Xiaomi brojí na MWC 2019. Co v Barceloně ukáže?

Od 25. do 28. února proběhne ve španělské Barceloně nejvýznamnější akce v segmentu mobilních technologií – veletrh MWC 2019. Svůj stánek tu podruhé v historii bude mít i Xiaomi, ale samozřejmě by se neslušelo přijet bez nějaké novinky. Ty nejzásadnější se zpravidla ohlašují den před zahájením – tedy v neděli 24. února.

Aktuální vlajkovou lodí čínského výrobce je Xiaomi Mi Mix 3, který v našem e-shopu pořídíte za ceny začínající na 15 789 korunách. V současnosti tento model testujeme, takže se můžete těšit na podrobnou recenzi, kterou zveřejníme v nejbližších dnech na našem blogu.

24. února bude tiskovka

Je více než jasné, že jedním z hlavních témat letošního Mobile World Congressu budou mobilní sítě páté generace. Xiaomi jde jako jeden z předních výrobců samozřejmě s dobou, takže je více než pravděpodobné představení novinky s podporou 5G.

Pokud se vrátíme k představení Xiaomi Mi Mix 3, které proběhlo 25. října, nelze si nevzpomenout na slibovanou 5G verzi tohoto modelu. Měla být uvedena „v prvním čtvrtletí“ a zatím se tak nestalo. Celkem logicky je nejbližší velkou událostí k prezentaci právě MWC 2019.

Na internet už unikla údajně oficiální pozvánka na tiskovou konferenci Xiaomi, která se má odehrát 24. února v Barceloně. Tento fakt potvrdil čínský výrobce i zpravodajskému serveru Pocket-lint, takže si termín můžeme zapsat do diářů.

MWC 2019 ve znamení Mi Mix 3 5G?

Xiaomi Mi Mix 3 ve verzi s 5G však nebude na MWC 2019 k vidění úplně poprvé. Na svém stánku ho na veletrhu CES vystavoval Qualcomm spolu s dalšími telefony s podporou sítí páté generace od Samsungu, Oppo, OnePlus a Vivo. To se však nejednalo o oficiální představení výrobcem.

Představí Xiaomi na MWC 2019 Mi Mix 3 5G?
Představí Xiaomi na MWC 2019 Mi Mix 3 5G?

Minulý měsíc předvedl čínský gigant 5G verzi Mi Mix 3 na konferenci partnerů China Mobile v Pekingu. Model byl vybaven modemem Snapdragon X50 a údajně měl rychlost stahování až 2 Gb/s. Další aspekty telefonu, včetně jeho vzhledu, zůstaly totožné s existující verzí 4G.

Z vizuálního hlediska bude Xiaomi Mi Mix 3 5G pravděpodobně identický s normální verzí. V jeho útrobách však procesor Qualcomm Snapdragon 845 nahradí novější Snapdragon 855 s modemem X50 LTE s podporou 5G konektivity. Je také možné, že bude k dispozici ve verzi s 10 GB operační paměti.

Každopádně představení v rámci MWC 2019 by mohlo znamenat jednu podstatnou informaci – totiž že Xiaomi Mi Mix 3 5G bude dostupný i pro evropský trh. Pak je samozřejmě otázkou, kdy si vymožeností sítí páté generace budou moci užívat zákazníci, což závisí v první řadě na operátorech.

Co myslíte, představí Xiaomi na MWC 2019 Mi Mix 3 5G?

Poco F3

Zdroje: gizmochina.com, gizchina.com, gizchina.com.

Xiaomi Mi Mix 3 oficiálně představen! Co nabízí podzimní vlajková loď?

Ve čtvrtek 25. října byla v čínském Pekingu oficiálně představena dlouho očekávaná podzimní vlajková loď Xiaomi Mi Mix 3. Novinka Číst dál...

Premiéra Xiaomi Mi Mix 3 se odehraje 25. října. Bude to „našlapaný“ mobil

Ano, víme, že jsme před dvěma týdny avizovali, že Xiaomi Mi Mix 3 bude představen 15. října, nicméně už tehdy Číst dál...

Ve čtvrtek představí Xiaomi Mi Mix 3. Víme o něm skoro všechno!

Čínský elektronický gigant chystá velkou premiéru - ve čtvrtek představí Xiaomi Mi Mix 3. S blížícím se termínem postupně unikají Číst dál...

Xiaomi Mi Band 6
Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x