3 (ne)známé produkty Xiaomi: chytré hodinky pro děti, kalendář a teploměr

Máme tu druhý pátek roku 2020 a s ním i 119. pokračování našeho pravidelného seriálu, ve kterém představujeme produkty značky Xiaomi. Tentokrát jsme pro vás připravili samé žhavé novinky: digitální kalendář s e-inkovým displejem, přesný a rychlý osobní teploměr a velice praktické chytré hodinky pro děti.

Ještě než se pustíme do známých i méně známých produktů, dovolíme si upozornit na dvojici chytrých hodinek, které Xiaomi představilo tento týden na veletrhu CES. Jedná se o novou generaci nejlevnějších chytrých hodinek Xiaomi Amazfit Bip S a chytré hodinky se zvýšenou odolností Xiaomi Amazfit T-Rex. V našich článcích se o těchto novinkách dozvíte vše, co můžete potřebovat vědět.

Xiaomi Smart Health Calendar – digitální kalendář

Když už jsme začali novinkami, budeme v tomto trendu pokračovat – Xiaomi Smart Health Calendar je dalším přírůstkem do široké rodiny produktů čínského giganta. Jedná se o digitální kalendář s řadou doplňujících informací.

Xiaomi Smart Health Calendar - digitální kalendář
Xiaomi Smart Health Calendar – digitální kalendář

Tělo přístroje je vyrobeno z plastu, konkrétně z akrylonitrilbutadienstyrenu (ABS) a polykarbonátu (PC). Tyto materiály poskytují výrobku stylový a moderní vzhled a zároveň jsou šetrné k životnímu prostředí – jsou totiž 100% recyklovatelné. Zařízení má rozměry 142,5 × 112 × 40 milimetrů a váží 103 g.

Digitální kalendář Xiaomi Smart Health Calendar
Digitální kalendář Xiaomi Smart Health Calendar

Dominantou Xiaomi Smart Health Calendar je obrazovka s úhlopříčkou 5,83″ na bázi elektronického inkoustu. Zásadní výhodou této technologie je vedle dobré viditelnosti obsahu minimální náročnost na elektrickou energii – displej totiž potřebuje elektřinu jen při změně obsahu, ovšem pro jeho zobrazování už nikoli.

Xiaomi Smart Health Calendar
Xiaomi Smart Health Calendar

Kromě aktuálního data ukazuje na obrazovce například informace o počasí, kvalitě ovzduší, ceně akcií, události v kalendáři a další údaje. Díky tomu budete mít na očích vše, co je pro vás podstatné, a nemusíte každý rok kupovat papírový kalendář nebo diář.

Digitální kalendář
Digitální kalendář

Zařízení lze přes Wi-Fi připojit k internetu, odkud si pak může stahovat události z celé řady online kalendářových služeb (bohužel zdroje se nezmiňují o podpoře Google Kalendáře). K dispozici jsou také běžné funkce, jako je připomenutí, budík, odpočet a další.

Xiaomi Smart Health Calendar je aktuálně k dispozici pouze v Číně prostřednictvím crowdfundingové platformy YouPin. Výrobce si ho cení na 199 čínských jüanů, což je v přepočtu asi 660 korun. Zahájení dodávek zákazníkům je plánováno na 27. února.

Xiaomi MIJIA Digital Thermometer – osobní teploměr

Také druhý produkt dnešního přehledu – osobní teploměr Xiaomi MIJIA Digital Thermometer – je novinkou právě končícího týdne. Čínský výrobce již ve svém portfoliu má několik teploměrů, včetně osobních, tento se liší tím, že ho lze použít na dvou částech těla – v podpaží a v ústní dutině (pochopitelně asi ne hned v tomto pořadí 😀 ).

Redmi 9

Výrobce vyzdvihuje především dvě zásadní vlastnosti: rychlost a přesnost měření. Celé zařízení je velké zhruba jako flash disk a na svém těle má relativně rozměrný LCD displej, na kterém zobrazuje naměřenou hodnotu. Obrazovka je vybavena podsvícením, díky kterému lze snadno odečíst hodnotu teploty i v noci.

Xiaomi MIJIA Digital Thermometer - osobní teploměr
Xiaomi MIJIA Digital Thermometer – osobní teploměr

Teploměr podporuje dva režimy měření – v rychlém módu dokáže zobrazit tělesnou teplotu za pouhých 30 sekund. Po dokončení rychlého měření teploty lze pokračovat „pomalým“ měřením po dobu asi 5 minut, dokud nezazní signál. Hodnota, zjištěná v tomto režimu, by měla být naprosto přesná.

Nebylo by to Xiaomi, aby přišlo na trh s úplně obyčejným digitálním teploměrem. V tomto případě je přidanou hodnotou možnost propojení s mobilní aplikací v chytrém telefonu. V jejím rámci lze ukládat naměřené hodnoty pro až devět uživatelů. Pozadí aplikace navíc automaticky změní barvu, aby upozornilo na neobvykle vysokou teplotu.

Osobní teploměr Xiaomi MIJIA Digital Thermometer
Osobní teploměr Xiaomi MIJIA Digital Thermometer

Osobní teploměr Xiaomi MIJIA Digital Thermometer se začal prodávat právě dnes, tedy v pátek 10. ledna. Jeden kus přijde na 69 čínských jüanů, což je v přepočtu přibližně 230 Kč. K dispozici bude v obchodech Xiaomi Mall, Xiaomi Home, Tmall a Jingdong.

Xiaomi Mitu Children Learning Watch 4 Pro – chytré hodinky pro děti

Když jsme tento článek začali chytrými hodinkami, tak ho jimi také zakončíme. Další novinkou uplynulého týdne jsou totiž chytré hodinky pro děti se šíleně dlouhým názvem Xiaomi Mitu Children Learning Watch 4 Pro.

Xiaomi Mitu Children Learning Watch 4 Pro - chytré hodinky pro děti
Xiaomi Mitu Children Learning Watch 4 Pro – chytré hodinky pro děti

Ač jde o hodinky určené dětem, rozhodně se nedá říci, že by jakkoli zaostávaly za podobnými produkty pro dospělé. Například LCD obrazovka s LED podsvícením a úhlopříčkou 1,7″ poskytuje velmi pěknou jemnost 326 PPI. Je chráněna odolným 2,5 sklem Gorilla Glass 3, které díky speciální povrchové úpravě odolá poškrábání i kapkám vody.

Chytré hodinky pro děti Xiaomi Mitu Children Learning Watch 4 Pro
Chytré hodinky pro děti Xiaomi Mitu Children Learning Watch 4 Pro

Z dalších vlastností Mitu Children Learning Watch 4 Pro jmenujme dva integrované fotoaparáty a dvoufrekvenční GPS pro přesné určování polohy, přičemž hodinky nabízejí možnost nepřetržitého sledování. Zařízení dokonce umí zjistit pozici uvnitř více než 4000 velkých nákupních center, železničních stanic a letišť. Z hlediska konektivity musíme zmínit podporu 4G LTE a NFC.

Chytré hodinky pro děti
Chytré hodinky pro děti

Když byla řeč o fotoaparátech: na přední hodinek straně je 5Mpx foťák se záběrem v úhlu 82 stupňů se světelností f/2,4. Na boku je fotoaparát s rozlišením 8 Mpx, světelností f/2,2 a rychlým automatickým ostřením T-LENS. Fotoaparáty mohou fungovat souběžně, takže můžete současně vidět své dítě i okolní prostředí.

Chytré hodinky pro děti

Z hlediska hardwaru je srdcem zařízení procesor Qualcomm Snapdragon Wear 2500, kterému sekunduje 1 GB operační paměti a 8 GB interního úložiště. Operačním systémem je Android Wear, který však výrobce upravil pro používání dětmi.

Proč je v názvu hodinek slovo „learning“ (učení)? Protože jejich součástí je umělá inteligence a hlasový asistent Xiaoai, pomocí kterých si uživatel může vybrat celou řadu výukových aplikací, zahrnující čínštinu, angličtinu, matematiku, logické myšlení a další obsah. Hodinky tak například podporují interaktivní výuku angličtiny s hodnocením výslovnosti.

Xiaomi Mi Band 5

Hodinky Xiaomi Mitu Children Learning Watch 4 Pro se budou prodávat v modré, nebo růžové barvě na Xiaomi Mall za cenu 1299 čínských jüanů, což je v přepočtu asi 1280 korun. Otázkou je, zda budou dostupné i globálně – s ohledem na dosavadní zkušenosti s podobnými produkty to spíše nepředpokládáme.

Další díly seriálu 3 (ne)známé produkty Xiaomi

Který z dnes představených produktů byste rádi našli v našem e-shopu ?
3 (ne)známé produkty Xiaomi: ruční vysavač, projektor a rýžovar
3 (ne)známé produkty Xiaomi: ruční vysavač, projektor a rýžovar

Máme tu poslední červencový pátek, a to znamená, že vám budeme v rámci našeho pravidelného seriálu představovat známé i méně Číst dál...

3 (ne)známé produkty Xiaomi: hodinky pro děti, myš a powerbanka
3 (ne)známé produkty Xiaomi: hodinky pro děti, myš a powerbanka

Čas plyne jako voda a zanedlouho se dostaneme do poloviny roku 2020. Máme tu 26. letošní pátek a s ním Číst dál...

3 (ne)známé produkty Xiaomi: zastřihovač, elektrokolo a chytré akvárium
3 (ne)známé produkty Xiaomi: zastřihovač, elektrokolo a chytré akvárium

Máme tu pátek a s ním již 147. pokračování našeho pravidelného seriálu, ve kterém vám představujeme zajímavé produkty Xiaomi. Dnes Číst dál...

Xiaomi Redmi Note 9 Pro

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.