Xiaomi Amazfit T-Rex: chytré hodinky odolají mrazu i horku

V americkém Las Vegas v těchto dnech probíhá 53. ročník veletrhu spotřební elektroniky Consumer Electronics Show (CES). Na této akci nemůže chybět nikdo, kdo v oboru alespoň něco znamená, takže zde prezentovala i značka Huami, známá svými produkty Amazfit. Představila dvojici nových chytrých hodinek: Amazfit T-Rex a Amazfit Bip S.

Xiaomi Amazfit T-Rex
Xiaomi Amazfit T-Rex

V našem e-shopu najdete hned několik produktů Huami Amazfit – zmínit můžeme například velmi šikovné a cenově dostupné hodinky Xiaomi Huami Amazfit Bip za 1490 Kč nebo naopak špičkové Xiaomi Huami Amazfit 2 Stratos, jež jsou doslova našlapané funkcemi.

Xiaomi Amazfit T-Rex

Chytré hodinky Amazfit T-Rex evokují tyranosaura, což rozhodně není náhoda! Jsou totiž deklarovány jako hodinky do nepohody, které odolají extrémnímu horku (až 70 °C) i mrazu (-40 °C), zvládnou rychlé změny teploty a jsou odolné proti korozi a vlhkosti. Z hlediska kvality splňují údajně dvanáct standardů vojenské úrovně, včetně Mil STD-810G.

Xiaomi Amazfit T-Rex
Xiaomi Amazfit T-Rex

Hodinky na pohled zaujmou drsným vzhledem, kterému dominuje kruhová dotyková AMOLED obrazovka o průměru 1,3″ s rozlišením 360 × 360 obrazových bodů. Před mechanickými nástrahami ji chrání odolné tvrzené sklo Corning Gorilla Glass 3. Tělo hodinek měří 47,7 × 47,7 × 13,5 milimetrů a váží 58 gramů.

AMOLED obrazovka
AMOLED obrazovka

Displej je jasný a dobře čitelný, chytré hodinky také podporují funkci Always-On Display, která zobrazuje pouze základní informace; při zvedání zápěstí se okamžitě zapne celá obrazovka se všemi údaji (tuto funkci lze vypnout, aby se šetřila baterie).

Výbava hodinek Amazfit T-Rex

Čtyři mechanická tlačítka – každé v jednom z rohů – mají dobře definované funkce a silnou strukturu, díky čemuž jsou vhodné i pro ovládání v rukavicích. Výrobce tvrdí, že hodinky T-Rex jsou koncipovány podle standardů americké armády, což jim dává schopnost odolat drsným povětrnostním podmínkám.

Xiaomi Amazfit T-Rex odolají mrazu až do -40 °C
Xiaomi Amazfit T-Rex odolají mrazu až do -40 °C

Z hlediska technologií můžeme počítat s konektivitou přes Bluetooth v poslední dostupné verzi 5.0 LE. Hodinky bude možné připojit k chytrým telefonům s operačními systémy Android 5.0 a vyšší nebo iOS 10.0 a novějším.

Hodinky do nepohody
Hodinky do nepohody

Z další výbavy zmiňme optický PPG monitor srdeční frekvence, geomagnetický senzor, senzor zrychlení a snímač okolního světla. Ve výbavě nechybí ani podpora satelitních pozičních systémů GPS a GLONASS, takže pomocí těchto hodinek můžete přesně měřit a zaznamenávat absolvovanou trasu. Celkem mají hodinky Amazfit T-Rex podporovat 14 typů sportovních aktivit, v další aktualizaci by měla přibýt například podpora triatlonu.

Solidní výdrž

Součástí zvýšené odolnosti je pochopitelně také odolnost proti vodě – konkrétně do 5 ATM, což v praxi odpovídá ponoru do hloubky 50 metrů. Třešničkou na dortu je deklarovaná odolnost proti slané vodě. Elektrickou energii zajišťuje akumulátor s kapacitou 390 mAh, který by měl zajistit až 20 dnů běžného provozu na jedno nabití nebo 20 hodin při zapnuté GPS.

Hodinky se nebojí vody
Hodinky se nebojí vody

Hodinky Amazfit T-Rex budou k dispozici v pěti barevných variantách: popelavé, černé, zelené, maskáčové a khaki. V USA budou prodávány za 139,99 dolarů, což je v přepočtu asi 3850 Kč vč. DPH. V Číně je již prodávají za 799 čínských jüanů, což je v přepočtu přibližně 2620 Kč (bez DPH).

Jak se vám líbí Amazfit T-Rex?

Zdroje: xiaomitoday.com, fonearena.com, mysmartprice.com, china-review.com.ua, xda-developers.com.

4 komentáře: „Xiaomi Amazfit T-Rex: chytré hodinky odolají mrazu i horku

 • 10. 1. 2020 (10:11)
  Permalink

  5 ATM je ponor do hloubky 1 metrů, a rozhodně ne padesáti.

 • 10. 1. 2020 (12:03)
  Permalink

  @5 ATM
  Dobrý den,

  obávám se, že nemáte přesné informace. Viz https://cs.wikipedia.org/wiki/Vodot%C4%9Bsnost „Například označení 30M (3 ATM) znamená, že hodinky mají odolat tlaku v hloubce 30 metrů (3 atmosfér ATM. 1 ATM = 10 metrů hloubky“.

  Přeji hezký den.
  Karel Kilián

 • 10. 1. 2020 (21:16)
  Permalink

  @Karel Kilián a 5 ATM
  No.. obávám se, že máte pravdu oba.. 3 ATM sice znamená tlak 30 metrů, ale když se článek dočte do konce, je to 30 metrů v laboratoři, v praxi je to maximálně na mytí nádobí 🙂
  Což je trochu škoda, na armádní standard se mi to úplně nezdá.. jinak vypadají super, zanedlouho mě bude čekat nákup nových chytrých/sportovních hodinek, tak začínám pokukovat co mě bude čekat 🙂

 • 10. 1. 2020 (21:19)
  Permalink

  @Pietro
  Dobrý den,

  ano, samozřejmě je míněn jen ponor do té hloubky, ne třeba tlak vyvolaný pohybem rukou při plavání. Každopádně myslím, že na běžné plavání a sprchování to bude v pohodě. Běžně se s hodinkami s takovou odolností sprchuji 🙂

  Karel Kilián

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.