Majitelé telefonů Xiaomi Mi A2 si stěžují na pomalou interní paměť

Na fóru Reddit, ale i v dalších diskuzích, se stále častěji objevují hlášení o problémech majitelů telefonů Xiaomi Mi A2. Stěžují si na extrémně nízkou rychlost, projevující se například při přenosu souborů a mazání mezipaměti. První podezření padá na interní paměť a vypadá to, že se chyba týká jen verze se 4 GB operační paměti a 64GB úložištěm.

Zdá se, že rychlost čtení a zápisu při práci s interní pamětí je v některých případech tak nízká, že vede k viditelnému zadrhávání a zpomalování odezvy systému. Nejvíce se tento nedostatek projevuje při práci s velkými soubory. V důsledku toho je za určitých okolností téměř nemožné mobilní zařízení používat.

Pomalá interní paměť?

Konkrétně je uváděno, že pokus o smazání mezipaměti aplikace větší než 50 MB vede k úplnému zamrznutí telefonu. Stejně tak se pomalá interní paměť projevuje například při použití benchmarku, generujícího velký soubor. V uvedených případech je pak často jediným východiskem „tvrdý restart“ zařízení.

Majitelé telefonů Xiaomi Mi A2 si stěžují na pomalou interní paměť
Majitelé telefonů Xiaomi Mi A2 si stěžují na pomalou interní paměť

Další stížnosti se týkají přenosových rychlostí při přenosech mezi počítačem a telefonem realizovaných přes kabel prostřednictvím USB. I při použití originálního kabelu rychlost nepřekračuje 700 Kb/s, což je jen zlomek rychlosti, kterou by zařízení mělo zvládat.

Problém se neprojevuje při činnostech náročných na procesor a grafiku – například hry fungují prakticky bez potíží. Celková výkonnost telefonu se zdá být naprosto v pořádku. Teprve v okamžiku, kdy se hra pokusí uložit nějaké informace do souborového systému, dojde k viditelnému zadrhnutí.

Může za to Android 9 Pie?

Je poměrně pravděpodobné, že se uvedené potíže projevují jen na zařízeních, která dostala aktualizaci na Android 9 Pie. Pak by teoreticky mohlo být možné, že se nejedná o hardwarový problém, ale jen softwarovou chybu, kterou by mohla vyřešit nějaká aktualizace.

Může za pomalou interní paměť Android 9 Pie?
Může za pomalou interní paměť Android 9 Pie?

V naší poradně jsme zatím nezaznamenali žádné problémy, jež by ukazovaly na pomalou interní paměť telefonů Xiaomi Mi A2. Přesto se touto cestou obracíme na naše čtenáře a zákazníky, abychom zmapovali situaci.

Pokud vlastníte Xiaomi Mi A2, zachytili jste některé z výše uvedených potíží?

Zdroje: hi-tech.mail.ru, gizchina.com, portaltele.com.ua, akket.com, china-review.com.ua.

Servis XM.cz
Začínají beta testy MIUI 9. Víme, jak se můžete zapojit!

Včera jsme informovali, že MIUI 9 oficiálně zahájí 26. července v 8:00 našeho času spolu s Xiaomi Mi 5X v Číst dál...

MIUI 13: přehled nejčastějších chyb a problémů
MIUI 13: přehled nejčastějších chyb a problémů

Xiaomi postupně vydává aktualizace na MIUI 13 pro telefony Xiaomi, Redmi a Poco. Jak už to bývá, nová verze není Číst dál...

Podívejte se na Redmi 5 a Redmi 5 Plus dva dny před představením

Na čtvrtek 7. prosince má společnost Xiaomi naplánovanou tiskovou konferenci. Kromě jiného zde představí dva nové telefony: Redmi 5 a Číst dál...

Xiaomi Redmi Note 11

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

6 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
RomanGC
RomanGC
4 let před

Vlastním Xiaomi Mi A2 4/64 Global s listopadovou aktualizací a výše uvedené problémy pozoruji. Např. při mazání cache prohlížeče Google Chrome je telefon prakticky nepoužitelný. Dle informací ze zahraničního fóra je problém v eMMC modulu, snad i v kombinaci s SD660. Přecházel jsem z Mi A1 4/64 Global a opravdu je znát pomalejší odezva telefonu. Uvidíme, jak se k tomuto problému postaví samo Xioami. Pokud uzná problém, viděl bych to reklamaci, potažmo odstoupení od kupní smlouvy.

Petr
Petr
4 let před

Třeba vydá Xiaomi nějaký patch, který upraví práci s interním úložištěm.

Jan Šuhaj
Jan Šuhaj
4 let před

Co je prosím tvrdý restart?

J. Vondra
J. Vondra
4 let před

Mám závadu, že se mi po sepnutí tlačítka startu neroysvítí telefon, někdy se jedná i o 7sec. Nebo telefon zvoní, ale obrazovka je černá a nelze přijmout hovor, rozsvítí se třeba až po druhém zazvonění.

6
0
Napište nám svůj komentář!x