Xiaomi oficiálně zahájilo vývoj MIUI 12. Kdy se dočkáme vydání?

Sice se jedná víceméně jen o formalitu, ale určitě je to fakt, který byste měli vědět. V pátek 10. ledna 2020 Xiaomi oficiálně oznámilo, že zahájilo vývoj MIUI 12. V loňském roce firma vydala MIUI 11 a postupně uvolnila aktualizaci pro více než čtyřicet svých telefonů.

Hned na začátek připomeňme, že MIUI je grafická nadstavba od Xiaomi, která do systému Android přináší řadu vylepšení a aplikací. Najdete ji na prakticky všech telefonech této značky, s výjimkou modelové řady Mi A, která má v rámci projektu Android One čistý Android.

Startuje vývoj MIUI 12

Nutno uznat, že MIUI 11 byla poměrně velkou aktualizací, která změnila mnoho věcí. Úprav se dočkala vizuální stránka, kde hrají hlavní roli „měkčí“ ikony, nový je tmavý režim či systémové písmo Mi Lan Pro. Součástí byly také nové animace, motivy, tapety, zvuky a vylepšený systém oznámení.

Vývoj nové verze MIUI zpravidla začíná počátkem roku, jak se to děje i nyní. Oficiální oznámení je, jak jsme uvedli v prvním odstavci, jen pouhou formalitou, protože vývojáři již pravděpodobně na dvanácté verzi nějaký ten pátek pracují.

Startuje vývoj MIUI 12
Startuje vývoj MIUI 12

Xiaomi zatím nijak neprezentovalo, s jakými novinkami a funkcemi MIUI 12 vlastně přijde. Každopádně předpokládáme, že první informace přijdou v následujících týdnech a my o nich, samozřejmě, budeme informovat na našem blogu!

MIUI je takřka typickým rysem telefonů značky Xiaomi, který byl představen poprvé v roce 2010. Od té doby čínský gigant neustále pracuje na postupném vylepšování, přidávání nových funkcí a opravě případných chyb.

Co můžeme čekat?

Očekávaná nová verze MIUI 12 tak bude znamenat desáté výročí této grafické nadstavby. Zahraniční média si tak kladou otázku, zda se uživatelé dočkají nějakých zásadních či snad dokonce převratných novinek. V tuto chvíli je ale příliš brzy na jakékoli spekulace.

Aktuálně je k dispozici jen minimum neoficiálních informací. Například jeden z vývojářů naznačil, že MIUI 12 přinese tmavý režim v rámci celého systému – tedy nejen v rámci nastavení, ale také ve všech aplikací, jež jsou jeho součástí.

Xiaomi oficiálně zahájilo vývoj MIUI 12. Kdy se dočkáme vydání?
Xiaomi oficiálně zahájilo vývoj MIUI 12. Kdy se dočkáme vydání?

Před dvěma týdny jsme přinesli seznam více než deseti telefonů, které MIUI 12 nedostanou. Musíme však podotknout, že tento seznam není ani zdaleka konečný! Skutečnost, že na něm nějaký model není, ještě neznamená, že novou verzi určitě dostane. Často o nevydání stabilní verze rozhodnou až beta testy.

Kdy bude vývoj MIUI 12 dokončen?

Na závěr si necháváme to, co vás asi zajímá nejvíc – totiž kdy bychom se měli nové verze MIUI dočkat? Na nějaké přesné termíny je pochopitelně ještě brzy, takže se musíme smířit se širším rámcem: dočkáme se ve třetím čtvrtletí roku 2020.

Roborock S5 Max

Soudě ze skutečnosti, že MIUI 11 bylo uvolněno koncem září loňského roku, předpokládáme, že i následující generace spatří světlo světa v září. Práce na vývoji MIUI 12 mají probíhat přibližně šest měsíců a zahájení interního beta testování je plánováno na druhou polovinu jara.

Oficiální seznam chytrých telefonů Xiaomi a Redmi, které získají novou verzi firmwaru, bude údajně znám před koncem prvního čtvrtletí tohoto roku. O všech novinkách budeme pochopitelně informovat na našem blogu, takže „zůstaňte naladěni!“

Těšíte se, co přinese vývoj MIUI 12?

Zdroje: gizmochina.com, china-review.com.ua, tehnot.com, androidcentral.com.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.