Xiaomi Pad 6: Dostane chystaný tablet Snapdragon 8 Gen1?

V posledních dnech se v zákulisí šuškají zvěsti o nové generaci úspěšného tabletu přímo z dílen Xiaomi. Novinka by se měla jmenovat Xiaomi Pad 6 a jednou z nejnovějších zvěstí je, že by mohl být poháněný čipsetem Qualcomm Snapdragon 8 Gen1. Je to ale vůbec reálné?

Xiaomi Pad 6 ale nebude jen model, nýbrž celá řada

Nejnovější podrobnosti však nezmiňují Xiaomi Pad 6 jako jediný model, ale hned jako celou řadu tabletů. Informaci světu poskytl známý leaker Digital Chat Station. Očekává se, že řada bude uvedena na trh v letošním roce, avšak přesnější informace dostupné nejsou.

Je však dobré poznamenat, že leaker zmínil Snapdragon 8 Gen1. Nejnovějším prémiovým čipsetem je však Snapdragon 8+ Gen1. Je tedy možné, že Xiaomi sáhne po zlevněném loňském modelu, který je však stále velice výkonný.

Leaker také uvádí, že nejdražší model z řady by měl mít až 14″ velkou obrazovku a měl by být přímou konkurencí či levnější alternativou pro tablet Samsung Galaxy Tab S8 Ultra. Další z tabletů v řadě by měl být poháněný čipsetem Dimmensity 8100 od MediaTeku. Vlajkový model by pak měl nabídnout baterii o kapacitě 9000 mAh, ale ta prý zatím neprošla certifikací ani registrací.

Je třeba zdůraznit, že všechny výše napsané informace jsou čistě spekulativní, nejsou oficiální a už vůbec ne definitivní. Xiaomi se jako obvykle k dotazu ohledně řady nijak nevyjádřilo, což sice většinou znamená, že je na spekulacích alespoň něco pravdy, nicméně… Chápeme se, že?

[zdroj]

Xiaomi Poco M4 Pro 5G

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Daniel Macho

Jsem geek z Chomutova, který k technologiím tíhnul od dětství. Aktuálně se nejvíce věnuji fotografii a videu ve svém studiu White Whale Media. Dělám ale nejen videa na zakázku, ale i na svůj YouTube kanál, na kterém představuji své zážitky z cest. Také natáčím unboxingy pro tento blog a související e-shop. Mimo jsem také gamer, takže občas si zahraju něco na PC nebo na konzoli. Občas tedy i něco zastreamuji na Twitchi. Hraní na mobilu mi ale moc neříká. Také vládnu lokální komunitě nerdů tady u nás v Chomutově. Patříme pod celonárodní komunitu GUG.cz a pořádáme soutěžně naučné eventy pro každého.

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x