Xiaomi odhalilo nové logo MIUI 14. Kdy začnou aktualizace?

Téměř všechny telefony Xiaomi, Redmi a Poco, jež měly obdržet aktualizaci na MIUI 13, se v uplynulých měsících čí týdnech dočkaly nové verze. Čínští vývojáři se tak mohli věnovat přípravám následující verze grafické nadstavby MIUI 14. Mimo jiné probíhající práce naznačilo i několik úniků z interního beta testování, odhalujících část chystaných novinek.

Tento týden se v čínském komunitním diskusní fóru Mi Community objevil příspěvek, publikovaný produktovým ředitelem Jinem Fanem, který lze považovat za oznámení nové verze MIUI. „V uplynulém roce celý tým tvrdě pracoval na spuštění nového velkého projektu. MIUI 14, které bude brzy dostupné pro všechny.“ uvádí.

MIUI 14 klepe na dveře

Čínský výrobce hlásí, že jedním z hlavních cílů nové verze grafické nadstavby byla snaha udělat co nejjednodušší a nejlehčí systém pro vlajkové lodě v segmentu mobilních telefonů. Nijak blíže však zatím nespecifikuje, jaké změny a novinky máme v rámci této vize očekávat.

Nové logo MIUI 14
Nové logo MIUI 14

Každá verze MIUI měla logo postavené na barevném přechodu. V případě MIUI 14 se publikované logo poměrně zásadně liší. Místo barevných číslic přichází s pozadím, ve kterém se mísí růžová barva s modrou, zatímco číslice jedna a čtyři zůstávají bílé.

Nové logo má údajně naznačovat „budoucnost operačního systému s barevným duchem“. Z dosud zveřejněných informací vyplývá, že MIUI 14 patrně nepřinese velké změny. Vývojáři se dle dostupných zpráv soustředili zejména na zefektivnění a odlehčení nadstavby. Údajně by například měly zmizet všechny reklamy.

Kdy se dočkáme aktualizací?

Musíme upozornit, že zatím se jedná pouze o oznámení. V tuto chvíli neexistuje a patrně ještě nějakou dobu nebude existovat telefon, na kterém by byla dostupná nejnovější verze grafické nadstavby od Xiaomi. Pravděpodobně jako první budou mít MIUI 14 nové vlajkové lodě Xiaomi 13 a Xiaomi 13 Pro. Ty budou představené buď ještě v průběhu listopadu, nebo pravděpodobněji v prosinci.

Lze předpokládat, že většina telefonů, jež obdrží aktualizaci na nejnovější MIUI, dostane spolu s ní také update na aktuální Android 13. V případě starších a slabších zařízení však může MIUI 14 běžet i nad starším Androidem 12.

Jako první dostanou aktualizace telefony v Číně, přičemž lze předpokládat, že nejrychleji obdrží update modelové řady Xiaomi 12, Xiaomi 12S a Xiaomi 12T. Teprve pak budou následovat aktualizace globálních, evropských a dalších variant. Obecně můžeme očekávat, že novou verzi dostanou všechna zařízení, jejichž výroba byla zahájena před méně než 2,5 roky. Konkrétní seznam však čínský výrobce zatím nepublikoval.

Těšíte se na novou verzi MIUI?

Zdroje: miui.com, xiaomiui.net, adimorahblog.com, gizmochina.com.

Užijte si EXTRA SLEVY! na všechny zánovní produkty v top kvalitě
Unboxing Redmi Watch 2 Lite: Překvapí něčím?
Redmi Watch 2 Lite - náhled

Před malou chvílí mi na stole přistála krabice, obsahující další zajímavý produkt. Tentokrát se podíváme na unboxing chytrých hodinek Redmi Číst dál...

MIUI 12 – tipy a triky: True Phone Dialer místo aplikace Telefon – 1. díl
MIUI 12 – tipy a triky

Zatímco v minulosti byly v telefonech Xiaomi, Redmi a Poco aplikace Telefon, Zprávy a Kontakty z dílny tohoto čínského výrobce, Číst dál...

Redmi Band: na chytrý náramek Mi Band 5 se chystá konkurent od Redmi
Redmi Band: na chytrý náramek Mi Band 5 se chystá konkurent od Redmi

Před rokem Xiaomi uvedlo svou dceřinou firmu Redmi jako samostatnou značku. Ta od té doby představila několik nových telefonů, ale Číst dál...

Xiaomi Mi Band 7

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

6 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Aleš
Aleš
2 měsíců před

Udělejte radši něco stím kreténským Google telefon a “chat”. Nepoužitelný odpad, který ani nejde vymazat. Chcu zpět funkční původní aplikace co zvládaly i poslat sms!!

Drahomír Bažant
Drahomír Bažant
2 měsíců před

Kdy bude miui 14 a Android 13, na poco x3 pro?? Jestli teda bude.

Prostě ja
Prostě ja
29 dní před

Kdy dostane MIUI 14 popřípadě Android 13 Xiaomi redmi note 10?
Děkuji

6
0
Napište nám svůj komentář!x