Xiaomi Yeelight Bedside Lamp: nová verze chytré lampičky

Společnost Xiaomi si získala pozornost zákazníků nejen jako výrobce chytrých telefonů a fitness náramků. V jejím portfoliu dnes najdeme celou řadu zajímavých produktů, které vám průběžně představujeme v rámci cyklu 3 (ne)známé produkty Xiaomi. Jmenovat můžeme například chytré osvětlení, které zaujme funkcemi a atraktivním poměrem cena/výkon. Na našem webu jsme recenzovali například chytrý LED pásek Xiaomi Yeelight Smart Light Strip a žárovky Xiaomi Yeelight. Včera společnost představila druhou generaci chytré lampičky Xiaomi Yeelight Bedside Lamp. Ačkoli název ji definuje především jako osvětlení do ložnice, využití najde prakticky kdekoli.

Hlavní změna, se kterou druhá generace Xiaomi Yeelight Bedside Lamp přichází, se týká možností připojení. Model z roku 2015 disponoval pouze konektivitou Bluetooth, což bylo do jisté míry omezující. Osvětlovací těleso bylo možné ovládat jen na určitou vzdálenost. Nová verze přichází s připojením přes Wi-Fi, takže ji lze (stejně jako žárovky a LED pásek) ovládat přes Internet prakticky odkudkoli. Ostatní nabízené funkce zůstaly shodné s první generací. Lze předpokládat, že postupně dostanou podporu Wi-Fi i další produkty, které jí zatím nedisponovaly.

Novinka přichází s podporou Wi-Fi
Novinka přichází s podporou Wi-Fi

S čím přichází Xiaomi Yeelight Bedside Lamp?

Xiaomi Yeelight Bedside Lamp obsahuje LED značky OSRAM, umí svítit různými barvami a celkem zvládne 16 milionů barev. Tímto způsobem můžete ovlivňovat atmosféru v místnosti podle potřeby a nálady. Pro komunikaci s aplikací v chytrém telefonu umí tato verze použít jak Bluetooth 4.2, tak Wi-Fi (pouze 2,4 GHz). Kromě mobilu ji lze ovládat také z náramku Mi Band či chytrého asistenta Mi AI. Pokud bádáte nad praktickým využitím, vězte, že bude možné zhasínat světlo hlasovým příkazem, nebo v okamžiku, kdy náramek pozná, že jste usnuli. Můžete také definovat čas, kdy obvykle chodíte spát, a lampa nastaví chladnější světlo. Xiaomi Yeelight Bedside Lamp může dokonce automaticky měnit světlo v závislosti na pokojové teplotě.

Obsahuje LED značky OSRAM
Obsahuje LED značky OSRAM

Co se týče vzhledu, společnost neprovedla žádné změny, protože současný model vypadal opravdu dobře. Spodní část je vyrobena z pískovaného stříbrného kovu, horní kryt dodává společnost Samsung, zůstal i osvědčený válcový tvar. Nahoře najdeme velký dotykový panel pro nastavení jasu, barev a režimů. Ve středu je tlačítko pro zapnutí/vypnutí lampy, druhé slouží pro nastavení světelných režimů. Uživatel může nastavit jas přejetím prstem po okraji. Hmotnost proti minulé verzi stoupla o 4 gramy na 284 gramů.

Lampa zhasne v okamžiku, kdy uživatel usne
Lampa zhasne v okamžiku, kdy uživatel usne

Lampa je součástí produktové řady Smart Home, což znamená, že ji můžete ovládat vzdáleně. Stačí k tomu aplikace Mi App, která je v současné době k dispozici pouze pro uživatele systému Android (v dohledné době prý bude i pro iPhone). Barvu i světelný režim tak můžete ovládat z obrazovky svého telefonu.

Potěšujícím faktem je, že společnost nezměnila cenu tohoto úžasného produktu, takže nová verze Xiaomi Yeelight Bedside Lamp je k dispozici za 249 jüanů (v přepočtu asi 820 Kč).

Líbí se vám Xiaomi Yeelight Bedside Lamp?

Zdroje: xiaomitoday.com, gizmochina.com, xiaominews.su, gizchina.com.

Roborock Sweep One: přichází 2. generace robotického vysavače

Společnost Xiaomi představila druhou generaci robotického vysavače, která se však poněkud překvapivě nejmenuje Mi Robot Vacuum 2. Nový produkt je Číst dál...

Xiaomi Redmi Note 5A byl představen ve třech verzích. Je kovový a levný.

Jak jsme již avizovali, v pondělí 21. srpna představila čínská společnost Xiaomi svůj nový telefon. Jmenuje se Xiaomi Redmi Note Číst dál...

Nový robotický vysavač Xiaomi přichází s vylepšeným vytíráním
Nový robotický vysavač Xiaomi přichází s vylepšeným vytíráním

Xiaomi se poměrně úspěšně etablovalo v segmentu robotických vysavačů, ve kterém dnes patří k nejsilnějším hráčům. Nový robotický vysavač Xiaomi Číst dál...

Samsung Galaxy řada Z
Xiaomi Mi Band 7

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x