3 (ne)známé produkty Xiaomi: překladač, běžecký pás a zámek

Zase tu máme pátek, což na našem blogu znamená, že vám budeme představovat tři produkty z portfolia Xiaomi, které třeba znáte, ale možná také ne. Dnes to budou žhavé novinky z platformy Youpin, jmenovitě chytrý překladač, běžecký pás a zámek se snímačem otisků prstů.

Xiaomi lighten AI – chytrý překladač

Jako první tu máme jednu z novinek právě uplynulého týdne – inovativní produkt Xiaomi lighten AI, který čínský gigant nabízí na své crowdfundingové platformě Youpin. Jde o překladač z angličtiny do čínštiny, spolupracující s chytrým telefonem.

Xiaomi lighten AI
Xiaomi lighten AI

Jak to funguje? Přístroj rozložíte/vysunete a přísavkou ho připevníte ke stolu. V jeho horní části je fotoaparát se snímačem Sony IMX214 a rozlišením 12 Mpx, do jehož zorného pole umístíte například knihu, časopis, nebo jiné vytištěné materiály. Pak Xiaomi lighten AI propojíte přes Bluetooth s aplikací v chytrém telefonu.

Xiaomi lighten AI - chytrý překladač
Xiaomi lighten AI – chytrý překladač

Zařízení je napájeno baterií s kapacitou 2600 mAh, takže ke své činnosti nutně nepotřebuje připojení k elektrické síti. Pokud čtenář nerozumí nějakému slovu, ukáže na něj prstem a na displeji svého telefonu si přečte jeho možné překlady do čínštiny. Kromě překladu si může poslechnout i výslovnost.

Chytrý překladač
Chytrý překladač

Efektivnost aplikace není ovlivněna typem písma, řádkováním, ani formátem – přístroj si poradí se strohými texty, stejně jako s dětskými knížkami. Bohužel pro nás zatím to nevypadá, že by toto nesporně zajímavé zařízení mělo podporovat i další jazyky.

Xiaomi lighten AI váží jen 190 gramů a ve složeném stavu měří 3,4 × 3,4 × 16,2 centimetrů, takže je snadno přenosný. Aktuálně je k dispozici na Youpinu za cenu 399 čínských jüanů, což je v přepočtu asi 1350 korun. Výrobce předpokládá zahájení dodávek na 23. května.

Xiao Qiao Smart Run Treadmill X3 Pro – běžecký pás

Pokud chcete zhubnout do plavek, patrně je ten nejvyšší čas začít něco dělat. Čínští zákazníci si například mohou pořídit nový běžecký pás pro náročné uživatele Xiao Qiao Smart Run Treadmill X3 Pro. Přístroj váží 39,5 kilogramu a je určen pro osoby s váhou do 100 kg. Běžecká plocha má rozměry 45 × 120 cm.

Xiao Qiao Smart Run Treadmill X3 Pro - běžecký pás
Xiao Qiao Smart Run Treadmill X3 Pro – běžecký pás

Zařízení je skládací, takže nemusí permanentně zabírat prostor. Výrobce pro tyto účely vymyslel speciální mechanismus, díky němuž lze připravit běžecký pás na cvičení během pouhých deseti sekund. Po rozložení jsou rozměry 157 cm na délku, 63 cm na šířku a 1150 cm na výšku. Stroj je bezpečný pro kolena a klouby, protože má systém absorbující otřesy.

Velmi pěkně vypadá obrazovka s ovládacím panelem, na které se zobrazují informace o překonané vzdálenosti, aktuální rychlosti nebo počtu spálených kalorií. Zajímavostí je senzor, umístěný v pravé rukojeti – když se ho běžec dotkne, začne pás postupně zpomalovat. To je určitě bezpečnější metoda než mačkání knoflíku na ovládacím panelu.

Poco X3 Pro
Běžecký pás má obrazovku
Běžecký pás má obrazovku

Běžecký pás lze samozřejmě propojit s chytrým telefonem – konkrétně s aplikací Xiao Qiao Run. V ní lze nastavit parametry cvičení, aktivovat některý ze cvičebních plánů a samozřejmě sledovat dosažené výsledky. Virtuální trenér v závislosti na úrovni uživatele připraví speciální trénink, aby se cvičení bylo efektivní a bezpečně.

Xiao Qiao Smart Run Treadmill X3 Pro je nabízen na crowdfundingové platformě Youpin za cenu 1999 čínských jüanů, což je v přepočtu přibližně 6750 korun. Zahájení dodávek zákazníkům je naplánováno na 24. května. Bohužel pro nás to zatím nevypadá, že by se tento produkt měl dostat na globální trhy.

Xiaomi AreoX Smart – zámek na kolo

Do třetice všeho dobrého tu máme zámek na kolo, skútr či motorku Xiaomi AreoX Smart. Od běžných zámků se liší jak způsobem instalace (provléká se výpletem kola), tak odemykáním – místo klíče vystačíte se svým prstem. Má totiž integrovanou čtečku otisků prstů.

Xiaomi AreoX Smart - zámek na kolo
Xiaomi AreoX Smart – zámek na kolo

Zámek je vyroben z robustních materiálů a jeho výrobce deklaruje odolnosti proti vodě a prachu dle standardu IPX65 (úplná ochrana před prachem a odolnost proti stříkající vodě). Při případném selhání elektronického odemykacího mechanismu a umožňuje také odemknutí klíčem (dva jsou součástí balení).

Zámek se proplétá výpletem
Zámek se proplétá výpletem

Zámek lze nabíjet přes konektor USB-C, jeho baterie má kapacitu 260 mAh a pokud úroveň nabití klesne pod 15 %, spustí se varování. Čtečka otisků prstů je rychlá – od rozpoznání až po odemknutí zámku uplyne prý jen 0,55 sekund.

Odemykání otiskem prstu
Odemykání otiskem prstu

Samotná konstrukce sestává z jednoduché vyztužené tyče ve tvaru písmene „U“ a samotného zámku. Po odemknutí se zámek uvolní a zamykací část lze jednoduše odstranit. Video také ukazuje, že zařízení je možné snadno odemknout i v dešti a k jeho ovládání stačí pouze jedna ruka.

Xiaomi AreoX Smart se prodává na Youpinu ve dvou verzích, lišících se délkou zamykané části. Menší verze s rozměry 224,8 × 130 × 32,2 mm přijde na 199 čínských jüanů (asi 670 korun), větší měří 300 × 130 × 32,2 mm a přijde na 219 čínských jüanů (asi 740 korun). Dodávky zákazníkům začnou 24. května.

Další díly seriálu 3 (ne)známé produkty Xiaomi

Který z dnes představených produktů byste rádi našli v našem e-shopu?
3 (ne)známé produkty Xiaomi: sluchátka, ventilátor a odpuzovač komárů
3 (ne)známé produkty Xiaomi: sluchátka, ventilátor a odpuzovač komárů

Máme tu pátek, a to na blogu XM.cz znamená, že se již po 185. budeme věnovat zajímavým produktům Xiaomi. Dnes Číst dál...

Redmi Note 10
3 (ne)známé produkty Xiaomi: notebooky, projektor a odšťavňovač
3 (ne)známé produkty Xiaomi: notebooky, projektor a odšťavňovač

Po týdenní přestávce se vracíme s pokračováním našeho seriálu, ve kterém vám představujeme zajímavé produkty značky Xiaomi. Dnes to budou Číst dál...

3 (ne)známé produkty Xiaomi: vysavač, nabíječka a hodinky s tlakoměrem
3 (ne)známé produkty Xiaomi: vysavač, nabíječka a hodinky s tlakoměrem

Máme tu 21. pátek roku 2021, a to na našem blogu již tradičně znamená, že se podíváme na zajímavé produkty Číst dál...

Redmi Note 10
Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x