10 novinek MIUI 9, které určitě budete chtít vyzkoušet

26. července představila společnost Xiaomi novou verzi své ROM. V tomto článku vám stručně představíme 10 novinek MIUI 9, které určitě budete chtít vyzkoušet. Nová verze totiž přichází s hromadou nových funkcí, které zlepší vaší každodenní práci s chytrým telefonem. Posuďte sami.

Rychlost

MIUI 9 je doslova bleskurychlá a využívá všech výhod, které přináší Android 7.0 Nougat, ze kterého vychází. Xiaomi vylepšilo přes padesát funkcí, aby svou ROM dotáhlo k dokonalosti. O rychlosti svědčí nedávný test spouštění aplikací, ve kterém z padesáti programů spustil telefon Xiaomi Mi 6 s MUII 9 celých 43 rychleji než Samsung Galaxy S8 a Huawei P10.

Jednou z novinek MIUI 9 je rychlost
Jednou z novinek MIUI 9 je rychlost

Stabilita

Podle Xiaomi je MIUI 9 mnohem stabilnější než kterákoli předchozí verze. MIUI 9 vykazuje lepší a stabilnější výkony i ve srovnávání s čistým Androidem a EMUI 5.1 od společnosti Huawei.

MIUI 9 slibuje stabilitu
MIUI 9 slibuje stabilitu

Rychlejší čas spouštění

Aplikace se spustí prakticky hned poté, co klepnete na její ikonu. Podílí se na tom chytré plánování vláken a inteligentní zrychlení CPU, které v součtu snižují čas, nutný pro spouštění programů.

Rychlejší čas spouštění
Rychlejší čas spouštění

Dynamická alokace zdrojů

Dynamická alokace zdrojů klade důraz na inteligentní přidělování prostředků na základě toho, jak používáte telefon. MIUI 9 upřednostňuje prostředky pro aplikace, které aktuálně používáte.

Dynamická alokace zdrojů
Dynamická alokace zdrojů

Vyhledávání obrázků

Jednou z novinek MIUI 9 je chytré vyhledávání obrázků, které je často srovnáváno s vyhledáváním ve Fotkách Google. Hledání v MIUI 9 umožní uživatelům najít snímky podle lidí, místa, události, obsahu dokumentu, snímku obrazovky a mnoha dalších parametrů.

Vyhledávání obrázků
Vyhledávání obrázků

Chytrý asistent

Také Xiaomi podlehlo trendu doby a přišlo s vlastní implementací „chytrého asistenta“, kterou nazvalo prostě Smart Assistant. Jeho cílem je umožnit uživatelům najít cokoliv, co se nachází v telefonu, jako jsou schůzky, poznámky a mnoho dalšího.

Chytrý asistent
Chytrý asistent

Chytré spouštění aplikací

Domlouváte se přes komunikační aplikaci na společné večeři, takže logicky bude dalším krokem rezervace stolu v restauraci? Tak přesně s takovými situacemi by vám měla pomoci funkce chytrého spouštění aplikací, která nabídne rychlé vyvolání programu na základě obsahu obrazovky.

Chytré spouštění aplikací
Chytré spouštění aplikací

Režim rozdělené obrazovky

Tato funkce se ve výčtu očekávaných novinek MIUI 9 objevuje v podstatě od začátku. Čistý Android ji již nabízí nějaký ten pátek, Xiaomi si tedy v tomto směru dalo na čas. Jak napovídá název, uživatel si může na jedné obrazovce spustit a provozovat dvě aplikace současně. S ohledem na orientaci zařízení pak tyto dva programy běží vedle sebe, nebo nad sebou.

Režim rozdělené obrazovky
Režim rozdělené obrazovky

Filtr oznámení

Nebaví vás neustálé notifikace, vyvolávané všemožnými aplikacemi? I toto již čistý Android řeší možností povolit pouze vybraným aplikacím přístup k oznámením. Notifikační filtr v MIUI 9 umožní, aby si uživatel určil, od kterých programů chce zobrazovat oznámení.

Chytrý telefon Xiaomi Mi 11 Lite
Filtr oznámení
Filtr oznámení

Možnosti nastavení domovské obrazovky

MIUI 9 nabídne uživatelům snadnější přizpůsobení domovské obrazovky, díky chytřejšímu a pohodlnějšímu režimu úprav.

Možnosti nastavení domovské obrazovky
Možnosti nastavení domovské obrazovky

Která z novinek MIUI 9 vás zaujala?

Napište nám do diskuze pod článkem, která z novinek MIUI 9 vás nejvíce zaujala a těšíte se na to, až ji vyzkoušíte! Je jedna z těch, které jsme zmínili v tomto přehledu, nebo se vám na nové ROMce líbí ještě něco jiného?

Zdroj: xiaomininja.com.

MIUI 9 – tipy a triky: nápady pro pokročilé uživatele
MIUI 10 – tipy a triky: tísňové SOS - připravte se pro případ nouze

Máme tu úterý a s ním již páté pokračování našeho seriálu MIUI tipy a triky, které tentokrát cílíme na pokročilé Číst dál...

Přichází stabilní MIUI 9. Kdo ji dostane mezi prvními?

Společnost Xiaomi začíná ve velkém uvolňovat aktualizaci na nejnovější stabilní MIUI 9. Poslední verze přichází se spoustou nových funkcí, jako Číst dál...

Test ukázal, o kolik je MIUI 9 rychlejší než MIUI 8 (video)

Minulý týden jsme se dočkali oficiálního představení ROM MIUI 9, kterou by měly dostat skoro všechny telefony řad Mi a Číst dál...

Redmi Note 10
Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Tomas Kobrle
Tomas Kobrle
3 let před

Dobrý den velice mě zaujal výčet novinek v MIUI9. Tesil jsem se ze po aktualizaci meho Xiaomi redmi3 na MIUI9 global 7.9.15 beta budu moci tyto nove funkce vyuzivat. Bohuzel jsem byl zklaman ze uvedené funkce v telefonu nejsou. Musim cekat na dalsi verzi a nebo tyto funkce dostupne nebudou (chytrý asistent, rozdělení obrazovky,..)?

Petr Hošek
Petr Hošek
3 let před

Naprosta pecka je funkce rozdělení obrazovky,MIUI je nejjjj

2
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x