3 (ne)známé produkty Xiaomi: chladič mobilu, router a nabíjecí reproduktor

Máme tu pátek, a to na našem blogu znamená, že vám budeme představovat zajímavé produkty značky Xiaomi. Tentokrát to budou samé žhavé novinky, které čínský gigant představil ve čtvrtek 13. února. Čeká na vás chladič mobilu, Wi-Fi router a bezdrátový reproduktor s bezdrátovou nabíječkou.

Xiaomi Mi 10 Air Cooling Fan – chladič mobilu

Ve čtvrtek čínský gigant představil své vlajkové lodě v segmentu chytrých telefonů – Xiaomi Mi 10 a Mi 10 Pro. Společně s tím však dostalo prostor i několik dalších novinek – například chladič mobilu Xiaomi Mi 10 Air Cooling Fan.

Xiaomi Mi 10 Air Cooling Fan - chladič mobilu
Xiaomi Mi 10 Air Cooling Fan – chladič mobilu

Toto příslušenství ocení především hráči náročných her, během kterých může docházet k zahřívání zařízení. Xiaomi Mi 10 Air Cooling Fan je chladič s ventilátorem, který držákem připevníte k zadní straně telefonu a on se postará o efektivnější odvod tepla.

Ventilátor pohání vlastní baterie, je tak zcela nezávislý na baterii mobilu a neobsadí USB-C port, který díky tomu můžete využít například k připojení gamepadu. Výrobce tvrdí, že tímto způsobem lze snížit teplotu telefonu až o deset stupňů Celsia během pouhých šedesáti sekund.

Chladič mobilu Xiaomi Mi 10 Air Cooling Fan
Chladič mobilu Xiaomi Mi 10 Air Cooling Fan

Chladič mobilu Xiaomi Mi 10 Air Cooling Fan je určen pro telefony Mi 10 a Mi 10 Pro, přičemž v tuto chvíli nemáme informace, zda má být kompatibilní i s jinými modely. V Číně se bude prodávat za 129 čínských jüanů, což je v přepočtu asi 420 Kč.

Xiaomi AIoT AX3600 – Wi-Fi router

Dalším nesporně zajímavým produktem je Wi-Fi router Xiaomi AIoT AX3600, jehož největším lákadlem je podpora Wi-Fi 6 (802.11 ax) s přenosovými rychlostmi až 9,6 Gb/s. Zařízení je vybaveno celkem sedmi anténami – jedna je určena pro zařízení AIoT, dvě vysílají v pásmu 2,4 GHz a zbývající čtyři na frekvenci 5,0 GHz.

Xiaomi AIoT AX3600 - Wi-Fi router
Xiaomi AIoT AX3600 – Wi-Fi router

Srdcem tohoto zařízení je čtyřjádrový čip Qualcomm IPQ8071A s jádry ARM Cortex A53 s maximální taktovací frekvencí 1,0 GHz. Procesor má k dispozici 512 MB operační paměti a 256MB interní úložiště. Ve srovnání se starším modelem AC1200 nabízí novinka o 155 % vyšší výkon.

Xiaomi uvádí, že se jedná o první router, který používá tento čip v zařízení pro běžné spotřebitele. Má větší výpočetní výkon a vyšší stabilitu, díky čemuž lze očekávat, že tento router bude zejména pro náročnější zákazníky bestsellerem.

Router podporuje technologii OFDMA (Orthogonal Frequency-Division Multiple Access), která dokáže současně přenášet data pro více koncových zařízení. To umožňuje mnohem rychlejší připojení a nižší latenci, pokud je současně připojeno mnoho zařízení.

Novinka je schopná obsluhovat najednou až 248 připojených zařízení čili je vhodná nejen pro domácí, ale i pro firemní či komerční nasazení. Router lze nastavovat z aplikace Mi Home, pomocí další aplikace pak lze sledovat jeho provoz, včetně upozornění na odhlášené či přihlášené zařízení.

Roborock S5 Max

Na zadní straně jsou připraveny čtyři ethernetové porty, jejichž rychlost sice výrobce neudává, avšak předpokládáme přinejmenším 1 Gb/s. Zařízení je dostupné v elegantní matně černé barvě za 599 čínských jüanů, což je v přepočtu asi 1960 korun.

Xiaomi Wireless Charging Bluetooth Speaker – reproduktor s nabíječkou

Zařízení typu „vše v jednom“ mají své výhody a u zákazníků se setkávají s pozitivní odezvou, neboť za jedny peníze dostanou více funkcí. Právě takovým produktem je bezdrátový reproduktor s bezdrátovou nabíječkou Xiaomi Wireless Charging Bluetooth Speaker.

Xiaomi Wireless Charging Bluetooth Speaker - reproduktor s nabíječkou
Xiaomi Wireless Charging Bluetooth Speaker – reproduktor s nabíječkou

Začněme funkcí nabíječky – reproduktor je mírně nakloněný v úhlu 20 ° a v dolní části má zarážku, takže na něj můžete na šířku položit telefon. Příjemným překvapením je skutečnost, že bezdrátová nabíječka nabízí rychlé nabíjení výkonem až 30 wattů.

Reproduktor s nabíječkou Xiaomi Wireless Charging Bluetooth Speaker
Reproduktor s nabíječkou Xiaomi Wireless Charging Bluetooth Speaker

Kromě telefonů Xiaomi si pochopitelně poradí i se zařízeními dalších značek, jako je například Samsung Galaxy S10, iPhone11 a mnohá další. Zvládá nabíjet na vzdálenost 4 milimetrů, což znamená, že mobily může nabíjet i přes pouzdro.

Reproduktor s nabíječkou
Reproduktor s nabíječkou

Druhou funkcí je bezdrátový reproduktor, který lze s telefonem rychle spárovat přes NFC. Další komunikace, včetně přehrávání písniček a zvuků, pak probíhá obvyklou cestou přes Bluetooth. Solidní zvuk zajišťují dva reproduktory s výkonem 5 wattů.

Xiaomi Wireless Charging Bluetooth Speaker
Xiaomi Wireless Charging Bluetooth Speaker

V kombinaci s telefonem Xiaomi Mi 10 může tento reproduktor fungovat jako „chytrý reproduktor Xiao AI s obrazovkou“. Zařízení podporuje Bluetooth ve verzi 5.0, díky kterému zvládne udržovat stabilní spojení až na vzdálenost deseti metrů.

Bezdrátový reproduktor s bezdrátovou nabíječkou Xiaomi Wireless Charging Bluetooth Speaker je v Číně nabízen za cenu 249 čínských jüanů, tedy přibližně 810 korun. Bohužel nemáme informace o tom, zda bude dostupný i na evropském trhu.

Další díly seriálu 3 (ne)známé produkty Xiaomi

Který z dnes představených produktů byste rádi našli v našem e-shopu ?

2 komentáře: „3 (ne)známé produkty Xiaomi: chladič mobilu, router a nabíjecí reproduktor

 • 15. 2. 2020 (14:25)
  Permalink

  Spíš by mě zajímalo jestli router podporuje VDSL2 profil 35b, protože na tom fungují nové rychlostí internetu nad 100mb/s

 • 15. 2. 2020 (17:09)
  Permalink

  @Router
  Dobrý den,

  to zatím výrobce nikde nedeklaroval, ale osobně si myslím, že toto nebude DSL router, ale klasický síťový router.

  Karel Kilián

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.