Xiaomi eBook Reader je nová čtečka elektronických knih

Již koncem minulého týdne se objevily první zvěsti o tom, že Xiaomi chystá představení čtečky elektronických knih s úspornou obrazovkou e-ink. Novinka s názvem Xiaomi eBook Reader bude nejprve nabízena na čínské crowdfundingové platformě.

První náčrtek Xiaomi eBook Reader
První náčrtek Xiaomi eBook Reader

Jako první informoval o připravované novince oficiální účet Mijia na čínské sociální síti Weibo. Publikovaný náčrtek ukazoval poměrně masivní rámečky kolem obrazovky a jedno hardwarové tlačítko, situované nahoře. Na bočních hranách nebyla viditelná žádná další tlačítka – z toho se dalo usuzovat, že veškeré ovládání bude probíhat přes displej.

Xiaomi eBook Reader

V pondělí 18. listopadu následovalo oficiální oznámení nové kategorie produktů Xiaomi – čtečky elektronických knih. Prodeje Xiaomi eBook Reader budou zahájeny ve středu 20. listopadu s tím, že v této fázi bude novinka dostupná jen na čínském trhu.

V rámci crowdfundingu bude čtečka nabízena se slevou za 579 čínských jüanů, což je v přepočtu asi 1910 korun. Po ukončení kampaně půjde do běžného prodeje za doporučenou maloobchodní cenu 599 čínských jüanů, tedy za přibližně 1980 Kč.

V rámci crowdfundingu bude čtečka nabízena za 579 čínských jüanů
V rámci crowdfundingu bude čtečka nabízena za 579 čínských jüanů

Jak je v tomto segmentu dobrým zvykem, i Xiaomi eBook Reader přichází s displejem na bázi elektronického inkoustu. K jeho výhodám patří kromě dobré čitelnosti především nízká energetická náročnost – obrazovka totiž spotřebovává energii jen při překreslování obsahu.

e-ink obrazovka

Displej nabídne jemnost 212 ppi a slibuje ochranu proti odrazům světla, díky čemuž si můžete pohodlně číst knížky i na přímém slunci. Pro opačné situace, tedy čtení v podmínkách s horším osvětlením, je čtečka vybavena LED osvětlením se 24 úrovněmi jasu.

Z hlediska hardwaru je zařízení vybaveno čtyřjádrovým procesorem Allwinner s maximální taktovací frekvencí 1,8 GHz. Dále můžeme zmínit 1 GB operační paměti a interní úložiště s kapacitou 16 GB. Napájení zajišťuje akumulátor s kapacitou 1800 mAh, který na jedno nabití vydrží až několik týdnů provozu. K nabíjení slouží moderní port USB-C.

Čtečka elektronických knih Xiaomi eBook Reader
Čtečka elektronických knih Xiaomi eBook Reader

Operačním systémem je Android 8.1 Oreo, přičemž čtečka podporuje všechny myslitelné formáty elektronických knih, včetně EPUB, TXT, PDF a mnoha dalších. Hmotnost zařízení je pouhých 178 gramů.

Jak se vám líbí čtečka elektronických knih od Xiaomi? Chtěli byste ji v našem e-shopu?

Zdroje: gizmochina.com, gizmochina.com, portaltele.com.ua.

4 komentáře: „Xiaomi eBook Reader je nová čtečka elektronických knih

 • 19. 11. 2019 (19:47)
  Permalink

  No pokud by ta čtečka uměla česky, spolupracovala by dobře s Calibre a i cena byla konkurence schopná, tak zájem by při jejích parametrech určitě byl.

 • 20. 11. 2019 (13:20)
  Permalink

  @Xiaomi eBook Reader
  Dobrý den,

  souhlasím. Osobně si myslím, že takové zařízení by vůbec nemuselo být špatné!

  Karel Kilián

 • 24. 11. 2019 (12:52)
  Permalink

  Pokud nebude problém s českou diakritikou a bude fungovat synchronizace skrz zařízení, gord kdyby se tam podařilo dostat app Google books (Knihy google), tak by to mohlo být opravdu slušné zařízení. Sám chci nahradit svého Kindla, ale udržovat v oběhu jediná kabel microUSB, když vše ostatní (mobil, hodinky, sluchátka, notebook) již mám na USB-C, přestože jej nabíjím jednou měsíčně mi příjde do budoucna jako blbost, takže počkám a uvidíme, a pokud budete nabízet v prodeji tak jedině dobře, protože kvalitních čteček kromě Kindla je nedostatek…

 • 25. 11. 2019 (11:04)
  Permalink

  @Xiaomi MiReader
  Dobrý den,

  také to tak vidím a jsem zvědav, jaká ta čtečka bude v praxi.

  Karel Kilián

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.