Xiaomi Mi Note 3 fotí lépe než iPhone 8, Google Pixel i HTC U11

Na poli hodnocení fotoaparátů se etablovala společnost DxO Labs, která je známa především hodnocením kvality snímků, pořízených mobilními telefony. Testovala také Xiaomi Mi Note 3 a výsledek možná některé z vás překvapí, neboť čínský mobil překonal v tomto směru iPhone 8, Google Pixel i HTC U11.

V náročném benchmarku získat telefon Xiaomi Mi Note 3 celkové hodnocení 90 bodů. Za fotografie náleží tomuto zařízení 94 bodů, zaostává však v natáčení videa, kde zaznamenalo 82 bodů.

Hodnocení Xiaomi Mi Note 3 v DxOMarku
Hodnocení Xiaomi Mi Note 3 v DxOMarku

DxOMark ocenil, že fotoaparát Mi Note 3 nabízí rychlé a přesné automatické zaostřování a působivé schopnosti zoomování. Dokáže fotografovat s efektivní redukcí šumu v různých světelných podmínkách. Také je schopen zachytit úžasné snímky s využitím rozostření místo mimo hloubku ostrosti (bokeh). Duální fotoaparát však za zhoršených světelných podmínek nezachytí jemné detaily. V jasném světle je také patrný šum v jednolitých plochách a ve stínech. Během testování byl u některých snímků také pozorován barevný nádech.

Xiaomi uspělo v segmentu fotografování
Xiaomi uspělo v segmentu fotografování

Mi Note 3 ve srovnání s konkurencí

Telefony Apple iPhone 8, Google Pixel a HTC U11 mají v hodnocení fotografií (bez videa) skóre 93, 90 a 90. Nicméně, Mi Note 3 je před těmito telefony s impozantním skóre 94. Nízké skóre 82 v benchmarku nahrávání videa snížilo celkové skóre na 90. Při započtení výsledků natáčení videa pak vede Google Pixel 2 s 98 body, iPhone 8 má 94 bodů a HTC U 11 90 bodů.

Porovnání skóre ve fotkách a videích
Porovnání skóre ve fotkách a videích

Připomeňme, že Xiaomi Mi Note 3, představený v září tohoto roku, je v podstatě zvětšenou verzí vlajkové lodě Mi 6. Z hlediska fotoaparátu nabízí Mi Note 3 stejný fotoaparát, jako Mi 6 – tedy duální 12Mpx modul Sony IMX 386 s 2x optickým zoomem a 4osou optickou stabilizací. Již v době představení však čelní představitelé Xiaomi mluvili o údajném vylepšení fotoaparátu, což ostatně výsledky DxOMarku potvrdilo.

Verze se 64 GB interní paměti se prodává za 2499 čínských jüanů (asi 8300 Kč), varianta se 128 GB interního úložiště pak stojí od 2899 do 2999 čínských jüanů (asi 9700 až 10 000 Kč).

Čekali jste tak dobré výsledky Xiaomi Mi Note 3 v testu DxOMark?

Zdroje: gizmochina.com, dxomark.com, xiaominews.su, gizchina.com.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.