Recenze Xiaomi Redmi Smart Band Pro: levný a přesto skvělý chytrý náramek

Přemýšlíte nad nějakých chytrým společníkem na zápěstí, ale legendární Mi Band je pro vás příliš malý a chytré hodinky pro změnu velké nebo drahé? Pak by vás mohl zaujmout chytrý náramek Xiaomi Redmi Smart Band Pro, který si půjčuje něco málo z obou světů. Zajímá vás, co všechno náramek umí a jak funguje v praxi? To vám prozradí následující recenze Xiaomi Redmi Smart Band Pro.

Obsah recenze Xiaomi Redmi Smart Band Pro

Xiaomi Redmi Smart Band Pro ukrývá v balení jen to nejnutnější

U takzvaných wereables, nebo-li nositelností chcete-li, je zcela běžné, že toho v balení příliš nenaleznete. Nejinak je tomu i v případě Xiaomi Redmi Smart Band Pro, kde se v krabičce nalézá pouze samotný náramek, nabíjecí kolébka a pár manuálů. To však rozhodně nelze mít výrobci za zlé. Ostatně napájecí adaptér s USB výstupem má doma snad každý majitel chytrého telefonu a náhradní pásek nelze v balení levného náramku příliš očekávat.

Redmi Smart Band Pro pásek

Xiaomi Redmi Smart Band Pro na ruce prakticky neucítíte

Jednou z devíz chytrého náramku Xiaomi Redmi Smart Band Pro je bezesporu jeho konstrukce. Celý náramek totiž váží pouhých 25 gramů a snadno tak zapomenete, že jej na ruce vůbec máte. Samotné tělo náramku má pak hmotnost 15 gramů a rozměry 42,05 x 24,45 x 10,15 mm. Tvořeno je přitom vaničkou z plastu vyztuženého skelným vláknem a displej chrání tvrzené sklo s takzvaně 2.5D zaoblením po krajích. Bohužel, výrobce nespecifikoval o jaké konkrétní tvrzené sklo se jedná. Nicméně se musím přiznat, že se mi v průběhu několikatýdenního testování podařilo náramkem párkrát nechtěně klepnout do pevné překážky a žádné viditelné stopy to na sklíčku nezanechalo.

Originální TPU pásek je na dotek jemný a velmi příjemný. Na první pohled možná působí, že není vyměnitelný, opak je však pravdou a lze jej poměrně snadno od těla náramku oddělit a nahradit jej třeba nějakou pestrobarevnou alternativou. Zapínání je pak identické jako například u posledního Xiaomi Mi Band 6. Máme zde tedy pásek s očkem na jedné straně, kterým provlečeme jeho druhý konec a pomocí plastového “cvočku” jej připneme do dírky. Musím přiznat, že osobně nejsem příliš fanoušek tohoto systému zapínání, neboť se mi několikrát stalo, že jsem volným koncem pásku o něco zavadil a pásek tak rozepl. To se mi však stává u všech náramků a hodinek využívajících tento systém zapínání.

Xiaomi Redmi Smart Band Pro a jeho displej

Jak jste se již mohli dočíst v samostatném článku na našem blogu. Jedním z nejzásadnějších rozdílů mezi Xiaomi Redmi Smart Band Pro a extrémně populárními náramky Xiaomi Mi Band 6 a Mi Band 6 NFC je displej. Paradoxně, dnes testovaná novinka nabídne o kousek menší, 1,47″ displej. Ten však není oproti 1,56″ displeji Mi bandů tolik protáhlý a nemá ani zdaleka takové zakulacení v rozích. Ve výsledku je pak co do čitelnosti a množství zobrazených informací lepší právě zobrazovač použitý u Xiaomi Redmi Smart Band Pro. Co se hardwarových specifikací týče. Jedná se o AMOLED panel o rozlišení 194 x 368 pixelů a tím pádem i, na poměry wereables velmi solidní, jemností obrazu 282 pixelů.

Redmi Smart Band Pro displej

Bazar XM.cz

Potěší také přítomnost automatické regulace jasu. Ten však pochopitelně lze nastavit také ručně. Pochválit musím i intenzitu maximálního jasu. Nemám sice jak ověřit výrobcem udávaných 450 nitů, mohu však s klidným svědomím konstatovat, že displej je dobře čitelný i na ostrém slunci. Chybět pak pochopitelně nesmí ani funkce Allways on Display s možností nastavit časový interval, po který má být aktivní. Škoda jen, že není na výběr z více designů této obrazovky. Na druhou stranu aktivní AoD se umí citelně podepsat na výdrži baterie a vzhledem k tomu, že u náramku velmi dobře pracuje funkce “zvednutím probudit” jsem měl po dobu testování tuto vychytávku vypnutou a nijak zásadně mi ani nechyběla. Nastavit lze pochopitelně také časový interval, po který má displej zůstat zapnutý. K jeho rychlému uspání slouží dobře známé gesto přikrytí displeje dlaní a naopak pro jeho aktivaci na něj stačí klepnout prstem – tedy vedle zmíněného gesta zvednutí zápěstí.

Hardwarová výbava Xiaomi Redmi Smart Band Pro

Ve výbavě žádného současného chytrého náramku, vyjma těch úplně nejlevnějších, nesmí chybět snímač srdečního tepu. A nejinak je tomu i v případě Xiaomi Redmi Smart Band Pro, který vedle měření vašeho tepu zvládá měřit také saturaci krve kyslíkem (SpO₂). Hodnoty tepové frekvence z náramku jsem porovnával s konvenčním tlakoměrem a byl jsem poměrně příjemně překvapen, jak se shodovaly. Pro detekci vašeho pohybu pak slouží 3-osý akcelerometr a 3-osý gyroskop.

Redmi Smart Band Pro senzory

Tyto senzory se ke slovu dostanou například i během monitorování spánku. To zde však úplně spolehlivě nefunguje. Několikrát jsem náramek nachytal, že počítal spánek klidně i hodinu před usnutím, nebo naopak postřehl, že nespím klidně až půl hodiny poté, co jsem již ani nebyl v posteli. Bohužel, na GPS se již nedostalo, nicméně ta je v takto levných zařízeních spíše výjimečně. Když už ji ale levné náramky nabízí, je její kvalita zpravidla nevalná a její přítomnost je navíc vykoupena jinými citelnými ústupky. Z toho důvodu bych absenci GPS testovanému náramku Xiaomi Redmi Smart Band Pro příliš nevyčítal.

Široká podpora sportů

Ostatně pro venkovní běh, turistiku, nebo jen pohodovou venkovní procházku můžete stále prostřednictvím aplikace Mi Fitness využít GPS ve vašem smartphonu. Opravdu obsáhlá je i podpora dalších sportů a aktivit, i se započtením všemožných variací (například treking, výšlap a venkovní chůze) jich je přes 110. Podporováno je dokonce monitorování plavání v bazénu. To náramku umožňuje voděodolnost deklarovaná stupněm 5 ATM. To v překladu znamená, že hodinky vydrží tlak vody odpovídající vodnímu sloupci 50 metrů. Ovšem neznamená to, že byste se s náramkem mohli potápět do 50 metrů. Jedná se o laboratorní údaj za specifických podmínek. V praxi by měl náramek zvládnout šnorchlování. Vyhnul bych se pak sprchování pod horkou vodou.

Redmi Smart Band Pro aktivity

Mezi podporované sporty a fyzické aktivity patří například:

 • běh
 • chůze
 • jízda na kole
 • běžecký pás
 • indoor cycling
 • venkovní plavání
 • plavání v bazénu
 • cvičení na eliptickém trenažeru
 • výšlap
 • trailový běh
 • lyžování
 • volné cvičení
 • cvičení jógy

Systém náramku Xiaomi Redmi Smart Band Pro

Jelikož je tělo náramku Xiaomi Redmi Smart Band Pro zcela prosto jakýchkoli mechanických či senzorových tlačítek, musel si výrobce poradit s ovládáním ryze skrze gesta. A musím uznat, že se s tím popral elegantně. Vyjma nutnosti připojit náramek na nabíječku k jeho zapnutí nepředstavuje absence tlačítek jakýkoliv ústupek. Pro krok zpět stačí gesto potažení prstem zleva doprava a byť chybí gesto vyloženě pro návrat na domovskou obrazovku v podobě ciferníku, pohodlně jsem si vystačil s gestem přikrytí displeje dlaní. Tažením do stran na obrazovce ciferníku se zase dostanete k widgetům v podobě obrazovek náležících měření tlaku, počasí, ovládání hudebního přehrávače a dalším. Nechybí ani rychlé přepínače. Na této obrazovce naleznete aktivaci baterky a režimu nerušit, aktivaci gesta “zvednutím probudit”, stav baterie či zkratky pro budík a nastavení.

Chytré hodinky s podporou 150+ sportovních režimů. 24/7 monitoring zdraví a Bluetooth telefonní hovory

Přejetím od horního okraje obrazovky se dostanete k nepřečteným notifikacím. Na této obrazovce, nebo notifikačním centru chcete-li, lze také notifikace rozkliknout a přečíst celé. To bohužel nelze při přijetí notifikace. Pokud je tedy například zpráva příliš dlouhá na to, aby se zobrazila naráz, musíte jít do zmíněného notifikačního centra abyste ji přečetli celou, což není zrovna dvakrát praktické. K nabídce aplikací se dostanete z domovské obrazovky tažením směrem nahoru. Nejprve musím zmínit, že Xiaomi Redmi Smart Band Pro má uzavřený systém a ten neumožňuje nahrávat aplikace třetích stran. To však ale od podobného náramku čeká asi jen málokdo.

Aplikace pak mohou být řazeny buď v jednom sloupci pod sebou i s popisky, nebo v mřížce po dvou sloupcích. Kvůli absenci popisků a poměrně malé velikosti ikon jsem ovšem jednoznačně preferoval první možnost. Z menu pak máte přístup například ke sportovním aktivitám, či jejich záznamům. Ty lze pochopitelně zobrazit také v aplikaci, nicméně i na samotném náramku zjistíte všechny potřebné statistiky. Podobně jsou k dispozici také statistiky o vývoji vašeho spánku, srdečního tepu, úrovně stresu či hodnot SpO₂. Za zmínku stojí také přítomnost dálkové spouště fotoaparátu, kterou však výrobce dlouhodobě označuje jako experimentální a nutně nemusí fungovat se všemi telefony. Chybět pak pochopitelně nesmí ani počasí, stopky či budík.

Aplikace Mi Fitness

Stejně, jako u dalších chytrých “nositelností” od Xiaomi, také náramek Xiaomi Redmi Smart Band Pro při komunikaci se smartphonem spoléhá na aplikaci Mi Fitness. Tu jsme vám ve zkratce představili již u příležitosti přerodu z původního Mi Fit. Aplikace pochopitelně slouží také k prvnímu spárování náramku s vašim smartphonem. Provede vás celým procesem párování a následně vysvětlí základy práce s náramkem.

Aplikace Mi Fitness je rozdělena na čtyři hlavní obrazovky. Na první vidíte vaše údaje spolu s dlouhodobými statistikami a posledním cvičením. Další slouží pro spuštění a monitoring cvičení v reálném čase. Třetí obrazovka náleží spárovanému zařízení a obsahuje všechna potřebná nastavení. Výčet hlavních obrazovek pak uzavírá váš osobní profil s možností propojit aplikaci Mi Fitness s aplikací Strava. Bohužel, propojení například s Google Fit, které bylo v Mi Fit dostupné zde z nějakého důvodu chybí. V aplikaci můžete upravit, které statistiky chcete vidět na úvodní stránce a zrovna tak můžete zobrazit/skrýt widgety na jednotlivých obrazovkách vašeho náramku. Pochopitelně včetně úpravy jejich pořadí.

Celkově pak můžete aplikaci používat pro kompletní nastavení náramku Xiaomi Redmi Smart Band Pro včetně voleb, které jsou dostupné přímo v jeho systému. A chybět nesmí ani možnost stahovat nové designy ciferníků. Pokud budete chtít náramek používat pro zobrazení notifikací z vašeho telefonu, je nutné aplikaci udělit patřičná oprávnění a zvolit, jaký typ upozornění chcete v náramku mít. Vedle příchozích hovorů a SMS tak můžete povolit upozornění z každé jedné aplikace, kterou máte v telefonu nainstalovanou. Nezapomeňte přitom udělit aplikaci práva se spouštět na pozadí a také výjimku ve správci baterie aby ji neukončoval a notifikace se vám na náramku skutečně zobrazovaly. Po prvním, možná maličko komplikovanějším, nastavení jsem však s příjmem notifikací neměl po dobu testu nejmenší problém.

Opravdový vytrvalec

Výdrž náramku Xiaomi Redmi Smart Band Pro jednoznačně patří mezi jeho největší trumfy. Integrovaná baterie o kapacitě 200 mAh náramku dle tvrzení výrobce poskytne výdrž na jedno nabití až 14 v režimu “běžného” použití a až 20 dní v úsporném režimu. Já jsem během testování neměl problém dosáhnout přiblížit se ani těm 20 dnům na jedno nabití. V tomto režimu mi náramek sloužil pro zobrazování notifikací a monitoring spánku, počtu kroků a srdečního tepu v půlhodinových intervalech. Při občasném monitoringu pohybových aktivit a kontinuálním měření tepu se pak výdrž snížila přibližně na 16 dní na jedno nabití. Výdrž se tedy nebojím označit jako skvělou.

Škoda, že takto optimální situace nevládne také u nabíjení. To v první řadě probíhá díky malému magnetickému konektoru, který se přichytí ke kontaktům na spodní straně náramku. Konektor však drží jen opravdu velmi slabě a není problém nabíjení nechtěně přerušit. Nabití plně vybitého náramku pak zabere přibližně 2 hodiny.

Povánoční výprodej je tady!

Závěr recenze Xiaomi Redmi Smart Band Pro

Xiaomi se v oblasti dostupných chytrých náramků a hodinek dlouhodobě daří na trh přinášet velmi povedené produkty a dnes testovaný náramekXiaomi Redmi Smart Band Pro je toho jen důkazem. Jedná se o skvělou alternativu k extrémně populárním náramkům Mi Band. Oproti poslednímu Mi Band 6 NFC sice bohužel postrádá ono NFC a neexistuje tak způsob, jak s ním platit. Tím však zásadní nedostatky Xiaomi Redmi Smart Band Pro končí. Náramek nabídne skvěle použitelný displej, který je dobře čitelný i za slunečného dne a na kterém není kvůli jeho šířce utrpení číst každou zprávu. Mezi hlavní devízy dnes testovaného náramku pak jednoznačně patří také skvělá výdrž na jedno nabití, která snadno překročí i dva týdny.

Opomenout nemohu ani pohodlí. Díky nízké hmotnosti a na dotek příjemným materiálům prakticky nebudete vědět, že nějaký náramek na zápěstí vůbec máte. Trochu škoda je pak absence vestavěné GPS, drobných nelogičností v systému jako nemožnost zobrazit celou notifikaci jedním kliknutím, nebo nepříliš spolehlivé monitorování spánku. To vše jsou však u podobného zařízení s velmi nízkou cenou poměrně snadno obhajitelná negativa.

Cena a dostupnost Xiaomi Redmi Smart Band Pro

Xiaomi zavádí “Pure Mode” v MIUI. Prozatím ale jen v Číně

V září 2021 začala společnost Xiaomi nabírat beta testery pro svůj "Pure Mode", který se aktuálně nachází v čínské verzi Číst dál...

Recenze Xiaomi Roborock S5 Max: pomocník, kterého si zamilujete

Vybíráte robotický vysavač, který nejen kvalitně vysaje, ale dokáže i obstojně vytřít? V tom případě se zastavte u naší recenze Číst dál...

Rozbalili jsme Redmi Note 9T: cenově dostupný mobil s podporou 5G
Rozbalili jsme Redmi Note 9T: cenově dostupný mobil s podporou 5G

Telefon Redmi Note 9T byl představen 8. ledna tohoto roku jako další člen modelové řady Redmi Note. K jeho nejsilnějším Číst dál...

Apple AirPonds Pro 2

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Tom
Tom
8 měsíců před

Dlouho jsem se rozhodoval mezi tímto a miband 6 ,nakonec zvítězil miband 6 má o něco vyšší PPI

Karel Kilián
Odpovědět  Tom
8 měsíců před

Dobrý den,

já před časem dělal srovnání Xiaomi Mi Band 6 NFC vs. Redmi Smart Band Pro a musím říci, že každý měl něco. Asi bych si nakonec vybral Mi Band kvůli placení.

Přeji hezký den.
Karel Kilián

2
0
Napište nám svůj komentář!x