Xiaomi řeší problémy se zhasínáním obrazovky během hovorů

Někteří majitelé telefonů Xiaomi, Redmi a Poco si stěžují na problémy se zhasínáním obrazovky během telefonních hovorů. Čínský výrobce situaci řeší a spustil dotazník, na jehož základě chce odhalit příčinu potíží, způsobenou pravděpodobně nesprávnou funkcí senzoru přiblížení.

Poprvé se tyto problémy objevily v loňském roce u řady Redmi Note 9 a od té doby se více či méně sporadicky vyskytují na dalších modelech. Potíže hlásí například majitelé telefonů Redmi Note 10 Pro, Poco F3 a Poco X3 Pro.

Problémy se zhasínáním obrazovky

Na našem blogu jsme se tomuto tématu věnovali loni v srpnu ve článku Obrazovka během hovorů nezhasíná: jak otestovat senzor přiblížení? V něm jsme doporučili několik způsobů, jak můžete otestovat, zda senzor přiblížení funguje správně.

Xiaomi řeší problémy se zhasínáním obrazovky během hovorů
Xiaomi řeší problémy se zhasínáním obrazovky během hovorů

Majitelé postižených zařízení tvrdí, že se obrazovka vypíná, když se vypínat nemá (například při poslechu zvukových poznámek), nezhasíná se, když by měla, (například během telefonování) či se naopak nerozsvěcí (např. při vzdálení telefonu od ucha). Obzvláště nepříjemné jsou nežádoucí stisky tlačítek na nezhasnuté obrazovce v průběhu hovoru.

Xiaomi již u některých modelů oficiální potvrdilo chybu, spočívající v tom, jak senzor přiblížení vyhodnocuje různé situace. Zatím však nevydalo žádnou opravu, takže stížnosti nespokojených uživatelů se jen hrnou.

Kdy přijde oprava?

Jediným pravděpodobným vysvětlením všech problémů může být, že nejnovější verze MIUI 12 trpí softwarovým problémem. Tato chyba se následně dostala do několika zařízení. Naštěstí se ve světle řady stížností zdá, že Xiaomi nyní začalo brát problémy se snímačem přiblížení vážně.

Problémy se zhasínáním obrazovky
Problémy se zhasínáním obrazovky

Výrobce nedávno v komunitě Mi Community zveřejnil odkaz na dotazník, na jehož základě chce získat více informací o povaze a chování problému, aby ho mohl jednou provždy vyřešit. Majitelé několika modelů, včetně Xiaomi Mi 10T, Xiaomi Mi 10T Pro, Xiaomi Mi 10T Lite, Xiaomi Mi 10i, Xiaomi Mi Note 10 Lite, Redmi Note 10, Redmi Note 10 Pro, Redmi Note 10 Pro Max, jsou vyzýváni, aby jeho prostřednictvím poskytli zpětnou vazbu.

Pokud máte zájem pomoci vývojářům identifikovat příčinu problému, aby mohli pracovat na nápravě, pak neváhejte a vyplňte dotazník. Formulář je sice v angličtině, ale s pomocí překladače je poměrně snadno pochopitelný. Budete odpovídat například na otázky, kdy se projevují problémy se zhasínáním obrazovky během hovorů, jak často, jakou aplikaci pro hovory používáte, jestli máte na telefonu nějaký obal a jakého modelu telefonu se problém týká. Dotazník nevyžaduje žádné osobní ani kontaktní údaje.

Máte na svém telefonu problémy se zhasínáním obrazovky během hovorů?

Zdroj: piunikaweb.com.

Poco F3
Obrazovka během hovorů nezhasíná: jak otestovat senzor přiblížení?
Obrazovka během hovorů nezhasíná: jak otestovat senzor přiblížení?

Obrazovka během hovorů nezhasíná - to je jeden z poměrně častých problémů, který řeší nejen uživatelé telefonů Xiaomi. Následkem toho Číst dál...

Xiaomi něco chystá. Lei Jun láká na životní příběh

U Xiaomi se zřejmě něco chystá. CEO společnosti, Lei Jun, totiž na Twitteru uvedl, že 11. srpna vystoupí se svou Číst dál...

Které telefony dostaly ve 31. týdnu aktualizace MIUI či Androidu?
Které telefony dostaly ve 31. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu?

Máme tu pondělí, a to na našem blogu již tradičně znamená, že se podíváme na to, které telefony dostaly v Číst dál...

Sledujte nás na Telegramu

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
54 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
David
David
1 rok před

Mam to i u redmi note 9 pro + mi displej chvilkama zacne svitit hnusnym kontrastem a stale se to snizuje a zvysuje. A to mam vypnuty automaticky jas.

Johhny Walker
Johhny Walker
1 rok před

Mi A1 – stejny problem uz od zakoupeni – opraveno menu v liste aby toho slo uchem zmacknout co nejmene.

Janek
Janek
1 rok před

Poco F3
občas když při hovoru dám telefon od ucha nerozsviti se obrazovka – někdy pomůže několikrát přiblížit prst k senzoru a někdy nepomůže nic

Milan
Milan
Odpovědět  Janek
1 rok před

A jak to řešíte?
Už na Redmi Note 3 SE se stávalo, že se displej nerozsvítil po oddálení od hlavy. Protistrana musela ukončit hovor jako první, aby se rozvítil. Jinak nastal problém. Evidentně se Xiaomi nepoučilo dost důkladně. Nicméně na Poco X3 NFC zatím problém nepozoruji. Chodí to a rozhodně se to nechystám domršit nějakou aktualizací.

Roman
Roman
Odpovědět  Milan
1 rok před

To já mám stejný problém uPoco X3
Protistrana většinou musí „položit“ tel.
Jinak strašně dlouho trvá než se display rozsvítí po oddálení…

Radim
Radim
1 rok před

Problém se senzorem přiblížení mám i na Redmi Note 8 pro. Asi 3x – 4x za dobu používání se stalo, že senzor z ničeho nic úplně přestal fungovat na pár dní, pak se sám rozjel.
Ovšem naposledy pomohlo udělat manuálně kalibraci senzoru ve skrytém nastavení. Od té doby nebyl problém

Tube
Tube
Odpovědět  Radim
1 rok před

Poradite, jak se dela kalibrace?

Radim
Radim
Odpovědět  Tube
1 rok před

Zdravím,
Nastavení -> O telefonu -> Všechny specif.
Zde poklepat několikrát na „Verze Jádra“.
Měla by se otevřít nová aplikace s názvem „CIT“.
Vpravo nahoře rozkliknout možnosti přes 3 tečky -> Additional Tools. (Či rovnou Calibrate Proximty Sensor, pokud je v nabídce). Zde kliknout na Proximity Sensor.
Nyní by měla být zobrazena obrazovka pro samotnou kalibraci. Horní číslo by správně mělo být 0.0 při zakrytí senzoru, jinak jiné číslo (u mne 5.0). Spodní číslo je jen kalibrační hodnota.
Zkuste dát dlaň blízko nad senzor do vzdálenosti, od které chcete, aby reagoval a kliknout na Calibrate.
Spodní číslo se zřejmě změní a senzor by mohl začít fungovat, pokud ne tak zkuste postup zopakovat/chyba bude asi někde jinde.
Snad Vám to pomůže,
Radim

Vašek
Vašek
Odpovědět  Radim
10 měsíců před

Dobrý den. Na telefonu Xiaomi Mi 10T pro tuto možnost kalibrace nemám. Neporadíte jestli je kalibrace na tomto telefonu možná? Děkuji.

Vašek
Vašek
Odpovědět  Karel Kilián
10 měsíců před

Dobrý den. Test jsem dělal. Senzor jednou funguje pak třeba zase ne. Proto jsem chtěl zkusit tu kalibraci. Zjistil jsem,že když telefon jen leží,tak senzor nereaguje,ale jakmile jdu telefonem naproti dlaní abych ho zakryl ,tak funguje. Takže co s tím nevím. Při telefonování se telefon občas prostě rozsvítí a dělá to neplechu. Tohle bych od telefonu za 14tis teda nečekal.

Alžběta
Alžběta
1 rok před

Mám to u redmi 9

Standa
Standa
1 rok před

Redmi note 9
Dělá mi to když potvrdím volání, zhasne mi celý telefón a funkčnost se obnoví až protistrana položí hovor. Hovor proběhne normálně. Pokud volaný hovor nezvedne většinou je potřeba telefón restartovat. Někdy se vzpamatuje když hovor ukončí operátor ale né vždy. Taky to nedělá u každého hovoru, zatím co jsem si všiml tak nejvíce když používám kartu co je v roamingu.

Martin
Martin
1 rok před

Mám to i na Redmi 8

Tomáš
Tomáš
1 rok před

Já mám Xiaomi Mi NOTE 10 který tam není uveden a mám stejný problém. Zvednu hovor přiložím k uchu a za chvíli koukám rozsvícený display. Mám to velice často. Skoro každý hovor a u delších několikrát.

Pavel
Pavel
1 rok před

Manželka má redmi 8A a během hovoru, když odtáhne ucho od telefonu, tak obrazovka je stále černá

Antonín
Antonín
1 rok před

Redmi 9t, při dlouhodobém volání se mi rozsvítí obrazovka a pak uchem zmáčknu většinou podržet hovor či ztlumit pak můžu mluvit do aleluja. Já myslel že to je mojí vinou. 😂

Lukas
Lukas
1 rok před

Xiaomi Mi Note 10 Pro, senzor funguje jak ma, zadny problem, mam i Xiaomi Mi Note 10 a Xiaomi Redmi 8 senzor u vsech zcela v poradku.

Last edited 1 rok před by Lukas
Rudolf Kos
Rudolf Kos
1 rok před

Mám Redmi Note 10 a problém s nezhasínajícím displejem mám. Kalibrace nepomáhá. Před tím Mi Lite 8 bez problémů.

Petr
Petr
1 rok před

Redmi Note 10 Pro, stejný problém. Pokud volám klasicky přes mobilní síť, není to tak často ale když volám přes aplikaci Facebook Messenger tak je to velmi časté, což naznačuje že by to mohl být spíše problém software, tak snad ho brzy vyřeší.

Honza
Honza
1 rok před

Na mém Xiaomi Mi 10 T mi při hovoru zhasne displej a po oddálení telefonu od ucha je občas stále zhasnutý,tudíž protistrana musí ukončit hovor dřív nebo musím displej zapnout tlačítkem. Někdy naopak při přiblížení telefonu k uchu displej svítí a nechtěně se dotykem aktivují různá tlačítka.

Vladimír
Vladimír
1 rok před

Poco M3 – problém se senzorem přiblížení byl, způsobeno ochranným krytem v kombinaci s „nalepeným“ krycím sklem – vyřešeno drobnou mechanickou úpravou, nyní OK, senzor reaguje ve vzdálenosti cca 3 cm korektně, takže u tohoto typu sw problém nepředpokládám.

Dan
Dan
1 rok před

Mně to dělá i na Mi 10. Během hovoru se rozsvítí displej a uchem si přepínám vše co si telefonu zamane. Už mně to docela vytáčí. Při hovoru z reproduktoru mi zase pro změnu displej vždy zhasne, pak se najednou rozsvítí. V diagnostice při testu proximity senzoru mi to píše, že diagnostiku nelze provést.

martin
martin
1 rok před

dobry den mam mobil redmi note 10s pri zvednu telefonu se rozsviti co me docela vadi da se to nekde v nastaveni vypnot ? dekuji za odpoved

Stanislav
Stanislav
1 rok před

Dobrý den. Mám POCO F3 a mám tyto 2 problémy: při hovoru se display nezhasne a obličejem listuji v telefonu+ vypadává zvuk z mého zařízení (po továrním nastavení se tento problém zatím již neobjevil) a druhý závažnější problém je když začnu hovor a obrazovka zčerná(což v případě telefonátu je v pořádku) ale obrazovka-display zůstane černý a nefunguje ani tlačítko power prostě nic a dokud hovor neukončí volaný nebo služba operátora pro dlouhé vyzvánění nebo jak to nazvat tak mám v ruce místo slušného telefonu jen malou cihličku.

Filipes
Filipes
1 rok před

Xiaomi mi 9 tiež. Hlavne pri telefonovaní cez WhatsApp. Alebo keď počúvam nahrávky, tak mi zhasne dispej často.

Martin
Martin
10 měsíců před

Dobrý den.
Před pár dny jsem si pořídil Xiaomi redmi 10 pro a zjistil jsem taky problém který tu byl už popisovaný.
Při poslechu nahrávky z aplikace WhatsApp mi zhasíná obrazovka, ne sice vždy ale zhasíná.
Obrazovku rozsvítim a pokud na uzamčené obrazovce nevypnu nahrávku opět se obrazovka uzamkne.

pavel drapak
pavel drapak
8 měsíců před

dobry vecer pokazde kdyz volam nebo mi volaji vione se mi dysplej mam poco m3

54
0
Napište nám svůj komentář!x