Xiaomi Amazfit T-Rex: chytré hodinky odolají mrazu i horku

V americkém Las Vegas v těchto dnech probíhá 53. ročník veletrhu spotřební elektroniky Consumer Electronics Show (CES). Na této akci nemůže chybět nikdo, kdo v oboru alespoň něco znamená, takže zde prezentovala i značka Huami, známá svými produkty Amazfit. Představila dvojici nových chytrých hodinek: Amazfit T-Rex a Amazfit Bip S.

Xiaomi Amazfit T-Rex
Xiaomi Amazfit T-Rex

V našem e-shopu najdete hned několik produktů Huami Amazfit – zmínit můžeme například velmi šikovné a cenově dostupné hodinky Xiaomi Huami Amazfit Bip za 1490 Kč nebo naopak špičkové Xiaomi Huami Amazfit 2 Stratos, jež jsou doslova našlapané funkcemi.

Xiaomi Amazfit T-Rex

Chytré hodinky Amazfit T-Rex evokují tyranosaura, což rozhodně není náhoda! Jsou totiž deklarovány jako hodinky do nepohody, které odolají extrémnímu horku (až 70 °C) i mrazu (-40 °C), zvládnou rychlé změny teploty a jsou odolné proti korozi a vlhkosti. Z hlediska kvality splňují údajně dvanáct standardů vojenské úrovně, včetně Mil STD-810G.

Xiaomi Amazfit T-Rex
Xiaomi Amazfit T-Rex

Hodinky na pohled zaujmou drsným vzhledem, kterému dominuje kruhová dotyková AMOLED obrazovka o průměru 1,3″ s rozlišením 360 × 360 obrazových bodů. Před mechanickými nástrahami ji chrání odolné tvrzené sklo Corning Gorilla Glass 3. Tělo hodinek měří 47,7 × 47,7 × 13,5 milimetrů a váží 58 gramů.

AMOLED obrazovka
AMOLED obrazovka

Displej je jasný a dobře čitelný, chytré hodinky také podporují funkci Always-On Display, která zobrazuje pouze základní informace; při zvedání zápěstí se okamžitě zapne celá obrazovka se všemi údaji (tuto funkci lze vypnout, aby se šetřila baterie).

Výbava hodinek Amazfit T-Rex

Čtyři mechanická tlačítka – každé v jednom z rohů – mají dobře definované funkce a silnou strukturu, díky čemuž jsou vhodné i pro ovládání v rukavicích. Výrobce tvrdí, že hodinky T-Rex jsou koncipovány podle standardů americké armády, což jim dává schopnost odolat drsným povětrnostním podmínkám.

Xiaomi Amazfit T-Rex odolají mrazu až do -40 °C
Xiaomi Amazfit T-Rex odolají mrazu až do -40 °C

Z hlediska technologií můžeme počítat s konektivitou přes Bluetooth v poslední dostupné verzi 5.0 LE. Hodinky bude možné připojit k chytrým telefonům s operačními systémy Android 5.0 a vyšší nebo iOS 10.0 a novějším.

Hodinky do nepohody
Hodinky do nepohody

Z další výbavy zmiňme optický PPG monitor srdeční frekvence, geomagnetický senzor, senzor zrychlení a snímač okolního světla. Ve výbavě nechybí ani podpora satelitních pozičních systémů GPS a GLONASS, takže pomocí těchto hodinek můžete přesně měřit a zaznamenávat absolvovanou trasu. Celkem mají hodinky Amazfit T-Rex podporovat 14 typů sportovních aktivit, v další aktualizaci by měla přibýt například podpora triatlonu.

Solidní výdrž

Součástí zvýšené odolnosti je pochopitelně také odolnost proti vodě – konkrétně do 5 ATM, což v praxi odpovídá ponoru do hloubky 50 metrů. Třešničkou na dortu je deklarovaná odolnost proti slané vodě. Elektrickou energii zajišťuje akumulátor s kapacitou 390 mAh, který by měl zajistit až 20 dnů běžného provozu na jedno nabití nebo 20 hodin při zapnuté GPS.

Hodinky se nebojí vody
Hodinky se nebojí vody

Hodinky Amazfit T-Rex budou k dispozici v pěti barevných variantách: popelavé, černé, zelené, maskáčové a khaki. V USA budou prodávány za 139,99 dolarů, což je v přepočtu asi 3850 Kč vč. DPH. V Číně je již prodávají za 799 čínských jüanů, což je v přepočtu přibližně 2620 Kč (bez DPH).

Xiaomi Redmi Note 9 Pro

Jak se vám líbí Amazfit T-Rex?

Zdroje: xiaomitoday.com, fonearena.com, mysmartprice.com, china-review.com.ua, xda-developers.com.

Xiaomi Amazfit Bip S: nová generace nejlevnějších chytrých hodinek
Xiaomi Amazfit Bip S: nová generace nejlevnějších chytrých hodinek

V americkém Las Vegas v těchto dnech probíhá 53. ročník veletrhu spotřební elektroniky Consumer Electronics Show (CES). Na této akci Číst dál...

Recenze Xiaomi Huami Amazfit GTR: elegantní chytré hodinky se zajímavou cenou i výdrží

Xiaomi se, vedle jiných odvětví, velmi dobře daří také na poli wereables (nositelností chcete-li) kde za svůj úspěch vděčí především Číst dál...

Hodinky Amazfit Bip, Bip Lite a Bip S: jaké jsou hlavní rozdíly?
Hodinky Amazfit Bip, Bip Lite a Bip S: jaké jsou hlavní rozdíly?

Výrobci často prodávají nejen podobná, ale leckdy i značně odlišná zařízení pod podobnými názvy. Pro zákazníka je to často matoucí, Číst dál...

Servis XM.cz

25 komentářů: „Xiaomi Amazfit T-Rex: chytré hodinky odolají mrazu i horku

 • 10. 1. 2020 (10:11)
  Permalink

  5 ATM je ponor do hloubky 1 metrů, a rozhodně ne padesáti.

 • 10. 1. 2020 (12:03)
  Permalink

  @5 ATM
  Dobrý den,

  obávám se, že nemáte přesné informace. Viz https://cs.wikipedia.org/wiki/Vodot%C4%9Bsnost „Například označení 30M (3 ATM) znamená, že hodinky mají odolat tlaku v hloubce 30 metrů (3 atmosfér ATM. 1 ATM = 10 metrů hloubky“.

  Přeji hezký den.
  Karel Kilián

 • 10. 1. 2020 (21:16)
  Permalink

  @Karel Kilián a 5 ATM
  No.. obávám se, že máte pravdu oba.. 3 ATM sice znamená tlak 30 metrů, ale když se článek dočte do konce, je to 30 metrů v laboratoři, v praxi je to maximálně na mytí nádobí 🙂
  Což je trochu škoda, na armádní standard se mi to úplně nezdá.. jinak vypadají super, zanedlouho mě bude čekat nákup nových chytrých/sportovních hodinek, tak začínám pokukovat co mě bude čekat 🙂

 • 10. 1. 2020 (21:19)
  Permalink

  @Pietro
  Dobrý den,

  ano, samozřejmě je míněn jen ponor do té hloubky, ne třeba tlak vyvolaný pohybem rukou při plavání. Každopádně myslím, že na běžné plavání a sprchování to bude v pohodě. Běžně se s hodinkami s takovou odolností sprchuji 🙂

  Karel Kilián

 • 1. 4. 2020 (11:08)
  Permalink

  Dobrý den,
  hodinky mám cca týden, zatím naprostá spokojenost,jen bych se zeptal jestli je normální, že při zapnutí ,,always on display“ se po určité době stejně displej vypne.
  Díky

 • 1. 4. 2020 (14:12)
  Permalink

  @Milhaus
  Dobrý den,

  přiznám se, že nevím. Zkusím se zeptat našich servisních techniků a dám Vám vědět.

  Přeji hezký den.
  Karel Kilián

 • 1. 4. 2020 (14:25)
  Permalink

  @Milhaus
  Dobrý den,

  tak dle našeho technika by displej měl svítit pořád. Otázkou je: nemáte aktivované rozsvícení jen při pohybu ruky? Tj. při pohledu na hodinky se automaticky rozsvítí?

  Karel Kilián

 • 11. 4. 2020 (16:38)
  Permalink

  Dobrý deň, hodinky mám cca mesiac a pravidelne sa mi stáva, že sa pri aktivite outdoor running alebo walking vypínaju resp reštartujú a aktivita sa zruší. GPS pri týchto aktivitách tiež pravidelne vypadáva, ale po chvíli naskočí. Pri aktivite exercise je zase merač tepu trošku dosť nepresný. Reboot či factory reset ani opätovné unpair a nainštalovanie aplikácie nepomohli. Ani posledné aktualizácie nepomohli. Vedeli by ste mi prosím poradiť alebo mi zostáva iba reklamácia?

 • 12. 4. 2020 (9:52)
  Permalink

  @JJ
  Dobrý den,

  to chování hodinek určitě není v pořádku. Pokud nepomohlo obnovení do továrního nastavení, pak bych to asi viděl na reklamaci.

  Přeji hezký den.
  Karel Kilián

 • 14. 4. 2020 (22:42)
  Permalink

  Dobrý den, uměji hodinky zobrazit GPS souřadnice na displeji jako to šlo na starších modelech ? díky

 • 15. 4. 2020 (8:34)
  Permalink

  @GPS
  Dobrý den,

  co jsem tak hledal, tak jsem funkci zobrazování souřadnic u tohoto modelu bohužel nenašel.

  Přeji hezký den.
  Karel Kilián

 • 26. 4. 2020 (8:34)
  Permalink

  Dobrý den,

  máte poruchu na aplikaci nebo jak postupovat pro to, aby se na hodinkách zobrazovaly notifikace, volání, budíky…? Hodinky se je rozsvítí, ale nic se nezobrazí. Potíže nejsou vždy, ale momentálně ano. Hodinky Trex. Mobil Balackview s Android 6.0. Předem děkuji

 • 26. 4. 2020 (10:12)
  Permalink

  @Notifikace
  Dobrý den,

  no, je otázkou, jak tento model telefonu zpracovává notifikace…. Hledal bych problém v něm. Nicméně co můžete zkusit:
  1. Odpárovat hodinky.
  2. Odinstalovat aplikaci Amazfit.
  3. Uvést hodinky do továrního nastavení.
  4. Znovu nainstalovat aplikaci Amazfit.
  5. Spárovat hodinky s aplikací.
  Přeji hezký den.
  Karel Kilián

 • 27. 5. 2020 (10:45)
  Permalink

  Dobrý den,

  pane Kilián mám problém, postupoval jsem viz návod a po uvedení hodinek do továrního nastavení mi už nejdou spárovat s žádným zařízením, neustále na mě čumí jen ten QR kód, nepomohly restarty ani hodinek, ani telefonu. Aplikaci Amazfit jsem také mnohokrát přeinstalovat, vždy zahlásí chybu s připojením. Na Iphone ho BT vůbec nevidí, na androidu ano, ale nespáruje.

  Chtěl jsem se na vás ještě obrátit, než je pošlu do reklamace,
  jestli vás něco nenapadne.

  Děkuji za info M.Zmoray

 • 27. 5. 2020 (12:58)
  Permalink

  @M.Zmoray
  Dobrý den,

  no, obávám se, že pokud to nejde spárovat hned z několika zařízení a současně pokud se na hodinkách nedostanete to nastavení, abyste je mohl znovu obnovit do továrního nastavení, pak skutečně asi nezbude nic jiného než reklamace.

  Přeji hezký den.
  Karel Kilián

 • 7. 6. 2020 (11:00)
  Permalink

  Dobrý den,
  proč mi při příchozí sms,hodínky zobrází kdo mi to poslal,ale sms nelze v hodínkách přečíst,jen je napsáno nepřečtené

 • 8. 6. 2020 (6:27)
  Permalink

  @Sms
  Dobrý den,

  je to telefonem, respektive jeho nastavením, nebo aplikací na správu SMS. Pokud se celý text zprávy nezobrazuje v notifikacích, odkud ho přebírá aplikace hodinek, nemůže se zobrazit ani v hodinkách.

  Přeji hezký den.
  Karel Kilián

 • 14. 6. 2020 (10:37)
  Permalink

  Dobrý den,
  jak mám tedy telefon nastavit?
  mám Xiaomi Mi 9T,děkuji

 • 14. 6. 2020 (10:50)
  Permalink

  Dobrý den,

  no, v každé aplikaci je to jinak. Používáte výchozí aplikaci pro SMS?

  Přeji hezký den.
  Karel Kilián

 • 21. 6. 2020 (10:00)
  Permalink

  Dobrý den,
  ano používám

 • 21. 6. 2020 (12:37)
  Permalink

  Dobrý den,

  patrně se jedná o problém poslední verze aplikace Amazfit. Podobné problémy hlásilo poslední dobou více uživatelů. Doporučil bych počkat na aktualizaci.

  Přeji hezký den.
  Karel Kilián

 • 24. 6. 2020 (9:09)
  Permalink

  Dobrý den, obracím se sem s prosbou. Již druhý den se snažím sparovat hodinky s telefonem Xiaomi redmi note 8t ale marně. Nainstaloval jsem amazfit. Dal jsem vyhledat hodinky, na čtu čárový kód s hodinek a zkouším se spojit. Po pár vteřinách mi na hodinkách vyskočí dotaz na propojení s telefonem, tak ho potvrdim ale po pár vteřinách mi nebezpečí chyba. Nevíte někdo kde dělám chybu. Děkuji moc za informace Horak

 • 24. 6. 2020 (12:34)
  Permalink

  @To rex
  Dobrý den,

  zkuste postupovat dle tohoto návodu: https://www.youtube.com/watch?v=wO4Kq6e_tco
  Hlavně: NEPÁRUJTE hodinky přes Bluetooth. Pokud to uděláte, tak se z aplikace nespárují. Pokud je přes BT spárované máte, pak párování zrušte.

  Přeji hezký den.
  Karel Kilián

 • 8. 7. 2020 (11:46)
  Permalink

  Dobrý den,někde jsem zahlédl,že se do hodinek již dá instalovat čeština,je to pravda a pokud ano,jak?Hodinky mi včera přišli a při prvním spuštění se updatovali,takže předpokládám,že mám v nich nejnovější update,nicméně češtinu to nemá.Děkuji za odpověď

 • 8. 7. 2020 (13:47)
  Permalink

  @Čeština
  Dobrý den,

  oficiálně tyto hodinky češtinu nepodporují. Nainstalovat ji lze pouze instalací neoficiálního firmwaru, v takovém případě však hrozí znefunkčnění hodinek a ztráta záruky kvůli provedení neautorizovaných úprav softwaru.

  Přeji hezký den.
  Karel Kilián

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.