V novém MIUI půjde odemykat zamčené aplikace obličejem

Ve středu 27. února se na oficiální stránce MIUI na sociální síti Weibo objevila informace, že zámek aplikací bude v novém MIUI podporovat možnost odemykání obličejem. Nová funkce tak zjednoduší přístup k programům, které uživatel uzamkne.

Pokud si uživatel aktivuje tuto možnost, bude rozpoznávání tváře používáno také k odemykání obrazovky. V plánu je dále novinka, kdy se uživatel po odemknutí telefonu neocitne přímo na domovské obrazovce, ale nejprve mu budou zobrazena oznámení.

V novém MIUI půjde odemykat zamčené aplikace obličejem
V novém MIUI půjde odemykat zamčené aplikace obličejem

Optimalizace výkonu v novém MIUI

Kromě funkčních aspektů vývojáři MIUI neustále pracují na optimalizaci výkonu. Jedná se především o řešení fragmentace paměti, fragmentaci úložišť, správu souborového systému a správu úložiště.

Podle oficiálních údajů dosahuje výkon neoptimalizovaného systému MIUI po osmnácti měsících používání pouze asi 50 % výkonu nového stroje. Při nasazení nové optimalizace lze zlepšit tuto hodnotu až na 85 %.

Zdroj: gizchina.com.

Na web unikla testovací verze ROM s Androidem 9 Pie pro Poco F1

„Nízkorozpočtová vlajková loď“ Xiaomi Poco F1 přišla na trh s nadstavbou MIUI 9.6, postavenou na Androidu 8.1 Oreo. Do konce Číst dál...

Xiaomi zahajuje aktualizace 22 telefonů na MIUI 10

Čínský gigant se příkladně stará nejen o nejnovější vlajkové lodě, ale i o starší a levnější modely. Na poslední verzi Číst dál...

MIUI 9 – tipy a triky: jak ručně aktualizovat na MIUI 10?
MIUI 10 – tipy a triky: tísňové SOS - připravte se pro případ nouze

Máme tu úterý, a to znamená, že přicházíme se 41. pokračováním seriálu MIUI 9 – tipy a triky. Budeme se Číst dál...

Redmi Note 10
Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x