Wear OS 2 dostává update uživatelského rozhraní. Dostupný je i na starších hodinkách

Ačkoli se vývojářský tým Googlu, stojící za systémem pro nositelnou elektroniku, věnuje především nové platformě Wear OS 3, vyvíjené ve spolupráci se Samsungem, čas od času věnuje trošku pozornosti o “starším” chytrým hodinkám. Gigant z Mountain View se tak v posledních týdnech rozhodl, že majitele (nejen) starších chytrých hodinek obdaruje grafickým updatem rozhraní Wear OS 2.

Wear OS 2 tak od Googlu již několik týdnů, kousek po kousku, dostává grafické prvky, použité v nadcházejícím Wear OS 3. Zatím se jednalo o vybrané aplikace, které využívají nového designového jazyka. Mezi ně patří například Google Mapy, Zprávy nebo třeba YouTube Music.

Nové UI Wear OS pro každého

Nyní se mezi uživateli velmi rychle a ve velkém šíří informace o tom, že se začalo měnit UI i přímo v systému. Konkrétně v jeho nastavení. Redesign tak přináší ohromnému množství uživatelů modernější design, který už asi málokdo čekal.

V nové nabídce nastavení se například zobrazuje čas, jehož tvar je zakřiven podle ciferníku, zatímco třeba jednotlivé položky mají “pilulkovitépozadí. To je běžně šedé, avšak pokud se jedná o přepínač, pozadí dostane namodralý nádech s přechodem do šedé. Samotný přepínač pro aktivaci či deaktivaci nějaké volby se nově nachází vpravo a je žlutý.

O tom, že jsou změny v redesignu poměrně velké svědčí přímé srovnání se starší verzí.

Vývojáři z Googlu provedli změnu patrně pomocí Obchodu Play a aktualizace aplikace Wear OS by Google na verzi 2.54. Alespoň to tak dle výpovědí různých uživatelů napříč celým světem vypadá. Tato aktualizace je k dnešnímu dni dostupná pro všechny hodinky založené na systému Wear OS 2. A to včetně modelů s procesorem Qualcomm Snapdragon 3100, které se již nového systému nedočkají. Dalo by se tak říci, že právě pro majitele všech těchto hodinek tento krok Google dělá. Vývojáři totiž dobře vědí, že spousta uživatelů po celém světě používá hodinky se starším systémem. A taky, že novou verzi již nedostanou. Proto udělali alespoň pěkné gesto takovýmto updatem.

Navíc je stále možné, že tímto updatem vše nekončí. Stále mohou přijít ještě další updaty, které redesign přinesou i do dalších částí staršího systému.

Zdroj: 9to5Google

Xiaomi Mi 10 Lite 5G (Youth Edition): telefon vyšší třídy s 50× zoomem
Xiaomi Mi 10 Lite 5G (Youth Edition): telefon vyšší třídy s 50× zoomem

Čínský výrobce představil další novinku v podobě telefonu Xiaomi Mi 10 Lite 5G (Youth Edition). Jedná s o zařízení vyšší Číst dál...

Xiaomi představilo elegantní hodinky Watch S1 a sluchátka TWS Earphones 3

Xiaomi je se svými chytrými produkty dlouhodobě úspěšné na řadě front. Vedle telefonů či třeba produktů pro chytrou domácnost se Číst dál...

Samsung Galaxy Buds2
3 nejlepší témata: zkuste obléknout MIUI do černo-bílé
3 nejlepší témata: zkuste obléknout MIUI do černo-bílé

Máme tu pátek, a to na našem blogu už bezmála čtyři měsíce znamená, že se podíváme na zajímavá grafická témata, Číst dál...

Xiaomi 11 Lite 5G NE

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Daniel Macho

Jsem geek z Chomutova, který k technologiím tíhnul od dětství. Aktuálně se nejvíce věnuji fotografii a videu ve svém studiu White Whale Media. Dělám ale nejen videa na zakázku, ale i na svůj YouTube kanál, na kterém představuji své zážitky z cest. Také natáčím unboxingy pro tento blog a související e-shop. Mimo jsem také gamer, takže občas si zahraju něco na PC nebo na konzoli. Občas tedy i něco zastreamuji na Twitchi. Hraní na mobilu mi ale moc neříká. Také vládnu lokální komunitě nerdů tady u nás v Chomutově. Patříme pod celonárodní komunitu GUG.cz a pořádáme soutěžně naučné eventy pro každého.

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x