Xiaomi Mi MIX 2 přijde se Snapdragonem 835 a 6 GB RAM

Výrobci chytrých telefonů se v poslední době zaměřují na minimalizaci rámečků kolem displeje respektive co možná maximální poměr obrazovky k čelní straně zařízení. Důvod je prostý: zákazníci si to prý žádají. To je důvod, proč téměř všechny společnosti v současné době nabízejí alespoň jeden telefon takzvaně “bez rámečků”. Reálně jsou v tomto směru na špičce především telefony Samsung Galaxy S8 nebo Xiaomi Mi MIX. Zatímco “es osmička” je na trhu relativně krátce, v případě čínského výrobce už veřejnost pomalu vyhlíží nástupce – Xiaomi Mi MIX 2.

Co chystá Xiaomi Mi MIX 2?

O chystané novince je poslední slyšet stále častěji, což by mělo naznačovat, že vývoj Xiaomi Mi MIX 2 je v plném proudu. Úkolu vytvořit telefon snů se zhostil designér Philipp Starck. Vzhled nadcházejícího Xiaomi Mi MIX 2 bude nepochybně zajímavý. Ale co hardware a chyby aktuálního modelu? Xiaomi se v nadcházejícím modelu chystá zlepšit slabší kvalitu hovoru. Kromě toho společnost pracuje na nové technologii, která umožňuje umístit skener otisků prstů pod obrazovku. Podobně, jako původní Mi MIX, bude i druhá generace prodávána se zadním keramickým krytem. Poměr obrazovky k tělu se má zvýšit až na 93% – mělo by se jednat o 6,4″ obrazovku.

Xiaomi Mi MIX 2 v benchmarku GeekBench
Xiaomi Mi MIX 2 v benchmarku GeekBench

Nejzásadnější informace, týkající se Xiaomi Mi MIX 2, přinesl benchmark GeekBench, ve kterém se novinka objevila. Podle veřejně dostupných informací, bude jako procesor nasazen osmijádrový Qualcomm Snapdragon 835 na frekvencí 1,9 GHz (v Xiaomi Mi 6 je tentýž čip taktován na 2,35 GHz). Důležitým údajem je také 6 GB operační paměti. Jako systém bude Android 7.1.1.

Výsledky ukazují, že zařízení v testu provedeném 2. července získalo v operacích s jedním jádrem 1929 bodů, v režimu práce s více jádry pak 6431 bodů. Vzhledem k tomu, test byl pravděpodobně prováděn na prototypu, nelze jeho výsledky považovat za směrodatné. Je také možné, že se některé parametry – zejména frekvence procesoru – ještě mohou změnit.

Současný model Xiaomi Mi MIX pořídíte v našem e-shopu za cenu 24 549 Kč vč. DPH.

Také netrpělivě vyhlížíte nový telefon Xiaomi Mi MIX 2?

Zdroje: xiaomitoday.com, xiaominews.su, xiaomiadvices.com.

Xiaomi Mi Scooter 2: co takhle zkusit elektrickou koloběžku?

Doménou společnosti Xiaomi už zdaleka nejsou jen mobilní telefony. Čínský výrobce se zaměřuje i na další segmenty chytré elektroniky. Dalším Číst dál...

Roborock Sweep One: přichází 2. generace robotického vysavače

Společnost Xiaomi představila druhou generaci robotického vysavače, která se však poněkud překvapivě nejmenuje Mi Robot Vacuum 2. Nový produkt je Číst dál...

Horkovzdušná fritéza Xiaomi Mi Smart Air Fryer 3.5L přichází do Evropy
Horkovzdušná fritéza Xiaomi Mi Smart Air Fryer 3.5L přichází do Evropy

K poměrně velkému překvapení uvádí Xiaomi na globální trh svou novou horkovzdušnou fritézu. Jmenuje se Xiaomi Mi Smart Air Fryer Číst dál...

Xiaomi Redmi Pad

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x