Xiaomi Amazfit Bip S: nová generace nejlevnějších chytrých hodinek

V americkém Las Vegas v těchto dnech probíhá 53. ročník veletrhu spotřební elektroniky Consumer Electronics Show (CES). Na této akci nemůže chybět nikdo, kdo v oboru alespoň něco znamená, takže zde prezentovala i značka Huami, známá svými produkty Amazfit. Představila dvojici nových chytrých hodinek: Amazfit T-Rex a Amazfit Bip S.

Amazfit Bip S
Amazfit Bip S

V našem e-shopu najdete hned několik produktů Huami Amazfit – zmínit můžeme například velmi šikovné a cenově dostupné hodinky Xiaomi Huami Amazfit Bip za 1490 Kč nebo naopak špičkové Xiaomi Huami Amazfit 2 Stratos, jež jsou doslova našlapané funkcemi.

Xiaomi Amazfit Bip S

Druhou novinkou, kterou Huami připravilo pro letošní CES, jsou chytré hodinky Amazfit Bip S. Už z názvu je patrné, že jde o pokračovatele velice úspěšného modelu Amazfit Bip s novými funkcemi, ale bez výrazných změn v oblasti designu. Polykarbonátové tělo hodinek je velké 42 × 35,3 × 11,4 milimetrů a váží jen 31 gramů včetně řemínku (samotné tělo jen 19 gramů).

Xiaomi Amazfit Bip S
Xiaomi Amazfit Bip S

Na rozdíl od T-Rex mají Bip S obrazovku čtvercového tvaru – konkrétně se jedná o transflektivní barevný displej s úhlopříčkou 1,28″ a rozlišením 176 × 176 obrazových bodů. Výhodou této obrazovky je, že zesvětluje s rostoucí intenzitou světla, které na ni dopadá. I v tomto případě má zvýšenou ochranu díky odolnému tvrzenému 2,5D sklu Corning Gorilla Glass 3 s povlakem proti otiskům prstů.

Amazfit Bip S mají transflektivní barevný displej
Amazfit Bip S mají transflektivní barevný displej

I u tohoto modelu je deklarována odolnost proti vodě do 5 ATM, hodinky by tedy měly odolat ponoru do hloubky až 50 metrů. K telefonu se připojují přes Bluetooth 5.0 BLE, podporují zobrazování notifikací, ovládání přehrávání hudby z hodinek a nabízejí celkem deset typů sportovních aktivit. V budoucnosti je plánována podpora dalších – například cvičení na eliptickém trenažéru, rotopedu či jógy.

Výbava hodinek Amazfit Bip S

Ani v tomto případě nechybí optický snímač tepové frekvence, který může nepřetržitě měřit puls. V aplikaci lze pak nastavit varování pro situace, když tepová frekvence překročí určitou (vysokou) hodnotu.

Hodinky vám ohlídají tepovou frekvenci
Hodinky vám ohlídají tepovou frekvenci

Klasikou je u hodinek Amazfit Bip podpora pozičních satelitních systémů GPS a GLONASS. Díky tomu můžete získat poměrně přesný přehled o svých sportovních výkonech, včetně záznamu trasy a jejího přesného měření. Nechybí ani tříosý senzor zrychlení a geomagnetický senzor.

Nechybí GPS a GLONASS
Nechybí GPS a GLONASS

Stejně, jako jiné chytré hodinky této značky, nabídnou i tyto funkci hodnocení zdravotního stavu Huami-PAI. Doprovodná aplikace s využitím údajů o vašich fyzických aktivitách za posledních sedm dní průběžně aktualizuje skóre PAI. Udržování tohoto skóre nad 100 body zajišťuje zdravý životní styl a snižuje šance na kardiovaskulární onemocnění.

40 dnů na jedno nabití

Jednou z nejsilnějších stránek chytrých hodinek Amazfit Bip S je jednoznačně výdrž baterie na jedno nabití. Ta má dosahovat až 40 dnů běžného používání, což je v tomto segmentu jednoznačně jedna z nejlepších hodnot.

Kladem je výdrž na jedno nabití
Kladem je výdrž na jedno nabití

Tyto chytré hodinky budou k dispozici ve čtyřech barevných variantách s vyměnitelnými řemínky. Cena v USA je stanovena na 69,90 dolarů, což je v přepočtu asi 1920 Kč vč. DPH. Zahájení prodejů je plánováno na únor tohoto roku.

Jak se vám líbí tato novinka?

Zdroje: xiaomitoday.com, fonearena.com, mysmartprice.com, china-review.com.ua, xda-developers.com.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.