tato funkce by mohla být k dispozici v nejnovější verzi aplikace MIUI Camera, což potvrzuje řada odkazů v souborech firmwaru.

Co bude umět fotoaparát Mi Mix 2s?
Co bude umět fotoaparát Mi Mix 2s?

Stranou nezůstává ani umělá inteligence (AI), jejímž cílem je nejprve rozpoznat druh fotografované scény a následně odpovídajícím způsobem upravit nastavení foťáku. Výsledkem této snahy by měly být kvalitní snímky pořízené s optimálním nastavením. Funkci umělé inteligence bude, dle zdrojových kódů, možné uživatelsky vypnout a zapnout.

Jedním z nesporných lákadel stále ještě aktuálního modelu Mi Mix 2 (v našem e-shopu pořídíte za 12 199 Kč) je schopnost natáčet zpomalená videa ve vysoké (HD) kvalitě rychlostí 120 snímků za sekundu. Mi Mix 2s hodlá jít ještě o stupínek výš – při stejné snímkovací frekvenci zvládne pořizovat videa v rozlišení Full HD (1080p). V rozlišení HD 720p bude dokonce schopen pořizovat až 240 obrázků za sekundu.

Rozbor „zdrojáků“ také ukázal, že Mi MIX 2S bude schopen kódovat videa v HEVC, což je formát, který snižuje datový tok (až na polovinu) při zachování srovnatelné obrazové kvality v porovnání se svým předchůdcem H.264. Soubor APK obsahuje také odkazy na další funkce, jako je „paralelní zpracování“ a „dual SAT cameras“, nicméně o těchto vlastnostech nejsou k dispozici žádné informace.

Každopádně to vypadá, že z hlediska fotoaparátu nabídne Mi Mix 2s snad vše, co bychom od zařízení této kategorie očekávali.

Co by podle vás měl umět fotoaparát Mi Mix 2s?

Zdroj: gizmochina.com.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.