3 (ne)známé produkty Xiaomi: taktický nůž, rotoped a sterilizační lampa

Je tady pátek a pravidelní čtenáři našeho blogu jistě vědí, co to znamená! Ano, je tu v pořadí již 121. pokračování seriálu, ve kterém vám představujeme zajímavé a často i neznámé produkty značky Xiaomi. Dnes to bude taktický nůž, chytrý rotoped a sterilizační lampa.

Xiaomi Trident – taktický nůž

Xiaomi už dávno není jen výrobcem chytrých telefonů nebo spotřební elektroniky. Záběr čínského giganta je značný a často přesahuje i do nečekaných segmentů, což je i případ taktického nože Xiaomi Trident. Tento nůž může být užitečným nástrojem pro přežití pro ty, kteří se ocitli uprostřed divokého dobrodružství.

Xiaomi Trident - taktický nůž
Xiaomi Trident – taktický nůž

Délka čepele je 98 milimetrů. přičemž celý nůž včetně rukojeti měří 235 milimetrů a váží 232 gramů. Xiaomi Trident je vyroben z nerezové oceli 440C (nerezová ocel s vysokým obsahem uhlíku) a má titanový povlak. Pomocí tří čepelí s ním lze řezat, sekat, nebo krájet a na jeho těle také najdete praktický otvírák lahví.

Nůž má ergonomický design – přichází s rukojetí z kompozitního vlákna K10, které je provedeno ve vzoru, díky kterému neklouže v dlani. S drážkami pro lepší držení prsty se nemusíte obávat, že by se vám nůž v nejméně vhodném okamžiku vysmekl.

Neobvyklá novinka v podobě taktického nože Xiaomi Trident je zatím k dispozici pouze v Číně v rámci crowdfundingové platformy YouPin. Zde je nabízen za cenu 158 čínských jüanů, což je v přepočtu přibližně 520 korun.

Xiaomi V1 Plus Smart Training Bike – rotoped

Další novinkou právě končícího týdne je rotoped (či přesněji řečeno „chytré tréninkové kolo“) Xiaomi V1 Plus Smart Training Bike. Kromě obvyklých funkcí zaujme především obrazovkou s úhlopříčkou 19,5″ (cca 50 centimetrů), umístěnou nad řídítky.

Xiaomi V1 Plus Smart Training Bike - rotoped
Xiaomi V1 Plus Smart Training Bike – rotoped

Barevná dotyková obrazovka slouží nejen k zobrazování informací o podaném sportovním výkonu, ale také k veškerému nastavení. Celkem logicky je odolná proti potu a vedle nejrůznějších statistik nabídne také obsah v podobě tréninkových lekcí a tipů od fitness trenérů.

Výrobce slibuje, že v rámci aplikace Yesoul bude každý den přidávat nové dynamické lekce cyklistiky včetně přímých přenosů z fitness center. Kromě toho je možné objednat si více než tři tisíce fitness kursů „on demand“. Budete tak moci cvičit s experty, aniž byste museli opouštět svůj domov.

Rotoped Xiaomi V1 Plus Smart Training Bike
Rotoped Xiaomi V1 Plus Smart Training Bike

Chytré tréninkové kolo Xiaomi V1 Plus bylo navrženo pod dohledem odborníků a pomůže při splnění vašich cílů v oblasti kondice a zdraví. Stroj měří 145 cm na délku, 130 cm na výšku a 53 cm na šířku.

Chytré tréninkové kolo Xiaomi V1 Plus Smart Training Bike je aktuálně dostupné výhradně v rámci crowdfundingové platformy YouPin. Zde je nabízeno v černé, nebo bílé barvě za cenu 9 999 čínských jüanů – to je v přepočtu asi 32 900 českých korun.

Xiaomi FIVE Smart Sterilization Lamp – sterilizační lampa

Také poslední produkt dnešního přehledu je novinkou uplynulého týdne. Jmenuje se Xiaomi FIVE Smart Sterilization Lamp a jde, jak ostatně napovídá název, o sterilizační lampu, která dokáže eliminovat viry a bakterie.

Lampa obsahuje dvě trubice značky Philips, vydávající ultrafialové záření o vlnové délce 280-315 nanometru. To má germicidní vlastnosti, což v praxi znamená, že dokáže likvidovat viry, bakterie, roztoče a plísně, čímž vytvoří čisté sterilní prostředí.

Ultrafialové trubice mají životnost až 9000 hodin a mohou být v nepřetržitém provozu po dobu až 12 hodin. Lampa slouží k dezinfekci prostorů s podlahovou plochou až 30 m2 a dokáže eliminovat až 99,9 % běžných patogenů.

Přístroj je poměrně kompaktní – jeho rozměry jsou 245 × 120 × 120 milimetrů – a má výkon 35 wattů. Kromě tlačítka na těle základny lze lampu ovládat také z mobilního telefonu prostřednictvím aplikace Mijia nebo hlasového asistenta Xiao AI. Pomocí notifikací umí dokonce upozornit na zjištěné viry ve vzduchu.

Jak je u Xiaomi obvyklé, i tento produkt je v počáteční fázi nabízen jen v rámci crowdfundingové platformy YouPin. Lampa Xiaomi FIVE Smart Sterilization Lamp stojí 149 čínských jüanů, což je v přepočtu přibližně 490 korun. Zahájení dodávek zákazníkům je plánováno na 5. březen 2020.

Další díly seriálu 3 (ne)známé produkty Xiaomi

Který z dnes představených produktů byste rádi našli v našem e-shopu ?

5 komentářů: „3 (ne)známé produkty Xiaomi: taktický nůž, rotoped a sterilizační lampa

 • 25. 1. 2020 (6:29)
  Permalink

  Ten úžasný nůž Xiaomi Trident je samozřejmě naprosto k ničemu. Nebo si s ním zkuste uříznout chleba a namazat paštikou, případně očistit hřib. To si spíše na sami sobě něco uříznete. 🙂

 • 25. 1. 2020 (11:43)
  Permalink

  @Xiaomi Trident
  Dobrý den,

  připadá mi zvláštní, že znáte vlastnosti nože, který se ještě ani neprodává a tudíž ho nemá ani jeden zákazník, natožpak v Česku.

  Přeji hezký den.
  Karel Kilián

 • 25. 1. 2020 (14:33)
  Permalink

  Dobře, tak chytraky…pastikare.Tady bych doporučil výlet do Bibione busem😆😆😆😆

 • 25. 1. 2020 (17:31)
  Permalink

  Kde koupím ten nůž?
  Nějaký link by nebyl? mám vážný zájem.. Potom na to natočím recenzi a dám na Youtube 🙂

 • 25. 1. 2020 (18:05)
  Permalink

  Dobrý den,

  jak píšeme v článku: „Neobvyklá novinka v podobě taktického nože Xiaomi Trident je zatím k dispozici pouze v Číně v rámci crowdfundingové platformy YouPin.“

  Karel Kilián

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.