Xiaomi Mi 6C přijde na předvánoční trh s čipem Surge S2

Rok 2017 se pomalu překulil do závěrečného čtvrtletí, ve kterém nás čeká ještě řada zajímavých novinek. Například tento týden by měly být představeny telefony Xiaomi Redmi 5 a Redmi 5 Plus. V prosinci bychom se pak měli dočkat Redmi Note 5. Kromě těchto telefonů se očekává také příchod zatím nespecifikovaného smartphonu s minimálními rámečky, označovaného jako Xiaomi Mi 6C.

Xiaomi Mi 5C
Xiaomi Mi 5C

Xiaomi na počátku tohoto roku představilo chytrý telefon Xiaomi Mi 5C, který je prvním zařízením společnosti s vlastním čipem Surge S1 (v našem e-shopu ho pořídíte za 8127 Kč). Xiaomi je tak jednou z mála společností, která přišla s vlastním mobilním čipsetem a připojila se k výrobcům jako jsou Huawei a Samsung. Nedávné zprávy ukázaly, že čínská firma údajně pracuje na telefonu Xiaomi Mi 6C, jehož srdcem bude zbrusu nový čip Surge S2. Dřívější zprávy ukázaly, že sériovávýroba Surge S2 začala ve třetím čtvrtletí letošního roku. Prozatím však máme k dispozici dosti protichůdné informace o konfiguraci tohoto čipu.

Největší záhadou Xiaomi Mi 6C je čip

Asi největší polemiky panují kolem výrobního procesu, který je dle některých zdrojů 10nm, tedy stejný jako u Snapdragonu 835. Skeptičtější zdroje však míní, že je to příliš dobré, než aby to byla pravda. Jiné zprávy tvrdí, že se bude jednat o čip střední třídy, jako je například Snapdragon 652, který je vyráběn 16nm výrobním procesem. Měl by disponovat čtyřmi jádry Cortex A73 na taktovací frekvenci 2,2 GHz a čtyřmi jádry Cortex A53 pracujícími na 1,8 GHz.

Xiaomi Mi 6C je zatím obestřen tajemstvím
Xiaomi Mi 6C je zatím obestřen tajemstvím

Čerstvé informace naznačují, že Xiaomi Mi 6C přijde s celoobrazovkovým designem. Očekává se, že dorazí s 5,65palcovým displejem, který bude mít poměr stran 18: 9. Kromě označení Mi 6C je ve hře také Mi 6X. Zbytek specifikací Mi 6C by měl být stejný jako u Mi 6. Některé zdroje spekulují o tom, že na zadní straně bude duální 12Mpx fotoaparát se dvěma senzory CMOS IMX386, jiné hovoří o konfiguraci 12 + 5 Mpx. S ohledem na to, že celou čelní stranu zabere obrazovka, lze logicky předpokládat přestěhování čtečky otisků prstů na zadní stranu.

Očekávaná cena této novinky je 2699 čínských jüanů, tedy v přepočtu asi devět tisíc korun.

Co říkáte na zvěsti o Xiaomi Mi 6C?

Zdroje: gizmochina.com, gizchina.com, xiaomiphone.com, xiaomininja.com.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.