Xiaomi Redmi Note 3: Také se ztrácíte v množství variant?

Mobilní telefon Xiaomi Redmi Note 3 se stal extrémně populární díky skvělé ceně a bohaté výbavě. V současné době ale existují hned 4 verze telefonů a uživatelé se stále častěji ptají, jaký je mezi nimi rozdíl a pro kterou se vlastně rozhodnout. Uděláme vám v tom jasno.

Xiaomi Redmi Note 3 – ten vůbec první

Čínská společnost představila jako první telefon, který nesl název prostě jen Redmi Note 3. Tento přístroj je vybaven procesorem od MediaTeku, nemá možnost použít paměťovou kartu a nabízí podporu LTE připojení na frekvencích 1800/2100 a 2600 MHz. Z tohoto modelu ostatní verze vychází.

xiaomi-redmi-note-3

Xiaomi Redmi Note 3 Pro – výkonnější a s paměťovou kartou

Zanedlouho po tom se na trhu objevila i vylepšená verze s přídomkem Pro, která se nesla ve znamení dvou hlavních změn. V první řadě se dočkal vylepšení procesor, kdy byl MediaTek nahrazen výkonnějším čipem Snapdragon 650. Lepší je i fotoaparát, který má nyní 16 MPx na rozdíl 13 MPx u verze Redmi Note 3. A ještě jeden bonus – Redmi Note 3 Pro si poradí s paměťovou kartou, pokud obětujete jedno místo na SIM kartu. Zbylé specifikace zůstávají rovnocenné.

xiaomi-redmi-note-3-pro

Xiaomi Redmi Note 3 Special Edition – plná podpora LTE

Není to dlouho, co se na tchajwanském trhu objevila i speciální edice Redmi Note 3, která vycházela z modelu Pro (16MPx fotoaparát, Snapdragon 650, podpora paměťové karty), ale přidávala i důležitou podporu pásem 800 a 900 MHz pro LTE. Díky tomu lze LTE používat na celém území České republiky, což byl důležitý krok vpřed. Kromě toho je tu ale ještě jedna nenápadná změna – tato speciální verze je o 2 mm vyšší, kvůli čemuž na ni nelze použít standardní příslušenství pro Redmi Note 3.

xiaomi-redmi-note-3-special-edition

Xiaomi Redmi Note 3 LTE (global) – verze pro Evropu

No a konečně poslední verze, o kterou je v současné době vůbec největší zájem. Tento model vychází z Note 3 Special Edition, nese si tedy s sebou plnou podporu pásem LTE i o 2 mm vyšší konstrukci. Liší se však v tom, že není na rozdíl od verze SE určena pro tchajwanský trh, ale pro Evropu. To poznáte od prvního pohledu například tak, že už i balení je v angličtině místo rozsypaného čaje u jiných verzí.

xiaomi-redmi-note-3-lte-global

Závěrečné srovnání

redmi-note-3-verze

1 komentář: „Xiaomi Redmi Note 3: Také se ztrácíte v množství variant?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.