Xiaomi Duka LI1 Laser Rangefinder: digitální laserová vodováha

Uplynulý týden přinesl další zajímavé zařízení – Xiaomi na své crowdfundingové platformě YouPin promuje digitální laserovou vodováhu Duka LI1 Laser Rangefinder. Zařízení nás zaujalo designem, funkcemi i příznivou cenovkou.

Xiaomi Duka LI1 Laser Rangefinder
Xiaomi Duka LI1 Laser Rangefinder

Přístroj je vyroben z lehké hliníkové slitiny s matnou povrchovou úpravou a je vybaven dvěma LED displeji s vysokým rozlišením. Využívá špičkové komponenty, které jsou založeny na mikroelektromechanických systémech s pokročilou softwarovou technologií, díky čemuž může nabídnout mimořádně přesné měření s přesností lepší než ±0,5°.

Xiaomi Duka LI1 Laser Rangefinder

Použitý materiál zaručuje, že se na něm nebudou shromažďovat otisky prstů ani se snadno poškrábe. Vodováha může měřit současně obě osy, proto je zejména vhodná pro prostorové operace, jako jsou schody, stropy a okraje stěn. Součástí balení je odnímatelný výsuvný hliníkový stativ.

Celé zařízení váží pouhých 70 gramů a měří jen 120 × 35 × 20 milimetrů, což usnadňuje jeho přenášení a ovládání jednou rukou. Pohon zajišťuje integrovaný akumulátor s kapacitou 730 mAh, který lze nabíjet přes moderní port USB-C.

Výrobce zjevně myslel na náročné podmínky, ve kterých se Duka LI1 Laser Rangefinder bude používat. Má proto odolnost proti vodě a prachu dle standardu IP54, zesílený kovový plášť a obrazovku krytou tvrzeným sklem s tvrdostí 9H, jež by mělo bez úhony přestát pád na zem.

Digitální laserová vodováha

Zařízení využívá červený laserový zdroj s vysokým jasem a nízkou spotřebu energie. Šířka čáry je pouze 1 milimetr, což snižuje možnou chybu měření. Laserový paprsek je jasný, ale neoslňuje oči. Má silný výkon, který zajišťuje, že je dobře viditelný bez ohledu na vzdálenost.

Digitální laserová vodováha Xiaomi Duka LI1 Laser Rangefinder je aktuálně k dispozici pouze v Číně. V rámci crowdfundingu je nabízena za zvýhodněnou cenu 99 čínských jüanů, což je v přepočtu asi 330 Kč. Poté bude prodávána za doporučenou maloobchodní cenu 159 čínských jüanů, tj. cca 530 Kč. O možné dostupnosti na dalších trzích nejsou v tuto chvíli žádné informace.

Takto funguje digitální laserová vodováha
Takto funguje digitální laserová vodováha

Zaujalo vás toto zařízení? Kdyby byla možnost, chtěli byste si tuto vodováhu koupit v našem českém nebo slovenském e-shopu?

Líbí se vám digitální laserová vodováha Xiaomi?

Poco X3 Pro

Zdroje: gizmochina.com, portaltele.com.ua, xiaomitoday.com, xiaomiyoupin.com.

Update na OneUI 4: Do třetice všeho dobrého
update na OneUI 4

Společnost Samsung právě prochází nepříjemným obdobím, kdy se nedaří bezproblémově updatovat aktuální vlajková zařízení na nejnovější Android 12 s aktuální Číst dál...

Upoutávka na OnePlus 10 prozrazuje správné datum uvedení

Mnozí fanoušci značky OnePlus očekávali, že se nová vlajková loď, OnePlus 10, představí dnes, 4. ledna 2022. Bohužel se tak Číst dál...

Xiaomi Mix 5 Pro zřejmě přijde na trh s novým čipem Surge C2 ISP
Xiaomi Mix 5 Pro dostane Surge C2

V loňském roce představilo Xiaomi svůj vlastní fotografický čip Surge C1 ISP, který debutoval ve skládacím smartphonu Mi Mix Fold. Číst dál...

Poco F3

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x