Zakřivené hodinky Xiaomi Amazfit X bude možné objednat přes Indiegogo

Pravidelní čtenáři našeho blogu si jistě vzpomenou, že jsme na konci srpna v rámci našeho seriálu 3 (ne)známé produkty Xiaomi prezentovali chytrý fitness náramek Xiaomi Amazfit X, který je zajímavý především svou flexibilní obrazovkou. Článek končil tím, že na zahájení prodejů a další informace si budeme muset počkat do příštího roku.

Na začátek si vysvětleme, že produkty Amazfit vyrábí čínská firma Huami, která je dceřinou společností Xiaomi. Do jejího portfolia patří například populární náramek Mi Band 4, který nyní prodáváme za 785 korun, nebo elegantní hodinky Amazfit GTS, jež nabízíme za 3360 Kč.

Xiaomi Amazfit X na Indiegogo

V případě chytrých hodinek Xiaomi Amazfit X se čínský výrobce rozhodl vsadit na skupinové financování neboli crowdfunding. To funguje zhruba následovně: firma v kampani představí produkt a uvede sumu, kterou potřebuje získat na zahájení výroby.

Xiaomi Amazfit X na Indiegogo
Xiaomi Amazfit X na Indiegogo

Uživatelé pak mohou přispívat různými částkami, za které následně obdrží tento produkt za zvýhodněnou cenu. Platí se tedy předem s tím, že pokud se nepovede získat kýženou sumu, všechny peníze se vrací investorům. V případě úspěchu by měl výrobce v deklarovaném termínu začít odesílat výrobky těm, kdož přispěli.

Xiaomi si pro tyto účely zvolilo Indiegogo – jeden ze dvou největších crowdfundingových portálů. V tuto chvíli ještě neběží kampaň, v jejímž rámci by bylo možné přispět – stávající stav lze považovat za jakési „oznámení, že se něco chystá“. Výhodou Indiegogo je, že zpravidla umožňuje zasílání i do Česka.

Co čekat od Xiaomi Amazfit X?

Čínský výrobce prezentuje nové hodinky se zakřivenou obrazovkou jako ideální pro uživatele, kteří žijí prací a sportem. Mají tedy být dostatečně elegantní a reprezentativní, ale současně i funkční a použitelné pro měření sportovních aktivit.

Vzhled Xiaomi Amazfit X bude možné změnit pomocí více než dvaceti ciferníků
Vzhled Xiaomi Amazfit X bude možné změnit pomocí více než dvaceti ciferníků

Základním prvkem je dotykový AMOLED displej s úhlopříčkou 2,07″, jemností 326 ppi, rozlišením HD a jasem 430 nitů. Nedílnou součástí je samozřejmě snímač tepové frekvence, díky kterému budete mít dokonalý přehled o svém srdci. Deklarovaná výdrž baterie s kapacitou 220 mAh je až sedm dnů.

AMOLED displej s úhlopříčkou 2,07"
AMOLED displej s úhlopříčkou 2,07″

Zakřivená obrazovka není jen působivým designovým prvkem – zařízení se díky ní lépe nosí na zápěstí a poskytne lepší úhly pohledu. Zakřiveného tvaru je dosahováno zahříváním až na 700 °C a postupným ohýbáním v šesti krocích.

Funkce a další schopnosti

Uživatelé se mohou těšit na podporu celé řady sportovních aktivit – výrobce však zatím konkrétně nejmenoval, jaké sporty budou umět hodinky Xiaomi Amazfit X měřit. Přímo na hodinkách bude možné sledovat hodnotu srdečního tepu a svůj sportovní výkon. Pochopitelně nebude chybět podpora zobrazování notifikací z chytrého telefonu.

Nechybí snímač tepové frekvence
Nechybí snímač tepové frekvence

Hodinky jsou deklarovány jako vodotěsné do 5 ATM, což v praxi znamená, že bez úhony přežijí ponor do hloubky až 50 metrů. Určitě se tak nebudete muset bát s nimi plavat, sprchovat nebo umývat nádobí. Jejich vzhled bude možné změnit pomocí více než dvaceti ciferníků.

Hodinky jsou deklarovány jako vodotěsné do 5 ATM
Hodinky jsou deklarovány jako vodotěsné do 5 ATM

Zatím stále není známa cena, za kterou Xiaomi hodlá žhavou novinku prodávat. Tu se patrně dozvíme až po spuštění crowdfundingové kampaně na serveru Indiegogo. Nyní nezbývá než doufat, že Xiaomi Amazfit X bude možné objednat i do Česka.

Líbí se vám chytré hodinky Amazfit X?

Zdroje: indiegogo.com, portaltele.com.ua.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.