Xiaomi Amazfit Bip S: nová generace nejlevnějších chytrých hodinek

V americkém Las Vegas v těchto dnech probíhá 53. ročník veletrhu spotřební elektroniky Consumer Electronics Show (CES). Na této akci nemůže chybět nikdo, kdo v oboru alespoň něco znamená, takže zde prezentovala i značka Huami, známá svými produkty Amazfit. Představila dvojici nových chytrých hodinek: Amazfit T-Rex a Amazfit Bip S.

Amazfit Bip S
Amazfit Bip S

V našem e-shopu najdete hned několik produktů Huami Amazfit – zmínit můžeme například velmi šikovné a cenově dostupné hodinky Xiaomi Huami Amazfit Bip za 1490 Kč nebo naopak špičkové Xiaomi Huami Amazfit 2 Stratos, jež jsou doslova našlapané funkcemi.

Xiaomi Amazfit Bip S

Druhou novinkou, kterou Huami připravilo pro letošní CES, jsou chytré hodinky Amazfit Bip S. Už z názvu je patrné, že jde o pokračovatele velice úspěšného modelu Amazfit Bip s novými funkcemi, ale bez výrazných změn v oblasti designu. Polykarbonátové tělo hodinek je velké 42 × 35,3 × 11,4 milimetrů a váží jen 31 gramů včetně řemínku (samotné tělo jen 19 gramů).

Xiaomi Amazfit Bip S
Xiaomi Amazfit Bip S

Na rozdíl od T-Rex mají Bip S obrazovku čtvercového tvaru – konkrétně se jedná o transflektivní barevný displej s úhlopříčkou 1,28″ a rozlišením 176 × 176 obrazových bodů. Výhodou této obrazovky je, že zesvětluje s rostoucí intenzitou světla, které na ni dopadá. I v tomto případě má zvýšenou ochranu díky odolnému tvrzenému 2,5D sklu Corning Gorilla Glass 3 s povlakem proti otiskům prstů.

Amazfit Bip S mají transflektivní barevný displej
Amazfit Bip S mají transflektivní barevný displej

I u tohoto modelu je deklarována odolnost proti vodě do 5 ATM, hodinky by tedy měly odolat ponoru do hloubky až 50 metrů. K telefonu se připojují přes Bluetooth 5.0 BLE, podporují zobrazování notifikací, ovládání přehrávání hudby z hodinek a nabízejí celkem deset typů sportovních aktivit. V budoucnosti je plánována podpora dalších – například cvičení na eliptickém trenažéru, rotopedu či jógy.

Výbava hodinek Amazfit Bip S

Ani v tomto případě nechybí optický snímač tepové frekvence, který může nepřetržitě měřit puls. V aplikaci lze pak nastavit varování pro situace, když tepová frekvence překročí určitou (vysokou) hodnotu.

Hodinky vám ohlídají tepovou frekvenci
Hodinky vám ohlídají tepovou frekvenci

Klasikou je u hodinek Amazfit Bip podpora pozičních satelitních systémů GPS a GLONASS. Díky tomu můžete získat poměrně přesný přehled o svých sportovních výkonech, včetně záznamu trasy a jejího přesného měření. Nechybí ani tříosý senzor zrychlení a geomagnetický senzor.

Nechybí GPS a GLONASS
Nechybí GPS a GLONASS

Stejně, jako jiné chytré hodinky této značky, nabídnou i tyto funkci hodnocení zdravotního stavu Huami-PAI. Doprovodná aplikace s využitím údajů o vašich fyzických aktivitách za posledních sedm dní průběžně aktualizuje skóre PAI. Udržování tohoto skóre nad 100 body zajišťuje zdravý životní styl a snižuje šance na kardiovaskulární onemocnění.

40 dnů na jedno nabití

Jednou z nejsilnějších stránek chytrých hodinek Amazfit Bip S je jednoznačně výdrž baterie na jedno nabití. Ta má dosahovat až 40 dnů běžného používání, což je v tomto segmentu jednoznačně jedna z nejlepších hodnot.

Kladem je výdrž na jedno nabití
Kladem je výdrž na jedno nabití

Tyto chytré hodinky budou k dispozici ve čtyřech barevných variantách s vyměnitelnými řemínky. Cena v USA je stanovena na 69,90 dolarů, což je v přepočtu asi 1920 Kč vč. DPH. Zahájení prodejů je plánováno na únor tohoto roku.

Servis XM.cz

Jak se vám líbí tato novinka?

Zdroje: xiaomitoday.com, fonearena.com, mysmartprice.com, china-review.com.ua, xda-developers.com.

Vánoční nadílka hodinek a náramků Xiaomi přetížila servery
Vánoční nadílka hodinek a náramků Xiaomi přetížila servery

Letošní Vánoce byly jistě hodně štědré a podle všeho značně rozšířily řady uživatelů Xiaomi, kteří pod stromečky nacházeli chytré hodinky, Číst dál...

Xiaomi Amazfit T-Rex: chytré hodinky odolají mrazu i horku
Xiaomi Amazfit T-Rex: chytré hodinky odolají mrazu i horku

V americkém Las Vegas v těchto dnech probíhá 53. ročník veletrhu spotřební elektroniky Consumer Electronics Show (CES). Na této akci Číst dál...

Xiaomi Huami Amazfit GTS vs. Amazfit GTR – dvojvaječná dvojčata

V nedávné recenzi jsme měli příležitost seznámit se s velmi zajímavými hodinkami Xiaomi Huami Amazfit GTR. Ty nabízejí za poměrně Číst dál...

Xiaomi Redmi Note 9 Pro

2 komentáře: „Xiaomi Amazfit Bip S: nová generace nejlevnějších chytrých hodinek

 • 1. 6. 2020 (14:25)
  Permalink

  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat jestli vyjde někdy v dohledné době aktualizace do nového modelu hodinek BIP S, která by doplnila alespoň diakritiku do notifikací. Tím, že se u hodinek nedá v aplikaci Amazfit nastavit čeština, notifikace bohužel zobrazují místo háčků, čárek a smajlíků pouze otazníky a některé zprávy či emaily se tak stávají nečitelnými. Nižší model Bip Lite, který funguje přes aplikaci Mi fit nemá s diakritiko vůbec žádný model a všechny notifikace jsou krásně čitelné.
  Na aplikaci Mi fit model Bip S nereaguje vůbec, v té se čeština nastavit dá, ale nejdou spárovat.
  Nedá se to nějak vyřešit i v aplikaci Amazfit?
  Předem děkuji za rady a odpověď.

 • 1. 6. 2020 (14:56)
  Permalink

  @Bip S – čeština
  Dobrý den,

  obávám se, že o aktualizaci pro tento model, která by řešila diakritiku, nejsou aktuálně žádné informace.
  Pomoci by Vám v tomto směru však mohla aplikace Tools & Amazfit – https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.zdenekhorak.amazfittools
  Je však placená, aktuálně stojí asi 80 korun.

  Přeji hezký den.
  Karel Kilián

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.