Xiaomi Smart Band 7 vs. Smart Band 7 Pro: je lepší náramek, či hodinky?

Počátkem týdne jsme se dočkali představení celé řady novinek – mimo jiné i nových chytrých hodinek Xiaomi Smart Band 7 Pro. V očích výrobce je to – alespoň soudě z názvu – náramek, který nějakým způsobem navazuje na Xiaomi Smart Band 7 (označovaný též jako Xiaomi Mi Band 7). Pojďme se podívat, v čem se Xiaomi Smart Band 7 a Smart Band 7 Pro liší a v čem jsou naopak stejné.

Tradičně začneme porovnáním cen. Xiaomi Smart Band 7 prodáváme v našem českém e-shopu za 1 219 Kč, zatímco ve slovenském online obchodě stojí 49 eur. Varianta Pro se zatím na českém ani slovenském trhu neprodává, takže si zkusme porovnat ceny v Číně. Smart Band 7 zde přijde na 249 čínských jüanů (cca 890 Kč), zatímco Smart Band 7 Pro se zde prodává za 399 čínských jüanů (cca 1430 Kč). Je tedy zjevné, že verze Pro bude asi o 38 % dražší a velmi podobná bude patrně i situace na našem trhu, až se na něj dostane.

Xiaomi Smart Band 7 vs. Smart Band 7 Pro

Začněme tím nejmarkantnějším rozdílem – fyzickou konstrukcí. Zatímco Smart Band 7 je klasický fitness náramek, jehož tělo s oválnou obrazovkou se vejde do řemínku, varianta Pro má přeci jen blíž k hodinkám. Tělo přesahuje řemínek a také zapínací spona odpovídá tomuto typu nositelného zařízení. Obě zařízení drží na ruce pomocí silikonového řemínku (respektive, abychom byli zcela přesní: jde o termoplastický polyuretan).

Band 7
Band 7

Dalším viditelným rozdílem je samozřejmě obrazovka. Ta je v případě Smart Bandu 7 oválná, na výšku měří 1,62″, má rozlišení 192 × 490 obrazových bodů a jemnost 326 ppi. V případě Smart Bandu 7 Pro má obrazovka tvar obdélníku orientovaného na výšku, má úhlopříčku 1,64″, rozlišení 280 × 456 obrazových bodů a jemnost taktéž 326 ppi. Má tedy o 35 % více bodů a dokáže tedy zobrazit i větší množství informací.

Band 7 Pro
Band 7 Pro

Dobrou zprávou je, že se v obou případech jedná o AMOLED displej s velmi dobrou čitelností na přímém slunci. V případě Mi Bandu 7 je připraveno více než 100 ciferníků, verze Pro dokonce míří v počtu ciferníků nad hranici 180. Obě zařízení podporují oblíbenou funkci Always on Display (AoD).

Další parametry

Oba náramky počítají ušlé kroky, odvozují z nich překonanou vzdálenost a kalorie spálené chůzí. Pro tyto účely jsou vybavené tříosým senzorem zrychlení a gyroskopem. Na spodní straně se pak nalézá optický snímač tepové frekvence, schopný měřit též úroveň okysličení krve (SpO2). Obě hodnoty lze měřit buď jednorázově, nebo kontinuálně v průběhu celého dne.

Xiaomi Smart Band 7
Xiaomi Smart Band 7

Obě zařízení dokážou sledovat i další faktory, ovlivňující zdraví a fyzickou kondici. Jmenovitě jde například o monitorování spánku, včetně schopnosti detekovat spánkové fáze, měření hladiny stresu či vyhodnocování fyzické aktivity pomocí metriky PAI.

Xiaomi Smart Band 7 Pro
Xiaomi Smart Band 7 Pro

Samozřejmě nechybí tradiční funkce, jako je zobrazování oznámení z chytrého telefonu či upozornění na příchozí hovory. Ani z jednoho náramku však nelze telefonovat. K dispozici je například dálkové ovládání hudby a fotoaparátu v mobilu, budík s funkcí chytrého buzení, stopky, časovač, předpověď počasí a mnoho dalších funkcí. Ze softwarového hlediska jsou oba Smart Bandy prakticky identické.

Sportem ku zdraví

Xiaomi Smart Band 7 i Smart Band 7 Pro samozřejmě umí měřit a vyhodnocovat sportovní aktivity. Obě zařízení podporují 117 typů sportu, přičemž některé jsou dokonce schopné automaticky detekovat. V obou případech je deklarována odolnost proti vodě do 5 ATM, což znamená, že se s náramky nemusíte bát deště, sprchy, plavání ani potápění.

Náramky Xiaomi Smart Band 7
Náramky Xiaomi Smart Band 7

Jedním z největších rozdílů mezi oběma produkty je podpora satelitních pozičních systémů. Když budete chtít při venkovní aktivitě zaznamenat trasu, změřit její délku a další parametry, budete si se Smart Bandem 7 muset vzít mobilní telefon, protože náramek sám o sobě neumí určovat polohu.

Bazar XM.cz
Náramky Smart Band 7 Pro
Náramky Smart Band 7 Pro

Verze pro naopak podporuje pět satelitních pozičních systémů: americké GPS, evropské Galileo, ruský GLONASS, čínské Beidou a japonský QZSS. Dokáže tedy zaznamenávat trasu bez nutnosti nosit s sebou mobil, což je věc, kterou aktivní sportovci určitě ocení.

Další rozdíly mezi Xiaomi Smart Band 7 a Smart Band 7 Pro

Pro mnoho zákazníků bude velmi podstatným rozdílem přítomnost NFC ve verzi Pro. V Číně se sice prodává i základní Smart Band 7 s NFC (za 299 čínských jüanů, tj. cca 1 070 Kč), ale na českém trhu je (zatím?) dostupná pouze verze bez NFC.

To znamená, že náramkem ve verzi Pro lze bezkontaktně platit, zatímco se základní verzí to prostě nejde. Takřka jedním dechem však musíme dodat, že podporovány budou pravděpodobně (stejně, jako u Mi Bandu 6 s NFC či Xiaomi Watch S1) pouze platební karty Mastercard vydané ČSOB, mBankou či fintechem Curve.

Poslední větší rozdíl spočívá v baterii. Band 7 pohání akumulátor s kapacitou 180 mAh, který na jedno nabití vydrží až 15 dní běžného nebo 9 dní náročnějšího používání. Band 7 Pro má sice větší baterii s kapacitou 235 mAh, která však musí živit větší displej. To v praxi znamená výdrž až 12 dní při běžném a 6 dní při náročnějším používání.

Proč si vybrat Xiaomi Smart Band 7?

  • Protože je levnější.
  • Jelikož má delší výdrž.
  • Neboť je kompaktnější.

Proč si vybrat Xiaomi Smart Band 7 Pro?

  • Protože má větší displej.
  • Jelikož podporuje satelitní poziční systémy.
  • Protože má NFC.
  • Neboť působí prémiovějším dojmem.
  • Jelikož nabízí více ciferníků.

Který náramek byste si vybrali vy?

Které telefony dostaly v 5. týdnu aktualizace MIUI či Androidu?
Které telefony dostaly v 5. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu?

Je tu první únorové pondělí, což znamená, že se podíváme na to, které telefony a tablety dostaly v uplynulém týdnu Číst dál...

Xiaomi Watch S1, S1 Active a Buds 3T Pro míří na globální trh

Včerejšek byl pro fanoušky Xiaomi velký den. Nejen, že se dočkali globálního uvedení smartphonů řady Xiaomi 12, ale také nových Číst dál...

Redmi Note 7 představen. Má 48Mpx foťák a lákavou cenovku
Začal předprodej Redmi Note 7 v našem e-shopu

Že je Redmi další nezávislou značkou v portfoliu Xiaomi už pravidelní čtenáři našeho blogu vědí. Stejně tak bylo známo, že Číst dál...

Samsung Galaxy řada Z
Chytré hodinky s podporou 150+ sportovních režimů. 24/7 monitoring zdraví a Bluetooth telefonní hovory

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x